2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Kızlar günaydın:teytey::teytey:
Daha kimse uyanmamışşşş...
İki haftadır fabrika üretim tarafı tatilde, üst katlarda çalışanlardan kalanlar var. Bende bölümde tek kaldım , çıkmayayım şimdi dha sonra alırım iznimi diye düşündüm. ama işler yoğunlaştı tekken. Bakamadım dün anca okuyabildim. Ne çok yazmışsınız yine.. Gerçi sıcaklar var artık çok, millet dışarıda...

Aytege canım, inşallah bi sorun yoktur. Sağlıklı olsunlar da kilo önemli değil, sonra toplarlar yine...

Papatyam inşallah iyidir test sonucun, ben anlayamadım ama yazdıklarını. Benimde 50 gr. 140 çıkmıştı ama bi gün öncesinde çok tatlı yemiştim.Ve 140 üstü çok diye duymuştum, doktorum 27.haftana göre iyi dedi.CADIARZU

Deryacım, delikız maaşallah sizinkiler toplu olacak galiba.. Tontiş tontiş ne de tatlı olurlar. Maaşallah kızlar.
Gulan06 , kumralım selam; bende de arada kasık ağrısı oluyor. Ama en önemlisi oturamıyorum , kalkamıyorum rahatla...yan yatmaya çalışıyom ama bacak aramda ve karnımın yanına yastık koyarsam anca rahat ediyom.bide sağ çatı kemiğime, yani dudak üstündeki kemiğime, ağrı giriyo, sızlıyo...Bıçak gibi..Doktor çatılar genişliyordur demişti.

asliii selam canım, arada bi bakıyomuşsun ama ben bişey soracağım size..
Ben 35-36.haftama kadar kalayım , çalışayım diyorum.Acaba çalışabilir raporu alırken illa 38.haftaya kadar mı kalınması gerekiyor? 35-36 gibi çıksam, 32'den sonraki 2-3 haftam doğum iznine ekletebiliyormuyum? İş yerindeki hemşire ekletilemiyor diyor, ama bi arkadaşımda bu hafta 35. haftası ve çıkıyor izine. SSK ödemiyormuş falan diyorlar. Acaba sonrasında bi sorun çıkar mı?
İnşallah Gittiğimiz hastanelerde SSK ile anlaşmalarını bitirmezler, bu saatten sonra bizi zorda bırakmazlar ve inşallah da SSK'lıyız diye ilgi alakayı düşürmezler..CADIARZU
Hep doğum nasıl olacak diye düşünüyorum.İnşallah sorun çıkmaz, ters gitmez işlerimiz...Bi avazda bebeklerimizde bizde sağlıklı bi şekilde kurtuluruz inşallah..

KIZLAR ŞİMDİ BAKTIM İNTERNETTEN ŞEKER YÜKLEME SONUCUM ÇIKMIŞŞŞ YARIN DOKTORU ARAYACAĞIM AMA ACAYİP BİR SONUÇ GİBİ GELDİ BANA BU NE YAA ANLAMADIM BEN ÖNCE YÜKSELMİŞ SONRA İNMİŞŞŞ İYİ YANİİ DEĞİLMİİİ

Glukoz; tolerans testi (OGTT), hamileler SONUÇ REFERANS
için'
.
Glukoz; 0.Dakika (OGTT) 93 70 - 100 mg/dl
Glukoz; 60.Dakika (OGTT) 190 mg/dl
Glukoz; 120.Dakika (OGTT) 169 mg/dl
Glukoz; 180.Dakika (OGTT) 93 mg/dl

100 lük tarama testii bende yeni yapturdım benimkiler sınırda çıktı. senin değerlerinde bri tuhaflık yok canım 1. saatte yüksek rakam 2. saattee daha düşük 3. saatte daha düşük olması gerekiyor normal yani. ama sanırım senin şeker sınırın biraz cık yukarısında büyük ihtimalle doktor sana diyet önerecek çok çok yüksek değil değelerin bir sor bakalım doktora. mesela benim Glukoz;

