20 yaşında 130 kilo ve tükenmişlik sendromu.. Bana bir çare K.K.

Ben hiç veremedim diyetlerde aksine dahada aldım.. Burda bir arkadaş demişti alerji testi yaptır diye bide onu denemek lazım belki bilmeden yediğim kilo yapıyor bana :26:

Kahve ve kola içmiyorum mide fıtığım var direk acıyor. Çay demir eksikliği yapıyormuş şeker kullanmamak için içmiyorum Ne.... Markalı salep içiyorum bende 1 su bardagı süte yarısını koyup içiyorum şekerli geldiği için bir zararı var mı?? :26:

Ben evde oturuyorumda egzersizimi aksatmamaya çalışıyorum ama sadece yürüyüş yok onun dışında bisiklet ve ece vahpoğlu ile tony hill hazırladığı egzersizi uyguluyorum..:KK1:

Teşekkürler önerilerin için :KK1:

Bende de bisiklet var ama kullanmiyorum. Bisiklet anca kalca kismini kalinlastirir, kilo verdirmez. Bir aralar karate yapan ve yuzen biriydim simdi nefes nefese kaliyorum. Bugunlerde nefes problemim biraz daha azaldi. Yapabiliyorsan plates(vucudu sikilastirir), yoga(cakralarini genisletir), yuzme ve yuruyus yap.

Doktor kontrollerini tabi ki yaptir. Bence duzenli yapmiyorsun yaptigin egzersizleri. Hadi yapayim da bu hafta gecsin havasindasin.

Neyse benim onereceklerim bu kadar. :)

cok haklisin diyet deyil saglikli beslenecem ama bu 1 yil iki yil deyil ömür boyu dikat edecem dersen diyetlikten cikiyor yok ben 3 veya 5 ay diyet yapacam sonra birakirim olursa kilo geri geliyor afetmiyor

Aynen al ver al ver biktigim icin simdi yavas olsun ama bir daha almayayim diyorum. Iyi de gidiyorum.

Umarim sizde istediginiz kiloya ulasirsiniz. :nazar:

Bende de bisiklet var ama kullanmiyorum. Bisiklet anca kalca kismini kalinlastirir, kilo verdirmez. Bir aralar karate yapan ve yuzen biriydim simdi nefes nefese kaliyorum. Bugunlerde nefes problemim biraz daha azaldi. Yapabiliyorsan plates(vucudu sikilastirir), yoga(cakralarini genisletir), yuzme ve yuruyus yap.

Doktor kontrollerini tabi ki yaptir. Bence duzenli yapmiyorsun yaptigin egzersizleri. Hadi yapayim da bu hafta gecsin havasindasin.

Neyse benim onereceklerim bu kadar. :)

Aynen al ver al ver biktigim icin simdi yavas olsun ama bir daha almayayim diyorum. Iyi de gidiyorum.

Umarim sizde istediginiz kiloya ulasirsiniz. :nazar:

3 aydır düzenli yapmaya çalışıyorum? Neyin havasında olabilirim ki? Neyse teşekkürler..

Çocukluğumdan bu yana diyet yapıyorum.. Benimde denemediğim diyet kalmadı bir sürü doktora gittim, kim ne dediyse yaptım ama bu lanetten kurtulamadım.. :26:

Tamam canım anlıyorum seni , ama sen diyetisyene gittin , onun verdiği listeyi harfi harfine uyguladın ve kilo veremedin mi ?

Öyle 3-5 günde veremiyorum diyerek pes etmekten bahsetmiyorum ben ama , düzenli olarak devam edip , kendi özel yemekler hazırlayıp listeyi uyguladın ve 1 ay sonunda hiç kilo veremedin mi mesela ?

Bak canım , şuan 130 kilosun . Kendine 2-3 ay gibi kısa vadeler koymamalısın .Şöyle düşün bence ; 2014 yazında , bir yıl sonra nisa nasıl olacak ?

Bak eğer bir yerden sağlam bir şekilde başlamaz isen bir yıl sonra 10 kilo daha almış olma ihtimalin çok yüksek.

Ama eğer 1 yıl bir diyetisyen kontrolünde kalırsan , metabolizman çok yavaşta çalışsa , en düşük ihtimalle 30 kilo verebilirsin bir yılda .

