2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

sagol canim biraz rahatladim.sen doktora faln gitmedinmi?1hafta bayagi uzun sürmüs.ben sitelere falan baktim uzun süreli olursa doktora gidin diyo.bilmiyorum belkide ben abartiyorumdur..

etrafımdaki insanlar normal olduğunu söylediler,nasıl normalde bu durumu yaşıyorsak hamileliktede bu yaşanır dediler,geçmeseydi gidecektim,valla şimdi rahatım ben,ama için rahat etmiyorsa dr.a git cnm dr seni rahatlatır,ben en çok çocuğun beslenemeyeceğinden korkmuştum,yediklerim gidiyor diye,başka kötü bişey düşünmedim,sende düşünme cnm,kısa sürede atlatırsın inş...

günaydın günaydın günaydın
sabah sabah siteye ilk düşen benim galiba
kızlar geceleri sağıma veya soluma yattığımda kızım sanki bundan rahatsız oluyo ve bunu belli etmek içinde gıdıklama gibi seri bir şekilde kanat çırpma gibi bişey yapıyo çok gıdıklanıyorum böyle zamanlarda size de oluyo mu acaba bu hareketin anlamı ne o sırada ne yapıyorda ben öyle hissediyorum acaba bilgisi olan yardımcı olabilir mi lütfen

günaydın herkese, benim de geceleri sağıma soluma dönerken hareket ediyor içerde ama gıdıklama tarzında değil belkide seninki hışkırıyor olabilir canım. yada parmak emiyor olabilir.:icecream:

Günaydın herkese kızlar;

Ayyy işler çok yoğun yetiştirmeye çalışıyorum bende, o yüzden bi yazıp bi daha anca okumaya yetişebiliyorum.
Sizler nasılsınız...Ben hala şu izin meselesini araştıramadım ve karar veremedim. Bazen çok yoruluyorum, bunalıyorum ama öyle çok kasık ağrım , bel ağrım falan yok. Bi tek çok iş yaparsam bacaklarım ağrıyo ve ayaklarım geriliyo, ve çok şişiyo...
Geçen serviste ellerimi kenetleyip uyumuşum anammm bi uyandım ellerimi açamıyom :dance:

bende şu izin meselesini soracaktım arkadaşlar yaa benim ne yapmam gerekiyor bilgisi olan varmı ilk önce ne yapmalıyım. doktorumdan ne alacağım ssk ya hangi evrakları götüreceğim birde ssk da da kadın doğum doktoruna görünecekmiyim. benim gittiği yer özel ama ssk ile anlaşmalı bilen varsa yardım lütfen:emir_bebek:

günaydın herkese, benim de geceleri sağıma soluma dönerken hareket ediyor içerde ama gıdıklama tarzında değil belkide seninki hışkırıyor olabilir canım. yada parmak emiyor olabilir.:icecream:

belki de olabilir bunlar hiç aklıma gelmemişti aslında ben şöyle düşünmüştüm sanki iki kolunu açıp kulaç atıyo gibi çok değişik yaa bunu mutlaka doktora sormalıyım gittiğimde gerçi daha çok var ama

herkese günaydınnnnnnnnnnnnnn
nasılsınız arkadaşlar umarım iyisinizdir..:1hug:
biz de iyiyiz kızımla biraz ayaklarım şiş biraz d ayorgunluk o kadar
anessa aynısı bende de oluyor merrak etme geceleri nereye yatsam o tarafta dönüyor heralde kızm içim gıdıklanıyor kuş gibi kanat çırpıyor sanki
bu arada ishal olan arkadaşlar basit olsa bile böyle durumları doktorumuz bildirirsek daha iyi olur bence a.s.

anessa sen kaç kilo aldın canım yaa resimlerine baktım az önce soldaki yeni halin sağdaki hamilelikten önceki halinmi? merak ettim deee ben 14 kilocuk aldımda:teytey:

Eylül meltemi geçmiş olsun canım; evet sıcaklardan olabilir ve cereyanda kalıp bide çarpıldıysan o şekilde olan da var. Annem öyle olmuş geçen gün. Allah herkese sağlık sıhat versin. İnsan hasta olduğu zaman kimseyi gözü görmüyo valla..

