Cuma Zayıflama Yarışması 2. Takım

silviyacığım hedefim 54 kg. 5 ocak 2009 dan bu yana diyetteyim. haftada 500-600 gr vererek 1 ayda hedefimi yakalamayı planlıyorum.
kansızlık ve düşük tansiyonla müzadele eden biri olarak diyet yapmak bana göre çok zor hatta imkansız birşeydi.normalde de çok su içen ve az yemek tüketen biriydim ,zayıflamak için daha az ve seyrek yeme hatasını yapıyor büsbütün kan değerlerimi düşürüyordum.nette zayıflamak adına bilgi ararkek kk ile tanıştım ve öğrendiğim tüm doğruları burda öğrendim.öncelikle daha sık ve çok yemeye başladım. 3 ana 3 ara öğün tüketiyorum,ara öğünlerimi zaman zaman süt,kuruüzüm,kuru kayısı,leblebi ile yapıyorum.kesinlikle beyaz ekmek,hamurişi,şerbetli tatlı ve kızartma tüketmiyorum.sadece sabah kahvaltılarında 1 dilim kepek veya çavdar ekmeği tüketiyorum.çok nadir sütlü tatlı yiyorum o da 1 veya iki ayda bir kendimi ödüllendirmek adına.metabolizmamı hızlandırmak için bitki çayları tüketmeye başladım ki bunların çok faydasını gördüm.veee hayatımdaki en önemli eksiği keşfettim;hareket ilk 2 ay her akşam spor yaptım,sonrasında zayıflamam durunca spor stilimi değiştirdim. şimdi de bünyemi şaşırtmak adına bir akşam yapıyor diğer akşam dinleniyorum.sözün özü kendimi tanımayı öğrendim ve kilo verdikçe kendimi daha çok seviyor,mutlu oluyorum.en geç 5 temmuza kadar 2 kg verip kendimle mutlu bir hayat sürmeyi planlıyorum :))

pazartesi : 1.gün mekik+suat
salı: kardio (60dk)
çarşamba:2.gün mekik+squat
perşembe:kardio (60 dk)
cuma: 3. gün mekik+ squat
cumartesi:karido (60 dk)
pazar: dinlenme günü

not: pazartesi programı ekleyemediğim için isterseniz programı 1 gün kaydırarak yapın veya bu gün hem kardio hemde 1. gün egzersizleirnizi yapıp geri kalan günleri değiştirmeden uygulayın.

bende geldim acaba boş yer varmı...mafoldumben

hoşgeldin canım aramıza... a.s.

çok teşekkür edrim nalan su sen olmasaydın o çizelgeyi bi türlü yapapmazdım saol:1hug:
egzersiz olarak squat dediğiniz ne?

canım diğer hafların mesajlarnı bulup ekliycem bi mesajda ama inan fırsat bulmadım. şimdi yine çımam gerekiyo bugün halledicem...
bu arada boyunuda yazabilirsen sevinirim ...

hoşbulduk canım....a.s.

benim kilom 68 ...:çok üzgünüm:
hedefim 50 kg olmak..
boyum 1.60

yarın kilo çizelgesini yaparım..:enbuyukkk:

tama canım not alıyorum. takımla ilgli açıklmalrı daha sorna yapıcam...

silviyacığım hedefim 54 kg. 5 ocak 2009 dan bu yana diyetteyim. haftada 500-600 gr vererek 1 ayda hedefimi yakalamayı planlıyorum.
kansızlık ve düşük tansiyonla müzadele eden biri olarak diyet yapmak bana göre çok zor hatta imkansız birşeydi.normalde de çok su içen ve az yemek tüketen biriydim ,zayıflamak için daha az ve seyrek yeme hatasını yapıyor büsbütün kan değerlerimi düşürüyordum.nette zayıflamak adına bilgi ararkek kk ile tanıştım ve öğrendiğim tüm doğruları burda öğrendim.öncelikle daha sık ve çok yemeye başladım. 3 ana 3 ara öğün tüketiyorum,ara öğünlerimi zaman zaman süt,kuruüzüm,kuru kayısı,leblebi ile yapıyorum.kesinlikle beyaz ekmek,hamurişi,şerbetli tatlı ve kızartma tüketmiyorum.sadece sabah kahvaltılarında 1 dilim kepek veya çavdar ekmeği tüketiyorum.çok nadir sütlü tatlı yiyorum o da 1 veya iki ayda bir kendimi ödüllendirmek adına.metabolizmamı hızlandırmak için bitki çayları tüketmeye başladım ki bunların çok faydasını gördüm.veee hayatımdaki en önemli eksiği keşfettim;hareket ilk 2 ay her akşam spor yaptım,sonrasında zayıflamam durunca spor stilimi değiştirdim. şimdi de bünyemi şaşırtmak adına bir akşam yapıyor diğer akşam dinleniyorum.sözün özü kendimi tanımayı öğrendim ve kilo verdikçe kendimi daha çok seviyor,mutlu oluyorum.en geç 5 temmuza kadar 2 kg verip kendimle mutlu bir hayat sürmeyi planlıyorum :))

