Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

ıkraaacım.. Lulutumla ilgili güzel sözlerin için teşekkür ederim canım.. Fazla yediğini düşündüğüm için değil, inadına tahlil yaptırmadığın için doktorculuk oynuyorum.. :roflol: Bu hafta ara öğünlerin birinde meyve yerine ayran/süt/cacık/kuruyemiş denesen.. Belki glikoza karşı intoleransın var..? Pazar günü de vur dedik ölmüş yani.. Hiç ara yok, hiç meyve yok.. yerimseniben Allahım sebze bile yok..

Ceydacım.. Büyük geçmiş olsun.. ınşallah 10 gün sonra yüzün güler.. Benim lulutumun da karaciğer problemi var.. ıki aylık enginar hapı kürü verdi doktor.. Sonra araştırdım ben de biraz.. GNC nin enginar haplarını mucize niteliğindeymiş.. Bakalım bizim de periyodumuz geliyor yakın zamanda.. Sahiden dedikleri mucize var mı o haplarda anlayacağız.. Sonuçları alınca seninle de paylaşırım.. Ok yerine smileye geçtim evet.. Çünkü işin içinden çıkamadım.. Takımda karışık bir hava var.. Kilosunu bildirmeyenler, tatilde olanlar çoğalınca onlara ne yapacağımı bilemedim.. Öyle geldi aklıma smiley.. Cmt mönün tam diyet havasında olmuş.. Güçlü durduğun, iradeni bozmadığın için yürekten tebrik ediyorum seni.. a.s.

Samanyolucum… Babanın iyi olmasına sevindim canım.. ıyi tatiller.. a.s.

Akrebim… ıştah canavarını durdurmak için sana yöntem önereyim o zaman.. Kendine hatırlat: “Ben tamı tamına 1 ay boyunca elmadan başka bi’şey yemedim, oysa bugün şunları şunları yedim” Bana işe yarar gibi geliyor.. çünkü her ne kadar ciddi anlamda sağlıksız olsa da bir ay elma yemek çok büyük irade işi.. Pazar günü pideler, börekler.. Koparttın beni yine :roflol:

Aydasucum.. Cmt mönünde kaçamak olsa da öğlen saatlerinde olduğu için çok da ciddiye almıyorum ben.. Tabe daha sonra gözleme üstü dürüm hoş bi’ikili olmuş.. :roflol: Ama keşke meyve/sebze/süt/yoğurt mucizeleri açısından bu kadar fakir olmasaydı genelde.. Kendi cezanı kendin vermişsin bana laf söylemek düşmez yerimseniben Pazar günü de ızmir cısı ile devam etmiş cıs mamalar.. ve pzt akşamı yemek.. Cumaya kadar inşallah bir daha bozmadan devam edersin.. Ne diyeyim bilemedim artık.. En iyisi Luluta söylemek.. Sen cıss yiyene kadar lulutu ye, ama Lulut da seni yiyebilir ona göre :roflol: Hah bir de yediklerimi az buluyorsun ya.. Aslında ben kiloyu verdiğimden beri korumak için (daha doğrusu 65-68 arasında hoplayıp zıplarken, zaten hep böyle besleniyorum.. Yani özetle yediklerimi daha da azaltayamacağım için kilolar da gidemiyor.. SONUNDA PROBLEMıMı ANLADIM :roflol: :lepi: E ne yapacaz yani? Aç mı kalacaz? Peh! Takıma girdiğimden bu yana değişen tek şey, arada yaptığım kaçamakların miktar/cins ve periyod olarak değişmiş olması.. Başka da bi’numara yok..

Heartache.. Öncelikle iyi paylaşımlar dilerim.. Pazar mönünün protein, sebze ve meyve açısından eksik olduğunu düşünüyorum…

Esen kalın takımcım.. a.s.

Altıncı Hafta / PAZAR

Motivasyon Notu: Son 5 etapta 1.8 kilo verdim.

10:30 1 şeftali, 1 bardak süt

14:00 1 tabak kıymalı taze fasulye, 1 dilim uno denge ekmek, 2 yk yoğurt

17:00 2 tane karışık tost (kaşar ve sucuk)
(ya benim haftada 3 kere tost hakkım vardı.. Hadi ben yemiyorum siz niye hatırlatmıyosunuz anlamadım yani) :roflol:

20.00 Çoban salata, 2 dilim fırın mücver
(mücveri nefis yaptım yine, kendimi öpüyorum..) a.s.

