2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

kimse yok galiba....ayten sen de mi çıktın?salı günüdoktora gittiğimde bana hem idrar tahlili verdi hem de vajınal kültür aldı akıntım vardı çünkü...akıntıma göre ovül verdi kullan diye...sonuç cuma günü çıkacakmış beklemeyelim dedi...idrear sonucumda da bakteriler çıktı tek kullanımlık antibiyotik verdi...içim hiç rahat değil..bir de eczacı olacağım ama insan kendi başına gelince soğukkanlı olamıyormuş ya...şuana kadar minoset bile içmedim ağrım ne kadar çok olsa da bebeğim için...ama şimdi içmesem de kötü..dün kullanmaya başladım...allahım sen kzımı koru ....

çok geçmiş olsun deryacim ya ama böyle şeyler olabiliyor ne kadar dikkat etsekte canini sikmaa en azindan tedavisi var eskiden kadinlar tahlil yokmuş bişi yokmuş ne yapiyolarmiş acaba yaaa çok merak ediyorum allah emanet doğumu yapiyolarmiş. Bizler çok şansliyiz. Ben zaten bundan 50-100 yil sonrasini düşünemiyorum ne olanaklar çikacak kimbilir.

:teytey:
kimse yok galiba....ayten sen de mi çıktın?salı günüdoktora gittiğimde bana hem idrar tahlili verdi hem de vajınal kültür aldı akıntım vardı çünkü...akıntıma göre ovül verdi kullan diye...sonuç cuma günü çıkacakmış beklemeyelim dedi...idrear sonucumda da bakteriler çıktı tek kullanımlık antibiyotik verdi...içim hiç rahat değil..bir de eczacı olacağım ama insan kendi başına gelince soğukkanlı olamıyormuş ya...şuana kadar minoset bile içmedim ağrım ne kadar çok olsa da bebeğim için...ama şimdi içmesem de kötü..dün kullanmaya başladım...Allahım sen kzımı koru ....

ÇOK GEÇMİŞ OLSUN DERYACIM YA AMA BÖYLE ŞEYLER OLABİLİYOR NE KADAR DİKKAT ETSEKTE CANINI SIKMAA EN AZINDAN TEDAVİSİ VAR ESKİDEN KADINLAR TAHLİL YOKMUŞ BİŞİ YOKMUŞ NE YAPIYOLARMIŞ ACABA YAAA ÇOK MERAK EDİYORUM ALLAH EMANET DOĞUMU YAPIYOLARMIŞ. BİZLER ÇOK ŞANSLIYIZ. BEN ZATEN BUNDAN 50-100 YIL SONRASINI DÜŞÜNEMİYORUM NE OLANAKLAR ÇIKACAK KİMBİLİR.:teytey:

ben daha yıkamadım daha doğrusu vaktim olmadı izine ayrıldığımda ancak yıkabilirim herhalde.
Annem demişti ben yıkayım ütülerim diye ama kendim yapayım demiştim. Özel deterjan falan aldım :)

Buradayım kızlar da işler biraz sıkışık bide site arada bi açmıyo sayfayı..
Bende su gelmesi nasıl olacak merak ediyorum.Hemen doktoru arayıp, hastaneye gidilmesi gerekiyormuş. Çok geliyomuş galiba, nerede , nasıl gelecek acaba...

walla bilmiyorumki tam uyuyorum 2 saat geçmeden uyanıyorum bi sebep yokken sonra hadi uyu uyuyabilirsen :KK43:

ben de uyuyamıyordum yastık sayımı artırdım artık rahatım o yüzden sordum cxanım...belime koydum karnımın altına koydum başımın altındakini yükselttim..artık rahatım yastıklardan dönemiyorsun da mecburen yan yatıyorsun etrefın yumuşak yumuşak :))

gunaydin kizlar..derya gecmis olsun canim ..benim ilk dogumumda hep bende merak etmistim nasil su gelicek diye ,ama bende nisan gelmisti yani kanamayla belli oldu dogumum ,bakalim bu sefer nasil olucak..