saol mooncum paylaştığın için. ilgli alana ekliycem.tebrikler ayrıca :lepi:

kızlar artık çıkma gerke akşama geldiğmde görüşüz.şimdilik hoşçakalın.

nalancım verdiğin linklei bende indiriyorum bitsin bu akşam bi deniycem.saol canım a.s.

arkadaslar duygusal yeme alıskanlıgıyla ilgili bi yazı buldum paylasıım istedim.. öptüm hepiniziiii

Ne yediğiniz kadar neden yediğiniz de önemlidir.

Hepimiz zaman zaman aç olmadığımız halde yemek yerken buluruz kendimizi? Hiç düşündünüz mü neden? Fiziksel açlığın söz konusu olmadığı durumlarda, bazı duyguların tetiklemesiyle atıştırmaya duygusal yeme diyoruz. Eğer duygusal yeme probleminiz varsa önce hangi duyguların bunu tetiklediğini bulmaya çalışmalısınız.

Peki hangi duygular?

1.
Öfke: Öfkeniz kendinize ya da başka birine yönelik olabilir. Ne olursa olsun, öfkenin yeme duygularınızı tetiklediğinizi fark ettiğiniz anda, mutfağa yönelmeden önce "şu anda bana kendimi daha iyi hissettirecek başka bir yol ne olabilir?" diye sorup alternatif birtakım çözümler bulmayı deneyebilirsiniz. Ilık bir duş almak, bir arkadaşınıza telefon etmek ya da duygularınızı yazmak bunlardan yalnızca birkaçı.
2.
Kaygı: Önemli bir sınav ya da görüşme öncesi, ve siz çok tedirginsiniz. Bir parça çikolata ya da bir paket cips sizi ne kadar yatıştırabilir oysa.. Yapmayın! Kendi kendinize kaygınızın nedenini sorgulamaya çalışın; büyük olasılıkla başarısızlık korkusundan kaynaklandığını göreceksiniz. O zaman iç konuşmanıza dikkat edin, ve kendinize "başaramamam için bir neden yok, yapabilirim!" deyin. Hatta bunu yüksek sesle de söyleyebilirsiniz. Derin bir nefes alın ve kendinizi hazırlığını yaptığınız şeyi başarılı bir şekilde tamamlamış olarak hayal edin. Göreceksiniz işe yarayacaktır.
3.
Can sıkıntısı: Birçoğumuz, özellikle de evde yalnız olduğumuzda soluğu mutfakta alırız. Yemek yemek can sıkıntısını gidermekte en sık başvurulan yollarından biridir. Oysa yedikten sonra can sıkıntınız geçmediği gibi, ardına bir de suçluluk duygusu takısı eklenmiş olacaktır. Fiziksel olarak aç olmadığınızı hissediyorsanız ve canınız sıkılıyorsa kendinizi evden dışarı atın, kısa bir yürüyüş yapın ve bu esnada eve döndüğünüzde yapacağınız bir takım aktiviteler planlayın. Kitap okumak, uzun zamandır ertelediğiniz dolabınızı düzeltme işi, arkadaşlarınıza e-posta atmak ya da dışarıda olmaya devam ederek sinemaya, hatta alışverişe gitmek. Aman yiyecek alışverişine aç karnına gitmeme kuralını aklınızdan çıkarmayın.