Eeee ya 140 a çıkmak ya 100 e inmek .100 sana çok fazla gelebilir , ama aradaki 40 kilo farkı yabana atma bence :KK34:

Sonra kendine yeni bir hedef koyarsın 2015 nisası diye :KK31:

Son düzenleme:
Diyetisyenler "york testi" yaptırdı mı ? Bu test sonucunda neyin sana kilo aldırdığı ne yemeli ne yememelisin ortaya çıkıyor. Ekmek sana yasaklanıyorsa belki ekmeğin bu test sonucunda sende hiç bir etkisi olmadığı çıkacak. Bence iyi bir uzman diyetisyenle görüş. Burada bizim yazdıklarımız sadece fikirler bunun en doğrusunu bilecek kişi uzman diyetisyenlerdir.

http://www.kadinlarkulubu.com/genel-saglik-bilgileri/325399-york-testi.html

Tamam canım anlıyorum seni , ama sen diyetisyene gittin , onun verdiği listeyi harfi harfine uyguladın ve kilo veremedin mi ?

Öyle 3-5 günde veremiyorum diyerek pes etmekten bahsetmiyorum ben ama , düzenli olarak devam edip , kendi özel yemekler hazırlayıp listeyi uyguladın ve 1 ay sonunda hiç kilo veremedin mi mesela ?

Bak canım , şuan 130 kilosun . Kendine 2-3 ay gibi kısa vadeler koymamalısın .Şöyle düşün bence ; 2014 yazında , bir yıl sonra nisa nasıl olacak ?

Bak eğer bir yerden sağlam bir şekilde başlamaz isen bir yıl sonra 10 kilo daha almış olma ihtimalin çok yüksek.

Ama eğer 1 yıl bir diyetisyen kontrolünde kalırsan , metabolizman çok yavaşta çalışsa , en düşük ihtimalle 30 kilo verebilirsin bir yılda .

Eeee ya 140 a çıkmak ya 100 e inmek .100 sana çok fazla gelebilir , ama aradaki 40 kilo farkı yabana atma bence :KK34:

Sonra kendine yeni bir hedef koyarsın 2015 nisası diye :KK31:

Doktor bana listeyi verdi 1 ayda 13 kilo vermezsen gelme dedi bana kısaca ben o 1 ayda 1 grm veremedim gitmedim cenazede millet dalga geçti aglayacağı yerde uygulayamadım evime geldim gelen gidenden uygulayamadım memleketten aradılar kilo verdimi kilo verdimi dalga geçtiler e niye doktora gitti boşa çabalıyor o veremez şu bu beni görünce tıg gibi olmuşsun deyp dalga geçtiler ve ben bu stresle yaşadığım için hergün ve 16 sene boyunca bu kelimeleri duydugum için üste koydum alta vermedim. 16 senedir yediğime dikkat ediyorum diyet değil 2 ögün ama diyet gibi ben 1 hafta 4,5 ay diyet yaptım diyemem çünki 16 yıldır yediğime dikkat ediyorum 10 senede hedef koysam bu stres beni mahvediyor akrabaglarım endokrin olmuş uzman diyetisyen olmuşta haberim yok bende çareyi ameliyatta buldum işte :26:

Diyetisyenler "york testi" yaptırdı mı ? Bu test sonucunda neyin sana kilo aldırdığı ne yemeli ne yememelisin ortaya çıkıyor. Ekmek sana yasaklanıyorsa belki ekmeğin bu test sonucunda sende hiç bir etkisi olmadığı çıkacak. Bence iyi bir uzman diyetisyenle görüş. Burada bizim yazdıklarımız sadece fikirler bunun en doğrusunu bilecek kişi uzman diyetisyenlerdir.