21:30 Sade dondurma (100 ml)

Günboyu 2,5 lt su
(nazar değdirdim kendime, 3 lt. yi beceremedim bu sefer)

Günlük Spor Aktivitem:
Bisiklet (15 dk-150 kcal)
Yer hareketleri (15 dk)
Masaj Makinesi (15 dk)
Duvara vurma (3x100)
Dambıl (9x10 set)
Bulutla Dans (10 dk) ***yapamadım***

Canım benim yoğurt, süt, salata süper.. sadece taze fasulyenin kıymalı oluşuna takıldım ama miktarı konusunda vs.. eminim dikkat etmişsindir.

Ceydacım.. Büyük geçmiş olsun.. İnşallah 10 gün sonra yüzün güler.. Benim lulutumun da karaciğer problemi var.. İki aylık enginar hapı kürü verdi doktor.. Sonra araştırdım ben de biraz.. GNC nin enginar haplarını mucize niteliğindeymiş.. Bakalım bizim de periyodumuz geliyor yakın zamanda.. Sahiden dedikleri mucize var mı o haplarda anlayacağız.. Sonuçları alınca seninle de paylaşırım.. Ok yerine smileye geçtim evet.. Çünkü işin içinden çıkamadım.. Takımda karışık bir hava var.. Kilosunu bildirmeyenler, tatilde olanlar çoğalınca onlara ne yapacağımı bilemedim.. Öyle geldi aklıma smiley.. Cmt mönün tam diyet havasında olmuş.. Güçlü durduğun, iradeni bozmadığın için yürekten tebrik ediyorum seni.. a.s.

Püsküütcüm, teşekkür ederim canım. Ben de tahlillerin ciddi boyutta çıkmayacağını umuyorum. Enginar konusunda haklı olduğunu düşünüyorum çünkü doktorum bana da bol bol enginar tüketmemi ve mayalı yiyeceklerden uzak durmamı özellikle belirtti. GNC'nin bazı vitaminlerini babam tüketirdi bir zamanlar -ki faydasını da gördü. Enginar haplarını ben de araştırayım, senin de verdiğin bilgiye göre edinmeyi düşünebilirim. Moral açısından pek iç açıcı olduğum söylenemez evet ama takımım bendeki bu havayı dağıtmaya yardımcı oluyor.

İyi ki varsınız demeyi borç biliyorum a.s.

Kızlar, Pazar günkü menümü paylaşmayı unuttuğumu farkettim. Sonrasında mutfakta yarım kalan işlerimi tamamlamaya gideceğim :eek:

PAZAR

SABAH

2 dilim çavdar ekmeği
1 çay bardağı çok az esmer şeker ile tatlandırılmış çay
Bir parça tulum peyniri
1/2 dilim beyaz peynir
1/2 domates (dilimlerin üzerine çok az zeytinyağı ve limon gezdirip pul biber serptim)
2 çatal omlet

ARA ÖĞÜN

kahvaltı geç yapıldığı için yok

ÖĞLEN

1 kase mercimek çorbası

ARA ÖĞÜN

1 adet şeftali

AKŞAM

2 parça ızgara tavuk
3 kaşık prinç pilavı

Roka, tere, maydanoz (söğüş)

GECE
1 adet şeftali

SPOR: Eşimle birlikte yürüyüş parkurunda 1 saat orta tempolu yürüyüş.

püskütüm doktora gitmeye korkuyorum aslında bir sürü başka şeyler çıkar diye şimdi gittiğimde biliyorumki hormon bozukluğu çıkacak onun için doğum kontrol hapı vericek ve ben kullanmak istemiyorum yani ikinci çocuğum olduktan sonra düşünüyorum bütün bunları yani aslında daha uzun hikaye kısaca anlatmaya çalışdım biliyorum gidersem benim için kilo verememe durumum için biçok şey ortaya çıkıcak ama diğer dediklerimde olucak ve arada kaldım şimdilik pazar günü ise temizlikden kalan vakitlerimde yemeğe çalıştım canım aslında temizlikden aklıma yemek gelmiyo iş alanımımı değiştirsem acaba :roflol:
menünün gayet güzel canım aklıma tost olayı geldi ama arkadaşımı düşündüğüm için sesimi çıkarmadım :sm_cool: fırın müvcer tarifinide merak ettim doğrusu yani mücveri aynı lekilde yapıp fırına verildiğini duymuştum ama tadı olur nasıl hep aklımı kurcaladı