Unutmayın, duygusal yeme hepimizde az ya da çok vardır, ancak size ciddi şekilde zarar verdiğini düşünüyor ve kontrol edemiyorsanız, profesyonel psikolojik desteği da seçenekler arasında düşünmeye başlamalısınız.

merhaba kızlar,
baya ara vermişim gibi olmuş.
yeni gelen 2 arkadaş hoş geldiniz. sağlıklı kilo vermeler.
silvişim tekrar önerilerini okudum.
böyle hatırlatmalar yararlı .
dediğin gibi dışarda yürümek bir hari,ka.
sabah 6.30 yada 7 de mutlaka yürüyüşteyim. yarım saat kesin.. eşim vardiyalı 2 yada 3 gece oluyor. o zamanda akşam çıktım. birde komşuma rastladım1.5 saat yürümüşüz sadece o akşam.
bakıyorumda hep yürüyüş yapan egzersiz yapan bayanlar. sabah 1.-2 erkek oluyor. akşamda eşiyle yürüyen 1 . tabi benim çıktığım saatlerle bağlantılı. ama demekki kadınlar daha düşkün sağlığına.
gerçi iş hayatıla bağlantılı ama pazar günüde pek bir fark yoktu. oysa çocuklarını parkta oynatmaya geliyor erkekler.
yürüyüş yalnız biraz fala yoruyor bazen beni . kolumu kıpırdatacak halım kalmıyor.
bugün sguat -mekik yoktu.
kardio-1 saat yürüyüş
yadiklerim.
sabah domates .1 karper 2 dilim ekmek
ara
1 elma
öğle
4 köfte,3t kaşık bulgur pilavı-salata
ara
1 dilim kavun
1.5 lt su su

haftanın günü :salı
mekik: yok
squat:yok
kardio:3 km yürüyüş+30 dk parktaki spor aletlerini kullandım
kahvlatı: kepek ekmeğine beyaz peynirli tost
ara: 4/1 simit
öğle: 2 haşlanmış patates
ara: 5-6 bisküvi
akşam: bol salata, 3 yemek kaşığı patlıcan yemeği
tükeitlen su miktarı : 1 lt (2 ltye tamalanacak )

nalancım bende özledim enfurtunun paylaşımlarını.. hatta kontess in de ama ikiisde kayıplarda...

l.i.l.y cim paylaşım için sağol. artık kendimi durdurmaya çalışıyorum.ve zamansız açlık hissettiğimde çiğ sebze tüketmeye çalışıyorum.mesela az önce 3 biber yedim :)

singingim evet dışarda yürüyüş harika ve saptaman doğru bayanlar ağırlıkta.sebep kadınlar için kilo genellikle takıntı halinde.. erkekler bu konuya pek fazla takılmıyolar. nalanın eklediği linkteki videoları indirdim gerçektne çok keyifli.gece yatmadan yapıp öyle yatıcam. yarım saat sürüyo ve sonundda strecing le bitiriyo sondada birlkte çalıştığı kişilerle konuşuyo bayanlardan birisi 9 ayda 110 paund yani yaklaşık 50 kilo kaybettiğini söylüyo.hadika değil mi? :)

megicim günün karbonhidrat ağırlıklı geçmiş.benimde öyle galiba :)

haftanın günü :salı
mikik:uyuldu
squat: uyuldu
kardio: yatmadan malum video yapılacka (30 dk )
kahvaltı:domates,salatalık,1kk beyaz peynir,1 dl salam ,1 dl kepekliekmek
ara:1 bardak kuşburnu çayı
öğle:4 kaşık patates yemeği ve 2 kaşık bulgur pilavı ,2 kaşık yoğurt
ara: 2 grisisni
akşam: 2 dl kepekli ekmek arasına light krem peynirve dl salam +3 çarliston biber
tüketilen su miktarı:1.5 litre (2,5 litreye tamalanacak)

selam bugün ne yedim...
sabah :peynir zeytin ..yarım dilim ekmek
salatalık domates...
arada : yemedim
öğlen: yemedim...
akşam : bir kase çorba..
salata ...
yarım dilim ekmek..
2 küçük dilim karpuz...
birazdanda yeşil çay içicem..
1 saat tempolu yürüyüş yaptım..