Yakın il ve ilçelerde yapılıyormu araştırmak lazım teşekkür ederim link için :KK1:

Doktor bana listeyi verdi 1 ayda 13 kilo vermezsen gelme dedi bana kısaca ben o 1 ayda 1 grm veremedim gitmedim cenazede millet dalga geçti aglayacağı yerde uygulayamadım evime geldim gelen gidenden uygulayamadım memleketten aradılar kilo verdimi kilo verdimi dalga geçtiler e niye doktora gitti boşa çabalıyor o veremez şu bu beni görünce tıg gibi olmuşsun deyp dalga geçtiler ve ben bu stresle yaşadığım için hergün ve 16 sene boyunca bu kelimeleri duydugum için üste koydum alta vermedim. 16 senedir yediğime dikkat ediyorum diyet değil 2 ögün ama diyet gibi ben 1 hafta 4,5 ay diyet yaptım diyemem çünki 16 yıldır yediğime dikkat ediyorum 10 senede hedef koysam bu stres beni mahvediyor akrabaglarım endokrin olmuş uzman diyetisyen olmuşta haberim yok bende çareyi ameliyatta buldum işte :26:

Bak güzelim , bir ayda 13 kilo vermezsen gelme demek diyetisyenin yanlış yöntemidir ama sen 1 ayda 1 gr . bile verememişsen bu diyete uyduğun halde bunun araştırılması gerekir , neden veremiyorsun ? Ne yapman gerekiyor ?

Stresini anlıyorum , tüm gençliğimi abimin ablası olarak görülmekle geçirdim bende .

Benim burada sana tek verebileceğim şey , kendi tecrübelerim doğrultusunda bu işin imkansız olmadığı.

Ama bunu nasıl doğru bir yolla yapacağını, sana işinin uzmanı bir diyetisyenden başkası sunamaz.

Kilodan dolayı genç bir kızın umutsuzluğa kapılmasını en iyi bunu yaşayan biri anlar sanırım .

Önce arkadaşın diyetisyene gitmeye ve bunu başaracağına inanması gerek .

Kilo sorunu bu sayfada da gördük ki umut tacirlerinin de fırsat kapısı olmuş .

Biz moral verelim , olabileceğini gösterelim , o da umarım en kısa zamanda yeni bir uzmandan yeni bir randevu alarak , başarı hikayesini paylaşır bizlerle.

Bu test sonucu çok ilerleyen yaşına rağmen inanılmaz kilolar vermiş birine şahit olmuştum , ve listesine eklenen ya da çıkartılan şeyler ezber bozan cinstendi.

Bu diyet işi parmak izi gibi , herkese aynı reçete ile yürümüyor , bunu bilmesi gerek arkadaşın .

Kilodan dolayı genç bir kızın umutsuzluğa kapılmasını en iyi bunu yaşayan biri anlar sanırım .

Önce arkadaşın diyetisyene gitmeye ve bunu başaracağına inanması gerek .

Kilo sorunu bu sayfada da gördük ki umut tacirlerinin de fırsat kapısı olmuş .

Biz moral verelim , olabileceğini gösterelim , o da umarım en kısa zamanda yeni bir uzmandan yeni bir randevu alarak , başarı hikayesini paylaşır bizlerle.

Bu test sonucu çok ilerleyen yaşına rağmen inanılmaz kilolar vermiş birine şahit olmuştum , ve listesine eklenen ya da çıkartılan şeyler ezber bozan cinstendi.

Bu diyet işi parmak izi gibi , herkese aynı reçete ile yürümüyor , bunu bilmesi gerek arkadaşın .

Ausencia posta kutunu boşaltır mısın?

Daha önce duymuştum bu testi ilgimi çekmişti o dönem ama araştırmaya fırsat bulamamıştım.Sonrasında unuttum gitti.İyi oldu hatırlatman kazen teşekkürler.

ablacım, çok geçmiş olsun (şişmanlık da bir hastalıktır, hem de diğer pek çok hastalığın esaslı nedeni büyüklüğündedir, ama ne hikmetse bir şişmana 'geçmiş olsun' dendiğine pek rastlanmaz) ...

öncelikle bende bir morbid obezim.

140 kilo civarındaydım. şimdi ise 120lerdeyim çok şükür.

yaklaşık 20 kilo verdim. ama aylardır diyete devam etmiyorum. verdiğim kiloyu almamaya dikkat etmeye çalışıyorum o kadar.

ramazandan sonra tekrardan aynı diyete başlayacağım inşallah.

biliyorsun biz morbidlerin yolu uzun. çok sabırlı olmalıyız...

kilom 140lara vurduğunda birgün uyurken etrafın zangırdamasına uyandım, ayağa fırladım, deprem oluyor sandım, deprem olup olmadığını anlamak için klasik yöntem olan 'lambaya bakma' ya başvurdum. fakat lamba sabit duruyordu. ama etraf hala zangırdıyor.

