2. Kadınlar!!!

Mesajımdan hala 2. kadınları suçladığımı düşünen ve konuyu ısrarla başka yönlere çekmek isteyen arkadaşlara diyebileceğim bir şey yok!!

Demek ki, herkesin mantık yapısı aynı işlemiyor...

Düşüncenizi ispat olayına girerek; kendi haklılığınızı kanıtlamak adına defalarca aynı mesajı yazma gibi bir polemiğe girmeyin... Bunu istemek hakkım sanıyorum!!

Ne kadar da anlayıslıyız bu erkeklere karsı, ne kadar da alışmışız bu cinsleri pohpohlamaya,
nasıl da hatalarını gormezden gelirmişiz vay anasını

bacım ağzına emeğine yüreğine sağlık
herkezin ahlak yapısının farklı olduğu yorumlardan belli oluyor.
Evli adamlarla birlikte olan kadınların hepisinin allah belasını versin.
Rabbim hepsinin cezasını tez zamanda verir inşanlah. Bunun affı yok, Bunun altına sığınılacak bi konusu yok.
Seviyorum işte, aşığım, bilmem ne bahaneerinede karnımız tok. Herkez hazıra konmanın peşinde adam evli herşey oturmuş sen gel hazıra kon yooook öle yağmaaa.
Böyle düşünen hem cinslerimden utanıyorum.
ıçinde yaşayanlarda var böyle mevzuları. Başka yerde ahkam kesip tutuyorlar. Burda da olanlar gibi.

Size daha açıklayıcı bir örnek vermek istiyorum hemen yan blokta oturan komşumuzdan. Halam vasıtasıyla tanıştık ve sonunda birbirimize gidip geliyorduk. Her neyse kadın yanımızda otururken bile en az 6-7 defa kocasını arıyor ne yapıyorsun iştemisin yemeği dışarda yeme etrafına bakma vs. Daha sonra yanımızda şöyle bir konuşmaya şahit oldum. Kadının kocasının babası aradı yani kayınpederi kadın hamileydi ve erkek çocuğu olacaktı adamın babasıda çocuğa hayırlı olsun oğlum çocuğunuz erkekmiş senden tek bir ricam var biliyorsun benim babamın adı Ziya idi çocuğunuza o ismi koyun. Telefonu kapattıktan sonra adam komşumuza bu durumu söyledi komşumuzun tavrı aynen şu : babanamı sorduk çocuk bizim çocuğumuz ona ne oluyor çok biliyorsa gelsin kendisi doğursun vs. Adam yine sesini çıkartmadı. Sonra bir başka günde küçük bi kızları daha var 4 yaşında onunla birlikte kadın arabaya binip alışverişe gidecekti ama daha yeni-yeni araba kullanıyor gitti kaza yaptı allahtan birşey olmadı. Adam buna bağırmış işte ben sana dikkat et hem kendin için hem karnındaki çocuk için hemde zeynep(kızı) için demedim mi ? demiş. Daha aralarında birsürü olay geçti. Daha sonra adam bundan boşanmak istemiş hayır boşanmayacağım inat değil mi boşanamayacaksın benden ve daha birsürü hakarete varan sözler.. Adamda geçenlerde evini terk etti ve bir başka kadınla birlikte. Kadın bunu duydu nasıl olmuşsa evide bulmuş bir şekilde sen git o kadına saç baş dal adama birsürü hakaret. Adamda demişki buna her masrafını karşılayacağım çocuklarımlada ilgileneceğim yeter ki boşan benden.Kadın hayır boşanmayacağım başına musallat oldum falan demiş. Şimdi burda anlatmak istediğim bazen 2.KADINLARI YARATAN BıZLERıZ..! Yani o aldatan kişiyi tanıyorum gerçekten çok iyi biri ama karısının tutarsızlıkları yüzünden o da aldatmaya mahkum kaldı. Şimdi birlikte olduğu kadın buraya evli bir adama aşığım dese durumu anlatsa boşanmak istiyor karısından ama karısı boşanmıyor dese ben o 2.kadın konumundakine tepki koymam..! Tek bir pencereden bakılamaz bu 2.kadın olayına..!

Ayrıca burada, aldatılma nedenleri değil konu olan şey!!

Aldatma olayının yanlışlığı!! İkisi arasında uçurumlar var...

Aldatma; bir çözüm değil; kaçıştır!!
Defalarca bunu söylüyoruz... Daha neyi anlatabiliriz ki!!

Kısaca zihnimizdeki ahlak kavramına sahip çıkın diyoruz!!
Diğer söylemleri kafanızdan atın lütfen!!!!!

buraya bu 2 kadın maduru kadınlar konu açıyor...
bizde nasıl sinirleniyoruz o 2 .kadına ..demdiğimizi bırakmıyoruz..yuhluyoruz..!
aldatılan kadına destek veriyoruz.%99 muz....
butür olayları okudukça kimi evlenmekten korkuyo..
çoğu evli bayan paronaya oluyor haklı olarak...

ee sonra o çok kızıdğımız yadırgadığımız 2 .kadın gelip burda konu açıyor..
peki hani nerde o aldatılan kadına destek verenler 2.kadınları yuhhlayanlar..
2.kadının süsleyip püsleyip kuvvetli kaleminemi inandınız..
bi anda insanın düşünceleri nasıl değişir ve daha dün aldatılan mağdur kadına destek verirken ..işte ben böğle insanları anlamıyorum...daha doğrusu iki yüzlü insanları..

