2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

arkadasım gule gule kullanır ınsallah bebısın cıcılerını:=)
bende cumartesı gunu tasıncam ınsallah oda alıyorduk bebısıme son anda tasınma ısı cıkınca almadık...tasındıktan sonra temmuz ortası gıbı alıcaz ınsallah...ama tasınmadan bencede almamak en mantıklısı...
oglusun ısmı ıcıne sınmıyorsa mutlaka esıne kabul ettır canım cunku bu gercekten cok onemlı omur boyu tasıyacak o ısmı...
efe ısmı gercekten bende cok severım zaten bende ege koyuyorum:)bu tarz ısımler soylemesı hem kolay hemde anlamı guzel...
ınsallah kabul eder eşin canıma.s.

Ay saol duygucum inşallah bebişlerimiz aldıklarımızın hepsini güle güle giysinler...İnşallah kabul eder canım zaten ilk baştada çok fazla içime sinmiyordu ama eşim kabul etmemişti bu isimde karar kılmıştık,zaman içinde bu ismin doğru olmadığına karar verdim gerçektende içime hiç sinmiyor napiyim zorla değilki,efe isimi dediğin gibi hem kısa hemde çok karizmatik geliyo inşallah ikna olur ne diyim,bu arada oğlumun eşyalarına taşınırken bişey olmasın diye almadım bende oda tk.mı falan sende doğrusunu düşünmüşsün,hem o kadar masraf edip sonrada taşınma esnasında bişey olsaydı ben kafayı yerdim,hayırlısı olsun kuzucuklarımız sağlıklı doğsunlarda herşeyi hallederiz inşallah:1hug:

hoşgeldin gülşahcım nasılsın aldıklarınız hayırlı uğurlu olsun fotoğraflarını koy da bakalım canım .. isim konusunda iyice düşünün taşının daha dolu dolu iki buçuk ayımız var iyice içine sinen sevdiğin isim olsun canım efe çok hoş bi isim yanına bi isim de eşin eklesin madem..orta yolu böyle bulun..

hoşgeldin gülşahcım nasılsın aldıklarınız hayırlı uğurlu olsun fotoğraflarını koy da bakalım canım .. isim konusunda iyice düşünün taşının daha dolu dolu iki buçuk ayımız var iyice içine sinen sevdiğin isim olsun canım efe çok hoş bi isim yanına bi isim de eşin eklesin madem..orta yolu böyle bulun..

hoşbulduk mervecim,saol canım bugünde kışlık battaniyesini aldım teyzesi bi ara koyarım,senin beşikleride gördüm çok güzel hangisini alıcan sepet olanımı ötekinimi,valla doğru söylüyosun insanın içine sinmesi çok önemli sonuçta çocuk bi ömür boyu o isimle yaşayacak ben efe ismini çok seviyorum eşiminde tersliği tutuyo bi ikna etsem iyi olurdu,o da mert dedi bu sefer iyi mert efe olsun dedim bakalım ses yok daha,sen nasılsın canım bebiş nasıl:emir_bebek:

sagol tatlım ben de iyiyim çok şükür eşim cumartesii yurt dışına gidiyo onun için moralim bozuk biraz 15 güne yakın kalacak :çok üzgünüm:
ayy mert ismini çok seviyorum ben de canım bizimki oğlan olsaydı ismi mert olsun isterdim ama onu da bizimkiler beğenmiyodu (eşim ve annem) sırnaşık şey mert efe çok güzel geliyor kulağa, söylenirken de çok uyumlu oluyor canım gerçekten..
sepeti alacağım canım yatak odamda zaten fazla yer yok ilk aylarda yanı başımda yatabilmesi için..yoksa oda takımının yatağını yanıma koyabilirdim ilk başlarda, ama o sığmıyo işte..sen de yeni evinde gönlünce döşersin odasını canım.. zaten 5-6 aya kadar odalarında yatamazlar minicik olacaklar ya yanımızdan ayırmayız coksekeriremsu

