2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

bende dalinin sıvı deterjanı ile yumuşatıcısından aldım çok hoş kokuyorrr ama daha başlamadım prensesimin kıyafetlerini yıkamaya karyolası daha gelmedi yatak gelmedi çarşamba günü gelecek yatak çarşafıydı kenarlarıydı vsss kıyafet falan hepsini önümüzdeki hafta sonu annem gelecek beraber yıkayıp ütüleyip yerleştireceğiz inşallah

ben karyola almadım zaten park yatak aldım...odasını yapmayacağız şuan..kendi odamızda oalcak...1 yaşına doğru oda hazırlayacağız...

daha doktorumla konuşmadık ama gerçekten çok korkuyorum .....doktorum daha erken diyor bu konular için..bakalım ne olacak...

Bende doğum hıkayelerını okuya okuya insanlara sora sora depresyona giriyordum nerdeyse.Hâlâda tam atlatmış değilim.Karnım büyüdükçe içim dahada sıkılıyordu.Annem kızıyor bana amann biz kimseye sormadık günü geldi iki ay uy dedik doğurduk diyor. 10 gun felan sürdü bu.Sonra bıraktım okumayı normale dönüyorum şimdi devam etseydim kötü şeyler düşünmeye,tedavi görmem gerekebilirdi.Ben çok heyecanlı bir yapıya sahibim,normal doktor kontrollerinde bile başlıyorum heyecandan öğürmeye.Bööwwww...Zaten senin bu gidişle sancın kaçar normal doğuramassın diyor herkez.Buna rağmen yinede sezeryandan daha çok korkuyorum.Dua ediyorum kendi sancımla doğurayım suni sancıya gerek kalmasın diye.Neyse kız daha 2 ay var.Düşünmeyelim şimdi bunları.Hurma yiyelim bol bol doğumu kolaylaştırıyorumuş bide yürüyüş.

Doğum hikayeleri sahiden çok etkiliyor insanı.aslında hiç dinlememek lazım ama birde halimizi görüp de inadına gibi kötü ne varsa anlatmıyorlarmı işte ozaman deliriyorum.insanlar çok düşüncesiz olabiliyor.aslında bu da hamilelik gibi yapı meselesi kiminin çok kolay kiminin daha zor geçiyor.neolacağını önceden bilmek imkansız.sadece dua edip bekleyeceğiz...

herkese merhabalar

ay okuyorum okuyorum bir türlü yazamadım.yam yazıcam patronlar geliyor,iş çıkıyor.kapatmak zorunda kalıoyrum.neyse bugüne kımetmiş.

bizimde yengemiz (eşimin dayısının eşi) salı günü normal doğum yaptı ikinci bebeğine.kızımız oldu çok güzel.3.650 gr ve 52 cm.doğdu.onun doğum yapacağı alsancak devlet hast.si tadilatta olduğu için benim doğum yapacağım buca ssk hastanesine gitmişler.sonra bizde gittik.21.15'te d.haneye girmiş ve 21.50'de bebeği doğurmuş.ama sancıları dizine vuruncaya kadar girmemiş d.haneye.bende öyle yapmayı düşünüyorum inş.5 dk.da bir sancı olunca girmek istiyorum doğumhaneye.bakalım kısmet.

ayrıca benim elti adayımda o hastanede hemşire.ona çok yardımcı oldu valla.inş.banada olur.

allah hepimize hayırlı ve kolay doğumlar nasip etsin.

slm arkadaşlar nasılsınız bakalım kızlar siz doğum hikayelerden kötü oluyosunuz ben normal doğum videolarını seyrediyorum :)))))))))))) dahada cesaret geliyo insana yani şahsen bana

selam halime hoşgeldin bende buca ssk hastanesinde doğum yapmayı düşünüyorum nasıl canım orası benim bilgim yok görümcem orda doğumunu orda yapmıştı kızına ii diyo bakalım nasip

selam arkadaşlar..........
ben hamile kaldığım dönemlerde çok doğum videoları izledim.......
şimdi izlemeye korkuyorum bilmemek daha iy bencede ama işte meraktan izledik.........
bazen açıp bakıyorum şimdi sezeryana bakıyorum okuyorum o bile korkutuyor.
inş.sağsalim hepimiz kurtulup bebişlerimizi kucağımıza alırız...................