meğer zangırdayan etraf değil benim kalbimmiş. hiç abartmıyorum, elimi kalbime koyduğumda salisede 3 defa atıyordu sanırım...o derece hızlıydı... çok korktum ve doktora gittim...şekerim ve tiroidim çıktı...neden? elbette kilodan...

kilom çok fazla arttığı için bu hastalıklar da çıkmıştı.

ilaca başladım onun dışında da forever living'in ürünlerini kullandım ve çok şükür şekerim de tiroidim de düştü. ilacı bıraktım.

yaptığım diyette forever'ın ürünleri ile idi.

ramazandan sonra tekrardan aynı diyet programını uygulayacağım inşallah.

istersen aynı diyeti beraber yapalım.

Bak güzelim , bir ayda 13 kilo vermezsen gelme demek diyetisyenin yanlış yöntemidir ama sen 1 ayda 1 gr . bile verememişsen bu diyete uyduğun halde bunun araştırılması gerekir , neden veremiyorsun ? Ne yapman gerekiyor ?

Stresini anlıyorum , tüm gençliğimi abimin ablası olarak görülmekle geçirdim bende .

Benim burada sana tek verebileceğim şey , kendi tecrübelerim doğrultusunda bu işin imkansız olmadığı.

Ama bunu nasıl doğru bir yolla yapacağını, sana işinin uzmanı bir diyetisyenden başkası sunamaz.

İyi bir uzman bulabilirsem tabi ramazandan sonra araştıracağım.. :26:

ablacım, çok geçmiş olsun (şişmanlık da bir hastalıktır, hem de diğer pek çok hastalığın esaslı nedeni büyüklüğündedir, ama ne hikmetse bir şişmana 'geçmiş olsun' dendiğine pek rastlanmaz) ...

öncelikle bende bir morbid obezim.

140 kilo civarındaydım. şimdi ise 120lerdeyim çok şükür.

yaklaşık 20 kilo verdim. ama aylardır diyete devam etmiyorum. verdiğim kiloyu almamaya dikkat etmeye çalışıyorum o kadar.

ramazandan sonra tekrardan aynı diyete başlayacağım inşallah.

biliyorsun biz morbidlerin yolu uzun. çok sabırlı olmalıyız...

kilom 140lara vurduğunda birgün uyurken etrafın zangırdamasına uyandım, ayağa fırladım, deprem oluyor sandım, deprem olup olmadığını anlamak için klasik yöntem olan 'lambaya bakma' ya başvurdum. fakat lamba sabit duruyordu. ama etraf hala zangırdıyor.

meğer zangırdayan etraf değil benim kalbimmiş. hiç abartmıyorum, elimi kalbime koyduğumda salisede 3 defa atıyordu sanırım...o derece hızlıydı... çok korktum ve doktora gittim...şekerim ve tiroidim çıktı...neden? elbette kilodan...

kilom çok fazla arttığı için bu hastalıklar da çıkmıştı.

ilaca başladım onun dışında da forever living'in ürünlerini kullandım ve çok şükür şekerim de tiroidim de düştü. ilacı bıraktım.

yaptığım diyette forever'ın ürünleri ile idi.

ramazandan sonra tekrardan aynı diyet programını uygulayacağım inşallah.

istersen aynı diyeti beraber yapalım.

Ne tür bir diyet uyguluyordun forever ürünleri derken cnm? Sen kaç yaşındasın? Ne kadar sürede 120 ye düştün? :26:

kesınlıkle bı su sısesıyle ıse basla...elınde suyla gez kepek ekmek 3 dılım sınır koy gunluk ıster hepsını bır ogunde ıster 3 ogune böl...sebze ye yagsız bolbol yogurt tavuk tuket gunde 1 adet yumurta ye haslanmıs...ve mutlaka sureklı hareket et...ılla spor yapamıosanda ev ıslerının hepsını sen yap sonra bı dus al ne bıleyım hepsı kalorı yaktırıyo.ha u ev ıslerını yaparken vucuduna bıberıye yagı sur strecle sar...bak bunlar cok ısını gorecek