iyi akşamlar herkese evet hanımlar o evde yürüyüş olayı harika degilmi sabah kalktım inanın yürüyemiyorum baldırlaım çok fena tutulmuş.birde insan hiç sıkılmıyor dimi kadı sagolsun çok eglenceli bugün 4 millik olanı tamaladım ben tabi 2 seferde tek seferde yapsaydım kesin bayılırdım heralde kan ter içinde kalıyorum valla .yediklerime gelince

mekik :yok
squat:20

yürüyüş:4 mil (6.400 km)

günlük beslenme :salı
sabah: bi kase yogurt ekmek yok

ara:yok
öglen :yok
akşm: 2 tane lahmacun (valla benim bir suçum yok eşim zorladı bide adam çok güzel yapıyordu beaaa )( ha bide normalde bunun 4 katını yerdim ben ama resmen 2 tanede bile dilber hala gibi dıkandım )

günlük tüketilen sıvı miktarı:4 litre su yaz geldi gayrı kimse tutamaz beni yaşasın su içmek kahrolsun kolaaaa ( kızlar aşkolsun size hiç dikkatinizi çekmiyomu ben artık kola içmiyorum neyse bari ben kendimi tebrik edeyim )

ha bu arada singincim öyle açık hava sabahın en güzel saatinde keyifli yürüyüş valla tam kıskanıyodumkiiiii benimde leslie teyzem var artıkın .. o konuşuo ben yürüyom ..hadi canişkolar en güzel akşamlar sizlerin olsun ..çocukları uyutim geliyom bbbyyy

herkese merhabalar evet bugün ilk raporumu vermiş olucam
cihannara gururla sunar sositososito
püsküütün başarı öyküsünü okudum ve artık bir sağlıklı beslenme defterim var
haftanın günü salı
kahvaltı 10:30
1/2 domates
1 salatalık
1ad haş. yum.
kahvaltıdan önce 1 bardak ılık su ile formula 7 ve 1 bardak daha ılık limonlu su
ara 12:30
avuç içi çekirdekli kuru üzüm
limonlu yeşil çay
öğlen 14:30
1/4 beyaz lahana
1ad. soğan
1ad.domat.1tatlı kaşığı sıvıyağ
yarım limon
bol sumak ve karabiberden oluşan salata
ara 16:30
1bardak ılık süt
avuç içi çekirdakli kuru üzüm ve bol tarçın
akşam yok
salatayı biraz çok kaçırmışım 18:30 da açlık hissetmedim ve yemedim
şimdi biraz acıkır gibiyim ama onu sdu ile bastrırcam şu ana kadar 1.5 içtim 3 tamalıycam
bunun haricinde orta tempoda 45 dakka yürüyüş 15 dakka parktaki spor aletlerinde hareket
bu günlük bu kadar oldu sabah erken kalkamadım yarın kalkıcam inşallah
bir de o leslie teyzeyi ben indiremiyorum server not foun dio :KK43:
indirenler bana yardımcı olabilir mi
arkadaşalr heinizin yorumlarını bekliyorum eksiğim yanlışım vardır muhakkak ilk günümdü
egzersiz konuusnda kendimi yetersiz hissediyorum nerden başlıyım?
kuru üzüm gün içnde iki avuç içi fazla mı?

nalansucum lesli teyzene bayıldım. şu açıkhavada yürüyüş işini biraz götüreyim. bende isteyebilirim ama o kadar uzun indirme işleri falan ben pek beceremem gibi geliyor.sen yazdıkça için açılıyor
aslında bazen yataktan zor kalkıyor ve senbir ara uzay yürüyüşünün çok iyi etki yaptığını söylemiştin diye aletlerde onuda yapmaya çalışıyorum.
2 lahmacun. yarın telafi edersin.hep bu zorlamalar bizi kilo aldıran.
cihannara 2 avuç kuru üzüm ?herkese bakıyorum ne kadar az yiyor.salata ile doymuşsun . hiç ekmek yemedin mi*
ekmek olmalı diyor uzmanlar.
megicim hadi geçmiş olsun. bir yılı daha devirdiniz. daha sizin okul bitmemiştir. neyse yoğunluk yok en azından."

