Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

merhaba kızlar.az önce kurstan geldim.cok uykum var benim.erken kalkmaya alışamadım henüz.:-):-)umursamaz:

kendime ayakkabı almam lazım .şöyle gelirken baktımda hepsı cok yüksek topuklu.apartman topuk nerdeyse:) bende topuklularla hıc yürüyemem:)ama hepsı çok şıktı:)
şöyle dar bi pantolanun altına cok şık durur.hemde boyunu uzun gösterdiği için zayıf gösterirsin:)bayanssulusmile:kedi:

BU ARADA arkadaslar sizin kıyafetleriniz zayıflayınca farketti mi? benım dar gelen 2 pantolunmda artık cok bol gelıyor.yürüken fılan sürekli çekiştiriyorum.birazdaha zayıflasam belimden düşecek:):kedi:

insanın böyle şeyler hoşuna gidiyor.ne kadar dar gelen kıyafetım varsa hepsını tek tek deiyorum üstümde:)zemuszemusbayanssulusmile

özellikle bacak ve kalça bölümünden cok farkediyorda üst taraflar hala daropuyorumnanaktan:kedi:

Son düzenleme:
günaydın neslihan poseydon nasılsınız
iyiyim canim sagolasinn
sen neler yaptin bakalim hafta sonu kaamaklari nasil gitti
ben fena kacirdim ya bakalim ne olacakk

aslinda sen kendine gre sok diyeti ariyon ya
ben sana bir tane vereyim beraber yapalim yarin ne dersin
lapa diyetini hic duydunmu
bir cay bardagi pirince uc cay bardagi su koyuyorsun yag yok tuz yok baharat kullanilabiliyor bunu sabah ogle aksam yiyeceksin cok tok tutyorr aslind aiki gun yapiliyor ama ben hep bir gun yaptim vede hic vermediysem her defasindaa en 700 gr verdim
cok yaptim bundan onceki senelerde cok guzelde sonuclar aldimm
sart ikinci gun abartmadan guzel besleneceksin yoksa verdigin ikinci gun geri geliyorr ama ikinci gun bogazini tutarsann geri gelmiyorr diyebilirimm
yanindaa domates yenilebiliyor meyve yenilebiliyor aslinda yogurt yasak ama ben hep yogurtla yedimm yine ayni sonucu aldim 1.200 gr bile verdigimi bilirim
hiii neden yapmiyon ozaman derseniz eger tiksindim cunku her persembe yapardim
simdi yanima yoldas ariyom yapalim derseniz bir gun denemekten birsey kaybetmeyiz ama dimii

Erkekler kadınlardan daha nazlı oluyor zzaten.çocuk gibi oluyorlar hasta olunca:)

hic sorma bacim aman amann cok fenaa oldurdu benide neyseki iyilesti simdi

iyiyim canim sagolasinn

bir cay bardagi pirince uc cay bardagi su koyuyorsun yag yok tuz yok baharat kullanilabiliyor bunu sabah ogle aksam yiyeceksin cok tok tutyorr aslind aiki gun yapiliyor ama ben hep bir gun yaptim vede hic vermediysem her defasindaa en 700 gr verdim
sart ikinci gun abartmadan guzel besleneceksin yoksa verdigin ikinci gun geri geliyorr ama ikinci gun bogazini tutarsann geri gelmiyorr diyebilirimm
yanindaa domates yenilebiliyor meyve yenilebiliyor aslinda yogurt yasak ama ben hep yogurtla yedimm yine ayni sonucu aldim 1.200 gr bile verdigimi bilirim
simdi yanima yoldas ariyom yapalim derseniz bir gun denemekten birsey kaybetmeyiz ama dimii

şok diyet yazısını okuyunca hemen gözleirm açıldı benimde :)

lapa hiç yemedim ama 1 kılo verdiyormuş:)ne güzel

neslicim ben bide çorba diyeti yapmıştım.2 gün sürüyor sadece 3 öğün corba yıyorsun.öğlenleri bide yoğurt yıyorun aralarda da meyve.
bu diyette hem sağlıklı hemde 1-1.5 kılo verdirıyor