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Allah kavuştursun canım ya,çok zordur bilirim geçen sene benim eşimde işi icabı yoktu 3 ay ayrı kalmıştık,ne diyim tez zamanda kavuşursunuz inşallah...
Mert ismini biz bebek olmadan önce düşünürdük ama bu sefer ne bileyim etrafımızda bikaç tane mert olunca vazgeçmiştik ama olsun şimdi yine düşünüyoruz benimde hoşuma gitti mert efe hayırlısı zaten bu gidişle hastanede koyarız biz ismini..oda konusundada ben odama park yatağı koyucam zaten bebişte 5 aylık falan olunca taşınırız o zamana kadarda yanımızda yatar nasılsa,sepet çok tatlıydı şimdiden güle güle kullansın,güzel rüyalar görsün prensesin.Hafta sonu eşimi bulabilirsem eğer çünkü şu aralar hafta sonuda çalışıyo ana kucağını,banyosunu falan alalım diyoruz,sen ne yaptın aldınmı ana kucağını

sagol canım hepimizin minişleriii yataklarında mışıl mışıl uyuyup büyürler inşAllah..
biz isim konusunda hiç çatışmadık nedense ben de hayret ettim ama sengözlerimebaksanab eşim hemen kabul etti :eek: büşra olacak kızımızın adı teyzesi ..
hayır canım daha ben de almadım ana kucağını..bakıyorum bugün kızlara da sordum ana kucağı+oto koltuğu olanlar varmış sanırım onlardan alıcam .. küvet ve ana kucağı ve o sepet alınacak bi de senin gibi nevresim takımı..yine ne çok şey alınacakmış yahu al al bitmiyooo benneyaptımki

gülşah ben çıkıyorum canım iyi akşamlar yarın görüşmek üzere..
hepiniz Allaha emanet olun hoşçakalın arkadaşlarr..

iyi akşamlar hamişler..........
geçen ayda banada şeker yüklemesi yapıldı sınırda çıktı dr.diyet verdi ama uyan kim pek uyduğum söylenemez.......
ama ben fazla tatlı yemiyorum sevmiyorum ekşi çok yiyorum dr.takip etti sınırı geçmedim sonrasında bişey demedi..........
bende çok klıo aldım 16 kilo aldım ikizler ondanmı diyorum birde taviyle olduğu için fazla hareketsiz kaldım...........
hiç kusmadım iştahımda yerinde o yüzden hızlı gidiyorum..........
sonu allah kerim ne olurum bilmiyorum arkadaşlar..........

birde size bişey soracağım çok duygusalım hemen herşeye ağlıyorum eşimin tek lafına bile ağlıyorum.....
bebekler nasıl etkileniyor kötümü oluyor arkadaşlar morelim bozuluyor ağlama diyorum kendi kendime bebeklerini düşün diyorum bilmiyorum ne yapacağım bana cevap verin???

iyi akşamlar gülancım
ben de 16 kilo aldım..hayatını daima zayıf bir insan olarak sürdürmüş olan ben bu kiloları nasıl vericem ve daha ne kadar alcam bilmiyorum.yine seninkiler ikiz..benim tek oğluş..
veririz inşallah.
canını sıkmamalısın yani kendi kendi telkin et yavruların için.ben hamileyim takmayacağım de.artık biliyosun hissediyolar bizim moral seviyemiz onları doğrudan etkiliyor.Canın sıkıldığında hemen kendini başka bişeye yönlendir.Oğluşlarım sizi seviyorum ve sizin için üzülmicem de okii

Akşam oldu yine kimsecikler yok :KK43:
Betül ve Minik anniş demek asker yolcu edeceksiniz..Allahım sabır versin benim eşimde 1 sene oldu geleli.tek başıma kaldım evimizde yatağımızda.5.5 ay boyunca uyurken onun tarafına hiç geçmedim ve yastığını hiç yıkamadım..ahh ah..zor tabii ama sizin yanınızda bebişleriniz olacak.Bir de uzun dönem çıkmaması için bir formül vereyim (burdan doğru olur mu bilmem ama :p ) Abim de ,eşim de aynısı yaptılar;sınava girerken baba mesleği bölümüne -imam- yazdılar.sebebini anlamışsınızdır.ikisine ve ikisinin arkadaşlarına da aynı yöntemden kısa dönem çıktı.askeriye çabuk elden çıkarmaya bakıyor..sanırım.araştırma da yapılmıyormuş o kadar adaya tabii..şimdiden Allah kavuştursun.
Nunu cum moralini bozma benimde kilom çok,çok da tatlı yiyorum.:çok üzgünüm: napiim canım hep tatlı istiyor.ben de abimle tartıştım ve ben de geceleri sağ-sol oğlum rahatsız oldu vuruyor derken uyuyamıyorum.yalnız değilsin canım hepimiz ayrı şeyler yaşıyoruz..
allah hepimizin,hepimizin bebişlerinin ve eşlerimizin yardımcısı olsun...
çenem düştü yaa:a015:

ben çıkıyorum arkadaşlar yarın akşam daha erken gelmeye çalışcam artık.yoksa yetişemeyip kendimi gariiipp hissediyorum.:a015:a.s.

