Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

127. Etap pazar

singing kettle

Silviya

kahvaltı:1 fincan çay,1dl ekmek,3 kaşık fasülye kavurması
ara:-
öğle:1/2 poaça,1/2 paket susamlı çubuk,1minik salkım üzüm
akşam:3 kaşık patates yemeği,1 dl ekmek
ara:cappucino
su:2lt
spor:-

nalansu09

LEAH

sheker_cadi

EN-FUR-TU

Handemi

Son düzenleme:
kızlar lütfen bundan sorna herkes bu düzeni takip etsin.herkes adının altına bildimi yapsın.mesajda aynen böyle olsun.lütfen kodları bozmayın.iyiy geceler.yarın görüşmek üzere...

canım seni severim eski üyelerimizdensin ve öncedne paylaşımın son derece güzeldi ama takıma tekrar alın dediğindne beri görünüp kayboldun.seni alaibmem için düzenli paylaşım yapman gerek.mesela seni listeye geldiğinde almış olsaydım kilo bildirim günü girmediğinde ortada kalacktık.biliyorm yoğunsun bir sürü sormluluğun var.biryandan okulun biryandan aile yaşantın sınavlar faln ama eğer takıma karşı sormluluğunu yerine getiremezsen listeye ekleyemem seni.ki bu hafta ekleyefcektim ama bunun için gerekli performnası malesef göstermedin.üzgünüm.ekmeği uzat köfteyi kap :)

Neyse canim haklisin galiba.Takimi da zor durumda birakmayayim.Tesekkurler hepimize kolay gelsim umarim herkes kisa zamanda istedigi kiloya ulasir.Selamlar.byee

günaydın kızlar nasılsınız? ben iyiyim çok şükür , işim çok yoğun olduğu için epeydir yazamadım size ama özledim valla sizi.nasıl gidiyor diyetler hatunlar? herkese kolaylıklar dilerim

ay silviş canım alah iyiligini versin emi enteresan kızsın vesselam sinegi takip etmek gerçekten çok ilginç...çok güldüm kısss ...

kızlar herkese selam bu arada bişi sorcam sizde benim dertlerimden bıktınız ama küçük oglum halit emre 2 yaşını ekimin sekizine doldurdu ve daha en fazla 3-4 kelimeyi dogru düzgün diyo oda anne baba bide ahmetefe abisinin adınıda atefe diye söylüyo normalmi kızlar ya konuşmaması dr felan luzüm varmı sizin kilerden böyle geç konuşan varmı...

gerçi o biriktiriyo biliyoz bi konuşşa ortalıgı toz duman edecek ama ...

ha birde silvişim ebru kursuna mı başladın canım yaa ay çok harika bişey ya ...bende gitmeyi çok isterim neyse ögrende belki bizede hediye gönfderirsin ...birde silvişim senin tesettür nedeniyle alınmadıgın kurs hangisiydi soracam soracam diyom bi türlü soramıyom ya ...neymiş buuu çook önemli kurs ...

neyse canlarım ben şimdi size hediye bi şiir yollıcam bakım da bi öncee...