şok diyet yazısını okuyunca hemen gözleirm açıldı benimde :)

lapa hiç yemedim ama 1 kılo verdiyormuş:)ne güzel

neslicim ben bide çorba diyeti yapmıştım.2 gün sürüyor sadece 3 öğün corba yıyorsun.öğlenleri bide yoğurt yıyorun aralarda da meyve.
bu diyette hem sağlıklı hemde 1-1.5 kılo verdirıyor
bende yaptim o diyeti aslindaa ama ban pek bir faydasi olmadi hatta o hafta hic kilo veremeistim
ya ben aslinda cok fazla iyi bakmiyorum ama sok diyetleree ee ne yaprsin bu haftaa artik vermek sart hepimiz iyice saldik kendimiz
ayrica benim pazar gunu toplantim var vede cok sevdigim elbisemi giymek istiyorumm
amaa icine girmiyorum giriyorumda dar geliyor oyuzden ben uygulamak istiyorumm yarin sizde eger uygularsaniz buyurun gercekten faydasini goreceksnizz hemde odem attiriyor bu diyet ozelliklede kadinlarin malum doneminden sonra yapildigi zaman dahada fazla kilo verebiliyorsun

bu arad akrep ortada yokk
oh ohh o simdi buraya gemlmiyorsa muhakkak yiyordurr gelsin kilolarr oh ohh
valla sekerim akrebim ye sen ye rahatini bozmaa sekerim gelipte buraya motive olmana hic gerek yok yanii :)))))))))))))))))))))))))))

bende yaptim o diyeti aslindaa ama ban pek bir faydasi olmadi hatta o hafta hic kilo veremeistim
ya ben aslinda cok fazla iyi bakmiyorum ama sok diyetleree ee ne yaprsin bu haftaa artik vermek sart hepimiz iyice saldik kendimiz
ayrica benim pazar gunu toplantim var vede cok sevdigim elbisemi giymek istiyorumm
amaa icine girmiyorum giriyorumda dar geliyor oyuzden ben uygulamak istiyorumm yarin sizde eger uygularsaniz buyurun gercekten faydasini goreceksnizz hemde odem attiriyor bu diyet ozelliklede kadinlarin malum doneminden sonra yapildigi zaman dahada fazla kilo verebiliyorsun

bende deneyim yarın yapmayı.bakalım becerebilecekmıyım :)

bu arad akrep ortada yokk
oh ohh o simdi buraya gemlmiyorsa muhakkak yiyordurr gelsin kilolarr oh ohh
valla sekerim akrebim ye sen ye rahatini bozmaa sekerim gelipte buraya motive olmana hic gerek yok yanii :)))))))))))))))))))))))))))

:mymeka: ayy tuzliimda kokma olurmu :dilcikar: sen kendine bak..hem hayallenme fazla verebilirim kilo diye..bende xxxxxxl beden çuval var gönderiim sana pazar günü de giy olurmu canımm delikafadulden laelaelaelaelae

Diyette en sık yapılan hatalar

Ekmeğin kaldırılması.
Öğün atlamak.
Aç kalmak.
Tek besin içeren diyetler uygulamak.
Popüler diyetleri uzmana danışmadan yapmak.
Laktasif/diüretik kullanımı.
Tatlıyı çok seviyorsanız diyetinizden tamamen çıkarmayın. Haftada bir iki kez sütlü tatlıları tercih edebilirsiniz. Böylece günlük beslenmenize daha çok bağlanırsınız.

Diyet yaparken karbonhidratları ciddiye alın. Hayatınızdan ekmeği tamamen çıkarmayın. Rafine edilmemiş yani kabuğu ayrıştırılmamış ürünleri tercih edin. Örneğin; beyaz ekmek yerine tam tahılları, pirinç yerine bulguru seçin. Yağlı süt, peynir, yoğurt ve etten kaçının.
Bazı vitamin ve mineraller yağda emildiği için salatayı yağsız yemeyin. Örneğin havuç salatasındaki A vitaminini alabilmeniz için bir miktar yağa ihtiyacınız var. Bu nedenle salatalara bir tatlı kaşığı yağ koyun. Meyveleri posa ihtiyacı nedeniyle kabuklarıyla yiyin ve çok iyi yıkayın.
Meyve, sebze ya da et fark etmez. Fazla yediğiniz her bir besinin, vücudunuzda yağ deposuna dönüşeceğini unutmayın.

Diyet uygularken...