Aytege bende tam bilmiyorum herkes değişik bişey söylüyor. Bu konuyu iyice araştırmalıyız.
Ben Ayın 12'sinde gideceğim doktora , o zaman 31. haftam olacak. Bana o zaman mı çalışabilir raporu yazacak yada bi sonraki hafta mı yazacak tam bilmiyorum. Bide özel SSK ile anlaşmalı olan hastaneden verilen çalışabilir raporu geçiyo mu , yoksa onuda devlete onaylatacakmıyız bilmiyorum. Daha var doktora gitmeme diye bekliyorum. Böyle çok sorunca çevremdekiler çok telaş yapıyosun diyolar...Biraz tez canlıyım bende , o iş hemen olacak napayım :icecream:
Benim karar veremediğim, 32.haftadan sonra çıksam mı temmuz sonu, yada 38. haftaya kadar kalsam mı? Arada çıkarım diyodum 35-36 gibi ama o zamanda 32'den sonraki haftaların iznine aktarılmaz deniyo. Bunu adam gibi öğrenmem lazım. 23 gün yıllık iznim var olmadı bunu ve doktordan normal rapor alıp , 38'in sonuna kadar götüreyim diyorum. Çünkü izine çıktığın zaman da paran kesiliyomuş. Şu ara sıkışık durumdayız buda benim için çok önemli...

Gunaydin izmir guzeli ve diger arkadaslar...Ben iyiyim bebisin kipirtisindan ve sicaktan uyuyamadim ama iyiyim yinede...Izmir guzeli Izmir'in neresindensin?Ahhh nasil ozledim Izmir'i...Iki yil oldu seneye uc olacak...Bekle Izmir'im seneye beni...:nazar:

aynı şey benim içinde söz konusu canım eşime destek olmalıyım bizde sıkışığız çalışabildiğim kadar çalışmak durumundayım bende. ama ben şunu yapıcam kanuni olarak 32+1 olduğun an izne ayrılabiliyorsun ve ya doktordan çalışablir işte şu haftaya kadar diye yazı alıyorsun bu yazı iel doğum öncesi zinlerin doğum sonraısna ekleniyor. ama şöyle birşey var diyelimki doğumun 2 hafta 1 hafta önce oldu o zaman işte aradaki 1-2 haftayı devlet ödemiyor zamanında doğum yapsaydın diyor resmen, neyse ben 32+1 de sskdan izin alacağım ne olur ne olmaz diye düşünüyorum. izin konusununda patronumla ayrı görüşmeyi düşünüorum.

birde devlet bu doğum izin ücretlerinii izin bittiğinde ödüyor o çok kötü işte.

canım ben uzunderede oturuyorum pek bilinmez benim oturduğum yerler ama bozyaka veya yeşilyurttu biliyosan oralara biraz yakın

aytege canım ben 58 kilo ile hamile kaldım şuan 27+6yım ve 67 kiloyum 9kilo aldım doktorum moralimi bozuyo çok alıyosun diyo iyiki i geçen sefer 6haftada 3kilo almışım ben takmıyorum doktorumu pek bebeğimde benimle alıyomuş çünkü öyle olmasa yediklerim sadece bana yarasa boğazımı keserdim ama madem bebeişimle benle aynı orantıda alıyo yemeğe devam

Bencede canim 9 kilo hiçte çok değil benceee hem yakişmiş. Ben zaten bir yerde okudum anneler kiloyu alirmiş çünkü tabiatin kanunuymuş doğumdan sonra herhangi bir kitlikta depolanan yağlar ile bebeği besleyebilsin diye. Bir yerde okumuştum mantiklida dimi ama

Günaydın:)
Regaip kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar,butun dualarınız kabul olsun...
Bugun acılan eller gerı cevrılmeyecekmıs hepımız bebıslerımız ıcın kendımız ıcın aılemız ıcın bol bol dua edelım...a.s.

Bencede canim 9 kilo hiçte çok değil benceee hem yakişmiş. Ben zaten bir yerde okudum anneler kiloyu alirmiş çünkü tabiatin kanunuymuş doğumdan sonra herhangi bir kitlikta depolanan yağlar ile bebeği besleyebilsin diye. Bir yerde okumuştum mantiklida dimi ama

o resimlerde hamiş değildim sağdakinde 52-53 falandim diğerinde de öyle ama kışın olduğu için kazak bide üstümde kalın şal vardı hamiş gibi çıkmışım bak resmimi değiştirdim burda hamişim işte 10gün önce çekildik ablam yanımdaki kırmızılı olan benim

X