kızımın battaniyeleri yıkandı astım onları şimdi pembiş pembiş kıyafetlerini atıyorum makinaya...canım benim ya onları giyince ne güzel olacak...ben çok merak ediyorum artık kızım kime benzeyecek diye...nasıl bişey olacak....sabırsızlanıyorum onu görmek için koklamak için...
hepinize teşekkürler arkadaşlar...akıntısı olan varsa başka doktoru ile konuşsun..benim akıntım vardı hatta kaşıntım yoktu bile..normal hamilelik akıntısı diye düşünmüştük kaşıntı olmayınca...idrar içinse hiç şikayetim yoktu...idrarda albumin baktıralım diye yaptırdık tahlili..ellerim yüzüm ayaklarım şişiyor diye...şans işte :KK43: geçer inşallah..

ben daha yıkamadım daha doğrusu vaktim olmadı izine ayrıldığımda ancak yıkabilirim herhalde.
Annem demişti ben yıkayım ütülerim diye ama kendim yapayım demiştim. Özel deterjan falan aldım :)

ben de hacı şakirin granül şeklinde bebk deterjanı var onu aldım...yumuşatıcıyı zaten bingo soft kullanıyordum onu değiştirmedim...

Merhaba hanimlar gitmedim burdayim ama işlerden firsat bulamiyorum çalişinca biaz zor oluyo yazmasi. Benim şeker değerleri 100 gr. Da normal çikti ama yinede dr. Yediklerine dikkat et dedi. Pilav,makarna,hamurişi ve tatli tüketmemeye bak demişti.

bende o markadan aldım
:) hemen hemen aynı haftalarımız bende 32.haftadayım ama benim bebiş tersmiş sezeryan olucam galiba :KK43:

daha dönebilir ama canım sıka canını yani...benimki doğum halini almış ama ben de normal doğumdan çok korkuyorum..sezeryan ya da epidural sezeryan istiyorum....doğuramam gibi geliyor çünkü...birde salı günü muayene için o sandalyeye oturdum ya doğumda oturamazmışım gibi geliyor...hamilelikte o sandalye ve muatene daha stres yaratıyorresmen...hayırlısı inşallah...

100 lük tarama testii bende yeni yapturdım benimkiler sınırda çıktı. senin değerlerinde bri tuhaflık yok canım 1. saatte yüksek rakam 2. saattee daha düşük 3. saatte daha düşük olması gerekiyor normal yani. ama sanırım senin şeker sınırın biraz cık yukarısında büyük ihtimalle doktor sana diyet önerecek çok çok yüksek değil değelerin bir sor bakalım doktora. mesela benim Glukoz;

0.Dakika (OGTT) 70 70 - 100 mg/dl
Glukoz; 60.Dakika (OGTT) 169 mg/dl
Glukoz; 120.Dakika (OGTT) 153 mg/dl
Glukoz; 180.Dakika (OGTT) 110 mg/dl
çıkmıştı doktor bana 1 ay önceki yüklemende sınır 140 iken 175 çıkmıştı. bu 100 lük yüklemende sınıra yakın biz genede yediklermize dikkat edelim kilo yu fazla almayalım karbonhidratlı yiyecekler un şeker,pirinç tatlı börek yeme dedi.bakalım senin ki ne diyecek. banada haber ver merak ederim.[/QUOTE]

sorarım canım aradım şimdi hastaneyi de yerinde değildi doktorum bugün yokmuş hastanede yarın arayacağım tekrar bakalım ne dicekk