Can yücel - anladım

Bunca zaman bana anlatmaya çalıştığını,kendimi bulduğumda anladım.
Herkesin mutlu olmak için başka bir yolu varmış,
Kendi yolumu çizdiğimde anladım.
Bir tek yaşanarak öğrenilirmiş hayat, okuyarak,dinleyerek değil..
Bildiklerini bana neden anlatmadığını, anladım..
Yüreğinde aşk olmadan geçen hergün kayıpmış,
Aşk peşinden neden yalınayak koştuğunu anladım...
Acı doruğa ulaştığında gözyaşı gelmezmiş gözlerden,
Neden hiç ağlamadığını anladım..
Ağlayanı güldürebilmek,ağlayanla ağlamaktan daha değerliymiş,
Gözyaşımı kahkaya çevirdiğinde anladım..
Bir insanı herhangi biri kırabilir, ama bir tek en çok sevdiği acıtabilirmiş,
Çok acıttığında anladım..
Fakat,hakedermiş sevilen onun için dökülen her damla gözyaşını,
Gözyaşlarıyla birlikte sevinçler terkettiğinde anladım..
Yalan söylememek değil, gerçeği gizlememekmiş marifet,
Yüreğini elime koyduğunda anladım..
''Sana ihtiyacım var, gel ! '' diyebilmekmiş güçlü olmak,
Sana ''git'' dediğimde anladım..
Biri sana ''git'' dediğinde, ''kalmak istiyorum'' diyebilmekmiş sevmek,
Git dediklerinde gittiğimde anladım..
Sana sevgim şımarık bir çocukmuş,her düştüğünde zırıl zırıl ağlayan,
Büyüyüp bana sımsıkı sarıldığında anladım...
Özür dilemek değil, ''affet beni'' diye haykırmak istemekmiş pişman olmak,
Gerçekten pişman olduğumda anladım..
Ve gurur, kaybedenlerin,acizlerin maskesiymiş,
Sevgi dolu yüreklerin gururu olmazmış,
Yüreğimde sevgi bulduğumda anladım..
Ölürcesine isteyen,beklemez,sadece umut edermiş bir gün affedilmeyi,
Beni afetmeni ölürcesine istediğimde anladım..
Sevgi emekmiş,
Emek ise vazgeçmeyecek kadar, ama özgür bırakacak kadar sevmekmiş...

Özür dilemek değil, ''affet beni'' diye haykırmak istemekmiş pişman olmak,
Gerçekten pişman olduğumda anladım..

''Sana ihtiyacım var, gel ! '' diyebilmekmiş güçlü olmak,
Sana ''git'' dediğimde anladım..

işte bu mısraları çok severim bu şiirde ...

ama şairinide bir okadar hiç sevmem ...
üff ne kadar çok çelişiyorum kendimle yawwssss....zemuszemuszemuszemus

127. Etap Cumartesi

singing kettle
sabah 1 domates.salatalık 2 dilim ekmek
ara 1dilim ekmek biraz peynir
öğle 1 kase çorba,3 kaşık nohut yemeği
ara 1 dilim börek
akşam 5 kaşık nohut .salata,brokoli,2 dilim ekmek
ara 1 bardak meyve suyu

Silviya

kahvaltı:2 fincan çay,1 dl ekmek,3 zeytin,1 karper,1 dl salam,1 salatalık
ara:yeşil çay ,1 elma
öğle:4 kaşık karnabahar,1 dl ekmek
ara:1 minik salkım üzüm
akşam:sebzeli tabbuk sote,2 dl ekmek,3 kaşık yoğurt
spor:30 dk yüryüş

nalansu09

LEAH

sheker_cadi

EN-FUR-TU

Handemi

127. Etap pazar

singing kettle
sabah 1 adet karışık tost
ara 1 bardak süt ,1 elma
öğle nohut yemeği salata
ara 2 galeta 8 üzüm
akşam sulu köfte 1 dilim ekmek
ara 1 bardak süt
su 2 lt

Silviya

nalansu09

LEAH

sheker_cadi

EN-FUR-TU

Handemi

önce selam kıslar .
mrb moon gördüğün gibi hala buralardayız. hala mezun olamadım. hiç tembel biri değilimdir ama bu konuda özürlüyüm.
banada çok ilginç geldi gözlemlemen silviş. şimdi kovdu kovacak diye bekliyorum . sonuna kadar kibarlığı elden bırakmamışsın.ilgilisin erşeyle. ebru kursu bu kadar uzun dönemlere sarkıyormu .yanı 1. 2 kuru varmı.yoksa başka öğretmenle mı devam edeceksin aynı kursa. geçen yıl gittin diye hatırlıyorumda.
nalansu bende çok severim o şiiri .kendinden bir şeyler bulabilmek, sonuçtada benzeşmelere dayanan çıkarsamalarda mutlu olabilmektir benim yorumum.çelişmek olarak yorumlamıyorum senin şair ve şiir hakkındaki yorumunu.sevmediğin yemeğide yiyebilmek ,iyi yada kötü noktalarını değerlendirebilmek bence
2 yaşındaki oğlun için hiç endişelenme ancak tv izlemesini günde yarım saatle sınırlandır.
biz nefes almak için kurtarıcı gibi görürken ,çok hızlı gelişen olaylar konuşma ,hayal kurma vs yeteneklerini engelliyor benim oğlum 3.5 yaşında başladı konuşmaya. ve baya bir uğraş verdim 3 yaşında 50 kelime kullanabiliyormu diye sormuştu dr umuz. çok fazlada nette okuma çünkü genel açıklamalar bizim özelimizle örtüşmüyor çoğu zaman.ama seninkinin abisi var o bir kaç ay sonra daha fazla kelime kullanacaktır.
sevgiyle......