ceydacım seninde menün hayet güzel canım ben inanıyorum ki tahlil sonuçları temiz çıkıcak ve herşey rabbim izniyle yolunda olucak inşallah

aydasucum bişey merak ediyorum hep mi gramla yiyosun yani gözaşınalığı falan yokmu ayyy sen yazdıkça bana fenalık geliyo bu kız üşenmiyo mu diye
takımla alakalıda bi toparlama gerçekten söz konusu leyla geldiğinde bi ortak noktada varmak lazım
bu konu en kısa zmanda çözülür inşallah

püskütüm doktora gitmeye korkuyorum aslında bir sürü başka şeyler çıkar diye şimdi gittiğimde biliyorumki hormon bozukluğu çıkacak onun için doğum kontrol hapı vericek ve ben kullanmak istemiyorum yani ikinci çocuğum olduktan sonra düşünüyorum bütün bunları yani aslında daha uzun hikaye kısaca anlatmaya çalışdım biliyorum gidersem benim için kilo verememe durumum için biçok şey ortaya çıkıcak ama diğer dediklerimde olucak ve arada kaldım şimdilik pazar günü ise temizlikden kalan vakitlerimde yemeğe çalıştım canım aslında temizlikden aklıma yemek gelmiyo iş alanımımı değiştirsem acaba :roflol:
menünün gayet güzel canım aklıma tost olayı geldi ama arkadaşımı düşündüğüm için sesimi çıkarmadım :sm_cool: fırın müvcer tarifinide merak ettim doğrusu yani mücveri aynı lekilde yapıp fırına verildiğini duymuştum ama tadı olur nasıl hep aklımı kurcaladı

ceydacım seninde menün hayet güzel canım ben inanıyorum ki tahlil sonuçları temiz çıkıcak ve herşey rabbim izniyle yolunda olucak inşallah

aydasucum bişey merak ediyorum hep mi gramla yiyosun yani gözaşınalığı falan yokmu ayyy sen yazdıkça bana fenalık geliyo bu kız üşenmiyo mu diye
takımla alakalıda bi toparlama gerçekten söz konusu leyla geldiğinde bi ortak noktada varmak lazım

Sağol canım benim.. dualarını eksik etme.
Takım eskiden epey hareketli olurdu gerçekten bir durgunluk söz konusu ( benim de bu konuda suçum var kabul ediyorum, üst üste girmediğim günler oldu pardon giremediğim sempatiksalakcinni ) Leyloş bir gelsin de etraflıca konuşalım bu konuyu.

İkracıkk sen teşhisini koymuş, reçeteni bile yazmışsın :roflol: şaka bir yana sen de doktor konusunda bizlerle aynı fikirdesin tek gereken birinin seni çekiştirip doktor kapısına göndermesi şutarafagitti

Canım benim yoğurt, süt, salata süper.. sadece taze fasulyenin kıymalı oluşuna takıldım ama miktarı konusunda vs.. eminim dikkat etmişsindir.
Ceydacım anlamadım ben.. bence sen benim bilmediğim bi'şeyi biliyorsun.. olumunekankayizsmile
Hemen anlat lütfen..kaydirigubbakcemile2
Bana göre o kıymalı sebze yemeği.. Yanılıyorum demek ki..

Püsküütcüm, teşekkür ederim canım. Ben de tahlillerin ciddi boyutta çıkmayacağını umuyorum. Enginar konusunda haklı olduğunu düşünüyorum çünkü doktorum bana da bol bol enginar tüketmemi ve mayalı yiyeceklerden uzak durmamı özellikle belirtti. GNC'nin bazı vitaminlerini babam tüketirdi bir zamanlar -ki faydasını da gördü. Enginar haplarını ben de araştırayım, senin de verdiğin bilgiye göre edinmeyi düşünebilirim. Moral açısından pek iç açıcı olduğum söylenemez evet ama takımım bendeki bu havayı dağıtmaya yardımcı oluyor.