Hala ayın şeyi yapıyorsun arkadaşım!! Herkes ne demek istediğini anladı zaten, ispat olayına gerek yok...

Ben daha ne yapayım!! Ayrı şeylerden bahsediyoruz.. Lütfen artık!!
Konu o bile değil ya!!!​

benim anlamadığım bu konunun açılma sebebi bariz ,nereye değinilmek isteniyor amaç ne neye dikkat çekmeye çalışmış konuyu açan arkadaş bi düşünün olur mu?
sayfalardır adamın aldatmasını haklı çıkarmaya çalışıyosunuz.
neyin mücadelesini veriyosunuz?!!

Lütfen artık önce okuyup anlamaya çalışalım; ki yorumlarımız da en azından konuyla alakasız kalmasın!!!

ya üzülüyorum neden ferza arkadasimizin hakkini yiyoruz ki neden konuyu saptiriyoruz

Hala ayın şeyi yapıyorsun arkadaşım!! Herkes ne demek istediğini anladı zaten, ispat olayına gerek yok...

Ben daha ne yapayım!! Ayrı şeylerden bahsediyoruz.. Lütfen artık!!
Konu o bile değil ya!!!​

Bakın sizin yazdığınız konunun ana düşüncesi bu olmayabilir.Herkes olayı farklı yönlere çekti.Benim yorumum sizin yaptığınız yoruma değil,sizin yazdıklarınıza karşı başkalarının yaptığı yorumlara veriyorum karşılık.Anlatabildim mi ?

arkadaşlar konuyu genelden özele taşımanın bir manası yok.

aile yapısını, insani değerleri hiçe sayan türlü bahanelerle kendisi de dahil başkalarının hayatlarını söndürmeye çalışan insanlardan ve mantalitelerinin yanlışlığından dem vurulurken olayı bu noktaya getirmek yanlış

bizim bu konudan çıkaracağımız dersler var konu-komşu şu-bu değil mesele

bence bir kadının kendini aldatmaya böyle başlar...

Ben hiçbir şeyin mücadelesini vermiyorum.Ama sonra ağlayıp zırlamayın aldatıldım şöyle oldu böyle oldu diye.Kapalısınız bütün düşüncelere.! Zaten konuda bu değil ahlahi değer yargıları..! Bunlardan ödün vermemek için bazı fedakarlıklarda bulunmak gerekiyor.

Yazı çok güzel ele alınmış tebrik ederim. Gerçi bir süredir takip ettiğim kadarıyla burada yazan 2. kadınlar ve onu alkışlayanlar olduğu bir konuya rastlamadım ama gözümden kaçmış olabilir. Zaten toplumsal bir sorun çevremizde, medyada her yerde karşımıza çıkıyor. Topluma virüs girdiğinde onu defetmek kolay değil.
'Yuvanıza sarılın fırsat vermeyin 'olması gereken bir davranış ama hayatta her zaman geçerli olmuyor. Benim tanık olduğum birçok örnekte evine eşine son derece bağlı, her türlü fedakarlığa katlanan kadınlar da aldatılıyor. Hatta bunlar daha çok diyebilirim. Adamın içinde çok eşlilik varsa engel olmak zor. Aynı şekilde bir dediğini ikiletmeyen erkekleri de eşleri aldatıyor. Bunun şöyle yaparsan böyle yaparsan gibi bir formülü yok. herkesin elinden geleni yaptığına inanıyorum. Ancak dediğiniz gibi yetiştirilme tarzı, vicdan ve yuvaya sahiplenme gibi duygular engel olabilir.
Bir yerde 'ortak zevkler, ilgi alanları gibi konuları ağzınıza sakız yapmayın' demişsiniz. Buna katılmıyorum. Bence bunlar olmazsa olmazlardan. Evlendikten birkaç ay sonra insanlar konuşacak konu bile bulamaz hale geliyorlar. Ne kadar çok ortak ilgi alanı olursa evlilik o kadar az monotonlaşır diye düşünüyorum.

Ferza cım, senin ne demek istediğini herkes anladı da, bu tarz mevzularda konunun az da olsa dallanıp budaklanmasını ben normal karşılıyorum...

Yani senin yazından yola çıkarak yapılan yorumlar, şahit olunan olaylar, duyulan haberler, kişisel fikirler vs..herkes birşeyleri paylaşmak istiyor kendi adına...

Yoksa ilk sayfadaki yazın mail olarak herkese iletilmesi gereken bir yazı..kutlarım bu anlamda..

ferzanın sözleri açık
suçlu aramıyoruz
bu durum böyle devam ederse kanıksanır normal sıradan biir oaly haline gelir
düzgün aile ortamları
eşine kendine saygılı bireyler azalır
aldatmak ondan na geçmek normal bir ihtiyaç gereklilik halini alır ve yozlaşma olur

diyor...
eğer yanlış bir yorum yaptıysam düzelt ferzacım...

doğru yanlış hatalı aramayalım....
sadece bunun kanıksanmasına izin vermeyelim...
sağlık kişiliğe sahip nesiller ve aileler için...

kaydirigubbakcemile5

isde bu cümleye tamamen katiliyorumkaydirigubbakcemile5

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…