Akşam oldu yine kimsecikler yok :KK43:
Betül ve Minik anniş demek asker yolcu edeceksiniz..Allahım sabır versin benim eşimde 1 sene oldu geleli.tek başıma kaldım evimizde yatağımızda.5.5 ay boyunca uyurken onun tarafına hiç geçmedim ve yastığını hiç yıkamadım..ahh ah..zor tabii ama sizin yanınızda bebişleriniz olacak.Bir de uzun dönem çıkmaması için bir formül vereyim (burdan doğru olur mu bilmem ama :p ) Abim de ,eşim de aynısı yaptılar;sınava girerken baba mesleği bölümüne -imam- yazdılar.sebebini anlamışsınızdır.ikisine ve ikisinin arkadaşlarına da aynı yöntemden kısa dönem çıktı.askeriye çabuk elden çıkarmaya bakıyor..sanırım.araştırma da yapılmıyormuş o kadar adaya tabii..şimdiden Allah kavuştursun.
Nunu cum moralini bozma benimde kilom çok,çok da tatlı yiyorum.:çok üzgünüm: napiim canım hep tatlı istiyor.ben de abimle tartıştım ve ben de geceleri sağ-sol oğlum rahatsız oldu vuruyor derken uyuyamıyorum.yalnız değilsin canım hepimiz ayrı şeyler yaşıyoruz..
allah hepimizin,hepimizin bebişlerinin ve eşlerimizin yardımcısı olsun...
çenem düştü yaa:a015:

tesekkurler canım, güzel fikir doğru olabilir..a.s.
Allah yardımcımız olsun bır an once gelır gecer inşallah...:çok üzgünüm:

Arkadaşlarrrr
Kendinize ve bebişlerinize çok iyi bakın........
Ben bir ay kadar olmayacağım... ailemin yanına yazlığa gidiyorum.... Arada KK ya uğramaya çalışırım.....sizi çokkkk özliycemmmmmm:çok üzgünüm:

ÖptümmmmmŞeniz

a.s.:nazar::enbuyukkk::teytey::sm_cool::dance:

Arkadaşlarrrr
Kendinize ve bebişlerinize çok iyi bakın........
Ben bir ay kadar olmayacağım... ailemin yanına yazlığa gidiyorum.... Arada KK ya uğramaya çalışırım.....sizi çokkkk özliycemmmmmm:çok üzgünüm:

ÖptümmmmmŞeniz

a.s.:nazar::enbuyukkk::teytey::sm_cool::dance:

canım ıyı tatıller senın adına cok sevındım bol bol dınlen denıze gıra.s.
gelınce bıze havadisleri anlatırsın...bebısınede kendınede ıyı bak..sevgıler..

günaydın öznur ve betül hoşgeldiniz..
nasılsınız ?? öznur uzun süredir yoktun canım bebişin nasıl kaç kilo olmuş annesi :)

cnm şimdi bakabildim annem ve yeğenim geldiler giremedim bebiş 1.480 gram olmuş :nazar:iyiyim çok şükür a.s.sağol sen nasılsın meleğimiz nasıl

canım gebelikte yumurta alımı heleki bu haftalarda kolesterol çok gerekliymiş oku bak aşağıyı ondandır ama ben yiyemiyorum şu mereti alerjim var eşim yerken sarısından accık ağzıma atıyom nadiren ama korkuyomda oyüzden yiyemiyorumm

http://www.e-gebelik.net/hafta_26.asp

canim tesekkür ederim,o internet sayfasina baktim,bu konuda gercektende bilgim yoktu,bundan sonra sabahlari (her sabah olurmu bilmem ama ),yumurta yemege calisacagim.

iyi geceler anne adayları geceniz huzurlu geçsin tatlı uykular hepinize.....................

arkadaslar....saat bayagi gec oldu herkes cikmis ama beni uyku tutmadi canim sikkin biraz ,bugün tüm gün karnim agirdi isha olmusum acaba ishalin hamilelikte bi zarari varmi bilmiyorum ama cok korkuyorum.bu konuda bilgisi olan varsa bana yardimci olursa cok sevinirim.hepinize iyi geceler........

erva mrb korkma cnm bende 1 haftadır aynı dertten muzdariptim,daha yeni kendime geldim,bende çok korkmuştum,şükür geçtisıcaklardan kaynaklandığını söylüyorlar bende korkmuştum,birde yediğin meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasına dikkat et cnm,haşlanmış patates ye,iyi geliyor..

X