İyi ki varsınız demeyi borç biliyorum a.s.
a.s.
Ceydacım.. bak unutmuşum şimdi geldi aklıma.. Gerçi bu bilgi yine köpeklerle ilgili ama hastalık çeşitleri açısından insanlardan hiç farkları yok..
Karaciğerinin %80 i hasarlanmış bir köpeği, sadece GNC kullanarak tedavi etmişler..
Ayrıca ilaç bitkisel olduğu için de sonuçta insanın içi de daha rahat oluyor..
Kızlar, Pazar günkü menümü paylaşmayı unuttuğumu farkettim. Sonrasında mutfakta yarım kalan işlerimi tamamlamaya gideceğim :eek:

PAZAR

SABAH

2 dilim çavdar ekmeği
Bir parça tulum peyniri
1/2 dilim beyaz peynir
1/2 domates (dilimlerin üzerine çok az zeytinyağı ve limon gezdirip pul biber serptim)
2 çatal omlet

ARA ÖĞÜN

ÖĞLEN

1 kase mercimek çorbası

ARA ÖĞÜN

1 adet şeftali

AKŞAM

2 parça ızgara tavuk
3 kaşık prinç pilavı

GECE
1 adet şeftali

Senin bu kahvaltı keyfine bayılıyorum ben.. :lepi:
Yine tam diyet mönüsü.. :nazar:
Canım 6 kabak rendele sık ve iyice kuruması için 3 saat beklet.
Sonra içine 3 yumurta, 150 ml bardak kullanarak; 1.5 bardak un, 1 bardak mısır yağı (bunun 1 parmağı zeytinyağı) , 6 tane taze soğan, 1 paket kabartma tozu, bol kuru nane, tuz, karabiber, kırmızı biber ekle.. 3-5 dakika sıkmadan nazikçe karıştır..
Sonra da büyük fırın tepsisine yay.. Tabe tepsiye önce yağlı kağır koyuyorsun..
180 derecede takriben 1 saat.. Üzeri kızarana kadar işte.. yerimseniben

Bizim evde benim temizlik takıntım yüzünden kızartma hiç yenmez.. Bu tarifi senelerde arttrıp eksilterek yaptığım denemeler sonucunda oturttum..

...ve ben takımdan ayrılıyorum arkadaşlar.

Cuma günü kiloma bakıp ona göre karar verecektim ama inanın hiç motive olamadım.. Hiç kimse kişisel algılamasın lütfen..

Öncelikle bende, sonrasında da takımın kimliğinde eksiklikler var.. Tecrübeli olmak her zaman iyi olmuyormuş demek ki..

Benim eski takımımda yaşadığım motive dolu günlerim (ki mevsimlerden yazı da geçirmiştik) beş haftadır beklememe rağmen gelemedi.. Anlaşılan o ki gelemeyecek de..

Bu bir karardır, öneri ya da serzeniş olmayıp tartışmaya da açık değildir..

Hepinize öncelikle sağlık, sonrasında da keyifli, motive dolu kilo vermeler dilerim.. a.s.

Ceydacım anlamadım ben.. bence sen benim bilmediğim bi'şeyi biliyorsun.. olumunekankayizsmile
Hemen anlat lütfen..kaydirigubbakcemile2
Bana göre o kıymalı sebze yemeği.. Yanılıyorum demek ki..

a.s.
Ceydacım.. bak unutmuşum şimdi geldi aklıma.. Gerçi bu bilgi yine köpeklerle ilgili ama hastalık çeşitleri açısından insanlardan hiç farkları yok..
Karaciğerinin %80 i hasarlanmış bir köpeği, sadece GNC kullanarak tedavi etmişler..
Ayrıca ilaç bitkisel olduğu için de sonuçta insanın içi de daha rahat oluyor..

Senin bu kahvaltı keyfine bayılıyorum ben.. :lepi:
Yine tam diyet mönüsü.. :nazar:

Canım 6 kabak rendele sık ve iyice kuruması için 3 saat beklet.
Sonra içine 3 yumurta, 150 ml bardak kullanarak; 1.5 bardak un, 1 bardak mısır yağı (bunun 1 parmağı zeytinyağı) , 6 tane taze soğan, 1 paket kabartma tozu, bol kuru nane, tuz, karabiber, kırmızı biber ekle.. 3-5 dakika sıkmadan nazikçe karıştır..
Sonra da büyük fırın tepsisine yay.. Tabe tepsiye önce yağlı kağır koyuyorsun..
180 derecede takriben 1 saat.. Üzeri kızarana kadar işte.. yerimseniben

Bizim evde benim temizlik takıntım yüzünden kızartma hiç yenmez.. Bu tarifi senelerde arttrıp eksilterek yaptığım denemeler sonucunda oturttum..