haftanın günü salı
1/2 domates
1 salatalık
1ad haş. yum.
kahvaltıdan önce 1 bardak ılık su ile formula 7 ve 1 bardak daha ılık limonlu su
limonlu yeşil çay
1/4 beyaz lahana
1ad. soğan
yarım limon
1bardak ılık süt
akşam yok
şimdi biraz acıkır gibiyim ama onu sdu ile bastrırcam şu ana kadar 1.5 içtim 3 tamalıycam
bunun haricinde orta tempoda 45 dakka yürüyüş 15 dakka parktaki spor aletlerinde hareket
arkadaşalr heinizin yorumlarını bekliyorum eksiğim yanlışım vardır muhakkak ilk günümdü

cihancım eger elinizin altında o aletlerin oldugu parklardan varsa buna emin ol şekerim zayıflamak isteyen en şanslı insanlardansınız demektir bence diyetle beraber her alete özellikle ay yürüyüşü denile alete 15 er dakika binmek ideal kiloya ulaşmanızda çok büyük bir fayda saglar bunları mümkün olduugunca sık kullan hem okulunda bitti ben mesela yazın annemlere gittigimde 1 ayda diyet felan yapmadan ( anne evinde diyetmi olur ulennnn) o park eletlerinde 6 kilo verdim tam bir ayda bide yazdı ter attırıyor bayagı ben o ay yürüşünü evime bilem aldım kızzz ydiklerinde süper canım ama salatada yag olmasa , çünkü yagı direk olarak vücudumuza almasak daha iyi olur çünü zaten gün içerisinde tükettigimiz yogur peynir v.b yiceklerlezaten alıyoruz ..

nalansucum lesli teyzene bayıldım. şu açıkhavada yürüyüş işini biraz götüreyim. bende isteyebilirim ama o kadar uzun indirme işleri falan ben pek beceremem gibi geliyor.sen yazdıkça için açılıyor
aslında bazen yataktan zor kalkıyor ve senbir ara uzay yürüyüşünün çok iyi etki yaptığını söylemiştin diye aletlerde onuda yapmaya çalışıyorum.
cihannara 2 avuç kuru üzüm ?herkese bakıyorum ne kadar az yiyor.salata ile doymuşsun . hiç ekmek yemedin mi*
megicim hadi geçmiş olsun. bir yılı daha devirdiniz. daha sizin okul bitmemiştir. neyse yoğunluk yok en azından."

evet singing cim ayyürüyüşü çok etkili gerçekten cihana söyledigim gibi o parkların kıymetini bilin olmayanlarda var :1no2: :1no2: evet lahmacun eşimin fikriydi tamamen benim kabahatim hiç yok cokacimcoookcokacimcoook ama ben böyle diyet dışına çıktıgım zaman kendimi sporla cezalandırdıgım içinhemen yedim valla:eek:klava: .. neyse kızlarr herkesleri çok öptüm bbyy:nazar::nazar::nazar: bi zayıflıyım hemen şu cigaramıda terketcem :nazar::nazar:

ay heyecandan yazmayı unutmuşum sabah iki dilim kepek ekmeği yedim ama inan akşam yemeğe yerim kalmdı hatta bi yarım saat öncesine kadar içmden tok olduğumu belirten sesler geliyordu kaydirigubbakcemile3 galiba lahananı işi bi de ben lahanayı çok seviyorum çiğ pişmiş hiç farketmez lahana çorbasını içemeyen arkadaşlarım vardı ben deli gibi içiyodum sonra lahana haplarından aldım içim kalktı doğalı dururken hiç gerek yokmuş öle şeylere
lakin şu an da gözümün öününde makarnalar soslu sosolu kıymalı sucuklu yumurtalar geçiyor çok acıktımmmmmmmmmmmmmmm
ama suya devam
nişanlık araken ağlamıştım gelinlik araken ağlamıycam ama iki de bir de laf dokunduramayacaklar ''biraz fazlan mı var sanki'' dedirtmiycem kimseye

ben o aletlerin yarasız olduğunu düşünüyordum öğrendiğim iyi oldu yürüyüş ve aletler dengeli beslenme olucak bu iş Allah ın izni ile inşallah hepimiz sağlıklı ve ince
olacağız:Saruboceq:

hoşgeldin canım aramıza... a.s.

canım diğer hafların mesajlarnı bulup ekliycem bi mesajda ama inan fırsat bulmadım. şimdi yine çımam gerekiyo bugün halledicem...
bu arada boyunuda yazabilirsen sevinirim ...

tama canım not alıyorum. takımla ilgli açıklmalrı daha sorna yapıcam...

saol mooncum paylaştığın için. ilgli alana ekliycem.tebrikler ayrıca :lepi:

kızlar artık çıkma gerke akşama geldiğmde görüşüz.şimdilik hoşçakalın.

