2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

slm arkadaşlar bende eylül başı ikinci kez anne oluyorum.on üç yıl aradan sonra ikinci kez bu güzel heyecanı yaşıyorum.umarım vaktinde ve sağlıklı bir bebek dünyaya getiririm.ALLAH herkese sağlıklı ve hayırlı EVLAT NASİP ETSİN.

slm arkadaşlar bende eylül başı ikinci kez anne oluyorum.on üç yıl aradan sonra ikinci kez bu güzel heyecanı yaşıyorum.umarım vaktinde ve sağlıklı bir bebek dünyaya getiririm.ALLAH herkese sağlıklı ve hayırlı EVLAT NASİP ETSİN.

hayırlısı olsun canım aramıza hoşgeldinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnŞeniz

ya caanım yazını okuyunca çok sevindim benimkide 12 yıldan sonra ikinci hamileliğimbende eylül annesiyim duygularını merak ediyorum çünkü ben yeni kendime geliyorum şoktaydım süpriz oldu bize şu anda 8 haftalık hamileyim sevgiler

Merhaba kızlar, benim 2 gündür ağzım sulanıyor tükürme ihtiyacı duyuyorum sürekli.Bu da yeni çıktı :) Size de oluyor mu? Tükürük bezlerim çok çalışıyor.Bu na ne iiyi gelir bilen var mı?

Merhaba kızlar, benim 2 gündür ağzım sulanıyor tükürme ihtiyacı duyuyorum sürekli.Bu da yeni çıktı :) Size de oluyor mu? Tükürük bezlerim çok çalışıyor.Bu na ne iiyi gelir bilen var mı?

ilginç be canım hiç duymadım ben .doktoruna sor bakalım ne dicekkkk

Demin araştırdım internette bundan bahsediyor.Ne garip lama gibi oldum.Zaten ne kadar garip şey varsa bende olur!!

Selam kızlar...Uzun zamandır giremedim buraya benim bebeğim tüp bebek olduğu için daha çok tüp bebek bölümüne takılıyorum....Yazdıklarınızı okudumda aynı endişeleri ve korkuları yaşadığımızı gördüm...Benim korkum biraz daha fazla heralde zorlu bir tedavi sürecinden geçtiğim için hala inanasım gelmiyor her en bebeğim elimden kayacakmış gibi endişe duyuyorum...

Sizdede varmı bilmiyorum ama sürekli gergin bir halde dolaşıyorum...Bebeğimin kalp atışlarını görünce biraz rahatladım ama yinede sürekli bir panik içerisindeyim....İnanırmısınız gebelik sitelerine bile giremiyorum kendini çok kaptırma her en herşey olabilir diyorum hep kendi kendime....

Bu arada doktorum bana demir içeren vitamin hapları vermedi bana şu an için gerek yok çok erken dedi..Merak ettim siz kullanmıyo musunuz?

Şu anda progesteron iğneleri,folbiol,coraspin ve glikofen kullanıyorum...Acaba tüp bebek olduğu için sizinkilerden farklımı?

Hepinize stressiz ve kaygısız hamilelikler diliyorum ..sevgiler...

güzelim bu kadar korkma içini rahat tut güzel şeyler düşün ALLAHın izniyle hiçbişey olmaz bu kadar üstüne düşme psikolojin bozulur normal günlük yaşantını yaşa bende ilk günler stres yaptım ama düşücek korkusu hep biyerlerim ağrıyordu şimdi günlük hayatıma hiçbirşey yokmuş gibi davranıyorum (tabi ağır şeyler filan taşımıyorum)şimdi hiçbiyerim ağrımıyo çocukta gayet iyi gelişiyo demem o ki aklına kötü şeyler getirme iyi şeyler getir en iyisi olur merak etme bide bende progesteron + flobiol + vitamin ilacı içiyorum herkeste onu içiyo galiba bazıları vitamine ihtiyacı olmadığı için veya gerek duymadıkları için vermiyorlar merak etme işallah ALLAH herkesin bebişini eline sağsalim almayı nasip etsin

kızlar 8 haftalık hamileyim benim de sorunum hergün karnım ağrıyo miğde bulantısınada su tavsiye ederim ve ara öğünlerde meyva yersek mide bulantısı çok olmuyo az ve sık yemek gerçekten işe yarıyo anne adayları

ya bendede su tam tersini yapıyo sabahtan su içersem midemi bulandırıyo ve kusturuyoda.acaba benmi tersim ne zaman su içsem midem kalkıyo normalde hiçbişeyim yok ama kızlar sizce nedendir.

