2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

ben özel hastaneye gidiyorum ssk bir kısmını karşılıyor 30 ytl muayene ücreti veriyorum.tahlillerimi flnda sskda yaptırıp druma götürüyorum.yalnızca ikili testi druma yaptırdım çünkü ense kalınlığı ölçümü konusunda kimseye güvenemedim oda çok fazla değildi zaten.

cansu akşama bebişinin cinsiyetini öğrenir yazarsın inşAllah, biz de yarın okuruz..
kendine iyi bak :)) öptüm..

Demir eksikliği belirtileri :

ciltte soluk renk
halsizlik
yorgunluk
konsantrasyon bozukluğu
çarpıntı
baş ağrısı
ellerde ve ayaklarda uyuşma
nefes darlığı
sinirlilik hali
kulakların uğuldaması
dudaklarda çatlaklar
tırnakların incelip çabuk kırılması
saç dökülmesi
hızlı hareket edememe
sürekli uyku hali

Demir eksikliği olan kadınlar, hamile kalmadan önce tedavi olduklarında hamilelik süresince daha az sorun yaşamaktadırlar. Hamilelikte "kan yapıcı" yani demirden zengin gıdaların tüketilmesi ve demir ilaçlarının doktor kontrolünde kullanımı önemlidir. Demir hapları kesinlikle sütle veya çayla birlikte içilmemelidir. Bu besinler, demirin emilimini azaltmaktadır. Oysa, C vitamini ile alınması emilimi arttıracaktır. İkiz hamileliklerde vücudun demir gereksinimi arttığından, doktor kontrolünde doz yükseltilmesine gidilebilir.

Hamilelikte, yanlış uygulanan diyetler, yeme bozuklukları, kaliteli olmayan beslenme şekli ve vejeteryan beslenme demir eksikliğine neden olmaktadır. Demir eksikliğinden korunmak için ilaçlarla alınacak demir takviyesinin yanı sıra; kırmızı et, sakatat, pekmez gibi gıdaların ve C vitamini içeren portakal, mandalina gibi meyvelerin yeterli miktarda tüketilmesi gerekmektedir

arkadasım bende de kansızlık sorunu var hatta dr bana sen akdeniz anemisisin dedi ve taşıyıcı oldugumu söyledi cok endişe ediyorum aslında inş bir sorun olmaz bebişim için dua edin bana cnm :emir_bebek:a.s.:nazar:

ya kızlar baya ucuz olmuş sizin doktor maliyetleriniz ben bugüne kadar kaç kere doktora gittiysem hep para verdim ve en az 4 kere gittim vizitesi de 150 milyondu şimdi doktorum değişecek ama farklı olacağını sanmıyorum ben de özel hastanede yapacağım doktor da oraya gelir artık

benim doktorum 200 ytl alıyor ama bir sonraki kontrollerde iki ya da üç kere ücret almıyor, seninki her defada alıyor demek, kontrol diye sayması gerekmiyor mu en azından bir dahakini..

kızlar bu çatı muayenesi kötü yaa benim dr erkek parmağını sokupp bakıyormuşş yaaaaaaa sanırımmm ................ fikri olan varmı

arkadasım bende de kansızlık sorunu var hatta dr bana sen akdeniz anemisisin dedi ve taşıyıcı oldugumu söyledi cok endişe ediyorum aslında inş bir sorun olmaz bebişim için dua edin bana cnm :emir_bebek:a.s.:nazar:

inşAllah bir sorun olmaz canım endişelenme inşAllah bebişini sağlıkla kucağına alırsın, hepimiz inşAllah
Rabbim minik yavrularımızı korusun :nazar:

inşAllah bir sorun olmaz canım endişelenme inşAllah bebişini sağlıkla kucağına alırsın, hepimiz inşAllah
Rabbim minik yavrularımızı korusun :nazar:
sagol cnm inşallah kan surubu vitamin hapı felan kullanıyorum şimdi işte dr gerekirse sana kan tahviyesi yapılacak dedi bana hayırlısı cnm inş :emir_bebek:
ben 4 senedir evliyim ve hep bu anı bekledim inşallah Allahım hepimizinkini hayırlısı ile tamamına erdirir cnm a.s.

benim doktorum 200 ytl alıyor ama bir sonraki kontrollerde iki ya da üç kere ücret almıyor, seninki her defada alıyor demek, kontrol diye sayması gerekmiyor mu en azından bir dahakini..

ben herseferınde vermıyorum yanı sırf bebısın durumunu ogrenmek ıcın bakıldıgında ucret almıyor test ense olcumu olunca 50 ytl alıyor hemde ozel yanı ssk dgl

arkadaslar öğlen ezanı okundu ben namazımı kılıp geliyorum inşallah görüsürüz yine size şimdilik iyi yazışmalar kib a.s.:nazar::1hug:

evet benimki öyleydi malesef şimdi değişince bakalım ne olacak ,biz hiç öyle uygun rakamlarla başlayamadık bu işe eee ne yapalım artık bebişe gidiyor :dance:

arkaşlar cnm çok sıkılıyooo bugun hiç cnm çalışmak istemiyoooo sanırım artık hep böle devam edecek çalışma istegi olmadan akşam olsada eve gitsem yaaa

rabia Allah kabul etsin canım..

evet wiski bizimkiler tuzluya geliyor ama napalım bebişlerimize feda olsun.. doktordan memnun olalım da önemli olan o ..

gamzeli canım bildiğin bütün sureleri oku can sıkıntısına birebir, bebişini düşün rahatla canım..
sıkıntın geçer hemen inşallah..

X