kızımın battaniyeleri yıkandı astım onları şimdi pembiş pembiş kıyafetlerini atıyorum makinaya...canım benim ya onları giyince ne güzel olacak...ben çok merak ediyorum artık kızım kime benzeyecek diye...nasıl bişey olacak....sabırsızlanıyorum onu görmek için koklamak için...
hepinize teşekkürler arkadaşlar...akıntısı olan varsa başka doktoru ile konuşsun..benim akıntım vardı hatta kaşıntım yoktu bile..normal hamilelik akıntısı diye düşünmüştük kaşıntı olmayınca...idrar içinse hiç şikayetim yoktu...idrarda albumin baktıralım diye yaptırdık tahlili..ellerim yüzüm ayaklarım şişiyor diye...şans işte :KK43: geçer inşallah..
derya aslinda benide epey akintim var ama aynen normal gebelik akintisi diye soylemedim doktoruma ..bu gidisimde soyleyeyim bari hem bu ara kokusuda olmaya basladi akintimin ,ben son aylar diye dedim ama sagol uyardigin icin bende soyleyeyim bari CADIARZU

kıyafetler yıkandı bir baktım asarken azıcık deterjan kalmış 1-2 tanesinde....alerji falan yapar kızıma diye bir daha attım makinaya...ben de duşa gireceğim kızlar hava çok sıcak dayanamıyorum...görüşmek üzere...

ben de hacı şakirin granül şeklinde bebk deterjanı var onu aldım...yumuşatıcıyı zaten bingo soft kullanıyordum onu değiştirmedim...

bende dalinin sıvı deterjanı ile yumuşatıcısından aldım çok hoş kokuyorrr ama daha başlamadım prensesimin kıyafetlerini yıkamaya karyolası daha gelmedi yatak gelmedi çarşamba günü gelecek yatak çarşafıydı kenarlarıydı vsss kıyafet falan hepsini önümüzdeki hafta sonu annem gelecek beraber yıkayıp ütüleyip yerleştireceğiz inşallah

daha dönebilir ama canım sıka canını yani...benimki doğum halini almış ama ben de normal doğumdan çok korkuyorum..sezeryan ya da epidural sezeryan istiyorum....doğuramam gibi geliyor çünkü...birde salı günü muayene için o sandalyeye oturdum ya doğumda oturamazmışım gibi geliyor...hamilelikte o sandalye ve muatene daha stres yaratıyorresmen...hayırlısı inşallah...

Ben sezeryandan daha çok korkuyorum karnını keseceklerkafamçokkarıştı.Ama öbür türlü genişleyen yerden fırt çıkıvercek bebişin.Kolaymı ameliyatlı olmak.Elin kesilse bile nasıl acıyor.Doğuramam deme,hamile kalabildiğine göre doğuradabilirsin.Bütün dişiler doğuruyor çatır çatır.Bende korkuyorum ama doğuramam diye düşünmedim hiç.Nası içimizdeki milimetrik şey büyüyüp bu hali aldıysa bu mucizeyi vücuda veren Allahım doğurmamızında kolayını verir.Rabbimin kulunu dünyaya getiricez.Dua edelim sadece aksilik olmasın.Bile bile sezeryan olma ne olur.

Ben sezeryandan daha çok korkuyorum karnını keseceklerkafamçokkarıştı.Ama öbür türlü genişleyen yerden fırt çıkıvercek bebişin.Kolaymı ameliyatlı olmak.Elin kesilse bile nasıl acıyor.Doğuramam deme,hamile kalabildiğine göre doğuradabilirsin.Bütün dişiler doğuruyor çatır çatır.Bende korkuyorum ama doğuramam diye düşünmedim hiç.Nası içimizdeki milimetrik şey büyüyüp bu hali aldıysa bu mucizeyi vücuda veren Allahım doğurmamızında kolayını verir.Rabbimin kulunu dünyaya getiricez.Dua edelim sadece aksilik olmasın.Bile bile sezeryan olma ne olur.

daha doktorumla konuşmadık ama gerçekten çok korkuyorum .....doktorum daha erken diyor bu konular için..bakalım ne olacak...

X