20 yaş yapılması gerekenler

gayemsu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2024
29
15
19
Selamlar! Umarım iyi bir akşam geçiriyorsunuzdur . Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim ve bu yaz boşum . Bende ne yapmalıyım diye düşünürken buraya yazmak istedim . Tatil imkanım yok maalesef evdeyim . Evde kendime yapılacak uğraşlar bulmam gerekiyor . Bende size sormak istedim . 20 yaşında olsaydınız ne yapmak isterdiniz ? Bana 20 yaş tavsiyeleriniz var mı ? Bağımsız bir hayat için boş vakit önerileriniz var mı veya insan ilişkileri için ? Önerilerde bulunursanız sevinirim . Teşekkürler:)

Selamlar! Umarım iyi bir akşam geçiriyorsunuzdur . Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim ve bu yaz boşum . Bende ne yapmalıyım diye düşünürken buraya yazmak istedim . Tatil imkanım yok maalesef evdeyim . Evde kendime yapılacak uğraşlar bulmam gerekiyor . Bende size sormak istedim . 20 yaşında olsaydınız ne yapmak isterdiniz ? Bana 20 yaş tavsiyeleriniz var mı ? Bağımsız bir hayat için boş vakit önerileriniz var mı veya insan ilişkileri için ? Önerilerde bulunursanız sevinirim . Teşekkürler:)
Küçüklüğünüzle konuşur gibi öğütler verirsenizde çok mutlu olurum .Benzer durumla karşılaşınca küçük yaracıklarla atlatmakta çok desteği oluyor bana . Öğüt dinlemeyi biraz çok severim :)

Karşıma her çıkan insana verdiğim tek tavsiye: SPOR
Her derde deva. Kişiliğize en faydalı aktivite.

Yaz boyu dil öğren her gün çalış pratik yap yaz sonu Çok faydasını bulursun. Veya bir işe girebilirsin kendini geliştirirsin. Kitap oku mutlaka. Ücretsiz kurslar oluyor onlara katılabilirsin. Spor yap. Müthiş bir yaş kendini geliştirmek adına her şey yapabilirsin :)

Ben ogrenciyken her yaz alanimla ilgili staj/part time calisma yapmistim. Daha mezun olmadan is teklifleri almistim bu sekilde.
Ben ogrenciyken her yaz alanimla ilgili staj/part time calisma yapmistim. Daha mezun olmadan is teklifleri almistim bu sekilde.
Alanım kimya o yüzden staj biraz zor . Kimya pek yapılamayan bir ders olduğu için ders isteyen birkaç öğrenciye yardımcı olmaya çalışıyorum . Ancak bunlar geçmişimde yazmıyor maalesef. Ama araştıracağım . Teşekkürler!

Yaz boyu dil öğren her gün çalış pratik yap yaz sonu Çok faydasını bulursun. Veya bir işe girebilirsin kendini geliştirirsin. Kitap oku mutlaka. Ücretsiz kurslar oluyor onlara katılabilirsin. Spor yap. Müthiş bir yaş kendini geliştirmek adına her şey yapabilirsin

Yaz boyu dil öğren her gün çalış pratik yap yaz sonu Çok faydasını bulursun. Veya bir işe girebilirsin kendini geliştirirsin. Kitap oku mutlaka. Ücretsiz kurslar oluyor onlara katılabilirsin. Spor yap. Müthiş bir yaş kendini geliştirmek adına her şey yapabilirsin :)
Çok motive konuşmuşsunuz gaza geldim:) Teşekkürler!

Merhaba ne güzel bu bilinçte olup tavsiye istemeniz takdir ettim 🙏🏻 su an 30 yaşındayım bende 20 yaşındayken çok çabalardım ve nacizane kendi yaptıklarımı yazabilirim öneri olarak ;
-Dil öğrenmek İngilizce varsa geliştirip başka dil eklemek,
-Gönüllülük faaliyetlerinde bulunmak
-Bölümünle alakalı staj yapmak
- Alan Farketmeksizin iş bulmak çalışmak kendi paranı kazanmak.
-Ailenize vakit ayırmak
-Sinema,tiyatro ,konser gibi etkinliklerde bulunmak 🌸

