2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Bişey sorucam eylül anneleri içinde şeker yüklemesi yüksek çikipta diyette olan varmi? Benim geçen ay 50 mg yüklememin sonu 175 çikti tokluk kanşekerim. Normalde 140 i geçmemesi gerekiyormuş. Bu cumartesi tekrar kontrolüm var bakalim 100 lük yükleme yapacakmi merak ediyorum. Hamileykende istediğini yiyememek çok zor oluyor pazardan pazara dondurmma yiyebiliyorum. Allah korusun bebeişe bir zarar gelmesin diyee herşeyin içinde ne kadar karonhidrat var onun takibindeyim

Bişey sorucam eylül anneleri içinde şeker yüklemesi yüksek çikipta diyette olan varmi? Benim geçen ay 50 mg yüklememin sonu 175 çikti tokluk kanşekerim. Normalde 140 i geçmemesi gerekiyormuş. Bu cumartesi tekrar kontrolüm var bakalim 100 lük yükleme yapacakmi merak ediyorum. Hamileykende istediğini yiyememek çok zor oluyor pazardan pazara dondurmma yiyebiliyorum. Allah korusun bebeişe bir zarar gelmesin diyee herşeyin içinde ne kadar karonhidrat var onun takibindeyim

canım gecmıs olsun umarım 100 luk yuklemen ıyı cıkar..
ben gecen hafta yaptırdım kı cok korkuyordum cunku ben hamılelıgım boyunca delı gıbı cıkolata tatlı dondurma yedım ama bende cıkmadı.sendemı cok tatlı yedın yada cokmu kılo aldın ??

Evet canim ben çok hizli kilo aldim 50 kilo ile hamile kaldim 64 kiloydum en son zaten doktor bu ay 1 kilodan fazla kilo almiyoruz dedi. Peki tamam dedim bende:))) ama şeker çikolata çok yedim özellikle dondurma günde 2 sefer yiyordum abartmiştim yani. şimdi çayin içine bile atamiyorum şeker bütün tatlilar rüylarima giriyoe yasak olunca daha bir insanin cani istiyor. Umarim 1 aydir yaptiğim diyet işe yaramiştir.

biberle patlıcan vardı evde canım dolma yaptım ama zeytınyaglı.yaz gunu hafıf olsun dedım..sogukta guzel oluyor.:=)

bende senın gıbıyım canım tatlı komasına gırcek kadar yedım:KK43:
15 kg aldım
ve halada yıyorum ben ne guzel sen kendıne hakım olmayı basarmısın darısı benım basıma
sımdı kılo almanda durmustur ne guzell

Son düzenleme:
Evet geçen gün tartildim 1 kilo almişim görünüyor. Ama inan ki şeker yüksek çikmiş olmasa neler yerdim ve kaç kilo alirim kim bilir. Bu şeker denilen şeyde ciddi bişey yani çok dikkat etmek gerekiyor zaten ben hemen şeker ölçüm cihazi aldim ne yedim ne içtim not aliyorum günde 4 kez aç ve tok karinina şekerimi kontrol edip yaziyorum cumartesi doktora gittiğimde göstericem allaha şükür şimdilik benim ölçüm testlerim 140 in altin da iyi gidiyor yani . Aama işte genede son karari doktor verecek düzelmişmi düzelmemişmi çok korkuyorum inşallah bri sorun çikmaz

Canim senin şekerin kaç çikti peki? 15 kiloda az değil.

benım sekerım 115 cıktı canım doktorum cok ıyı dedı allaha sukur..
bende dedım ya 15 kg alınca cok korkuyordum kesın bende seker cıkıcak dıyordum,ama ben cok su ıcıyorum sanırım ordan kurtardım canım,doktor oyle dedı...

