2. İşe giriyorum, hayatima hedefler koymaya çalışıyorum sizce be yapayım ?

Biliyorsunuz eski eşimle ayrıldık bana borç yıktı vs. Şimdi yıktığı borclar bitmek üzere. Ben gece bir işte çalışıyorum fabrikada 8 ile 2 arası. , birde gündüz işi buldum sabah 7 den 9 a kadar 2 saat. Öğlen 2 den 5 e kadar 3 saat.. Servis ablaligi okul başına 4.500 tl ayda 9 yada 12 de ordan alicam.. ailemle yaşıyorum eve 1 ekmek bile almıyorum babam sagolsun cocugumun herseyini karşılıyor. Banada birikim yap diyor.. bende diyorum ki bu ay borcum bitince servisten alan para ile cocugumun ve kendi ihtiyaçlarımı karsilayip normal çalıştığım işte ki para mı biriktireyim.. Bi motor hayalim var belliniler 75 bin falan ya onu alayım yada iphonelar zarar ermiyor iphone 15 falan alayım sizce ne yapayım?
Birikim deyince altın olur döviz olur falan, motorla iphonla yatırım mı olur? Babanız yatırım derken hani iphondan bahsetmemiştir bence.

Baba evinde çocuğuyla sığıntı gibi yaşarken, gece gündüz çalışıp iphone ve motor almak dump and dumper filmindeki market alışverişi sahnesiyle yarışır bence ... Senaristin bile aklına bu kadarı gelmemişti
Çocuğu uyuttum, eşim gece vardiyasında ben de ne izlesem diye bakarken burada takılıyordum, merak ettim filmi önerir misiniz?😂😂😂😂

Biliyorsunuz eski eşimle ayrıldık bana borç yıktı vs. Şimdi yıktığı borclar bitmek üzere. Ben gece bir işte çalışıyorum fabrikada 8 ile 2 arası. , birde gündüz işi buldum sabah 7 den 9 a kadar 2 saat. Öğlen 2 den 5 e kadar 3 saat.. Servis ablaligi okul başına 4.500 tl ayda 9 yada 12 de ordan alicam.. ailemle yaşıyorum eve 1 ekmek bile almıyorum babam sagolsun cocugumun herseyini karşılıyor. Banada birikim yap diyor.. bende diyorum ki bu ay borcum bitince servisten alan para ile cocugumun ve kendi ihtiyaçlarımı karsilayip normal çalıştığım işte ki para mı biriktireyim.. Bi motor hayalim var belliniler 75 bin falan ya onu alayım yada iphonelar zarar ermiyor iphone 15 falan alayım sizce ne yapayım?

Borçlar biter bitmez, eldeki tüm parayla böyle maddi değeri yüksek, seni aşan şeyleri alman yanlış harcama olur. Önce bir borçları bitir, bir iki kez kendine ve evdekilere tatlı ısmarla, küçük bir iki günlük geziye git. Daha sonra biraz para biriktir. İnsanın biraz maddi açıdan kenarda param var, kendime bir keyif kahvesi alayım rahatlığına ihtiyacı var bence.

Bir tanıdık var, 21 yaşında. Ailesinin maddi durumu kötüydü. Kız işe girdi. Yazım tam üç ayını tam zamanlı çalışarak geçirdi. Üç aylık maaşının tamamını ikinci el iphone için harcamıştı. O geldi aklıma. Ben o zaman şok şaşırmıştım. Yine şaşırdım.

Bir tanıdık var, 21 yaşında. Ailesinin maddi durumu kötüydü. Kız işe girdi. Yazım tam üç ayını tam zamanlı çalışarak geçirdi. Üç aylık maaşının tamamını ikinci el iphone için harcamıştı. O geldi aklıma. Ben o zaman şok şaşırmıştım. Yine şaşırdım.
Hadi 20-21 yaşında genç bi kızın böyle saçma bi harcama yapmasına neyse der geçersin de, çocuğuyla baba evinde boşanma aşamasnda olan kocaman kadın azıcık aklını kullanmalı artık ya.

Bunlar yatırım aracı değil ki..! Çocuğunuz ve geleceğiniz için bence altın biriktirin. Dünyanın bin türlü hâli var ki bunu bence sizin öğrenmiş olmanız lazım

Rahmetli Tarık Akan ve Ayşen Gruda geldi aklıma
  • hayatta idealiniz var mı?
  • idealim yok iphone taksidi bitsin onu da alıcam

Konu sahibi akılsız değil.
Sadece bir insan…
Bütün gün gece gündüz uyumadan çalışıp parasını istediği gibi harcayamamak bir telefona bile yetmemesi ne kadar ağır bir yük.
Evet senin bir çocuğun var.
Baba evindesin.
Köpek gibi de çalışsan bir telefon alma lüksün yok.
Ne acı. Ne ağır yorumlar ya.

Konu sahibi sana önerim bu kadar çalışma. Çocuğunun sana ihtiyacı var. Neredeyse hiç uyumadan işe gitmekten bahsediyorsun. Birini yapma ve o süreçte evladınla ol. İkinizinde bu zamanları bir daha gelmeyecek. Bir telefon bile lüks iken boşver kenara da atma. Sen zamanını ver çocuğuna

Sadece bir insan…
Bütün gün gece gündüz uyumadan çalışıp parasını istediği gibi harcayamamak bir telefona bile yetmemesi ne kadar ağır bir yük.
Baba evindesin.

Konu sahibi sana önerim bu kadar çalışma. Çocuğunun sana ihtiyacı var. Neredeyse hiç uyumadan işe gitmekten bahsediyorsun. Birini yapma ve o süreçte evladınla ol. İkinizinde bu zamanları bir daha gelmeyecek. Bir telefon bile lüks iken boşver kenara da atma. Sen zamanını ver çocuğuna
İyide konu sahibi gece gündüz çalışıp istediğini alamama temalı bi konu açmamış ki, motor ve telefon ile yatırım yapacak ikisi arasında kararsız kalmış. Sizce bu mantıklı mı? Ayrıca bu kadar zor şartlarda 55-56binlik telefonu keyfi almak çok ütopik.

Sadece bir insan…
Baba evindesin.

Sadece konu sahibinin değil ki çoğumuzun o lüksü yok. Kendi keyfinden, isteklerinden, arzularından önce çocuğunu be çocuğun geleceğini düşünmek zorunda. Çocuk yaparken kendini ikinci plana atacağını, çocuğun ihtiyaç ve geleceğinin kendi isteklerinden daha önemli olacağını düşünmüştür herhalde. Ne yapalım al yahu bir telefon alt tarafı, 6 aylık kazancını telefona göm, çocuğa da baban baksın eşşek gibi falan mı diyelim?

İyide konu sahibi gece gündüz çalışıp istediğini alamama temalı bi konu açmamış ki, motor ve telefon ile yatırım yapacak ikisi arasında kararsız kalmış. Sizce bu mantıklı mı? Ayrıca bu kadar zor şartlarda 55-56binlik telefonu keyfi almak çok ütopik.
Her ikisi de bir insanın ulaşabilmesi kolay olması gereken istekler , ihtiyaçlar.
Kadın bir taraftan gönlünü eylemek bir taraftan da yine çocuğu olduğu için yatırım da mı olsa ilerisi için gibi düşünmüş olabilir.
Aptalsın ahmaksın gibi yorumlar doğru mu?
herkes çok akıllı çok iyi de hayatında sanki diğerine aptal diyor.

X