merhaba canım bence diyetisyenini değiştir o ne demek veremezsen gelme ne biçim bi cümle bu.başka iyi bir diyetisyene git televizyonda görüyoruz insanlar 150 160 kilolardan başarıyorlar ama bak sana bişey diyim yemek yeme düzenin nasıl bilmiyorum ama eğer düzenli yemiyorsan düzene koy bu en büyük sorun diyetle falan olmaz mesela yemeğini yavaş ye hızlı yemek yemek de kilo aldırır yemek aralarında su iç bu midenin şişmesini ve dolmasını bundan dolayı daha az yemeni sağlar yemeklerden sonra tatllı yiceksen aradan mutlaka biraz zaman geçmeli tabi yemesen daha iyi senin için spor yap bol su iç ama en başta dediğim gibi kendine doğru yeme alışkanlığını kazandır inşallah verirsin kilolarını :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Ne tür bir diyet uyguluyordun forever ürünleri derken cnm? Sen kaç yaşındasın? Ne kadar sürede 120 ye düştün? :26:

4 ay gibi bir sürede. çok rahat verdim.

28im ablacım ben.

forever'ın diyet ürünleri var, iki öğün bunları kullanıyorsun akşama da istediğin gibi yemeğini yiyorsun. yalnız ekmek yerine bulgur pilavı veya makarna yiyebilirsin. ekmek yok.

tatlıyı da zaman zaman yemekten önce yiyebiliyorsun ve yemekte bir şey içmiyorsun.

şekerli çay-kahve yok... şekersiz ise serbest

elbette abur cuburun yasak olduğunu söylememe gerek yok sanırım :)

spor da yapsan süper olur tabi...

ramazan bitsin, spora da başlayacağım inşallah....

4 ay gibi bir sürede. çok rahat verdim.

28im ablacım ben.

forever'ın diyet ürünleri var, iki öğün bunları kullanıyorsun akşama da istediğin gibi yemeğini yiyorsun. yalnız ekmek yerine bulgur pilavı veya makarna yiyebilirsin. ekmek yok.

tatlıyı da zaman zaman yemekten önce yiyebiliyorsun ve yemekte bir şey içmiyorsun.

şekerli çay-kahve yok... şekersiz ise serbest

elbette abur cuburun yasak olduğunu söylememe gerek yok sanırım :)

spor da yapsan süper olur tabi...

ramazan bitsin, spora da başlayacağım inşallah....

bende forever ürünlerini kullandım 1 aylık ürün aldım ürünler bitincede yediklerime dikkat ettim tabi egzersizde yaptım 90 kiloydum 78 kiloya düştüm.ramazandan sonra tekrar forever ürünlerini kullanmayı düşünüyorum hedefim 60 :)

Bence diyet listesini tekrar gözden geçir. ve unutma önce konuyu aklında bitirmen gerekiyor ve bol bol spor diyorum..:KK34:

Kızlar baatıyona bir yardım edin ne yapacağımı şaşırdım bu kilolar gitmiyor.. Diyet listesine tam uyamıyorum birini yiyorsam diğerini yiyemiyorum.. Geceleri kendi kendimi yemekten uyuyamıyorum sızıyorum. Sabah bitkisel hayatta yorgun oluyorum. Zayıflama konusu beynimi kemiriyor hergece psıkolojim alt üst oldu. Motivasyonum yerin dibinde 3 ay içinde incelmezsem üniversite hayallerimde elimden uçacak.. Önerebileceğiniz diyetler var mı? Mesela 3 hafta boyunca hergün aynı şeylerimi yiyorsunuz? Nasıl değişiklikler yapıyorsunuz? Sesimi duyun lütfen..

seni çok iyi anlıyorum ben kilo vermenin imkansız olduğunu düşünenlerdendim kilolu olmak benim kaderim sanıyordum en son bi tanıdık tartışma sırasında bana görüntü kirliliği yaratıyorsun dedi ki daha neler neler...

o gün dedim zayıflayacağım 18 temmuz da doktora gittim 22 temmuz da diyete ve spora başladım

22 temmuzda 115 kilo ile başladım yolculuga daha 20 gün oldu pes etmek yok bugün tartıldım 109 olmuşum
ben inandım zayıflamaya sende inan önemli olan inanç emin ol kilo verdiğini gördükçe devamının geleceği düşüncesi çok mutlu edici

X