2.evliliğimde bitmek üzere

Sizin daha önceki hikayenizi bildiği için bu tarz korkutmalardan faydalanıyor gibi. Size hiç bir şey yapamazlar. Daha önceki işinize dönün. Sizin ona eş olarak hiç bir faydanız olmayacağını, anne babasının davranışlarını normal bulmadığınızı ve onlara uygun bir insan olmadığınızı söyleyin.

Siz şu ana kadar hep taktik yemişsiniz. Farkında değilsiniz. Bu insanlar özellikle sizi çöpsüz üzüm görmüş. Ailesi arkasında durmaz diye düşünmüş ve haftalık, günlük eğitimlerle sizi eğitmeye çalışmışlar. Sizi öyle bir duruma getirmek istiyorlar ki artık her şeyi kabul edebilecek durumda olun.
Siz kendinizi çekince şiddete de başvurabilir. Anlattığınıza göre zaten bu kavrama uzak değiller.

“Siz öyle bir hale getirmelisiniz ki sizden vazgeçmeli. Senden ailenden nefret etmiyorum, kızgın değilim, herhangi bir şey hissetmiyorum. Beni öldürmekle tehdit eden birine karşı güven duyamam. Bu durumlar yaşanmasaydı da olmayabilirdi. Evlilikten beklentilerimiz farklı. Onunla ailesini kurcalamadan kararlı bir şekilde, sakince, bu iş olmuyor, kültürel fark, ailesel farklar var, denedik olmuyor. Sana daha uyum sağlayacak annene babana daha sabırlı birine ihtiyacın var ben o değilim. Seni de aileni de mutlu edemem. Gurur yapacak bir durum yok. Benden bu kadar.”

Korkuyorsanız işi falan bırakın. Ailenizin yanına gidin kaçın. O aracıları mutlaka arayın anlatın derdinizi. Siz korktukça bunu kullananlar olur. Lütfen kendinize güvenin. Dualarım sizinle olacak.

Babanıza da ailenize de haber verin. Bu adamın eski eşi ile konuşmayı denediniz mi?

Orta yol bulunamayacqgina eminsen, karsi taraf da merhamet ,vicdan olmadigina inaniyorsan
Geriye tek çare kaliyor
Boşanmak.

Sizi öldurecegini nerden cikardiniz bu arada? Yazinizda okumadim boyle birsey.
Cocugunun annesini öldürmediyse, size hic bisey yapamaz.
Uzaklastirma karari aldirirsan isyerine gelemez,polis gelir direkt.
Ayrica madem sorunlu olduguna inaniyorsun, bosanma fikrini ona empoze et.
O desin madem bosanalim diye
Kaç,kurtul
boşandığı eşine ailesi akrabaları sahip çıkmış benim ne kardeşim var ne bir dostum ne ailem .babam ilk evliliğimdede hiç sahip çıkmadı boşanma sürecimde kimsem yok ondan böyle korkmam.tehdit de edince insan korkuyor 10 yıllık düzenim iş hayatım :KK43:keşke evlenmeseydim

korkutuyor beni başka şehire gitsen de seni bulurum ailene cenazen gider diyor .bu ilde de işyerime gelir rezil ederler beni nasıl yapacağımı nerden başlayacağımı bir bilsem
İlk karısı karnında çocukla gitmiş onu öldürmemiş, sizi de öldürmez merak etmeyin. Sizin 10 da 1 iniz kadar bile mağdur olmayan insanlar bas bas bağırıp kendini yerlere atıyor, şiddet vaaar yetişin, adam öldürüyorlar diye, siz neyden çekiniyorsunuz? Yağmasanız da gürleyin.

Sizin daha önceki hikayenizi bildiği için bu tarz korkutmalardan faydalanıyor gibi. Size hiç bir şey yapamazlar. Daha önceki işinize dönün. Sizin ona eş olarak hiç bir faydanız olmayacağını, anne babasının davranışlarını normal bulmadığınızı ve onlara uygun bir insan olmadığınızı söyleyin.