Merhaba ne güzel bu bilinçte olup tavsiye istemeniz takdir ettim 🙏🏻 su an 30 yaşındayım bende 20 yaşındayken çok çabalardım ve nacizane kendi yaptıklarımı yazabilirim öneri olarak ;
-Dil öğrenmek İngilizce varsa geliştirip başka dil eklemek,
-Gönüllülük faaliyetlerinde bulunmak
-Bölümünle alakalı staj yapmak
- Alan Farketmeksizin iş bulmak çalışmak kendi paranı kazanmak.
-Ailenize vakit ayırmak
-Sinema,tiyatro ,konser gibi etkinliklerde bulunmak
Aralarından en sevdiğim sinema , konser gibi etkinlikler oldu 😄 Kesinlikle çabalayacağım . Çok teşekkür ederim!!💞

Staj ama biraz geç kaldınız bunun için. Belki hala alım yapan yerler vardır.

Kimya okuyorsunuz sanırım. Staj imkanından bol ne var? Farklı sektörlerde staj yaparak çalışma hayatınız için daha sağlıklı karar vermiş olursunuz. Staj yaptığınız yerlerde işe başlama durumunuz da olabilir.

Dil seviyenizi C1'e kadar çıkarın.

Dilinizi geliştirmek ve sizi sosyal anlamda ileriye goturebilecek faaliyetler de bulunmak veya sizi gelistirecek işler de çalışmak. Emin olun bolumunuz ile alakasız işler bulsanız dahi sizin sosyal becerilerinizi yükseltir ve iletişim konusunda fayda sağlar.

Üniversite bitince bir anda iş hayatina atılmaya çalışıp sudan çıkmis donmezsiniz

gez, toz, öğren, eğlen. bir daha o kadar genc olmayacaksın. kitap oku, yeni şeyler keşfet. ben 20 yasindayken kuzenimle tatile gitmistim. ailem olmadan ilk kez. Didime gitmiştik. gece deniz kenarında ayaklarımız suyun içinde otururken bana “Ben İçeri Düştüğümden Beri” şiirini okumuştu. O gün o kadar üzülmüştüm ki. Şiir biliyor, şiir okuyordu. Her fırsatta kitap okuyordu. O kadar çok şeyi biliyordu ki. Tarihte yaşamış insanlar hakkında sanki kapı komşusuymuş gibi konusuyordu. Ben nasıl bu kadar cahilim diye üzülmüştüm (kaldı ki ben de çok okuyan ve öğrenmeye aç biriyim)
o yazdan sonra ben de ilgi alanlarımı buldum. Ben edebiyatı seviyorum ona yöneldim, tarihe biraz. Zaten ingiliz edebiyatı öğrencisiydim. Almanca öğrenmeye çalıştım (hala öğreniyorum🙄) ve en önemlisi yasadım. hiçbir seye ay ben yapamam, ay korkarım falan demedim. her seyi yapmaya, her seyi biraz tecrübe etmeye çalıştım. sevdim, gezdim, ağladım, güldüm, sevildim.. ama yasadım. sen de yasa.. ama seni zenginleştiren, büyüten, yeşerten bir sekilde yasa. 🥰

Staj ama biraz geç kaldınız bunun için. Belki hala alım yapan yerler vardır.

Kimya okuyorsunuz sanırım. Staj imkanından bol ne var? Farklı sektörlerde staj yaparak çalışma hayatınız için daha sağlıklı karar vermiş olursunuz. Staj yaptığınız yerlerde işe başlama durumunuz da olabilir.

Dil seviyenizi C1'e kadar çıkarın.
Dedikleriniz çok kıymetli detaylıca araştıracağım . Çok teşekkürler! 🤍

Dilinizi geliştirmek ve sizi sosyal anlamda ileriye goturebilecek faaliyetler de bulunmak veya sizi gelistirecek işler de çalışmak. Emin olun bolumunuz ile alakasız işler bulsanız dahi sizin sosyal becerilerinizi yükseltir ve iletişim konusunda fayda sağlar.

Üniversite bitince bir anda iş hayatina atılmaya çalışıp sudan çıkmis donmezsiniz
İş için detaylı araştırma yapacağım . Dil içinde şimdiden birkaç plan yaptım .Çok teşekkürler!🍀

X