2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

hayır yay burcuyum :dance: çok tesekkur ederım fikirin için.. ben bunu kesin yapacam herhalde bu hafta sonu yoksa ı ıh rahat uyku yok :teytey:

OLSUN IKIMIZDE TOPRAK BURCUYUZ BAK ORTAK YONUMUZ CIKTI:roflol:

SEN BILIRSIN CNM DUSUNCENE SAYGI DUYARIM AMA SONRA BISEY OLURSA Kİ ALLAH KORUSUN OLMASIN SAKIN KESKE YAPTIRMASAYDIM DIYIP AGLAMAA :eek:klava: OKİŞŞ NASIL ISTERSEN OLE YAP TATLIMMMa.s.

betülcüm bende kafama birşey taktımmı yapana kadar uyuyamam ama hamilelikte saç boyatmayı onaylamıyorum benim saçlarımda sarıydı şimdi dipleri 3-4 parmak çıktı hoşlanmıyorum ama boyatmayacağımda doğumu bekleyeceğim bu benim düşüncem kuaför bir arkadaşım var boyamam senin saçını hamileyken dedi ben her hamileye söylüyorum bir kaç ay idare edin dedi ama görümcem 5-6 aylıkken boyattı herkesin düşüncesine saygım var :))

evet işte yalnız netten o kadar cok baktım kı bazı doktorlar boyle soyluyor bazı arastırmalara göre ise o miktarda kimyasalın bebeğe hıcbır zararı olmayacagını hatta ona ulasamıyacagını acıklıyor.. kendı doktoruma sorucam ama onada taa önümdeki randevum ayın 28 ınde o zamana gec kalmıs oluyorum:1no2: bakalım ben bıraz daha arastırayım.. ayrıca zararlı oldugu varsayımı dıkkate alındıgında ılk uc ay ıcın uyarıda bulunuluyor sonrası ıcın degıl kı bılmıyorum ya :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

OLSUN IKIMIZDE TOPRAK BURCUYUZ BAK ORTAK YONUMUZ CIKTI:roflol:

SEN BILIRSIN CNM DUSUNCENE SAYGI DUYARIM AMA SONRA BISEY OLURSA Kİ ALLAH KORUSUN OLMASIN SAKIN KESKE YAPTIRMASAYDIM DIYIP AGLAMAA :eek:klava: OKİŞŞ NASIL ISTERSEN OLE YAP TATLIMMMa.s.

hayır malesef ben toprak grubundan degılım ateş grubu burcuyum :roflol: toprak grubu, oğlak, basak, boğa oluyor..ay cok hoş oldu ama:dance:.. belki yükselenlerimiz aynıdır dıyeyım bari benim akrep senin ne acaba :teytey:

Son düzenleme:
ne kadar sabırsızlanıyor insan dimi canım:))
bunlar çok güzel heyecanlar,Allahım isteyen herkeze yaşatsın iyişallahh

evet canım ben bebişimin hareketlerini hissediyorumda eşim sabırsızlanıyor tekmeleri için:dance: ben hissediyormuşum oda hareketlerini duymak istiyormuş:roflol:

ayşe sıkma canını bak bide bebişinde senle aynı şeyleri hissediyor biliyosun annen inşallah bir an önce iyleşir güzelim Allah acil şifalar versin en önemli varlıklarımız olan annelerimize rabbim sağlık sıhhat versin

arkadaslar bilgi sizede yardımcı olabılır bu yuzden buraya kopyalıyorum;
Hamilelikte saç boyatılabilir mi?
Hemen hemen tüm toplumlarda toplumun bir kısmı bunun gelişmekte olan bebek için zararlı olacağını düşünürken,diğer kısmında tam tersi düşünce hakimdir. Ne yazık ki bu fikir ayrılığı kadın doğum hekimleri arasında da mevcuttur. Bazı hekimler daha seçici davranmakta ve ilk trimesterdan sonra saç boyatmaya izin vermektedir.

Yapılan çalışmaların hiçbirinde hamilelikte saç boyatmanın zararlı olabileceğine yönelik herhangi bir bulgu elde edilememiştir.

Saç boyaları hakkında en çok araştırma yapılan kozmetik ürünleridir. Kadınların ayda 1 ya da 2 kez saçlarını boyattıklarında kullanılandan çok daha fazlası ile yapılan hayvan deneylerinde gelişmekte olan fetusta herhangi bir teratojen (anomaliye sebebiyet verici) etki saptanamamıştır.

Bilinen bir başka gerçek ise saç boyalarındaki kimyasal maddelerin hemen hepsinin yüksek düzeyde toksik olmadığıdır.

Konu hakkında dünyadaki en saygın kurumlardan biri olan ve üreme sistemi üzerindeki potansiyel riskleri inceleyen Amerikan Teratoloji Enformasyon Servisi, "eldeki veriler sınırlı olmasına rağmen çok büyük bir olasılıkla hamilelikte saç boyatmak güvenlidir" şeklinde görüş bildirmektedir.
Bazı doktorlar hastalarına bitkisel özlü saç boylarını kullanmalarını önermektedirler. Piysada bu türden çok sayıda ürün bulunmaktadır. Ancak bu ürünlerin içerikleri incelendiğinde tıpkı kimyasal boyalarda olduğu gibi pek çok katkı maddesinin bulunduğu kolaylıkla görülebilir.