Siz şu ana kadar hep taktik yemişsiniz. Farkında değilsiniz. Bu insanlar özellikle sizi çöpsüz üzüm görmüş. Ailesi arkasında durmaz diye düşünmüş ve haftalık, günlük eğitimlerle sizi eğitmeye çalışmışlar. Sizi öyle bir duruma getirmek istiyorlar ki artık her şeyi kabul edebilecek durumda olun.
Siz kendinizi çekince şiddete de başvurabilir. Anlattığınıza göre zaten bu kavrama uzak değiller.

“Siz öyle bir hale getirmelisiniz ki sizden vazgeçmeli. Senden ailenden nefret etmiyorum, kızgın değilim, herhangi bir şey hissetmiyorum. Beni öldürmekle tehdit eden birine karşı güven duyamam. Bu durumlar yaşanmasaydı da olmayabilirdi. Evlilikten beklentilerimiz farklı. Onunla ailesini kurcalamadan kararlı bir şekilde, sakince, bu iş olmuyor, kültürel fark, ailesel farklar var, denedik olmuyor. Sana daha uyum sağlayacak annene babana daha sabırlı birine ihtiyacın var ben o değilim. Seni de aileni de mutlu edemem. Gurur yapacak bir durum yok. Benden bu kadar.”

Korkuyorsanız işi falan bırakın. Ailenizin yanına gidin kaçın. O aracıları mutlaka arayın anlatın derdinizi. Siz korktukça bunu kullananlar olur. Lütfen kendinize güvenin. Dualarım sizinle olacak.

Babanıza da ailenize de haber verin. Bu adamın eski eşi ile konuşmayı denediniz mi?
eski eşinden evlendiğini sakladılar kadını ismen biliyorum .sözde büyü yaparlar kıskanırlar dendi .ailesini hep kötü söylediler etrafta tarafsız insanlarda öyle anlattılar hiç kadınla denk gelmedim eşimin kızı bize geldiğinde eşim kuzenim diye tanıttı beni anne yada sevmediğim üvey anne tabiri ile beni tanıtmadı

İlk karısı karnında çocukla gitmiş onu öldürmemiş, sizi de öldürmez merak etmeyin. Sizin 10 da 1 iniz kadar bile mağdur olmayan insanlar bas bas bağırıp kendini yerlere atıyor, şiddet vaaar yetişin, adam öldürüyorlar diye, siz neyden çekiniyorsunuz? Yağmasanız da gürleyin.
kendime biraz güvendim sağolun yapıcam baktım şiddet geliyor .çok üzüldüm o kadar yorgun ve kırgınım ki hayata karşı yüreğim yorgun kalbim kırık .sadece yalnız kalıp sakince boşanmak istiyorum aslında

Kusura bakma ama baban o kadar haklıymış ki sen batılı onlar doğulu bunu yermek için asla soylemiyorum ama doğulularda aile ne derse odur bunu siz anlayamiyorsunuz maalesef bence bosanmalısın
Aynen çok doğru söylüyorsunuz. Bizde çalışan doğulu bir çocuk vardı değil babası abilerinin bile sözünden çıkarmıyordu. Aldığı maaşı kuruşu kuruşuna onlara gönderiyordu. işe girip çıkmasına bile taa ordan onlar karar veriyordu kaç kere konuştum bizde böyle diyordu

kendime biraz güvendim sağolun yapıcam baktım şiddet geliyor .çok üzüldüm o kadar yorgun ve kırgınım ki hayata karşı yüreğim yorgun kalbim kırık .sadece yalnız kalıp sakince boşanmak istiyorum aslında
Ailenizle konuşun. Destek olmamışlar ama hiç yoktan çocuğunuzu alsınlar bir müddet, eşiniz ve kabilesine fark ettirmeden yollayın, yalnızken daha rahat başa çıkarsınız, sesinizi çıkarın, herkes duysun.

