20 yaş yapılması gerekenler

gez, toz, öğren, eğlen. bir daha o kadar genc olmayacaksın. kitap oku, yeni şeyler keşfet. ben 20 yasindayken kuzenimle tatile gitmistim. ailem olmadan ilk kez. Didime gitmiştik. gece deniz kenarında ayaklarımız suyun içinde otururken bana “Ben İçeri Düştüğümden Beri” şiirini okumuştu. O gün o kadar üzülmüştüm ki. Şiir biliyor, şiir okuyordu. Her fırsatta kitap okuyordu. O kadar çok şeyi biliyordu ki. Tarihte yaşamış insanlar hakkında sanki kapı komşusuymuş gibi konusuyordu. Ben nasıl bu kadar cahilim diye üzülmüştüm (kaldı ki ben de çok okuyan ve öğrenmeye aç biriyim)
o yazdan sonra ben de ilgi alanlarımı buldum. Ben edebiyatı seviyorum ona yöneldim, tarihe biraz. Zaten ingiliz edebiyatı öğrencisiydim. Almanca öğrenmeye çalıştım (hala öğreniyorum🙄) ve en önemlisi yasadım. hiçbir seye ay ben yapamam, ay korkarım falan demedim. her seyi yapmaya, her seyi biraz tecrübe etmeye çalıştım. sevdim, gezdim, ağladım, güldüm, sevildim.. ama yasadım. sen de yasa.. ama seni zenginleştiren, büyüten, yeşerten bir sekilde yasa. 🥰
Okuyunca ilgi alanlarımı pek düşünmediğimi fark ettim . Sanırım bunun üzerine düşüneceğim.🤔 Hayatta yaparken en zevk aldığım şey ne ise o konuda sivrilmek istiyorum artık . Kendinizden örnek vermeniz çok hoş , minnettarım. Anda yaşamak çok zor geliyor , özellikle sosyal medyadan uzaklaşınca insanda eksik kalmışlık hissi oluyor . Bu his ile savaşacağım , hayatı gerçekten yaşamak için daha çok çaba sarf edeceğim . Çok teşekkürler!💕🍀 İyi dilekleriniz için ayrıca teşekkürler kat kat güzeli hayatınızda sizinle olsun :))

Dil için ise ilkin İngilizcenizi geliştirin ki sonra diğer dillere geçin. Çalışacağınız sektöre göre de işinize yarayacak dili öğrenmeye başlarsınız.

Bulunduğunuz ilde varsa kısa süreli kurslar oluyor halk eğitime bağlı. Zevkli de oluyor gitmek. Üniversitenizin olduğu ildeyseniz de hocalarla görüşüp laboratuvarlarda gönüllü staj yapabilirsiniz. Bir asistanın çalışmasını da izleyebilir veya yardım edebilirsiniz. Bu yolla sizi projelere de dahil edebilirler.

Staj ve hoca yanında çalışmayı ben son seneye bırakmıştım. Keşke ilk seneden yapsaymışım.

Selamlar! Umarım iyi bir akşam geçiriyorsunuzdur . Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim ve bu yaz boşum . Bende ne yapmalıyım diye düşünürken buraya yazmak istedim . Tatil imkanım yok maalesef evdeyim . Evde kendime yapılacak uğraşlar bulmam gerekiyor . Bende size sormak istedim . 20 yaşında olsaydınız ne yapmak isterdiniz ? Bana 20 yaş tavsiyeleriniz var mı ? Bağımsız bir hayat için boş vakit önerileriniz var mı veya insan ilişkileri için ? Önerilerde bulunursanız sevinirim . Teşekkürler:)
Puzzle, kum boyama, taş boyama gibi şeylerle vakit geçirebilirsin.

X