nalancım verdiğin linklei bende indiriyorum bitsin bu akşam bi deniycem.saol canım a.s.

canım silviyacığım yğunsun herhalde olsun yazarsın benim boyumu sorduysan 168cm
bugün tekniği çok iy olmayan bir şekilde (iple ölçüp sonra cetvelden bakarak ölçülerimi aldım)evde mezura yokmuş diet defterime kaydettim burayada yazıcam ama çok utanıyorum
göbek (ölçülürken göek deliğinin 1 parmak altından ölçülürmüş öyle ölçtüm)
göbüş108
göğüs 98 fakat benim göğüslerim keçi memesi gibi ama sırtım çok geniş:KK43:
ve kalça en bomba bu 111 cm
ve 82 kilyum gerisini var sen düşün.....
ama napıyoruz inceliyoruz hep beraber inceliyoruzvereliniortak

keçi memesimi one kızzzz .. ay çok güldüm allah canını almasın emi ..zayıflarsak şekerim onlarda çıkar ortaya merak etme gelinlikte accık görünsün dimi ama dimi dimi

iyi akşamlar herkese evet hanımlar o evde yürüyüş olayı harika degilmi sabah kalktım inanın yürüyemiyorum baldırlaım çok fena tutulmuş.birde insan hiç sıkılmıyor dimi kadı sagolsun çok eglenceli bugün 4 millik olanı tamaladım ben tabi 2 seferde tek seferde yapsaydım kesin bayılırdım heralde kan ter içinde kalıyorum valla .yediklerime gelince

mekik :yok
squat:20

yürüyüş:4 mil (6.400 km)

günlük beslenme :salı
sabah: bi kase yogurt ekmek yok

öglen :yok
akşm: 2 tane lahmacun (valla benim bir suçum yok eşim zorladı bide adam çok güzel yapıyordu beaaa )( ha bide normalde bunun 4 katını yerdim ben ama resmen 2 tanede bile dilber hala gibi dıkandım )

günlük tüketilen sıvı miktarı:4 litre su yaz geldi gayrı kimse tutamaz beni yaşasın su içmek kahrolsun kolaaaa ( kızlar aşkolsun size hiç dikkatinizi çekmiyomu ben artık kola içmiyorum neyse bari ben kendimi tebrik edeyim )

ha bu arada singincim öyle açık hava sabahın en güzel saatinde keyifli yürüyüş valla tam kıskanıyodumkiiiii benimde leslie teyzem var artıkın .. o konuşuo ben yürüyom ..hadi canişkolar en güzel akşamlar sizlerin olsun ..çocukları uyutim geliyom bbbyyy

canım yediklerin çok denesiz düzensiz olmuş vaktin mi yoktu bu gün?akşama kadar aç durnca 2 lahmacun az bile.ben yemek saatini 1 saat geciktirsem zor zapdediyorum kindimi bazende dmiyorum tabi...
4 mil lik olan fazla geliyosa 2 millik olanla başla bi süre öyle devam et sonra artır canım.bünyeyi çok zorlama.

haftanın günü salı
1/2 domates
1 salatalık
1ad haş. yum.
limonlu yeşil çay
1/4 beyaz lahana
1ad. soğan
yarım limon
1bardak ılık süt
akşam yok

canım püsküütün başarı öyküsünü okuman güzel olmuş o bu işi başardı ve kilosnuda koruyo.hala tatkikler vemeye devamediyo.zaten bu yarışmanın organizatörüde o.onun sayesinde burdayız :)
bizm takımdan da aydasu vardı mezun olan.onun başarı öyküsünüde oku vaktin olunca..

yeidkleirne gelince fena değil ama kasma kendini fazla.hazır yaz ken taze meyve tüketmye çalış kuur meyveler yerine böylece posalarındanda faydalnmış olursun. ayrıca normal yemktende geri kalma.evde pişanlri yiyeblirsin önemli olan orsiyonları küçük tutmak.
mesela sebze yemeklerini yerken suyunu alma böylece yağlı olan kısmından kurtulmıuş olablisin. 4 kaşık sebze yemeği 2 veya 3 kaşık pilav makarna gibi kombinasyonlar yapablirsin.ayrıca bakliyat yemekleride hem karbonhidrat hem protein gurubndalr onlarda 4 kaşık kadar tüketeblirsin. et ,tavuk balık tükettiğindede günlük porsiyon iktarı 3 köfte kadar yani 90 gr kadar tüketeblirsin.

