Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

canım şunda kilom 87,5
sabah kfleks yedim sütle beraber
arada elma yiyorum ama bugün yemedim
öğlen haşlanmış tavuk ekmeksiz yağsız
akşamda salata yapıcam yada yine haşlanmış tavuk yada çokaz yağlı sebze yemeği
bide eşim sağolsun akşam 100 e yakın mekik çektiriyo başkada bişey yapamıyorum
aslında sizin tavsiyelerinize çok ihtiyacım var

insan oturmaya alışınca kalkıp hareket edesi gelmiyor. bak benim de suyum bitti. kalkıp doldurmaya üşeniyordum. bu mesajı gönderip hemen su almaya gidiyorum
hmm tam gönderecekken aklıma geldi. artık yanıma su almamaya karar verdim. her susadığımda kalkıp 1 bardak içicem. burada 6-8 bardak içsem 6-8 defa daha fazla hareket demektir bu kaydirigubbakcemile2
asiciğim ne güzel bir düşünce kalkıp kalkıp su içmensempatiksalakcinni
bu günde pek su içmedim ama yarın bende başlıyorum suya:içelim:

kaç kilo oldun bi süüle bakem aklinialirimsmile
seninle kapışmak beni hedefe çabuk ulaştırır bayanssulusmile

bıcırık iyi. büyüdü valla. yeni nesil bir enteresan. ne sorular ne cevaplar bilmiyorumkismile bazen ne ne cevap vereceğimi şaşırıyorum sempatiksalakcinni

valla memoyu da büyüttük hala burdayız. bak utandım şimdi kaydirigubbakcemile3

mehtap üzerimize bir daha doğuracak:roflol::roflol:
eski kilosuna inecek bilem. biz niye böyle pis boğazlıyız yaaakötükedihüso

ebrucuğum hastalık şakaya gelmez tatlım. sen bir ara bu ağrılarının sebebini bir öğren

slm kızlar. bu gün yine hava çok güzeldi ben işlerimi tuttuktan sonra yürüyüş yaptım. 2 saatte yakın yolda yürüdüm.....
öğlene simit yedim.
akşam 1 kepçe çorba
iki 3 kaşık pilav
1 kaşık bamya yedim
yürüyüşümün ardından arkadaşıma girdim. dönüşte yürümedim ama eşim aldı
aslında o zamanda yürüsem iyiydide ben zayıflayacağım diye oğlumu kurutmayım dedim:roflol:

iyi geceler kızlaaarrr...
ayyy 2 gündür daraldım yahuuuu...pazar günü bi girdim kk ya,net bi gitti o gidiş...şimdi deneyim dedim oh beeee...
geçmişi okuyamıcam şimdiiiii,zaten 2 günde uzamıştır tahminim...
yarın öğleden sonra misafirim var...sabah erkenden bişeyler hazırlayıp aerobik kursuma gidicemmm...anca akşama girebilirim tahminen...
diyetimi asmadıımmm,devaaammm....günde 3-4 lt su içiyorum :S
aerobik hocam sen baya inceldin,her gördüğümde biraz daha incelmiş oluyorsun dedi...2-3 kg bişey verdim dedim,şaşırdım yaniii...kurstaki arkadaşlarda öyle dedi...kilomda değişiklik yok gibi...12 gün gecikmeli olarak reglimi oldum :))

bilmiyorum ki reglim ayın 14 ünde ama cok canım yanıyor çok
dr gitsem dedim kaldı gidesim yok işte böyle neyse ben agrılarla yaşamaya alıştım bagışıklık kazandı vücutttttkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

geçmiş olsun ebusum bak bence bir an önce doktora git yoksa bizim kızlar seni hamiş bırakacaklar ona göre:dance:

ya bu gün çok kötü bir gün geçirdim:gitme: kızlar bütün gün dükkanda oturdum salı günleri eşim dükkana gitmiyor izinli ben gidiyorum onun yerine bu gün hiç müşteri gelmediği için bütüngün oturmak zorunda kaldım :gitme:size de yazamadım sabahtan kusura bakmayınbu günkü menümde çok kötüydsenağlamaü beni keseceksiniz söylesemmi söylemesemmi acaba ama yarın hemen yemeği keseceğim söz
sabah kelle paça çorba bol acılı
öğlen tavuk dürüm
akşam lavaş ve 3 köfte bu gün çok kötü beslendim çokkk:uhm:

iyi geceler takım arkadaşlarım,
acayip motive oldum,bu kilolar artık yoklar:)
bugün arkadaşımla beraber okuldan sonra buluşup şöyle bi magazalara baktım.
benim bu arkadaşım yaklaşık 1 yıl önce 64 kiloydu ve 40 beden giyiyordu.aynı kilodaydık.bu zaman zarfında ben kilo aldım,o verdi.
bugün kabine girdi kot denedi,sizce kaç beden oldu dersiniz ?
tahmin tahmin????
34
ve şu an 56 kilo
sadece akşam 7 den sonra yemeyerek ve spor yaparak verdi.
peki benim hatam nerde?
ben gece acıkırsam azıcıkda olsa yiyorum yada eve gec geldıysem saat 7den sonra akşam yemegı yıyorum.ama o yemedi.
mesela muffın yediğinde yagsız diyet olanını yedi.
yani o arkadaşım benim gözümün önünde inceldi.
ben daha iyisini yapabilirim.
ve de
kendime 55 kiloya indiğimde ödüllendirmek için hedef koyuyorum.
mart ayıda geldi,elimi çabuk tutmam lazım,yaza ne kaldı ki.

Hadi kızlar,silkelenelim ve diyetimize sıkı sıkıya sarılalım.
biz bunu kendimize yapamazsak hiçbir zaman mutlu olamayacağız.
hadi kızlar alkisalkisalkis

yürüyüşümün ardından arkadaşıma girdim. dönüşte yürümedim ama eşim aldı
aslında o zamanda yürüsem iyiydide ben zayıflayacağım diye oğlumu kurutmayım dedim:roflol:
Ya valla bazen aynı şeyi bende düşünüyorum Doracım ,oğlum zaten zayıf,çocuk benle yürücek diye aklı çıkıyor.Alışveriş merkezine gidelim gezelim diyorum,arabayla gidersen gelirim diyor.:roflol:
iyi geceler kızlaaarrr...
ayyy 2 gündür daraldım yahuuuu...pazar günü bi girdim kk ya,net bi gitti o gidiş...şimdi deneyim dedim oh beeee.

diyetimi asmadıımmm,devaaammm....günde 3-4 lt su içiyorum :S
aerobik hocam sen baya inceldin,her gördüğümde biraz daha incelmiş oluyorsun dedi...2-3 kg bişey verdim dedim,şaşırdım yaniii...kurstaki arkadaşlarda öyle dedi...kilomda değişiklik yok gibi...12 gün gecikmeli olarak reglimi oldum :))
Hoşgeldin Leyla ,bende kaçtın sanmıştım...opuyorumnanaktan.Negüzel incelmeye başlamışsın...kaydirigubbakcemile5
ya bu gün çok kötü bir gün geçirdim:gitme: kızlar bütün gün dükkanda oturdum salı günleri eşim dükkana gitmiyor izinli ben gidiyorum onun yerine bu gün hiç müşteri gelmediği için bütüngün oturmak zorunda kaldım :gitme:size de yazamadım sabahtan kusura bakmayınbu günkü menümde çok kötüydsenağlamaü beni keseceksiniz söylesemmi söylemesemmi acaba ama yarın hemen yemeği keseceğim söz
sabah kelle paça çorba bol acılı
öğlen tavuk dürüm
akşam lavaş ve 3 köfte bu gün çok kötü beslendim çokkk:uhm:
:eek:klava::eek:klava::eek:klava:Ebrunun yerine ben döveyim seni.zümrütüm....O gelince devam eder zaten...:roflol:
mesela muffın yediğinde yagsız diyet olanını yedi.
yani o arkadaşım benim gözümün önünde inceldi.
ben daha iyisini yapabilirim.
ve de
kendime 55 kiloya indiğimde ödüllendirmek için hedef koyuyorum.
mart ayıda geldi,elimi çabuk tutmam lazım,yaza ne kaldı ki.

