2008 Aralık anneleri ek-gıdaya geçiş önerileri- mama tarifleri

sadece öğlenleri 2 çorba kaşığı kadar sebze çorbası vermeye başladım...
öğleden sonra da 1 çorba kaşığı kadar meyve püresi...
bu aradaa bebğim 5 ay 7 günlük...

ben de 4. ayda başladım ek gıdaya ama emziremediğim için
şimdi sebze çorbası ve püresi, meyve suyu ve püresi, yoğurt, cicibebeli mama,ve bazı hazır kaşık mamaları yiyor.
Ama karnı çok aç ise kaşığı reddediyor biberon istiyor, yarısından sonra kaşıkla devam edebiliyoruz

kızlar ben meyve puresını hep hazır kavanoz mamalarından verıyorum.gunluk 60cc kadar..bugun evde kalmadıgı ıcın cam rendede elmayı rendeledım onu vermeye calıstım ama asırı puturlu geldı bana.cok az verebıldım yemekte zorlandı zaten.. bogazında kalacak dıye ödüm koptu.hemen kavanoz mama aldım.siz nasıl yediriyorsunuz ya genzine kacarsa???
yogurda ne zaman basladınız ben 5 ayı beklıyorum zaten mama ıle tutturamadım napacam bilmiyorumCADIARZU
bir de su iciriyormusunuzzz ne kadar veriyorsunuz???

meyraa : yogurt 4 . ayda başladım

dr kavonoz mamayı önermedi bize kendin al yap püre ben arzumun bebe robotunu aldım cam rendeyi kullanmadım dr sordum izin verdi robota

suyu da mama yedikden 2 saat sonra falan veriyorum hemen verince icmiyor aldıkları gıdalarda su var diyo dr cok önemli degil diyor

kahvaltı verdim bugün ilk defa cok begenerek yedi

4 tane cici bebeyi rezeneli suda ezdim icine de labne peynir koydum 2 tatlı kaşıgı ikisini karıştırdım yedi cok sevdi

ben de 4.5 ayda başladım yoğurda. evde mayalıyorum, mama ile ben de tutturamadım Ben baybmix bebek yoğurdu alıyorum onlarla ve günlük süt ile mayalıyorum
suyu mamadan sonra veriyorum ki ağzı temizlensin diye

kahvaltı verdim bugün ilk defa cok begenerek yedi

4 tane cici bebeyi rezeneli suda ezdim icine de labne peynir koydum 2 tatlı kaşıgı ikisini karıştırdım yedi cok sevdi

canım rezeneli suda beğendimi tadını.iyi fikiryerimseniben

ooohh ohh maşallah başlamışınız siz yaaa
ben hala parmak ucu tatları tattırıyorum:1shok:
dr um yapma dediği halde verdim üstelik5 . ayda tatları tattıracaksın dedi
bi baktım sebze çorbaları muhallebilerCADIARZUverdiğim miktarları biraz artırsam mı ki:uhm:

bende BALKABAĞI püresi tarifini vereyim
malzemeler...
1 dilim bal kabağı,bir küçük patates,4/1 küçük soğan,1tatlı kaşığı z.yağı,çok az tuz....
balkabağı patatesi soğanı az suda haşlayın
tuz ve z. yağını ekleyip rondodan geçirin

ben denedim gerçekten lezzetli oldu ve kızım beğenerek yedi. hem balkabağı bol miktarda A ve B vitaminleri içeriyor.

slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım bebişim 19 aralıkta doğdu henüz ek gıdaya başlamadık..

Hepinize ve bebişlere sağlıklı günler. anne sütüne ilave meyve püresi, yoğurt vermeye başladım oğluşa. kerem 5 ay 6 günlük. öğünler için ne ölçüde veriyorsunuz beni de bilgilendirir misiniz? kaç saatte bir besliyorsunuz.?Eskiden 3 saat arayla emerdik. şimdi 1 tam öğün meyve püresi veremeyeceğime göre ara öğünler mi oluşturmalıyım? öff ...ben bebeklerin rutini sevdiklerine inanıyorum ama daha kafamda bir rutin oluşturamadım bebğin de kafasını karıştırıyorum sanırım.

kelebeğim bal kabağı tarifin ilginç geldi bende deneyeceğim..
bende bugün pirinç unuyla yoğurt çorbası yaptım içine bir tane havuç kattım blendardan geçirdim benimki çook sevdi..
bu arada kereviz aldım ama neyi nasıl yapacağımı bilmiyorum,önerileriniz var mı?

ben eylülün mamalarını bir çay bardağı kadar veriyoru
hani hazır kavanoz mamaları varya onlar kadar
zaten yaptığım corbalarıda sıcakken o kavanozlara doldurup buzdolabında 2 3 gün muhafaza ediyorum
kavanozlar sıcağın etkisiyla vakum yaptığı için uzun süre dayanıyor

eylülün yoğurtlarınıda o kavanozlara günlük pastörize sütle mayalıyorum mamayla bende beceremedim yoğurdun içine mama ekliyorum

bizde tam olarak kahvaltıya başlamasakta arada sabah mamasına 1 çay kaşığı kadar yumurta sarısı ekliyorum peynir falan denemedim ama biz kahvaltı ederken minik ekmek kırıklarını peynirle ezdirip eylülün ağzına veriyorum geveleyerekten yutuyo benim kelebek.

KUTAYLİN canım kerevizi minik bir patatesle haşlayıp ezerek yada rondodan geçirerek verebilirsin azıcık z.yagı eklamayi ihmal etme papates biraz kabız yapıyor

ben tüm çorbalarına çok az tuz ekliyorum ve yedirirken mutlaka bir tatlı kaşığı yoğurt ekliyorum eylül öyle daha çok seviyor..

nihanf ben eylüle 3 4 saat arayla mama veriyorum aralardada isterse beni emiyor.zaten az olan sütüm iyice azaldı kafve niyetine içiyor..

ben arada yoğurdunun içine küçük bir parça muz rendeliyorum onuda seviyor...

geçen gün domatesli tel şehriye çorbası yapmıştım kendimize benim kız yarım kase yedi şehriyelerini çatalla ezdirttim biraz tabi

tüm bebeklere bol iştahlı günler...

paylaşım için teşekkürler caım.
yanlız domatese dikkat et. henüz dr lar önermiyorlar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…