Domates, salatalık, marul, kıvırcık, roka, yeşil soğan, maydanoz gibi salata türü yiyecekler istenildiği kadar yenebilir.
Sebze pişirirken 1 kilo sebzeye 2 yemek kaşığı yağ konmalıdır.
Şekersiz olarak açık çay, meyve çayları, ıhlamur serbesttir.
Öğle ve akşam öğünleri yer değiştirebilir. Ara öğünler atlanılmamalı.
Salatalara 1 tatlı kaşığı zeytinyağı veya 5 zeytin ilave edilebilir.

alıntıdır kızlar paylaşmak istedim

ZAYIFLAMAK İSTEYENLERE ÖNERİLER

İNCELMEK DÜŞÜNCEDE BAŞLAR

"Yarından itibaren rejime başlıyorum!" Kimbilir kaç kere kendinize bu sözü verdiniz, sonra da hiçbir şey yapmadınız, ya da birinci günden sonra vazgeçtiniz. Ama üzülmeyin, herkes sizin gibi. En disiplinli insanlar bile konu zayıflamaya geldiğinde pes ediyor. Mantığınız, "Tamam bu rejimi yapacağım" dese de, bilinçaltınız "Asla başaramayacağım" diye direnip durur. Genellikle bilinçaltının sözü geçtiği için de siz hep şişman kalırsınız.Bilinçaltı tıpkı bir bilgisayar gibi çalışır, duygu ve düşüncelerinizi hiç bir süzgeçten geçirmeden olduğu gibi depolar.

Diyelim ki vitrinlere bakıyorsunuz ya da yeni bir elbiseyi deniyorsunuz... Farkında olmadan kafanızdan şu düşünce geçer: "Ne kadar şişmanım." Kendinizi giderek daha itici hissedersiniz,cesaretiniz kırılır ve az yiyeceğinize giderek daha fazla yemeye başlarsınız. Kendi kendine yapılan olumsuz telkini, tersine çevirmek ve bu sayede zayıflamak da mümkün.
"Mental antrenman" (zihinsel alıştırma) adı verilen yöntem sayesinde kendi kendinize daha olumlu yaklaşmasını ve bu sayede yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeyi öğrenebilirsiniz.
İlk yapacağınız iş, geçmişte bilinçaltınızı ne gibi olumsuz ve şişmanlatıcı fikirlerle doldurduğunuzu saptamak olmalı. Sonra bunları olumlu ve zayıflatıcı fikirlere dönüştürün.

Şunun gibi:Çok şişmanım Zayıfım. (Bu sırada kendinizi dar bir bluejean içinde hayal edin.

- Akşam yine televizyon izlerken paket paket cips yerim.
+ Akşam yemeğinden sonra hiçbir şey yemeyeceğim.

- Rejim yapmama rağmen patates kızartmasına dayanamayacağıma eminim.
+ Bedenimi seviyorum ve bunun için sağlıklı beslenmek istiyorum.

- Tatlılardan vazgeçemiyorum.
+ Tatlı krizim tuttuğuna, maden suyu ve meyve suyu gibi sağlıklı içecekleri tercih edersem, benim için daha yararlı olur.

- Çok ağırkanlıyım.
+ Hareketli olmak harika bir duygu, çok hoşuma gidiyor.

- Hafta sonlarında, verdiğim kiloları yine alırım.
+ Boş zamanlarında insan kendini şımartabilir ama ben yemek yiyerek şımarmam.

- Akşamları bir bardak şarap içmezsem sinirlerim gevşemiyor.
+ En iyi gevşeme yöntemi gerilim romanı okumaktır.

Yatmadan önce bu listedeki olumlu cümleleri onar kez tekrarlayın. Bu sırada kendinizi zayıf olarak ve strech giysiler içinde hayal ederseniz bilinçaltınızı daha çabuk ikna edersiniz. Bu iş için kendinize zaman ayırın, rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortam ve zamanda telkine başlayın. Ortalama 30 gün içinde bilinçaltınızda zayıflatıcı etkiler belirmeye başlayacaktır.