Canım, kıymalı yemeklerden ben bilhassa kaçınmayı tercih ediyorum. Aslında bu benim bir yemek takıntım da olabilir bilemiyorum ama kıymalı yemekler çok yağlı izlenimi veriyor bende. Et yiyeceksem haşlama ya da ızgara makbuldür. Kıymalı sebze yemekleri elbette lezzetli ama diyet döneminde tercih etmiyorum. Yoksa ekstradan seni aydınlatacak bir bilgim yok.

Kahvaltı benim için en keyifli öğün. Görümcem bile beni kahvaltı yaparken izlemeye bayıldığını söyler hep kaydirigubbakcemile3 .

Fırında mücver hiç denemedim, ben de tarifini muhakkak deneyeceğim yerimseniben

Cuma günü kiloma bakıp ona göre karar verecektim ama inanın hiç motive olamadım.. Hiç kimse kişisel algılamasın lütfen..

Öncelikle bende, sonrasında da takımın kimliğinde eksiklikler var.. Tecrübeli olmak her zaman iyi olmuyormuş demek ki..

Benim eski takımımda yaşadığım motive dolu günlerim (ki mevsimlerden yazı da geçirmiştik) beş haftadır beklememe rağmen gelemedi.. Anlaşılan o ki gelemeyecek de..

Hepinize öncelikle sağlık, sonrasında da keyifli, motive dolu kilo vermeler dilerim.. a.s.

Canım, bunu zaten dile getiriyordun yani beklentilerini karşılamadığı sürece takımda olamaycağını... Durumun tartışmaya açık olmamasına karşın bizim için sarfettiğim zamanı ve emeklerini helal etmeni rica ediyorum kendi adıma ve her şey için sana çok teşekkür ederim.

Zaman zaman uğrayıp hiç değilse hal-hatır sohbetlerimize katılmanı diliyorum..

:1hug: a.s. olumunekankayizsmile

ne bu şimdi yaa
şaka olsun ne olur...:1no2:

günaydın arkadaşlar
püskütcüm bunu bekliyoduk canım bugun olmasa yarın olucakdı sana takım olarak yetmediğimizin farkındayım ki en kötü zmanlarda katıldın aramıza tevriveli olduğun için beklentin daha fazla olabiliyo olsun sağlık olsun seni tanımak sohbeti paylaşmak gerçekten çok zevkliydi herşey için sağol biz buralardayız senide ara arada olsa aramızda görmek isteriz hoşçakal canım

günaydın
motivasyon sıfır
püskütümün ayrılması çok üzücü yaa

İnanamıyorum
Ne umutlarla açmıstım forumu
Sok oldum
Kararına saygı duymaktan baska caremız yok fakat gercekten tahmınınden de cok uzuldum
Motıve konusunda haklısın uc kısı arasında neredeyse donuyor topıc
katılım cok degıl
cok uzuldum ya
ve sanırım benım de sefkım kırıldı

ıkraaacım ve Ceydacım daha önce de farklı zamanlarda dile getirdiğim motivasyonsuzluğumu bildikleri için anlayışla karşılamışlar.. Teşekkür ediyorum.. a.s.

Akrebim ve Aydasucum.. Sizden de aynı anlayışı göstermenizi rica ediyorum.. Ama bunun sizin motivenizi bozmasına izin vermeyin lütfen.. a.s. Tatlılar.. Ya lütfen bu konuda duygusal baskı yapmayın.. Yerim sizi bi'dakka da zayıflarsınız ona göre.. :roflol:

Hafta sonu listelere bakarken gözüm üzerinizde olacak.. yerimseniben

Canım, bunu zaten dile getiriyordun yani beklentilerini karşılamadığı sürece takımda olamaycağını... Durumun tartışmaya açık olmamasına karşın bizim için sarfettiğim zamanı ve emeklerini helal etmeni rica ediyorum kendi adıma ve her şey için sana çok teşekkür ederim.

Zaman zaman uğrayıp hiç değilse hal-hatır sohbetlerimize katılmanı diliyorum..

:1hug: a.s. olumunekankayizsmile

Az daha unutuyordum bu güzel mesajı yanıtlamayı..