Hadi kızlar,silkelenelim ve diyetimize sıkı sıkıya sarılalım.
biz bunu kendimize yapamazsak hiçbir zaman mutlu olamayacağız.
hadi kızlar alkisalkisalkis

İşte Modacım geri döndü...Harikasın....Aslında akşam yememek ve spor çok faydalı oluyor gerçekten...kaydirigubbakcemile5Haydi kızlar artık ciddiye alalımyaza az kaldı....opuyorumnanaktan

sabah yazdıklarımım tekrarlayamam valla... giden gitti.....

neysem yemekte 1/2 kase çorba 1/2 porsiyon pilav ve haşlama et yedim.... havuç dilimi tatlımı arkadaşa bırakıp kaçtım yemekhaneden....

saol ebrucum davetin için doğumdan sonra vermem gereken kiloları veremedim aksine üstünü kilo aldım 10 gün önce diyete başladım yediklerime dikkat ediyorum yağı hamuişini aburcuburu şekeri tamamen hayatımdan çıkardım 89 kilolayla başladım 10 gün sonra 87.5 oldum artık ödem mi başka bişey mi bilmiyorum ama kilo vermek daha çok motive diyo benim sorunum aburcubur aslında bişey yemeden duramıyordum on günde bayağı azalttım artık o isteklerim olmuyo azimliyim hemde çok hedefim 70 kilo inşallah yaza kadar gider kilolarım

Aramıza hoşgeldin İkracım...Kiloların daha yerleşmemiştir,çabuk verirsin inşaallah...Kendini sıkmamaya çalış.Ben bir kaç ay önce diyetisyene gitmiştim,kafamda hep veremicem bu kiloları düşüncesi vardı,birde hergün tartılıyordum.Gerçektende veremedim.Diyetisyen psikoloji çok önemli demişti..Bıraktım diyetisyeni,boşuna param gidiyor...Şimdi burada mutluyum....iyi düşünelim iyi olsun canım...hepimiz yaza mezun olucaz,ve kilolarımızı da koruyacağız diye düşünüyorum artık....

sabah yazdıklarımım tekrarlayamam valla... giden gitti.....

neysem yemekte 1/2 kase çorba 1/2 porsiyon pilav ve haşlama et yedim.... havuç dilimi tatlımı arkadaşa bırakıp kaçtım yemekhaneden....

Süpersin Jujucum,tatlıya hayır diyebilmen çok güzel...insan kendini iyi hissediyor di mi?
olumunekankayizsmile

Aramıza hoşgeldin İkracım...Kiloların daha yerleşmemiştir,çabuk verirsin inşaallah...Kendini sıkmamaya çalış.Ben bir kaç ay önce diyetisyene gitmiştim,kafamda hep veremicem bu kiloları düşüncesi vardı,birde hergün tartılıyordum.Gerçektende veremedim.Diyetisyen psikoloji çok önemli demişti..Bıraktım diyetisyeni,boşuna param gidiyor...Şimdi burada mutluyum....iyi düşünelim iyi olsun canım...hepimiz yaza mezun olucaz,ve kilolarımızı da koruyacağız diye düşünüyorum artık....