canım silviyacığım yğunsun herhalde olsun yazarsın benim boyumu sorduysan 168cm
bugün tekniği çok iy olmayan bir şekilde (iple ölçüp sonra cetvelden bakarak ölçülerimi aldım)evde mezura yokmuş diet defterime kaydettim burayada yazıcam ama çok utanıyorum
göbek (ölçülürken göek deliğinin 1 parmak altından ölçülürmüş öyle ölçtüm)
göbüş108
göğüs 98 fakat benim göğüslerim keçi memesi gibi ama sırtım çok geniş:KK43:
ve kalça en bomba bu 111 cm
ve 82 kilyum gerisini var sen düşün.....
ama napıyoruz inceliyoruz hep beraber inceliyoruzvereliniortak

çarşıya çıktığında bi mezura edin kendine bu senin için kolay olcaktır ve daha doğru ölçüm sağlar.ama herşeye rağmen çaba gösterip ölçmüşsün. bu harika...
seninle ilgli notları alıyorum canım.1 ay sonra tekrar ölçüm yaparsın. ölçülerinide hiç problem yapma hepmiz aynı amaç için burdayız ve onlardan kurutlucaz.. şimdi geçmiş hafların egzersiz progrmalarını yayınlıycam onlara bakarsın.

1. HAFTA : http://www.kadinlarkulubu.com/7206846-mesaj2008.html

PORGRAM DÜZENı: http://www.kadinlarkulubu.com/7206866-mesaj2009.html

RESıMLı AÇIKLAMALAR: http://www.kadinlarkulubu.com/7206866-mesaj2009.html

2. HAFTA: http://www.kadinlarkulubu.com/7321538-mesaj2150.html

şimid biz 3. haftamızdayız.sen ilk haftadan başlayacaksın ama ilk önce hangi programı takip edeceğini bulmka için tes yapman gerek. resimler içersinde bi test tablosu var ssakın o kısma takılma aklın boş yere karışmasın. yapman gereken açıklamlarda bahsettiğm şekilde hareketleri bir seferde hiç durmadan kaç kere yapabileceğini dene.
örnek vermke gerekirse ben hiç durmadan 40 mekik çekebildim ve artık dha fazla çememeyeceğimi hissetiğim an durdum aynı şekilde en fazla 10 kez squat hareketini yapablidim ve durdum buna göre tabloda ilgli süütnları takip ediyorum.sen ilk önce nekadar yapablidiğini bul.istersen bu resimleride iblgisayarın kaydet ki daha sonra bulmakta güçlük çekmeyesin.

zemus canım aynı şeyler senin için de geçerli.eğer bizmler bilrlikte ortak spor programmıza katılmak istersen sende verdiğim linkleri incele.

aklınıza takılan bi nokta olursa mutlaka sorun.yardımcı olmaya çalışırım.

şimidlik hoşçakalın. hepinize iyi geceler kızlar..

günaydınlar herkese ..silviacım yediklerimin dengesiz oldugunu biliyorum niye hele bi sor ki niyekaydirigubbakcemile3 ya inanın kızlar eşim evde degildi cumadan mersine gitti pazartesi sabah döndü ,bende tek başıma çocukları zaptedemedigim için ilçeye inmedim ancak dün akşam işten döndü ve alışverişe çıktık ..yani evde benim yiyebilecegim hiç bişe yoktu yogurttan başka ekmek bile kalmamıştı çocuklar için köylüden tandır ekmegi aldım e biliyorum tandır ekmegine bi başlarsam sonunu getirmeden bırakmam..bende boll booll su içtim malüm köy yeri .. birde zaten bahsetmiştim bir arkadaşım yüzünden sinirlerim çok bozulmuştu oda tetikledi iştahımı agzıma bişe koyasım gelmediki dengesizin biri yüzünden ...o iki lahmacundan bile azap çektim amann napim açlıktn ölmek üzereydim ..neyse hadi öptüm bby

Son düzenleme:
günaydın hatunlar ,bugün çok yoğunum ,ilk fırsatta yine geleceğim

16,06,2009 günlük beslenme
sabah:klasik kahvaltı
öğle: 1 tas yayla çorbası
ara:2 diyet bisküvi
akşam: 4 kaşık sebzeli et sote

herkese kolaylıklar dilerim

X