Helal olsun Ceydacım.. a.s.

Ben de teşekkür ediyorum...olumunekankayizsmile

Herkese tünaydın hanımlar...

Leyla kaptancığım ortalarda yok, ne oldu ki acaba bilmiyorumkismile Asiciğim de gelmişti tatilden, bi ceeeeee yaptı kaçtı. Neyse biz kaptanımız gelene dek takımı idare edelim sonrasında düşüneceğiz bir şeyler sanırım.

Püsküütcüm merhaba canım :smiley-cool:

PAZARTESı

SABAH

1.5 dilim çavdar ekmeği
1 dilim beyaz peynir
3 adet siyah zeytin 1 adet yeşil zeytin
1 domates
1 çengelköy salatalık
1 bardak esmer şeker ile tatlandırılmış açık çay

ARA ÖĞÜN
2 adet form kraker

ÖĞLEN
Meyve salatası (1 adet yeşil elma, 1 adet şeftali, 1 adet armut)

ARA ÖĞÜN
1 bardak süt

AKŞAM
4 kaşık bulgur pilavı
Yoğurtlu semizotu salatası

İkraaacım ve Ceydacım daha önce de farklı zamanlarda dile getirdiğim motivasyonsuzluğumu bildikleri için anlayışla karşılamışlar.. Teşekkür ediyorum.. a.s.

Akrebim ve Aydasucum.. Sizden de aynı anlayışı göstermenizi rica ediyorum.. Ama bunun sizin motivenizi bozmasına izin vermeyin lütfen.. a.s. Tatlılar.. Ya lütfen bu konuda duygusal baskı yapmayın.. Yerim sizi bi'dakka da zayıflarsınız ona göre.. :roflol:

ya ama lütfen yaa
tekrar düşünsen olmazmı nolur..
senle aynı takımda olmak ayrıcalık ve birlikte zayıflamaya çalışmak birkaç kat çifte ayrıcalıktı..
bak hem süper bi diyet buldum..rus bir arkadaştan tercümesini ettirmiştim..ünlü bir rus siyetisyen hazırlamış ünlülerin çabucak kilo vermeleri için..
ve ben bunu yapıcaktım sen kovalicaktın arkamdanmafoldumben ufff kilo vermeyi istemek bi yana seni şaşırtıp mutlu etmek daha cazip geliyordu bana :umursamaz: olmadı ki şimdi..
diyete başlamaya karar verdiğim ilk gün hemde
cumayı bekleseydin be püsküütüm..
tamam takımda eksiklik var ama bazende eksikleri tamamlayan olmak gerekmezmi..
bazen karanlık olur ışık bekleriz aydınlanmak için..
işte tam burda sen ışık ol :asigim:
kırma heveslerini karanlıkta olamayan ışığa koşan kelebeklerinin..........

PAZAR

SABAH

2 dilim çavdar ekmeği
Bir parça tulum peyniri
1/2 dilim beyaz peynir
2 çatal omlet

ARA ÖĞÜN

ÖĞLEN

1 kase mercimek çorbası

ARA ÖĞÜN

1 adet şeftali

AKŞAM

2 parça ızgara tavuk
3 kaşık prinç pilavı

GECE
1 adet şeftali

:lepi: menun cok guzel olmus
en cok da esınle yuruyus kısmı hosuma gıttı :asigim:
Allah ım tez zamanda bana da nasıp et :Saruboceq:

ikracım korkarak kacamayız kı gıtmen gerekıyorsa gıt lutfen doktoruna
bak burda yıldırırım senı baskılarımla haberın olsun

ya artık her gr lı yıyecegımı yazdıgımda sen gelıyorsun aklıma ve dıyorum ıkra sımdı bayılacak kaydirigubbakcemile3

anam da oyle dıyor yıllardır bole yıyon gozunun ayarı yokmu senın
daral geldı dıyor ama naılfe
huylu huyundan vazgecmıyor sempatiksalakcinni
alıyorum hassas tartımı hemen
peynır hooop grla
ekmek hooop gramla
takıntı oldu artık bu bende
nısnalım evlenırken o tartıyı getırırsen nazık kafanda kırarım dıyor kaba adam eyvahedigeldismile
o bıle bezdı
ah sevıdım ozledım be :gitme:

mesela meyvemı ıse getırecegım dıyelım kı ya da ekmegımı tartıp oyle posetlıyorum, cok huzurlu oluyorum kız oyle

Canım, kıymalı yemeklerden ben bilhassa kaçınmayı tercih ediyorum. Aslında bu benim bir yemek takıntım da olabilir bilemiyorum ama kıymalı yemekler çok yağlı izlenimi veriyor bende. Et yiyeceksem haşlama ya da ızgara makbuldür. Kıymalı sebze yemekleri elbette lezzetli ama diyet döneminde tercih etmiyorum. Yoksa ekstradan seni aydınlatacak bir bilgim yok.

