2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

çok sağolun kızlar umarım herhangi bi sorunla karşılaşmadan dünyaya gelir bebeklerimiz,buraya kadar gelmişken insanın içi acıyor,kaybetme korkusu oluşuyor,Rabbim beterinden saklasın,bütün yavruları korusun.Sağlıklı olarak kucağıma alayımda kilosu düşük olsun..

gelmiş takvim neyse kızlar size bişey sorcam özellikle 32. Haftada izine ayrılacak arkadaşlara sorucam raporu ne zaman alcaksınız?

ben raporu 32+1 olduğu gün gidip ssk doktorundan alacağim çünkü benim gittiğim özel hastane ssk ile anlaşmasini iptal ettiği için dokturumunki kabul olmuyor. Ssk dan aldiğim yaziyida mali müşavire vericem.

çok sağolun kızlar umarım herhangi bi sorunla karşılaşmadan dünyaya gelir bebeklerimiz,buraya kadar gelmişken insanın içi acıyor,kaybetme korkusu oluşuyor,Rabbim beterinden saklasın,bütün yavruları korusun.Sağlıklı olarak kucağıma alayımda kilosu düşük olsun..

düşük kilolu doğan bebekler daha çabuk gelişiyormuş canım...sağlıkla doğsunlar inşallah...zayıf kilolu...erken geç hiç farketmez...

kızlar benim hiç keyfim yok,hastaneden geldik şimdi,bebeğim en son 28 haftalıkken 1000 grdı ve gelişimi 1 hafta geriden geliyordu,şimdi 31+0dayız bebeğim 3haftada sadece 300gr almış,acaip kötüyüm,1300gr şuan,2hafta geri şuan,1600lerde olması gerek dedi dr.28 haftalıkken gittiğimde dr.kendin çok kilo almışsın,biraz kes demişti,bende kestim,kendim almamışım bebekde almamış,dr.senin azaltmanla ilgisi yok,almayacağı varsa almıyor dedi,bundan sonra 15günde gidicem,eğer bu fark artarsa erken doğumla alabiliriz dedi,çok mutsuzuım ya,oysa o kadarda özeniyorum,ağzıma koymadığım yumurtayı sütü onun için yiyiyorum,niye böyle oluyor anlamadım,ne olur dua edin bebeğime...

canım üzme kendini bebeğini buda etkiler arkadaşların dediği gibi sol tarafa yatmak beslenmelerinde etkiliymiş ama ben pek yatamıyorum sağ tarafıma rahat diyorum yinede sola yatmayada özen gösteriyorum............
beslenmene dikkat et vitaminli şeyler ye ekmek fazla yeme.................
sık dr.kontrolune git............inş.sağlıcakla doğumunu yapıp kucağına alırsın...........:nazar:

çok sağolun kızlar umarım herhangi bi sorunla karşılaşmadan dünyaya gelir bebeklerimiz,buraya kadar gelmişken insanın içi acıyor,kaybetme korkusu oluşuyor,rabbim beterinden saklasın,bütün yavruları korusun.sağlıklı olarak kucağıma alayımda kilosu düşük olsun..

ya ben bişey soracağim şimdi internetten baktim bebek haftada zaten 100 gr almasi gerekiyormuş yani senin bebeğin 3 haftada 300 gr az değil gibi yoksa benim yanlişimmi var.

yok demedi canım gayet güzel gidiyor gelişimi dedi..ben de bir kitap var ondan takip ediyorum genelde herşeyi...1 haft aönde görünüyor kilosu ona göre...ultrasonda da tarih 1 hafta önde çıkıyor...seninle aynıyız galiba...senin ne kadar?

Son düzenleme:
yok demedi canım gayet güzel gidiyor gelişimi dedi..ben de bir kitap var ondan takip ediyorum genelde herşeyi...1 haft aönde görünüyor kilosu ona göre...ultrasonda da tarih 1 hafta önde çıkıyor...seninle aynıyız galiba...senin ne kadar?

