2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Arkadaşlar bizim ikli test sonucu biraz sınırda çıktı, 1:423 ,doktorumuz endişe etmememiz gerektiğini söyledi,%99 sağlıklı bir bebişiniz olacak diyor sadece dikkat etmemiz gerekecek,umarım hepimiz sağlıklı bebişlerimize kavuşuruz...[/QUOTE

Arkadaşım kendini üzme, sınır 250.Öyle bile olsa kesiin down sendromu var denilemez sadece ileri tekik gerektirir.3 lü testte herşey yolunda gider.İçin rahatlar.Üzülme, benimde hamileyken kullandığım bir ilaç kafamı çok kurcalıyor.Ama ben onu kullanmak zorundaydım.Doktorum kullanacaksın dedi, Fakat normalde hamilelerde kullandırılmaz.Benim durumum biraz farklı.Ödüm patlıyor sakat olur diye.:uhm:

Arkadaşım kendini üzme, sınır 250.Öyle bile olsa kesiin down sendromu var denilemez sadece ileri tekik gerektirir.3 lü testte herşey yolunda gider.İçin rahatlar.Üzülme, benimde hamileyken kullandığım bir ilaç kafamı çok kurcalıyor.Ama ben onu kullanmak zorundaydım.Doktorum kullanacaksın dedi, Fakat normalde hamilelerde kullandırılmaz.Benim durumum biraz farklı.Ödüm patlıyor sakat olur diye.:uhm:[/QUOTE]

cnm sende kafana takma eğer bebeğine zarar verse drun kullanmanı önermez mecbur olsan bile değişik ilaçlar fln deniyolar bebeğine bişi olmayacak korkma hep iyi şeyler düşünelim sonuç iyi olsun a.s.

merhaba kizlar ..hayirlisiyla su aylari bir atlatalim ,hepimiz herseyden kuskulaniyoruz ..bende öyle biraz karnim agirsin korkuyorum ...bide daha hareketlerinide hissetmiyoruz ya ondan da oluyor ..ben bazen diyorum hareketlerini hissetsem simdi aa bak hareket etti iyiymis demek diye yorum yapicaz ..ama su an ne yaptigini bilmiyoruz ..aklima hersey geliyor ..hayirlisiyla bende cuma gunu testlerimi yaptirayim ,insallah iyi cikar ..cumarteside yolculuk yapicam ,anneme gidiyorum ,yazin gidemeyecegim mecbur simdiden gidiyorum ..

Arkadaşlar bizim ikli test sonucu biraz sınırda çıktı, 1:423 ,doktorumuz endişe etmememiz gerektiğini söyledi,%99 sağlıklı bir bebişiniz olacak diyor sadece dikkat etmemiz gerekecek,umarım hepimiz sağlıklı bebişlerimize kavuşuruz...

canım üzme kendini hem sınır 1/250 hem bu testler %100 kesinlik içermiyor. Bende ikili test için kan verirken bir bayan vardı bebeğini emziriyordu bana ne çıkarsa çıksın sakın moralini bozma dedi. bayanın kendisine bebeğin %99.9 down sendromlu demişler ama bebek gayet sağlıydı.maşallah. Sende üzme kendini bebişinide inşlh hepimizinki sağlıklı bir şekilde doğacaklar.

peki bu değerleri alçak ya da yüksek tutan şey ne acaba ,mesela sınır 250 ama 1100 çıkan da var 10.000 çıkan da var..neye göre çıkıyor acaba bu sonuçlar

Arkadaşlar bizim ikli test sonucu biraz sınırda çıktı, 1:423 ,doktorumuz endişe etmememiz gerektiğini söyledi,%99 sağlıklı bir bebişiniz olacak diyor sadece dikkat etmemiz gerekecek,umarım hepimiz sağlıklı bebişlerimize kavuşuruz...[/QUOTE

Arkadaşım kendini üzme, sınır 250.Öyle bile olsa kesiin down sendromu var denilemez sadece ileri tekik gerektirir.3 lü testte herşey yolunda gider.İçin rahatlar.Üzülme, benimde hamileyken kullandığım bir ilaç kafamı çok kurcalıyor.Ama ben onu kullanmak zorundaydım.Doktorum kullanacaksın dedi, Fakat normalde hamilelerde kullandırılmaz.Benim durumum biraz farklı.Ödüm patlıyor sakat olur diye.:uhm:

bende senin durumundayım. şu an şeker hastalarının kullandığı bir ilacı içiyorum, 5aylık oluncaya kadar içecekmişim. bu cuma bide benim rahime dikiş atılacak. dikişten sonrada yüksek tansiyon hastalarının kullandığı bi ilacı kullanmaya başlıcam erken doğum olmaması için. napalım yavrumuz için herşeye katlanıcaz. doktorlar bebeğe zararı olsa vermezler bu ilaçları. Allah sağlıklı bi şekilde yavrularımıza kavuşmamızı nasip etsin.