Neyse canim haklisin galiba.Takimi da zor durumda birakmayayim.Tesekkurler hepimize kolay gelsim umarim herkes kisa zamanda istedigi kiloya ulasir.Selamlar.byee

canım yazdıklarımla umarım incitmedim seni ama sana git demek istemedimki ben :çok üzgünüm: sanırm beni yanlış anladın.sadece buralarda daha fazla görmek istediğimi söylemeye çalıştım.düşünsene listede adın var ama sen yoksun.burda vakit geçrimediğin sürece birimimize karşılıklı bi etkileşimimiz olmaz ki.yani listede olmanın tek başına bişey ifade etmediğini vurgulamaya çalışıyorum.ha yinede dersen ki ben sizler kadar vakit ayrıamam olsun yinede gel takıma uğra yaz mutlaka.sen bizim bi parçamızsın.bu takım ilk kurulduğundan beri birlikteyiz.lütfen bırakma olur mu Şeniz :1hug:

günaydın kızlar nasılsınız? ben iyiyim çok şükür , işim çok yoğun olduğu için epeydir yazamadım size ama özledim valla sizi.nasıl gidiyor diyetler hatunlar? herkese kolaylıklar dilerim

canım iyi olmanasevindim.bizde işte senin bıraktığın yerden devamediyoruz.inşalalh seningibi sonuca ulaşıcaz.öpüyorum kocaman.bizde seni özledik...

ay silviş canım alah iyiligini versin emi enteresan kızsın vesselam sinegi takip etmek gerçekten çok ilginç...çok güldüm kısss ...

kızlar herkese selam bu arada bişi sorcam sizde benim dertlerimden bıktınız ama küçük oglum halit emre 2 yaşını ekimin sekizine doldurdu ve daha en fazla 3-4 kelimeyi dogru düzgün diyo oda anne baba bide ahmetefe abisinin adınıda atefe diye söylüyo normalmi kızlar ya konuşmaması dr felan luzüm varmı sizin kilerden böyle geç konuşan varmı...

gerçi o biriktiriyo biliyoz bi konuşşa ortalıgı toz duman edecek ama ...

ha birde silvişim ebru kursuna mı başladın canım yaa ay çok harika bişey ya ...bende gitmeyi çok isterim neyse ögrende belki bizede hediye gönfderirsin ...birde silvişim senin tesettür nedeniyle alınmadıgın kurs hangisiydi soracam soracam diyom bi türlü soramıyom ya ...neymiş buuu çook önemli kurs ...

neyse canlarım ben şimdi size hediye bi şiir yollıcam bakım da bi öncee...

canım geçen yıl da gidiyodum ebru ya.gerçektne çok keyifli.gitmek isteyip gidemediğim kurs web tasarım kursuydu.ama onuda öğreicem.en azından amatörce başlayıp geliştircem kendimi.
buarada oğlun için çok endişelenme yavaş yavaş çözülecektir.benim yeğenimde 2 yaşında bikaç kelime konuşuyo sadece ama her istediğini bize bi işelikde anlatıyo ve bizi anlıyo.önemli olan çocukların duyma porblemi olmaması yavaş yvaş çözüleceklerdir şuan kayıt aşamasındalar :)
singingimde çok endişeliydi artık sorn kalmadı sanırm.