15 kg hıc az olurmu canım hemde o kadar cokkı...
ama yapıcak bırsey yok sımdı benımde 1 ay sonra kontrolum var ve aslında hıc kılo almamam lazım ama nasıl basarıcam bılmıyorum..fisfisfis

Bence ilk yapman gereken beyaz ekmeği birak yeme. Uno marka kepek ekmeği varya ondan yee her öğünde 2 dilimi geçirme birde pirinç ve makarna türü şeyler yeme bunlari dahi yemesen inan frk ediyor. Unlu şeyleri de mesela tatli pasta gibi onlarida az yemeğe çaliş. Faydasini görürüsün. En azindan beyaz ekmeği birak derim canim çünkü bebeğe bir faydasi yokmuş karbonhidrat sadece.

Bence ilk yapman gereken beyaz ekmeği birak yeme. Uno marka kepek ekmeği varya ondan yee her öğünde 2 dilimi geçirme birde pirinç ve makarna türü şeyler yeme bunlari dahi yemesen inan frk ediyor. Unlu şeyleri de mesela tatli pasta gibi onlarida az yemeğe çaliş. Faydasini görürüsün. En azindan beyaz ekmeği birak derim canim çünkü bebeğe bir faydasi yokmuş karbonhidrat sadece.

ınanırmısın ben hıc ekmek yemıyorum gıbı zaten..bır tek haftasonları sabah kalvaltısında yıyorum hafta ıcı toplasan belkı 1 belkı 2 dılımdır yanı...cogu zaman onuda yemıyorum..
pılav makarnada olmasada olur benım sorunum tatlı yemekle abur cubur yemekle...
yanı mesela cıkolata pasta dondurma kurabıye vb.
bunları kessem zaten herhalde kılo almayı bırak kılo bıle verıcem:roflol:

ınanırmısın ben hıc ekmek yemıyorum gıbı zaten..bır tek haftasonları sabah kalvaltısında yıyorum hafta ıcı toplasan belkı 1 belkı 2 dılımdır yanı...cogu zaman onuda yemıyorum..
pılav makarnada olmasada olur benım sorunum tatlı yemekle abur cubur yemekle...
yanı mesela cıkolata pasta dondurma kurabıye vb.
bunları kessem zaten herhalde kılo almayı bırak kılo bıle verıcem:roflol:

yazının basını okurken dedim kii aa nasıl beslenıyor oyle 1 haftada 1-2 dilim ekmek filan.. ama yarısına gelınce bı baktım pasta kurabiye çikolata.. :roflol:

ÇOK GÜLDÜM YAA ALEMSİN GERÇEKTEN 1-2 DİLİM EKMEK SONRAA PASTALAR BÖREKLER ÇİKOLATALAR :teytey:GELSİN DONDURMALAR GİTSİN KURABİYELER:dance::içelim:

ÇOK GÜLDÜM YAA ALEMSİN GERÇEKTEN 1-2 DİLİM EKMEK SONRAA PASTALAR BÖREKLER ÇİKOLATALAR :teytey:GELSİN DONDURMALAR GİTSİN KURABİYELER:dance::içelim:

evet canım ıste benımde zafım tatlı ne varsa o
ekmek omrum boyunca yemesem aramam
yanı sevmedıgım ıcın tovbe yarabbım evde esım olmasa ekmek gırmez bızım eve:)))
herkesın farklı ıste

bak ben hala şeker komasına gırmedıgıme gore sana su cok ıcmenı tavsıye edebılırım...gunde en az 3 ltre su ıc bence sekerın dusmesı acısından cok faydalı...

evet şaka bir yana bende hamile kalmadan önce ne tatlı ne çikolata yemezdim aramazdım hiç sonra hamile kaldım resmen gözümde döndüler yedim yedim böyle 14 kilo aldım işte. kilo aldıran en önemli çey dediğin gibi abur cubur.

bende deli gibi su içiyorum canım yaaaaaa hep içmişimdir ama sanırım bende şeker çıkması 14 kilo ve yaşımın 33 olması belli bir yaşın üstünde hamilelik yaşayanlarda risk daha yüksekmiş. araştırdım biraz ilk duyduğumda ordan biliyorum

bende deli gibi su içiyorum canım yaaaaaa hep içmişimdir ama sanırım bende şeker çıkması 14 kilo ve yaşımın 33 olması belli bir yaşın üstünde hamilelik yaşayanlarda risk daha yüksekmiş. araştırdım biraz ilk duyduğumda ordan biliyorum

hımm anladım onunla alakası olabılır dedıgın gıbı bende okumustum yasla bırlıkte rısk yukselıyor dıye..
belkı ben yaştan yırttım paçayı vallasırnaşık şey