slm arkadaşlar nasılsınız bakalım kızlar siz doğum hikayelerden kötü oluyosunuz ben normal doğum videolarını seyrediyorum :)))))))))))) dahada cesaret geliyo insana yani şahsen bana

selam canım.. bende aynen dedıgın gıbı normal, sezeryan videolarını ızledım bol bol ınsanın gozu alısıyor olayların nası gelıstıgını bılmek daha guzel...
bır fıkrın oluyor hazırlıklı oluyorsun.. :icecream:
epiduralın nasıl uygulandıgını dahi ızledım bılelım neler olacak degıl mı ama..
korkmayın bence ızledıklerınızden destek alın cesaret alın..
ozellıkle bebek cıktıktan sonra o kadar acı ceken anne bır anda nasıl yuzu guluyor herseyı unutuyorsa onu gormek bıle ınsana heyecan ve cesaret verıcı.. :dance:
nette yayınlanan butun dogum vıdeolarını ızledım bıttı yetmedı bana daha olsa keske az var gercekten.. benneyaptımki
bırde ben onlar ızledıkce oyle sabırsızlanıyorum kı dogurmak ıstıyorum bebegımı kucaklamak ıstıyorum hemen.. :1rolleyes:

merhaba kızlarrr
biz bugün hastanemize gittik,kendi doktorum son adet tarihimle 1 haftacık oynayarak beni 32.hafta gösterdi ve çalışabilir diye rapor verdi
sonra o raporu ve bugün çektiği usg görüntüleriyle Atatürk eğitim araştırma hastanesine gittik, çok uzun sürdü ama sonunda başardık
bugün 37.HAFTAYA KADAR ÇALIŞABİLİR RAPORUMU ALDIM:)
sonra 37.haftada da hastaneye gidip doğum iznine çıkabilir di,ye rapor alıcaz, o zaman FORM 1 diye birşey veriyorlarmış,doğum raporuyla beraber gittiğinde o formu kapatıyorlarmış,sonra doğum paranızı almaya giderken o form lazımmış.
off ya ne zor işler bunlar,hamile hamile dolandırıyorlar insanı hastane koridorlarında

bu arada kısacıkta olsa meleğimi gördüm teyzeleri, suyu falan gayet iyi dedi,kısa sürdüğü ve randevusuz gittiğimiz için ayrıntılı bakmadı yani kilosunu falan söylemedi ama herşey yolunda DEDİ:)buda bana yetti:)
öyle tatlı görünüyorduki kızlarr, yanakları tombul tombuldu:)gözlerini açtı kapattı biraRA:)doktor "ayyyy bu çok tatlı olacakkk" dedi:))
çokk özledim valla,doğsalarda sağlıkla sevsek dimi

betülcüm bende sezeryanı izleyemiyorum işte bi kere izlemek istedim ama devamı gelmedi :)))))) ama normal doğumu hiç gözümü ayırmadan izliyorum hele bi tane var suda doğum bebek doğduktan sonra sanki 40 yıllık yüzücüymüş gibi yüzüyo sonra doktorun elini görüyo onu tutmaya çalışıyo ben onu izledikçe varya müthiş duygulandım tabi annenin suratında ne bi acı kalıyo ne bişey allahım tüm hamilelere yardım etsin hangisi hayırlısıysa onu versin

betülcüm bende sezeryanı izleyemiyorum işte bi kere izlemek istedim ama devamı gelmedi :)))))) ama normal doğumu hiç gözümü ayırmadan izliyorum hele bi tane var suda doğum bebek doğduktan sonra sanki 40 yıllık yüzücüymüş gibi yüzüyo sonra doktorun elini görüyo onu tutmaya çalışıyo ben onu izledikçe varya müthiş duygulandım tabi annenin suratında ne bi acı kalıyo ne bişey allahım tüm hamilelere yardım etsin hangisi hayırlısıysa onu versin

ben hepsini zevkle ızlıyorum valla ... jeyyar
ya ben onu gormedım hıc bana bulabılırsen yıne lınk atarmısın ızlemek ıstıyorum ya cok merak ettım.. CADIARZU
:1rolleyes:

tabi canım burdan göndersem olur mu acaba? ya korkan arkadaşlar var merak edip izlerlerse vicdan azabı duyarım

sarı kanarya hoşgeldin canım allah sağlıkla kucağına verir kızını inş. bende 32, haftamda rapor alcam ama çalışabilir değil komple işi bırakma :)))))))))))))))))

ben onu izlemdim hiç hangi sitede hatirliyomusun?

valla napayım canım eşim izin vermiyo 37. haftaya kadar çalışmayı oyüzden huzursuzluk çıkmasını istemiyorum bide ben sürekli oturuyorum normal doğumda istiyorum ayaklarım hep şiş hiç inmedi hareket lazım bana evde kalsam biraz dinlenir biraz gezerim ev işi yaparım ne bileyim sürekli oturmamdan iyidir

X