Hiç katılmıyorum. Benim eşimin ailesi de doğulu. Her erkek annesi ve babası oğlunu kontrol etmek ister evlenince. Buna yeltenir ama iş kocada bitiyor. Gerekli tepkiyi ve mesafeyi alırsa bi daha cesaret edemiyolar. Eşinin bu duruma çanak tutması bağımlı hale getirmiş.boyle olmaması lazım. Ne yazıkki bazı adamlar evlilik bilincinde olmayan sütten kesilmemiş oğlan çocukları gibi davranırlar. Allah böylelerinden korusun
İster katılım ister katılmayın siz istisnasınızdır herkes bilir genel tavırları bu yönde bende rizeliyim ama hiç davranışlarım benzemez ama biz neyizdir çok iyi bilirim maalesef

Boşanan eşleri iyi araştırmak lazım emin olana kadar evlenmemek lazım.
Konunun doğulu olmakla alakası yok bence .çevremde çok doğulu var ama gayet anlaşılır insanlar.
Siz de babanızla konuşun son defa beni öldüreceğini falan söylüyor dersiniz , buna rağmen yine destek çıkmıyorsa, bir avukatla görüşüp boşanma davası açın ,ömür geçmez böyleleriyle.ayrı şehire taşınırsınız. Ortak çocuğunuz da yok sanırım . İzinizi kaybettirirsiniz.

ben aileme kurban ettim herkesi kurban ederim diyor

Hiç katılmıyorum. Benim eşimin ailesi de doğulu. Her erkek annesi ve babası oğlunu kontrol etmek ister evlenince. Buna yeltenir ama iş kocada bitiyor. Gerekli tepkiyi ve mesafeyi alırsa bi daha cesaret edemiyolar. Eşinin bu duruma çanak tutması bağımlı hale getirmiş.boyle olmaması lazım. Ne yazıkki bazı adamlar evlilik bilincinde olmayan sütten kesilmemiş oğlan çocukları gibi davranırlar. Allah böylelerinden korusun
Bakın bi üstteki yorum tam da benim dediğim işte çünkü biliyorum çok arkadaşım komşum oldu

eski eşinden evlendiğini sakladılar kadını ismen biliyorum .sözde büyü yaparlar kıskanırlar dendi .ailesini hep kötü söylediler etrafta tarafsız insanlarda öyle anlattılar hiç kadınla denk gelmedim eşimin kızı bize geldiğinde eşim kuzenim diye tanıttı beni anne yada sevmediğim üvey anne tabiri ile beni tanıtmadı

Abi bu nasil sonsuz guvendir. Sizin anlattiklarinizdan ben esinizden ve ailesinden korktum bunlar ruh hastasi diye hic korkmuyor musunuz? Ben herhalde tasi taragi toplar kacardim siz ustune ayni ilde kalmaktan falan bahsediyorsunuz. Bunlarin neyine kim ne buyusu yaptiracak komik komik isler siz bir de bunlara inaniyorsunuz. Yapmayin Allah askina kendinizi bir toparlayin sonra oturup mantikli dusunun. Ailenizi ve yakinlarinizi durumlardan haberdar edin. Bu adamla inatlasip bosanmayi falan anlatmayin bir karar verin ve uygulayin. Avukata danisin ona gore hareket edin.

İster katılım ister katılmayın siz istisnasınızdır herkes bilir genel tavırları bu yönde bende rizeliyim ama hiç davranışlarım benzemez ama biz neyizdir çok iyi bilirim maalesef
Saygi duyuyorum dusuncenize. Bu da bnm fikrim. Bence bu genellemelerle ön yargı doğuyor. Asıl mesele insan olmakta ve kendini bilmekte. herkes bir değil. Kimseyi korkutmamak lazım. Gerçekten iş kocada bitiyor. Kocan arkandaysa gerekli tavır varsa kimse üzemez de ilişemez de.ama tam tersiyse de vay halimize. Allah herkese vicdan versin diyelim. Ne diyeyim