önce selam kıslar .
mrb moon gördüğün gibi hala buralardayız. hala mezun olamadım. hiç tembel biri değilimdir ama bu konuda özürlüyüm.
banada çok ilginç geldi gözlemlemen silviş. şimdi kovdu kovacak diye bekliyorum . sonuna kadar kibarlığı elden bırakmamışsın.ilgilisin erşeyle. ebru kursu bu kadar uzun dönemlere sarkıyormu .yanı 1. 2 kuru varmı.yoksa başka öğretmenle mı devam edeceksin aynı kursa. geçen yıl gittin diye hatırlıyorumda.
nalansu bende çok severim o şiiri .kendinden bir şeyler bulabilmek, sonuçtada benzeşmelere dayanan çıkarsamalarda mutlu olabilmektir benim yorumum.çelişmek olarak yorumlamıyorum senin şair ve şiir hakkındaki yorumunu.sevmediğin yemeğide yiyebilmek ,iyi yada kötü noktalarını değerlendirebilmek bence
2 yaşındaki oğlun için hiç endişelenme ancak tv izlemesini günde yarım saatle sınırlandır.
biz nefes almak için kurtarıcı gibi görürken ,çok hızlı gelişen olaylar konuşma ,hayal kurma vs yeteneklerini engelliyor benim oğlum 3.5 yaşında başladı konuşmaya. ve baya bir uğraş verdim 3 yaşında 50 kelime kullanabiliyormu diye sormuştu dr umuz. çok fazlada nette okuma çünkü genel açıklamalar bizim özelimizle örtüşmüyor çoğu zaman.ama seninkinin abisi var o bir kaç ay sonra daha fazla kelime kullanacaktır.
sevgiyle......

singingim ebru basit gibi görünsede incelikli bi sanat.ingilizcede olduğu gibi kur kur düşnemeyiz ama iyi bi ebru sanatcısı olabilmek için uzun yıllar geçmesi gerek.yine aynı hocamzıla devameidyoruz.bulunduğum yer küçük biyer burda ebru kursu bana mucize gibi geliyo.Alsında Üsküdarda Klasik Türk Sanatları Vakfı var orda daha ciddi bi eğitim almak isterdim ama gidip gelmem en az 6 saat sürer bu yüzden annem böylebişeyi onalylmadı.çümki aklı bende kalacak.artık sahip olduklarımla yetinicem.keşke imkan olsa düşünmez üsküdara taşınırdım.zatne çok seivyorum orasını.

Tamam Silviyacim ben ins hergun ne yedigimi yazip paylasimda bulunurum.Aslinda incinmekten cok hakli oldugunu kabul edip kendime kizmistim.Neyse kizmakla bisey elde edilmiyor daha fazla kilo aliyorum sadece 65 kg olmusum ooof oF.Bugun buyuk bi kararlilikla basladim ins.Bide acikcasi ben sizin gunluk yemek listenizin sistemini pek anlayamadim.Yani 2 gunde hepsi bir mi yaziliyor yoksa herkes hergun yaziyor mu?Bazen bikac liste goruyorum onun icin sordum bende hergun yazmaya gayret ederim ins.Nalansu uzulme benim oglumda 3 yas civari tam anlamiyla konusmaya basladi(gerci simdide ingilizce konusma derdi basladi).Bu tamamen cocuga bagli bisey bu konuda genelleme yapilmasi cok dogru degil yani her 2 yasindaki cocuk pat diye konusmaya baslamayabiliyor ben cok dert etmistim ondan yaziyorum seni anlayabiliyorum.Neyse cok uzattim galiba aksama listemi yazarim .Selamlar