Slm.kızlar bugün pek gelemedim şimdiyse geçmişi okudum çok yazılmış bugün,yeni katılan arkadaşım hoşgeldin güzel paylaşımlar dilerim,bugün biraz dışarı çıktım oğluşuma bi tane daha battaniye aldım,bi tane penye,bi kadife,şimdi bide peluş battaniyesi oldu kuzumun,bide uyku seti almıştım zaten,1-2 tk.da nevresim alırım artık,inşallah hafta sonuda eşimle ana kucağını,banyosunu,emzik,biberon..vs.alırız eksiklerinin önemli bi çoğunluğu hallolmuş olur,bebeğime oda yapamamak beni çok üzüyo buradan taşınacağımız için odayı yapamadım zaten,eşimde gittiğimiz yerde yaparsın üzülme diyor park yatak almıştım şimdilik, kuzucum sağlıklı doğsunda şuaniçin onunla idare ederiz artık,bide oğluma koyacağımız isim giderek içime sinmemeye başladı,batuhan koyucaktık ama ne bileyim sanki oğluma söylerken hiç sevmiyorum bu ismi,eşime efe koyalım dedim bu sefer yine tersledi anlamıyorum ya 9 ay karnımda taşıyan benim annenin ismi sevmesi daha önemli bence bilmiyorum herhalde bu gidişle doğunca koyucaz ismi,neyse ben çok konuştum çenem düştü pardon yaakafamçokkarıştıgamyoncuiremsu

Slm.kızlar bugün pek gelemedim şimdiyse geçmişi okudum çok yazılmış bugün,yeni katılan arkadaşım hoşgeldin güzel paylaşımlar dilerim,bugün biraz dışarı çıktım oğluşuma bi tane daha battaniye aldım,bi tane penye,bi kadife,şimdi bide peluş battaniyesi oldu kuzumun,bide uyku seti almıştım zaten,1-2 tk.da nevresim alırım artık,inşallah hafta sonuda eşimle ana kucağını,banyosunu,emzik,biberon..vs.alırız eksiklerinin önemli bi çoğunluğu hallolmuş olur,bebeğime oda yapamamak beni çok üzüyo buradan taşınacağımız için odayı yapamadım zaten,eşimde gittiğimiz yerde yaparsın üzülme diyor park yatak almıştım şimdilik, kuzucum sağlıklı doğsunda şuaniçin onunla idare ederiz artık,bide oğluma koyacağımız isim giderek içime sinmemeye başladı,batuhan koyucaktık ama ne bileyim sanki oğluma söylerken hiç sevmiyorum bu ismi,eşime efe koyalım dedim bu sefer yine tersledi anlamıyorum ya 9 ay karnımda taşıyan benim annenin ismi sevmesi daha önemli bence bilmiyorum herhalde bu gidişle doğunca koyucaz ismi,neyse ben çok konuştum çenem düştü pardon yaakafamçokkarıştıgamyoncuiremsu

arkadasım gule gule kullanır ınsallah bebısın cıcılerını:=)
bende cumartesı gunu tasıncam ınsallah oda alıyorduk bebısıme son anda tasınma ısı cıkınca almadık...tasındıktan sonra temmuz ortası gıbı alıcaz ınsallah...ama tasınmadan bencede almamak en mantıklısı...
oglusun ısmı ıcıne sınmıyorsa mutlaka esıne kabul ettır canım cunku bu gercekten cok onemlı omur boyu tasıyacak o ısmı...
efe ısmı gercekten bende cok severım zaten bende ege koyuyorum:)bu tarz ısımler soylemesı hem kolay hemde anlamı guzel...
ınsallah kabul eder eşin canıma.s.

X