:nazar:arkadaşlar günaydın... geçen gün bebeğimin kalp atışlarını duyamamıştık. sonra başka doktora gidip gördük bebişimin kalp atışlarını. yeni doktorum 16. haftaya kadar gelmenize gerek yok dedi. ama ben merak ediyorum. bebişimi görmek istiyorum hep. martın 20'sine kadar beklmemem gerekiyor. nasıl geçer zaman bilmiyorum. birde arkadaşlar bebeklerimizin cinsiyeti ne zaman belli olacak. 4. ayda diye biliyorum ben ama bilgisi olan varsa...:nazar:a.s.

güzelim sen o doktora bakma bende 12 haftalıkken gidicem ve 2 li test yaptırıcam 3 aylikken bebekler 2 li test 16 haftalıkkende 3 lü test oluyor sakın 12 haftada gitmemezlik yapma tamammı bu test çok önemli.sen bakma doktora bazıları önemsemiyor ama bu çok önemli bir test.bide cinsiyet 15 veya 16 haftalıkken belli oluyomuş tabi bu bebişlere bağlı gösterirlerse saklamazlarsa bende çok merak ediyorum severken oğluşummu kızımmı diye sevicem bilmiyorum bugün kıyafetlere baktım o kadar şekerlerki o kadar güzellerki anlatamam ama alamadım daha erken diye şu 3 ayı atlatımde almaya başlıyacağım ne yapım gördükce alasım geliyo daha fazla dayanamam galiba:dance::teytey:

merhaba kızlar uzun süredir konuşamıyorduk sizlerle iş güç bi türlü internette gezecek yazacak vakit bulamadım ancak şimdi.dün doktora gittim bebiş gayet sağlıklıymış o kadar sevindimki boyu 17,9 mm olmuş şekillenmeye başladı dedi doktor :nazar::nazar:.ama iltihap sorunum varmış ve aşırıymış kızlar unutmayın kasık ve bel ağrılarına iltihap neden olabiliyormuş doktorum öyle dedi .gerçi bende yoktu ama 2 gündür acayip başladı bu yüzdenmiş oda.siz neler yaptınız bakalim bebişler nasıl yaramazlık yapıyolarmı ya ben 1 ayda 2,5 kilo almışım şoklardayım acayip tombişleştim ama artık düzene girmeye çalışıyorum 1 kilo verdim daha şimdiden alırsam ileriyi düşenemiyorum zaten duyduğuma göre ilk aylar aldığımız kilo anneye kalıyomuş böyle bişey varmı benimi korkutuyolar .cevaplarınızı bekliyorum kızlar bana yardımcı olurmusunuz.korkum kilo almak değil bebişim sağlıklı olsunda gerisi önemli değil ama normal doğum istiyorum tabi kilo verirken yememezlik yapmıyorum sağlıklı şeyler yiyorum az az ama sık sık buda fazla kilo aldırmıyor bu arada tüm bebişleri öpüyorum Şeniz
teyzesi yer hepsini yaramazlarım benim :nazar:

Demin araştırdım internette bundan bahsediyor.Ne garip lama gibi oldum.Zaten ne kadar garip şey varsa bende olur!!

merak etme bride yanlız değilsin bendede var ben önemsememiştim doktorada sormadım bu yüzden önemli bişey değilmiş dimi.bendede herşey tersine olur millet gider mersine ben giderim tersine derler ya aynen öyle.

dün bende de başladı bu olay... çubuk kraker ya da balık kraker bir süreliğine hafifletiyor..

merhaba kızlar uzun süredir konuşamıyorduk sizlerle iş güç bi türlü internette gezecek yazacak vakit bulamadım ancak şimdi.dün doktora gittim bebiş gayet sağlıklıymış o kadar sevindimki boyu 17,9 mm olmuş şekillenmeye başladı dedi doktor :nazar::nazar:.ama iltihap sorunum varmış ve aşırıymış kızlar unutmayın kasık ve bel ağrılarına iltihap neden olabiliyormuş doktorum öyle dedi .gerçi bende yoktu ama 2 gündür acayip başladı bu yüzdenmiş oda.siz neler yaptınız bakalim bebişler nasıl yaramazlık yapıyolarmı ya ben 1 ayda 2,5 kilo almışım şoklardayım acayip tombişleştim ama artık düzene girmeye çalışıyorum 1 kilo verdim daha şimdiden alırsam ileriyi düşenemiyorum zaten duyduğuma göre ilk aylar aldığımız kilo anneye kalıyomuş böyle bişey varmı benimi korkutuyolar .cevaplarınızı bekliyorum kızlar bana yardımcı olurmusunuz.korkum kilo almak değil bebişim sağlıklı olsunda gerisi önemli değil ama normal doğum istiyorum tabi kilo verirken yememezlik yapmıyorum sağlıklı şeyler yiyorum az az ama sık sık buda fazla kilo aldırmıyor bu arada tüm bebişleri öpüyorum Şeniz
teyzesi yer hepsini yaramazlarım benim :nazar:

Merhaba canım
herkesin bünyesi farklı karşılıyor hamişliği... Olsun 2.5 kilo da çok fazla değil..Dediğin gibi sağlıklı olsunlarda gerisi boş.. :nazar:
Benim kilom doktor ölçtüğünde 64 çıkmıştı ama idrar kesem doluydu.. evde ölçtüğümde 62 ydi aynı gün... bende şimdi her hafta kilomu sabahları aç karnına ölçüyorum.. şimdi 61 çıkıyor.. Bakalım doktorumuzun tartısında kaç çıkacak?? :))))
Az ve sık yemek yiyorum.. bulantılarım bir gün oluyor birgün olmuyor... Benim miniğim çok üzmüyor annesini.... herşeyden az ama sık sık yemek yiyorum..herhalde o yüzden kilo almadım aksine kilo verdim..
Allah hepimize sağlıklı bebişler nasip etsin...
a.s.

Merhaba arkadaşlar
Bebişim bugün tam 7 haftalık oldu. Bulantılarım başladı, bu sabah ikinci kez çıkardım. Çok zor oluyor, ateş basıyor, çıkarırken kıpkırmızı olduğumu hissediyorum. Gün içinde bulantım olmuyor sadece sabahları oluyor. Zor da olsa bebeğim varlığını hissettiriyor ya, çok mutlu oluyorum, duygulanıyorum.Anne adayları bu aylarda kilo almazlarmış ama ben tam 5 kilo aldım. Hamile kalmadan 53 kiloydum, şimdi 58 geliyorum. Yediklerimde kilo aldıracak şeyler değil ama ben habire alıyorum. Bu hafta sonu bebeğimizin kalp atışlarını duymaya gidicez inşallah. Benim doktorum bebeğin kalp atışlarını duyana kadar cinsel ilişki önermiyorum dedi. Sizin doktorlarınız dedi mi öyle bişey? Hep öyle mi olur, yoksa bize mahsus bişey mi bu?

Merhaba arkadaşlar
Bebişim bugün tam 7 haftalık oldu. Bulantılarım başladı, bu sabah ikinci kez çıkardım. Çok zor oluyor, ateş basıyor, çıkarırken kıpkırmızı olduğumu hissediyorum. Gün içinde bulantım olmuyor sadece sabahları oluyor. Zor da olsa bebeğim varlığını hissettiriyor ya, çok mutlu oluyorum, duygulanıyorum.Anne adayları bu aylarda kilo almazlarmış ama ben tam 5 kilo aldım. Hamile kalmadan 53 kiloydum, şimdi 58 geliyorum. Yediklerimde kilo aldıracak şeyler değil ama ben habire alıyorum. Bu hafta sonu bebeğimizin kalp atışlarını duymaya gidicez inşallah. Benim doktorum bebeğin kalp atışlarını duyana kadar cinsel ilişki önermiyorum dedi. Sizin doktorlarınız dedi mi öyle bişey? Hep öyle mi olur, yoksa bize mahsus bişey mi bu?

Canım ne güzel bak bebişin sana kendini hissettiriyor...
doktorum bana da ilk 3 ay ilişki yok dedi.. Biz 1 yıl bekledik biraz nazlıydı bebişimiz.Doktor böyle nazlı bebeklerde önlem alıyoruz dedi.. Bazı doktorlar daha temkinli davrandıklarından canım böyle bir şey öneriyorlar bence.. Size mahsus bişey değil..
Allahh sağlık versin bebişlerimize... :nazar:
Allah ın izniyle duyacaksın kalp atışlarını daaa a.s.

merhaba kıslar nasılsınız benim sinir tepemde yawwww benim bugün doktor randvum vardı çıktım kızkardeşime geldim 12 ye kadar bekliiim diye öle gitçektim doktora beni aradılar hastaneden 1 saat önce doktor bugün rahatsızlanmış gelemicek diye yarına ertelediler ayyy bebişimin kalp atışlarını duycam diye uyuyamadım gece heyecandan sinirim çokkk bozukkkk yahuuuuuu

merhaba kıslar nasılsınız benim sinir tepemde yawwww benim bugün doktor randvum vardı çıktım kızkardeşime geldim 12 ye kadar bekliiim diye öle gitçektim doktora beni aradılar hastaneden 1 saat önce doktor bugün rahatsızlanmış gelemicek diye yarına ertelediler ayyy bebişimin kalp atışlarını duycam diye uyuyamadım gece heyecandan sinirim çokkk bozukkkk yahuuuuuu

Olsun canım aman geç olsun da güç olmasın.. Hem bir gün daha büyük göreceksin meleğini... Allah ın izniyle duyacaksın kalp atışlarını sinirlenme hem sen bakiim.. Bebişi de strese sokma...
a.s.:nazar:

X