Sonuç olarak hamilelikte saçlarımı boyatabilir miyim sorusunun cevabı EVET'tir.

Eğer doktorunuz saçlarınızı boyatmanıza izin vermiyorsa ya da boya için ilk trimesterin bitmesini beklemenizi öneriyorsa O'na hangi gerekçeyle ve hangi bilimsel veriye dayanarak izin vermediğini sorun.

Son düzenleme:
hayır malesef ben toprak grubundan degılım ateş grubu burcuyum :roflol::roflol: toprak grubu, oğlak, basak, boğa oluyor..ay cok hoş oldu ama:dance:.. belki yükselenlerimiz aynıdır dıyeyım bari benim akrep senin ne acaba :roflol::teytey:

:roflol: AYY DOGRUUU BURCLARI KARISTIRDIMM AMA BEN BILIYORUM BI BENZERLIK VAR DIYE BAK YUKSELENLER TUTTU:roflol:

BENIMDE YUKSELENIM AKREEEEEPPPP:dance:
BILIYORUM CUNKU BENDE KAFAYA NE TAKARSAM YAPARIM ŞİMDİ BIZ SANA YAPMA ETME DESEK SEN BILIYORUMKI KIMSEYI TAKMICAK YAPACAKSIN:roflol:
NEDIM INSALLAH SORUN CIKMAZ CNM YAPTIRAN YAPTIRIYOR YANİİİa.s.

BETÜLCÜM ben cmtesi dra gideceğim
senin için sorarım benim drum hassastır böyle konularda bakalım ne diyecek :))

Sağolunn Canlarimm Sanirim Anneme Takildi Aklimm ........ Atlatirim Yarina Inşallah.......ee Siz Neler Konuşuonuzz Bakalimm.........
Burçlardan Falan Mii.......

:roflol: AYY DOGRUUU BURCLARI KARISTIRDIMM AMA BEN BILIYORUM BI BENZERLIK VAR DIYE BAK YUKSELENLER TUTTU:roflol:

BENIMDE YUKSELENIM AKREEEEEPPPP:dance:
BILIYORUM CUNKU BENDE KAFAYA NE TAKARSAM YAPARIM ŞİMDİ BIZ SANA YAPMA ETME DESEK SEN BILIYORUMKI KIMSEYI TAKMICAK YAPACAKSIN:roflol:
NEDIM INSALLAH SORUN CIKMAZ CNM YAPTIRAN YAPTIRIYOR YANİİİa.s.

ciddimisin:1shok: akrep mi yükselenin hakikaten? .. bu sefer gercekten tuttu desene tamamdır şimdi :roflol: evet aynen dediğin gibi.. ama tabi bu hiçbir arastırmaya dayanmadan cahılde kafana taktıgını yapmak ta degıl, ama ınternette o kadar cok yerde okudum kı her yerde aynı yazı var bır tanesınıde buraya kopyaladım okursun.. sonucta bence yaptırmamın bır sakıncası yok gibi hemde artık ikinci trimestra coktan gırdım.. zaten bu zamana kadar ertelememim sebebi ilk tremastırın gecmesıydı.. yaptırıcam bakalım umarım yakısır.. buraya fotomuda koyarım yapınca bakalım :icecream::dance:

öznur Yok Canimm Nerde Sanki Herkes Ferudun Dr Peşinde özelden Bile Alamiyom Taaa Temmuz Sonuna Kadar Doluuuuu

BETÜLCÜM ben cmtesi dra gideceğim
senin için sorarım benim drum hassastır böyle konularda bakalım ne diyecek :))

ayy çok iyi olur ama napıcaz ben cumartesiye ayarlamıstım kuaföre gitme işini arkadasla oyle anlastık gıdecegım kuaför avrp yakasında da.. ama yınede sorarsan cok memnun olurum.. bahsettıgım boya seklını anlamıssındır sanırım sac dıplerine nufüz etmeyen bir şekil.. resmi görmüşsündr tesekkur ederım sımdıden.. a.s.

ciddimisin:1shok: akrep mi yükselenin hakikaten? .. bu sefer gercekten tuttu desene tamamdır şimdi :roflol: evet aynen dediğin gibi.. ama tabi bu hiçbir arastırmaya dayanmadan cahılde kafana taktıgını yapmak ta degıl, ama ınternette o kadar cok yerde okudum kı her yerde aynı yazı var bır tanesınıde buraya kopyaladım okursun.. sonucta bence yaptırmamın bır sakıncası yok gibi hemde artık ikinci trimestra coktan gırdım.. zaten bu zamana kadar ertelememim sebebi ilk tremastırın gecmesıydı.. yaptırıcam bakalım umarım yakısır.. buraya fotomuda koyarım yapınca bakalım :icecream::dance:

:roflol: BEN DEMISTIM BAK YINEDE YAPTIRICAM DIYO:roflol: ALEMSIN KIS
İİ YAPTIR BAKALIM NASIL OLACAK KOYARSIN ARTIKIN RESMINI KESIN YAKISIR AMA TAHMINIM GOZLER RENKLI GIBI :uhm: BEYAZ TENLISINDIRDE OZAMAN FISTIK FISTIKKa.s.
EVET CNM YUKSELENIM AKREP GERCEKTEN BAK DEMISTIM SANA İLLE BI ORTAK BISEY BULDUK:teytey:

X