Ben buralardaki forumlarda okuyorum, 1\ 76 risk olan bir arkadaşımızın amniosentez sonucu iyi çıkmış, Demekki senin rakam hiçte fena değil.

bende senin durumundayım. şu an şeker hastalarının kullandığı bir ilacı içiyorum, 5aylık oluncaya kadar içecekmişim. bu cuma bide benim rahime dikiş atılacak. dikişten sonrada yüksek tansiyon hastalarının kullandığı bi ilacı kullanmaya başlıcam erken doğum olmaması için. napalım yavrumuz için herşeye katlanıcaz. doktorlar bebeğe zararı olsa vermezler bu ilaçları. Allah sağlıklı bi şekilde yavrularımıza kavuşmamızı nasip etsin.

Neden dikiş atılacak?Rahim ağzı boyumu kısa?ve doktor nasıl anladı?Benim rahmimin şekli biraz farklı belki benimde dikiş attırmam lazım.Ama doktorum şimdilik birşe demiyor...

Frekans21'e
Canım senin tansiyonun kaç?Daha öncedende yüksekmiydi,geçen benimde biraz yüksek çıktı aslında normalde hep düşük çıkan tansiyonum birden fırlamış dr.tuzu azaltmamı söyledi,bende birkaçgün öncesine kadar kanı sulandırıcı iğne vuruluyordum.Herbirimizin bi sıkıntısı var işte ama herşey bebişlerimiz için inşallah onları kucağımıza aldığımızda bütün sıkıntılarımız kaybolucak:nazar:

Son düzenleme:
Neden dikiş atılacak?Rahim ağzı boyumu kısa?ve doktor nasıl anladı?Benim rahmimin şekli biraz farklı belki benimde dikiş attırmam lazım.Ama doktorum şimdilik birşe demiyor...

benim 5 tane düşüğüm var. son bebeğimi 5,5 aylıkken kaybettim. rahimde açılma olduğundan. bu yüzden bu seferki hamilelğimde dikiş atılacak. benim rahmim kalp şeklinde senin nasıl?

Frekans21'e
Canım senin tansiyonun kaç?Daha öncedende yüksekmiydi,geçen benimde biraz yüksek çıktı aslında normalde hep düşük çıkan tansiyonum birden fırlamış dr.tuzu azaltmamı söyledi,bende birkaçgün öncesine kadar kanı sulandırıcı iğne vuruluyordum.Herbirimizin bi sıkıntısı var işte ama herşey bebişlerimiz için inşallah onları kucağımıza aldığımızda bütün sıkıntılarımız kaybolucak:nazar:

benim tansiyonumda bi problem yok tansiyon ilacını erken doğumu engellemesi amacıyla içeceğim. bi evlat için nelere katlanıyoruz inşallah kucağımıza alınca bunların hepsini unutucaz. Allah hayırlı sağlıklı evlatlar versin hepimize.

benim 5 tane düşüğüm var. son bebeğimi 5,5 aylıkken kaybettim. rahimde açılma olduğundan. bu yüzden bu seferki hamilelğimde dikiş atılacak. benim rahmim kalp şeklinde senin nasıl?

Geçmiş olsun.Bir tanıdığım tansiyon ilacı kullanarak sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi.Allahım sana da,hepimize de nasip etsin inşallah.herşey meleklerimiz için..

benim de ikili test cumartesi.. ense kalınlığını doktor ulrasında mı ölçüyor.. ayrıca kan verince anladığım kadarıyla sonucu hemen çıkmıyor dimi? beklemek gerek herhalde ..bilgilendiriseniz sevinirim.. inş. hepimizin güzel çıkar.. hepsi de sağlıklı bebekler olur inş.

Giderken mutlaka tatlı olarak bir iki lokma at ağzına.Ben biraz açtım kımıldamadı bizimki.ense kalınlığını ölçmesi zaman aldı o yüzden.1.3 çıktı.Doktor "ikili teste gerek yok nasıl olsa üçlü de yapacağız" dedi.Birde büyük ihtimal erkek dedi.Hiç erkek ismi düşünmemiştik..bakalım Allahım ne verirse başımız üstünde tac olacak..Hepimize fiziksel,ruhsal ve zihinsel açıdan sağlıklı evlatlar versin.Amin.

X