Tamam Silviyacim ben ins hergun ne yedigimi yazip paylasimda bulunurum.Aslinda incinmekten cok hakli oldugunu kabul edip kendime kizmistim.Neyse kizmakla bisey elde edilmiyor daha fazla kilo aliyorum sadece 65 kg olmusum ooof oF.Bugun buyuk bi kararlilikla basladim ins.Bide acikcasi ben sizin gunluk yemek listenizin sistemini pek anlayamadim.Yani 2 gunde hepsi bir mi yaziliyor yoksa herkes hergun yaziyor mu?Bazen bikac liste goruyorum onun icin sordum bende hergun yazmaya gayret ederim ins.Nalansu uzulme benim oglumda 3 yas civari tam anlamiyla konusmaya basladi(gerci simdide ingilizce konusma derdi basladi).Bu tamamen cocuga bagli bisey bu konuda genelleme yapilmasi cok dogru degil yani her 2 yasindaki cocuk pat diye konusmaya baslamayabiliyor ben cok dert etmistim ondan yaziyorum seni anlayabiliyorum.Neyse cok uzattim galiba aksama listemi yazarim .Selamlar

ohhhh:dance: içim rahatladı şimdi.seni istemeyerek üzdüm kırdım sandım ve çok üzüldüm.bir satır yazıp sonunada bye eklemişisn ödüm koptu ya Şeniz evet canım dediğin gibi kızmakla elde eliden tek sonuç kilo almak.şekil A.üzülürüm yerim kızarım yerim sonra olan yine bana oluyo.

liste olayına gelince hani kilo bildirmi yaparken biri kilosunu bildiriyo sonra bildirecek kişide onun mesajını alıntılayıp adının yanına kilosunu yazıyo ya aynı işte amaburda kilomuz yerine günlük yedikleirmizi yazıyoruz.listenin en başındada yedikleirmizn hangi etabın hangi gününe ait olduğu yazıyo mesela bugünün listesinin başında 127. Etap Pazartesi yazacak bizde ismimizin altına pazartesi sabahtan akşama kadarn e yediysek suyumuzu kaç litre içtiysek vesporumuz nekadr yaptıysak onu yazıcaz. senin adınında listenin sonuna ekleelim sende böylece günlük raporunu vermeye başla bugünden itibaren.anlaştık mı? vereliniortak

ohhhh:dance: içim rahatladı şimdi.seni istemeyerek üzdüm kırdım sandım ve çok üzüldüm.bir satır yazıp sonunada bye eklemişisn ödüm koptu ya Şeniz evet canım dediğin gibi kızmakla elde eliden tek sonuç kilo almak.şekil A.üzülürüm yerim kızarım yerim sonra olan yine bana oluyo.

liste olayına gelince hani kilo bildirmi yaparken biri kilosunu bildiriyo sonra bildirecek kişide onun mesajını alıntılayıp adının yanına kilosunu yazıyo ya aynı işte amaburda kilomuz yerine günlük yedikleirmizi yazıyoruz.listenin en başındada yedikleirmizn hangi etabın hangi gününe ait olduğu yazıyo mesela bugünün listesinin başında 127. Etap Pazartesi yazacak bizde ismimizin altına pazartesi sabahtan akşama kadarn e yediysek suyumuzu kaç litre içtiysek vesporumuz nekadr yaptıysak onu yazıcaz. senin adınında listenin sonuna ekleelim sende böylece günlük raporunu vermeye başla bugünden itibaren.anlaştık mı? vereliniortak

Yok canim dedim ya sana degil kendime kirginligim:gitme:.Tamam ins bende bugun yazarim zaten kacamak yok simdilik.Zaten bu bikac gundur bu stresten daha fazla kilo aldim inadina yiyodum resmen neyse bitti diyelim cok sukur.Acikcasi bu hafta sonu cok canim sikildi.Alisverise gittik ama ben dogru dudrust bisey alamadim:eek:klava:Esim ve ogluma bol bol aldik ben ala ala bi koca kari etegi alabildim.Burda zaten bizim istedigimiz tarzda etek yok olani da boyle bu kilolarlada pantolon falan hic iyi durmuyo .Ama karar verdim sadece bu hafta ve onumuzdeki hafta elma diyeti yapip ondan sonrada normal az yiyerek kalici kilo verecegim zaten obur turlu iki kati aliyorum ama basta su mide bi kuculsun.Bide silviya senin kilo durumuna bakiyorum harika veriyosun:nazar:naptin benden sonra neler yapiyosun daha dogrusu bu basarili profil icin.Neyse siniftan hoca cikmamizi istiyor sonra yazarim yine byeee