saol canım takmamak gerek aslında haklısın inşallah vericez kilolarımızı beynimde olayı bitirdim budefa çok kararlıyım

bugun sabah 6 grisini kepekli az yağlı peynir yedim yeşil çay içtim şekersiz
az öncee bi elma yedim
öğlende tavuk haşlama

jujucum brova valla tatlıya hayır diyebilmen süper :lepi alkisalkisalkis

]

saol canım takmamak gerek aslında haklısın inşallah vericez kilolarımızı beynimde olayı bitirdim budefa çok kararlıyım

az öncee bi elma yedim
öğlende tavuk haşlama

Menün çok güzel olmuş ıkracım,ben kendi adıma söyliyeyim bizi mahveden aburcubur.Şimdi yemeden önce bir kere düşünüyorum,yada yiyorsam 45 dk bisiklete binmeyi yada yürümeyi göze alıyorum....a.sÖzellikle adet dönemi zor oluyor insanın kendini frenlemesi...Sistem duruyor sanki:roflol:Aslında o dönemde daha çok kilo verilebilirmiş diye okumuştum bir yazıda...

Süpersin Jujucum,tatlıya hayır diyebilmen çok güzel...insan kendini iyi hissediyor di mi?
olumunekankayizsmile
evet aynen öyle arkadaş yarısını ye bari die ısrar etti ama onu yersen boşu boşuna alacağım kaloriyi düşünerek almayım dedim...
jujucum brova valla tatlıya hayır diyebilmen süper :lepi alkisalkisalkis
eeee kilo vermeye bir yerden başlamak gerekiyor...

az öncee bi elma yedim
öğlende tavuk haşlama

şimdi ikracım bu benim fikrim ama söleyim.... ben daha önce 17 kilo verdim kk ile verdim tabiiii.. ama asla kendime özel bişi pişirmedim asla diyet yemekler yapmadım... günlük hayatım devam etti bugün yaptığım gibi ö günkü yemeklerde yiyebileceğim ne varsa onu yedim ha normalde bir tabak yiyorsam artık yarım yemeye başladım o ayrı....şimdi sen böle haşlama felan diyorsunya bence gereksiz.. yani daha diyetinin daha doğrusu sağlıklı yeme alışkanlığının bayında kendini bıktıracaksın çünkü normak yemekleri özleyeceksin....

şimdi ikracım bu benim fikrim ama söleyim.... ben daha önce 17 kilo verdim kk ile verdim tabiiii.. ama asla kendime özel bişi pişirmedim asla diyet yemekler yapmadım... günlük hayatım devam etti bugün yaptığım gibi ö günkü yemeklerde yiyebileceğim ne varsa onu yedim ha normalde bir tabak yiyorsam artık yarım yemeye başladım o ayrı....şimdi sen böle haşlama felan diyorsunya bence gereksiz.. yani daha diyetinin daha doğrusu sağlıklı yeme alışkanlığının bayında kendini bıktıracaksın çünkü normak yemekleri özleyeceksin....

Jujucum verdiğin kiloları geri almaktaki hatan neydi sence,bu kilo koruma işi çok zor galiba....Ömrümüz böylemi geçecek bir ver,bir al...mafoldumben.Şimdi tekrar verince almamak için neleri yapmıyacaksın...Tecrübelerinden yararlanmak isterim arkadaşım....Ayrıca özel yemek yapmama fikrine bende katılıyorum,az yerim ama ayrı yemek yapmam,kızartma yemiyorum sadece...

canımcım aslında ilk 6 ay almadım sanra 0,50-1,00 arası bişi aldığımı farkettim... dedim fazla almamışım dikkat ederim... tabi bebek için tedavi görmeyede başlamıştım ilaçların etkisimidir bilmiyorum git gide şiştim... ve hayatımda öle bir yoğunluk oldu ki tartılmaya bile üşendim... giysilerim olmayıp 2 pantolona kalınca tartılmak aklıma geldi ve buradayım...

anlıcan 1 yıldır bebek isteyip her ay işte hoplayıp zıplamayım gebeliği engeller.. aman fazla hareket etmeyim yok diyete başlamayım ya hamileysem lerle geçti aylarım....

ümidi kestim artık hamile olsam da olmasamda bu kiloları vereceği...

şimdide aşılama yapılacak ve yürüyüşlerimi ertelemeyi planlıyorum...

X