2008 Aralık anneleri ek-gıdaya geçiş önerileri- mama tarifleri

bebelaca bende üye olmuştum ve numune istemiştim göndermişlerdi,süreklide mesaj geliyor çoook güzel benceede...
ben bizimkine elma püresini sevdiremedim verdigim an böğürüyor yaramaz ama armutu çook güsel yiyiyor,armut hergün versem dokunurmu acaba yoksa ara vermelimiyim
birde muhallebisinin icine ceviz dövüp koy dediler ama daha küçük midesi hazmedebilirmiki

bende üyeyim ama sadece msj geliyooo
her hangi bi numunede gelmedi bu zamana kadarrrklava:

ağlamayana meme pardon mama vermiyorlarmış edam,

isteyelim bakalım bizde,

isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü dimi amakaydirigubbakcemile3

cevizmi:1shok:

hiç duymadım. ama sanmam yaw daha çok erken bence.

canım duyduğuma göre armutu bebekler biraz zor hazmediyormuş o yüzden çok verme derim. bende öyle yapıyordum duyunca bıraktım. :ecrin_bebek:
cevizide hiç duymadım doğrusu bence iyice araştır derim.:1hug:

bizim dr da henüz ceviz vermedi ama kasım annelerinde verenler var
bebelac gibi hero baby de mesaj yolluyo,ben üyeyim ordan biliyorum
bez ve mama sitelerine üye olup,numune isteğinde bulunursanız gönderiyorlar,
tecrübeyle sabittir
yalnız fazla heveslenmeyin :)) firmalar ürünlerin numune boyunu yapmışlar,onlardan geliyor,kaşaık mamalrda hep yarım öğün olarak geliyor bilginiz olsun

walla ben iki siteye de üyeyim
numune isteğinde de bulundum
nerdeyse 2 ay olcak gelen bişiy yok yanii kötükedihüso

onları blerndırda ezipte suyuyla bırlıktemı yedırdın yoksa cıkan suyunumu içirdin.....

kızlarr şu sebze çorbalarını blendırdan gçirsek olurmuki valla elimde tel süzgü tahta kaşık zor oluyo acaba vitamini falan kaçarmı zaten 100-120 cc kadar bişi yiyo benimki vitamini giderse yapmayayyım ziyanı yok uğraşırım telle kaşıkla

piştiği için vitamini kaçması diye bir şey söz konusu olmaz cnm ancak blendır önermemelerinin sebebi çok pütürsüz yapması.çocuk azcık pütüre alışsın sonradan zor olur diye.ama ilk zamanlar bende çok pütürsüz yaptım,sonra yavaş yavaş daha pütürlü vermeye çalışıyorum.kimisi çatalla eziyor ona ben cesaret edemedim o da çok pütürlü oluyor bana göre,korkuyorum boğazına kaçar diye

gayet guzel olur canim kaydirigubbakcemile5
ben oyle yapiyorum
hem daha kucuk bebeklemiz puturku vermeye gerek yok kaydirigubbakcemile5

ileri ki aylarda yapmaliyiz puturlu vermeyi yerimseniben

gayet guzel olur canim kaydirigubbakcemile5
ben oyle yapiyorum
hem daha kucuk bebeklemiz puturku vermeye gerek yok kaydirigubbakcemile5

ileri ki aylarda yapmaliyiz puturlu vermeyi yerimseniben

bana sorarsan çok fazla ileriki aylara bırakma derim zeppcim
ben bu konuda çok dertliyim
6 yaşından sonra oğlum alışabildi bu sene herşeyi yemeye başladı...
ki oğlum 8 yaşını bitirdi...
kızçemi şimdiden alıştırdım nirdeyse pütürlü gıdalara:)))

lilyum ileri ki aylardan kastim 7 . aydan sonra 4. ve 5. aylar icin erken ...
ben ilk oglumda oyle yaptim cok sukur hic bir sorun yasamadim ...

senin oglusada uzuldum:teselli:

kızlar sız sepze corbasını nasıl yapıyorsunuz,tarıfını yazarsanız memnun olurum.bıraz acıklamalı olursa sevınırım...

canım bu başlık altında farklı tarifler bak..
bi göz gezdir istersen diğer sayfalara dayerimseniben

ben henüz sadece kabak ve havuçlu corba yapıyorum.
ikisini de rendeleyip haşlıyorum.
iyice yumuşadıklarında çatalla ezip içine doyurucu olsun diye de biraz irmik katıyorum..
ha bir de 1 cay kaşığı zeytinyağı ekliyorum..

canım bu başlık altında farklı tarifler var..
bi göz gezdir istersen diğer sayfalara dayerimseniben

ben henüz sadece kabak ve havuçlu corba yapıyorum.
ikisini de rendeleyip haşlıyorum.
iyice yumuşadıklarında çatalla ezip içine doyurucu olsun diye de biraz irmik katıyorum..
ha bir de 1 cay kaşığı zeytinyağı ekliyorum..

rendeleyipmi haşlıoosunnnnn.. hımmmmmmm . bunu öğrendiğim ii oldu CADIARZU peki pütürlü hali dediğiniz bu çatalla ezilmiş halimi oluyor. pütür yemeğin hangi hali oluoo. korkuom ben bu pütür işinden ama sonra lilyum gibide çekmek istememmmmm

Son düzenleme:

evet rendeleyince cook cabuk pişiyor..
bence rondolamadıktan sonra pütürlü oluyor,
yani ben öle veriyorum.
alıştı da kısçem cok şükür..

cok tesekkür ederım bhkcım.peki irmıgı kattıktan sonra pişirmiomusun biraz.kimisi pişiriyoda onun için soruyum.

ayy bı ek gıda ısıde ugraştırıcı.önceden ne güzeldi.neyse bebısım tek gıdasını alsında npalım,biraz uğrasalım dımı.bırde kızlar cok olmuycaksam eğer meyve püresi dedıgınız seyı nasıl yapıyoruz.geçmişte yazıodur fakat bende pek zaman yokkı okuyum.yazarsanız sevinirim tatlı annısler......

cok tesekkür ederım bhkcım.peki irmıgı kattıktan sonra pişirmiomusun biraz.kimisi pişiriyoda onun için soruyum.

hmm evet çatalla ezmeden önce irmiği katıyorum ocaktayken.
bi 30 sn kadar da öle pişiyor..

bir de ben suyunu dökmemi gerektirmicek kadar su katıyorum haşlarken..
çünkü fazla suyu dökerken vitamini de gidiyor suyla beraber..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…