EVET kızlar.artık motive olalım.kendimize gelelelim.Ne oldu bize böyle.herkes diyeti boşladı.bildirim bile yapmıyoruz doğru düzgün.nerde kaldı takım ruhu:)
özellikle akrebim sana diyorum.sevgiili takım kaptanımız sen başlamasan biz hiç başlayamayız:)

haydi kızlar.
akrep
posi
neslihan
minnoş
selma
oztrk
aybüke
tabıkı ben karamel

yarından itibaren tekrar başlıyoruz maratona:) 2.takım kendine gel artık :KK43: yoksa halimiz harap olur

Son düzenleme:
hepinize iyi akşamlar
muhtemelen diskalifiye olmuşumdur
ama durumumu yazıp size veda etmek istedim
belki hatırlarsınız kızlar son mesajlarımda regli olmayı bekliyordum
hatta olamadım falan demiştim
meğer hamileymişim..............
bunu farkedemeden düşük yaptım
düşük tam gerçekleşemedi kürtaj oldum
piskolojim berbat günlerdir kendime gelemiyorum
hayattan kopmuş durumdayım
şimdi biraz daha iyiyim kızıma sarıldım
hepinize teşekkür ediyorum kaç aydır birlikteydik
allah kimseye yaşatmasın herkese mutlu sağlıklı huzurlu günler diliyorum
en kısa zamanda istediğiniz kiloya ulaşırsınız
hoşçakalın................................

hepinize iyi akşamlar

çok geçmiş olsun çitlenbik:KK43: cok üzüldüm.senağlama

Kahvalt bir dilim ekmek yarım domates yarım salatalık bir tane közlenmiş kırmızı biber biraz kaşar peyniri ıkı kibrit kutusu kadar bir forum cay

öglen bir kase sebze corbası bir balık yeşil salata

ara ıkı mandalin

akşam 6 kaşık kabak yemegi bir dilim ekmek yeşil salata

ıkı lt su bir armut bir saat yürüyüş

merhaba kızlar.az önce kurstan geldim.cok uykum var benim.erken kalkmaya alışamadım henüz.:-):-)umursamaz:

kendime ayakkabı almam lazım .şöyle gelirken baktımda hepsı cok yüksek topuklu.apartman topuk nerdeyse:) bende topuklularla hıc yürüyemem:)ama hepsı çok şıktı:)
şöyle dar bi pantolanun altına cok şık durur.hemde boyunu uzun gösterdiği için zayıf gösterirsin:)bayanssulusmile:kedi:

BU ARADA arkadaslar sizin kıyafetleriniz zayıflayınca farketti mi? benım dar gelen 2 pantolunmda artık cok bol gelıyor.yürüken fılan sürekli çekiştiriyorum.birazdaha zayıflasam belimden düşecek:):kedi:

insanın böyle şeyler hoşuna gidiyor.ne kadar dar gelen kıyafetım varsa hepsını tek tek deiyorum üstümde:)zemuszemusbayanssulusmile

özellikle bacak ve kalça bölümünden cok farkediyorda üst taraflar hala daropuyorumnanaktan:kedi:
BENİMDE PANTOLONUM GENİŞLEMİŞ CANIM
iyiyim canim sagolasinn

CANIM BEN YAPAMIYORUM ONU YA BİR KAC KEZ DENEDİM OLMADI BAŞARAMADIM opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
hepinize iyi akşamlar

COK GECMİŞ OLSUN CANIM opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

merhaba selma abla nasılsın ?

ne olacak ablacım bu halimiz.herkes saldı.
akrepte bıraktı bizi.sanırım morali bozuk onunda

minnoş desen kayıplara karıstı

neslim de şok diyet yapalım dıyor ama kımler yapacak bilmiyorum

merhaba selma abla nasılsın ?

Ne olacak ablacım bu halimiz.herkes saldı.
Akrepte bıraktı bizi.sanırım morali bozuk onunda

minnoş desen kayıplara karıstı

neslim de şok diyet yapalım dıyor ama kımler yapacak bilmiyorum

iyyim canım ne olsun net cok yavaş bu gün gıcık oldum bilmiyorum akrep biran önce bizleri toparlamalı

Son düzenleme:

ZAYIFLAMAK İSTEYENLERE ÖNERİLER

İNCELMEK DÜŞÜNCEDE BAŞLAR

"Yarından itibaren rejime başlıyorum!" Kimbilir kaç kere kendinize bu sözü verdiniz, sonra da hiçbir şey yapmadınız, ya da birinci günden sonra vazgeçtiniz. Ama üzülmeyin, herkes sizin gibi. En disiplinli insanlar bile konu zayıflamaya geldiğinde pes ediyor. Mantığınız, "Tamam bu rejimi yapacağım" dese de, bilinçaltınız "Asla başaramayacağım" diye direnip durur. Genellikle bilinçaltının sözü geçtiği için de siz hep şişman kalırsınız.Bilinçaltı tıpkı bir bilgisayar gibi çalışır, duygu ve düşüncelerinizi hiç bir süzgeçten geçirmeden olduğu gibi depolar.