0.Dakika (OGTT) 70 70 - 100 mg/dl
Glukoz; 60.Dakika (OGTT) 169 mg/dl
Glukoz; 120.Dakika (OGTT) 153 mg/dl
Glukoz; 180.Dakika (OGTT) 110 mg/dl[/QUOTE] çıkmıştı doktor bana 1 ay önceki yüklemende sınır 140 iken 175 çıkmıştı. bu 100 lük yüklemende sınıra yakın biz genede yediklermize dikkat edelim kilo yu fazla almayalım karbonhidratlı yiyecekler un şeker,pirinç tatlı börek yeme dedi.bakalım senin ki ne diyecek. banada haber ver merak ederim.

günaydın hanımlar benim50 gr. 152 çıkmıştı 100 yaptırdım
olması gereken değerler bende yazıyo
0.dak - 105
60.dak-190
120.dak-165
180.dak-145 eğer yüksek çıkarsada diyet veriliyo benimkiler.100 gr da normal çıkmıştı.

asliii selam canım, arada bi bakıyomuşsun ama ben bişey soracağım size..
Ben 35-36.haftama kadar kalayım , çalışayım diyorum.Acaba çalışabilir raporu alırken illa 38.haftaya kadar mı kalınması gerekiyor? 35-36 gibi çıksam, 32'den sonraki 2-3 haftam doğum iznine ekletebiliyormuyum? İş yerindeki hemşire ekletilemiyor diyor, ama bi arkadaşımda bu hafta 35. haftası ve çıkıyor izine. SSK ödemiyormuş falan diyorlar. Acaba sonrasında bi sorun çıkar mı?
İnşallah Gittiğimiz hastanelerde SSK ile anlaşmalarını bitirmezler, bu saatten sonra bizi zorda bırakmazlar ve inşallah da SSK'lıyız diye ilgi alakayı düşürmezler..CADIARZU
Hep doğum nasıl olacak diye düşünüyorum.İnşallah sorun çıkmaz, ters gitmez işlerimiz...Bi avazda bebeklerimizde bizde sağlıklı bi şekilde kurtuluruz inşallah..

merhaba canım,32.haftadan sonra 37.haftaya kadar çalışabilir raporu ile çalışabiliyorsun..bu iznim de doğum sonrasına ekleniyor...ama 37-40 arası çalışamıyorsun zaten...buradaki tek risk 40 .haftadan önce doğum olursa izin ona görre hesaplanıyor...yani 38de doğum yaptın diyelim 2 haftan boşa gidiyor...

günaydın hanımlar benim50 gr. 152 çıkmıştı 100 yaptırdım
olması gereken değerler bende yazıyo
0.dak - 105
60.dak-190
120.dak-165
180.dak-145 eğer yüksek çıkarsada diyet veriliyo benimkiler.100 gr da normal çıkmıştı.

benimkiler normal o zaman değilmi ama doktor bana sınırda olduğunu söylemişti. allah allah benim şimdi aklım karıştı. acaba doktor kilo almayayım diyemi öyle söyledi bana.a.s

nunu ve gündoğmuşu görünce şaşırdım erkenciler diye ama kaçmışlar onlarda...senin adın neydi?benimde burada kullanıcı adım özdecan dı baktım olmuyor sorun yaşıyorum adımla değiştirdim :)

nunu ve gündoğmuşu görünce şaşırdım erkenciler diye ama kaçmışlar onlarda...senin adın neydi?benimde burada kullanıcı adım özdecan dı baktım olmuyor sorun yaşıyorum adımla değiştirdim :)

benim adim ayten oğlumun adini ege koymayi düşünüyorum ama onur alp isminide seviyorum bakalim artik

kimse yok galiba....ayten sen de mi çıktın?salı günüdoktora gittiğimde bana hem idrar tahlili verdi hem de vajınal kültür aldı akıntım vardı çünkü...akıntıma göre ovül verdi kullan diye...sonuç cuma günü çıkacakmış beklemeyelim dedi...idrear sonucumda da bakteriler çıktı tek kullanımlık antibiyotik verdi...içim hiç rahat değil..bir de eczacı olacağım ama insan kendi başına gelince soğukkanlı olamıyormuş ya...şuana kadar minoset bile içmedim ağrım ne kadar çok olsa da bebeğim için...ama şimdi içmesem de kötü..dün kullanmaya başladım...Allahım sen kzımı koru ....

kızımın kıyafetlerini yıkayıp ütülemiştim 2 ay önce...şimdi de battaniyelerini yıkıyorum..tabi bu arada yine bir sürü kıyafet olmuş yıkanacak..teyzoşu bir sürü şey alıp duruyor şanslı kızım benim...

X