Kahvaltı benim için en keyifli öğün. Görümcem bile beni kahvaltı yaparken izlemeye bayıldığını söyler hep kaydirigubbakcemile3 .

Fırında mücver hiç denemedim, ben de tarifini muhakkak deneyeceğim yerimseniben

kahvaltı keyfı benım de ıcın de cok onemlıdır canım
en sevdıgım ogundur kendılerı hihoyyyt
sabahın kor vaktı bıle ıse gelmeden bır kahvaltı hazırlarım kendıme kardesım mutfaga gırıp mannak der gırmesıyle cıkması bır olur sempatiksalakcinni

İkraaacım ve Ceydacım daha önce de farklı zamanlarda dile getirdiğim motivasyonsuzluğumu bildikleri için anlayışla karşılamışlar.. Teşekkür ediyorum.. a.s.

çukutalalı püsküütüm
anlamaktan baska caremız yok saygı duymak zorundayız ama ıcımızdekı uzuntuyu dıle getıremeden yapamadık be canım
cıdden cok uzuldum cunku
akrepımın de dedıgı gıbı senın burda olman atrı bır motıve saglıyordu bıze ama olmayınca olmuyor
ha bılıyorum bu kararı buraya yazdgına gore etraflıca dusunmus oyle yazmıssınıdır bu yuzden ne kadar kal desek de bos bılıyorum ama
:gitme: :gitme: :gitme:
hayırlı olsun demekten de alamıyorum kendımı

Herkese tünaydın hanımlar...

Leyla kaptancığım ortalarda yok, ne oldu ki acaba bilmiyorumkismile Asiciğim de gelmişti tatilden, bi ceeeeee yaptı kaçtı. Neyse biz kaptanımız gelene dek takımı idare edelim sonrasında düşüneceğiz bir şeyler sanırım.

Püsküütcüm merhaba canım :smiley-cool:

PAZARTESİ

SABAH

1.5 dilim çavdar ekmeği
1 dilim beyaz peynir
3 adet siyah zeytin 1 adet yeşil zeytin
1 domates
1 çengelköy salatalık
1 bardak esmer şeker ile tatlandırılmış açık çay

ARA ÖĞÜN
2 adet form kraker

ÖĞLEN
Meyve salatası (1 adet yeşil elma, 1 adet şeftali, 1 adet armut)

ARA ÖĞÜN
1 bardak süt

AKŞAM
4 kaşık bulgur pilavı
Yoğurtlu semizotu salatası

:lepi: :lepi:
ne sekermıs kız senın menulerın oyle yerimseniben

ya ama lütfen yaa
tekrar düşünsen olmazmı nolur..
senle aynı takımda olmak ayrıcalık ve birlikte zayıflamaya çalışmak birkaç kat çifte ayrıcalıktı..
bak hem süper bi diyet buldum..rus bir arkadaştan tercümesini ettirmiştim..ünlü bir rus siyetisyen hazırlamış ünlülerin çabucak kilo vermeleri için..
ve ben bunu yapıcaktım sen kovalicaktın arkamdanmafoldumben ufff kilo vermeyi istemek bi yana seni şaşırtıp mutlu etmek daha cazip geliyordu bana :umursamaz: olmadı ki şimdi..
diyete başlamaya karar verdiğim ilk gün hemde
cumayı bekleseydin be püsküütüm..
tamam takımda eksiklik var ama bazende eksikleri tamamlayan olmak gerekmezmi..
bazen karanlık olur ışık bekleriz aydınlanmak için..
işte tam burda sen ışık ol :asigim:
kırma heveslerini karanlıkta olamayan ışığa koşan kelebeklerinin..........

akrebım naparsak yapalım kararlı sanırım ben de senın gıbı cok uzgunum :sinifsinif:

X