Diyelim ki vitrinlere bakıyorsunuz ya da yeni bir elbiseyi deniyorsunuz... Farkında olmadan kafanızdan şu düşünce geçer: "Ne kadar şişmanım." Kendinizi giderek daha itici hissedersiniz,cesaretiniz kırılır ve az yiyeceğinize giderek daha fazla yemeye başlarsınız. Kendi kendine yapılan olumsuz telkini, tersine çevirmek ve bu sayede zayıflamak da mümkün.
"Mental antrenman" (zihinsel alıştırma) adı verilen yöntem sayesinde kendi kendinize daha olumlu yaklaşmasını ve bu sayede yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeyi öğrenebilirsiniz.
İlk yapacağınız iş, geçmişte bilinçaltınızı ne gibi olumsuz ve şişmanlatıcı fikirlerle doldurduğunuzu saptamak olmalı. Sonra bunları olumlu ve zayıflatıcı fikirlere dönüştürün.

Şunun gibi:Çok şişmanım Zayıfım. (Bu sırada kendinizi dar bir bluejean içinde hayal edin.

- Akşam yine televizyon izlerken paket paket cips yerim.
+ Akşam yemeğinden sonra hiçbir şey yemeyeceğim.

- Rejim yapmama rağmen patates kızartmasına dayanamayacağıma eminim.
+ Bedenimi seviyorum ve bunun için sağlıklı beslenmek istiyorum.

- Tatlılardan vazgeçemiyorum.
+ Tatlı krizim tuttuğuna, maden suyu ve meyve suyu gibi sağlıklı içecekleri tercih edersem, benim için daha yararlı olur.

- Çok ağırkanlıyım.
+ Hareketli olmak harika bir duygu, çok hoşuma gidiyor.

- Hafta sonlarında, verdiğim kiloları yine alırım.
+ Boş zamanlarında insan kendini şımartabilir ama ben yemek yiyerek şımarmam.

- Akşamları bir bardak şarap içmezsem sinirlerim gevşemiyor.
+ En iyi gevşeme yöntemi gerilim romanı okumaktır.

Yatmadan önce bu listedeki olumlu cümleleri onar kez tekrarlayın. Bu sırada kendinizi zayıf olarak ve strech giysiler içinde hayal ederseniz bilinçaltınızı daha çabuk ikna edersiniz. Bu iş için kendinize zaman ayırın, rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortam ve zamanda telkine başlayın. Ortalama 30 gün içinde bilinçaltınızda zayıflatıcı etkiler belirmeye başlayacaktır.

EVET kızlar.artık motive olalım.kendimize gelelelim.Ne oldu bize böyle.herkes diyeti boşladı.bildirim bile yapmıyoruz doğru düzgün.nerde kaldı takım ruhu:)
özellikle akrebim sana diyorum.sevgiili takım kaptanımız sen başlamasan biz hiç başlayamayız:)

haydi kızlar.
akrep
posi
neslihan
minnoş
selma
oztrk
aybüke
tabıkı ben karamel

yarından itibaren tekrar başlıyoruz maratona:) 2.takım kendine gel artık :KK43: yoksa halimiz harap olur

haklısın posi mesaj alınmıştır öztürk tarafından:))

pazartesi
8.30 bir dilimkepek ekmeği,3 zeytin,peynir ,bir yemek kaşığı ıspanak kavurması yumurtalı
11.00 limonlu açık çay
14.001 simit
16.00 bir kepçe makarna sonrasında karışık bitkii çayı
19.30 bir kase çorba,salata limonlu sadece ve üzülerek söylüyorum tirit sanırım fazla kaçırdım:KK43:
20.00 bitki çayı
kızlar su içemiyorum yardımınıza ihtiyacım var öncede günde 2 lt su içerdim ben yaaaaaa:KK43:

hepinize iyi akşamlar

gecmis olsun canim, cok uzuldum Allah yardimcin olsun
ins. yakin zamanda tekrar hamile kalir saglikli bir sekilde kollarina alirsin melegini

X