Benimki 30+3 iken 1375 gr'dı canım.

ben çıkıyoru arkadaşlar işe gitmem gerek...doktorum gitme dese de bekleyen işlerim var....bu arada sıcaklarda dışarı çıkmamak..ayakta fazla durmamak gerekiyormuş..eve gelince de evde ayaklar yukarıda dinlenmek gerekiyormuş arkadaşlar...erken doğum tehdidi imiş sıcaklar ve uzun süre ayakta durmak...dün doktorum uyardı da ...kjendinize iyi bakın...bebişlere de...

canım sıkma canını...geceleri ve dinlernirken her zaman sol tarafına yatmaya çalış..bebek en iyi öyle besleniyor...miyom falan varmıydı sende miyom da beslenmesini engelleyebiliyor bebişin...

doğru..benimde miyomum var ve benimde gelişimi bir hafta kadar geriydi en son.yarın gidicem kontrole bakalım üç haftada nasıl durumlar...ama erken doğumla bebeği alıp napıcak anlayamadım..yarın dr umla detaylı görüşücem..bizim hastane iptaletmemeiş ama dr umun benle hiç özel ilgilenebilcek pozisyonu yok..rüşvet olarak ne versem diye karar veremedim..iyi bi hediye alıp gidicem..bi dr bulamadım yavrumun şansına..ne eşimin ne kendi ailem..kimseden fayda yok..bakalım cerrahpaşadan bi hoca bulabilirsek tanıdık rüşveti ona verip doğumu orda yapıcam...sözleşmesini iptal etmeyen hastanelerdede hizmet kalitesinde düşüş olucaktır sanıyorum..

s4022312dj9.jpg

s4022313ao4.jpg

s4022314jc9.jpg

s4022318js0.jpg

s4022321xm3.jpg

s4022322vx0.jpg

Kızlar oğluşum odası hazır sayılır.Karanlık çıkmış.Kapı süsü ve avizesinide aldığımız zaman tamam.Fosforlu süsleride yapışacak tavana.:dance:Kıyafetlerinide yıkadım ütüledim dolabına yerleştirdim.Hastane çantam hazır değil ama.Pijama felan bakıcam..

Son düzenleme:
ya ben bişey soracağim şimdi internetten baktim bebek haftada zaten 100 gr almasi gerekiyormuş yani senin bebeğin 3 haftada 300 gr az değil gibi yoksa benim yanlişimmi var.

cnm 29 haftada en çok kiloyu alması gerekirmiş sanırım,1 haftada 300gr.ı genelde bu haftalarda alırmış32,haftadan sonra gelişmesi biraz daha azalıyormuş sanırım

doğru..benimde miyomum var ve benimde gelişimi bir hafta kadar geriydi en son.yarın gidicem kontrole bakalım üç haftada nasıl durumlar...ama erken doğumla bebeği alıp napıcak anlayamadım..yarın dr umla detaylı görüşücem..bizim hastane iptaletmemeiş ama dr umun benle hiç özel ilgilenebilcek pozisyonu yok..rüşvet olarak ne versem diye karar veremedim..iyi bi hediye alıp gidicem..bi dr bulamadım yavrumun şansına..ne eşimin ne kendi ailem..kimseden fayda yok..bakalım cerrahpaşadan bi hoca bulabilirsek tanıdık rüşveti ona verip doğumu orda yapıcam...sözleşmesini iptal etmeyen hastanelerdede hizmet kalitesinde düşüş olucaktır sanıyorum..

Sen ultrasona girecektin girdinmi baya sıkıntılıydın rahatladınmı nasıl oldun?Profesörden randevu aldım diyordun.

canım üzme kendini bebeğini buda etkiler arkadaşların dediği gibi sol tarafa yatmak beslenmelerinde etkiliymiş ama ben pek yatamıyorum sağ tarafıma rahat diyorum yinede sola yatmayada özen gösteriyorum............
beslenmene dikkat et vitaminli şeyler ye ekmek fazla yeme.................
sık dr.kontrolune git............inş.sağlıcakla doğumunu yapıp kucağına alırsın...........:nazar:

cnm beslenmeme inan dikkat ediyorum aslında ama dr.en son kilo alma dedğinde biraz azaltmıştım,meyveye ağırlık vermiştim,bundan sonra daha dikkatli olacağım

Benimde sol ayak tabanımda bir ağrı var üstüne basarken acıyor zor yürüyorum.Bide bebişin tekmeleri baya can yakıcı,çok sert vuruyor.Bağırıyorum birden yanımda biri varsa utanıyorum valla.Hıı bide arada mide yanmam var.Onun dışında bişey yok çok şükür.Tetanoz aşımın ikincisini vuruldum geldim biraz önce.

geçmiş olsun emelcim hangi koluna vurdurdun aşıyı;
bende dr. dan geldim az önce bebişim dönmüş geliş pozisyonunu almış, ve 2 kilo 50 gr. a ulaşmış kilosu da
:lepi:

X