selam iyi yürekli fıstıklar.
akşam yemeğinden sonra tarikime hiç bir şey yazmadığımı hassas olabileceğini düşünüp bir iki satır çiziktirmek istemiştim. ama benim güzel kardeşlerim ne güzel halletmişler.
ben sıkıntılı anlarımda sizlerin desteğini ,yanımda olduğunuzu hep gördüm. ve hep doğru ifadeleri taşıyan cümlelerle beni rahatlatınız. zaten sişviş bir şey dememişti,köfteyi al ekmeği kap.bunuda yeni duydum.
evet asıl iş mide küçültmekde.
ve ben silvişin dediği defter tutma işine yeni başladım yediklerimi yazma adına . artık oradan daha kolay oluyor. yoksa arada kaçırdıklarım olabiliyordu.

selam kızlar.. :-)

şu an ödevmi yapıyorum ve btmesne hala var. delirmessem iyidir. sizi boşluyorum farkındaym ama vaktm oldkça bakmaya çalışıyorm. okulum zaten gel bttiğinde zor oluyor girmem.

dün diyeti kaçırmıştım onun için bugn çok haff beslendm umarm dengelenr.

kendinize çok iyi bakın h .:-)

127. Etap Cumartesi

singing kettle
sabah 1 domates.salatalık 2 dilim ekmek
ara 1dilim ekmek biraz peynir
öğle 1 kase çorba,3 kaşık nohut yemeği
ara 1 dilim börek
akşam 5 kaşık nohut .salata,brokoli,2 dilim ekmek
ara 1 bardak meyve suyu

Silviya

kahvaltı:2 fincan çay,1 dl ekmek,3 zeytin,1 karper,1 dl salam,1 salatalık
ara:yeşil çay ,1 elma
öğle:4 kaşık karnabahar,1 dl ekmek
ara:1 minik salkım üzüm
akşam:sebzeli tabbuk sote,2 dl ekmek,3 kaşık yoğurt
spor:30 dk yüryüş

nalansu09

LEAH

sheker_cadi

EN-FUR-TU

Handemi

sabah bir dilim ekmek bir haşlanmış yumurta
ara:bir elma
öğlen:4kaşık nohut iki dilim ekmek 3 kaşık yoğurt salata
ara: yok
akşam bir kase çorba
yatmadan bir bardak yarım yağlı süt

su 2 litre
bitki çayı bir fincan
spor yok

127. Etap pazar

singing kettle
sabah 1 adet karışık tost
ara 1 bardak süt ,1 elma
öğle nohut yemeği salata
ara 2 galeta 8 üzüm
akşam sulu köfte 1 dilim ekmek
ara 1 bardak süt
su 2 lt

Silviya

nalansu09

LEAH

sheker_cadi

EN-FUR-TU

Handemi

sabah:bir dilim börek bir yumurta ile yapılmış menemen
ara yok
öğlen yok
ara:2 mandalina
akşam 6 kaşık pırasa bir dilim ekmek 3 kaşık yoğurt
yatmadan bir bardak yarım yağlı süt

su 1.5 litre su
spor yok
bitki çayı 3 fincan

silvişim
canım benim uyarın için tşk
inanki bilmiyodum kafa yordum iki saat nasıl yapıcam şu rapor işini diye bu sefer umarım olmuştur
ayrıca kursa başlamana çok sevindim yani senin mutlu olmana sevindim o coşkuyu resmen vermişsin satırlarında insanın bişeyler yapması gerekiyo bencedeseni kutluyorum hayatım azmin takdire değer gerek kilo konusunda gerekse kendini geliştirme konusunda
bu arada annen teyzemiz nasıl ?geçen gün rahatsızlanmıştı umarım iyidir

nalansum

kızım aldın götürdün beni bu şiirle be akşam akşam paylaşım süper sağol

moonseroosum seni görmek ne güzel biz hala aynı yerdeyiz canım sen nasılsın??

Son düzenleme:
X