Ay bu ne yaa.arkadaslarinizla bile caniniz istedigi gibi bulusamiyosunuz bulustunuz diye birde gonul mu aliyosunuz .neden ya neden.bu nasil bi hastalikli ruh hali.nasil bi aile.esiniz kisisi sizi haketmiyor .kimsenin kimseyi rahatsiz etmeye hayatina burnunu sokmaya hakki yok.adam aile olmaya yuva kurmamis.karim olsun aileme hizmet etsin onlarin buyundurugundan cikmasin diye kurmus.yol yakinken dön bunlar seni hasta eder

Abi bu nasil sonsuz guvendir. Sizin anlattiklarinizdan ben esinizden ve ailesinden korktum bunlar ruh hastasi diye hic korkmuyor musunuz? Ben herhalde tasi taragi toplar kacardim siz ustune ayni ilde kalmaktan falan bahsediyorsunuz. Bunlarin neyine kim ne buyusu yaptiracak komik komik isler siz bir de bunlara inaniyorsunuz. Yapmayin Allah askina kendinizi bir toparlayin sonra oturup mantikli dusunun. Ailenizi ve yakinlarinizi durumlardan haberdar edin. Bu adamla inatlasip bosanmayi falan anlatmayin bir karar verin ve uygulayin. Avukata danisin ona gore hareket edin.

Aynen. Bu kızda karşıdakine sonsuz güven durumu var. Haftasonu çocuk geliyor, annesini ismen tanıyorsa da insan bir arar sorar. Bunlar deli olsa, ailesi destek çıksa da kızı bebeğiyle kaçtı diye öldürmek ister. Kızcağız şiddet uygulanan biri diye ne yalanlar anlatılmış. Bu inanmış.

Konu sahibi eşin karaktersiz biri. Sen babana annene haber ver ve işle alakalı amirine anlat durumu kaç oradan. Sakın görüşmeyi falan da kabul etme.
Hep vurulanlar bir görüşelim, konuşalım beni son kez dinle diye oluyor.

Rezil olmayayım diye ayrılmak istemiyor, kadını öldürecek olsa çarşaf çarşaf detayları herkes öğrenecek. Bundan korkmuyor.

Aynen. Bu kızda karşıdakine sonsuz güven durumu var. Haftasonu çocuk geliyor, annesini ismen tanıyorsa da insan bir arar sorar. Bunlar deli olsa, ailesi destek çıksa da kızı bebeğiyle kaçtı diye öldürmek ister. Kızcağız şiddet uygulanan biri diye ne yalanlar anlatılmış. Bu inanmış.

Bu adamin kimsenin bilmedigi bir falsosu mu var ki ailesi bu kadar kontrol altinda tutmak istiyor acaba? Valla konu sahibi yurek yemis gibi ben boyle bir adam ve aile ile ayni cati altinda korkarim, can guvenligimden endise duyarim. Konu sahibi ustune eski esin buyu masallarina inanmis.

Bu adamin kimsenin bilmedigi bir falsosu mu var ki ailesi bu kadar kontrol altinda tutmak istiyor acaba? Valla konu sahibi yurek yemis gibi ben boyle bir adam ve aile ile ayni cati altinda korkarim, can guvenligimden endise duyarim. Konu sahibi ustune eski esin buyu masallarina inanmis.

Bu sürekli arama, çağırma, sürekli trip atma olaylarını ben burada çok okudum. Sürekli kontrol altına alma amaçları.
Hatta bir üye ders çalışırken 20 kere arayan kayınbabadan bahsetmişti.
Bu tarz ailelerde gelini mal gibi görüyorlar. Kontrol altına almaya, çevre edinmesini engellemeye çalışıyorlar. Kadının söz hakkı yok. Sadece kendi yakınları ile görüşsün mantığı.

Sorduğunda seviyorum bizi sevsin, kabul etsin diye yapıyoruz diyorlar. Burada demişler aslında başkaları ile görüşmeni istemiyoruz diye.

Benim anlamadığım adam kızı 1,5 yıl ayakta uyutmuş. Bu adamın herhalde sosyal hayatı da yok. Görümcesinin nasıl bir hayatı var? Adam kaç kardeş?

Merhabalar içimi dökecek dostum yok siz dostlarımdan güzel yorumlarınızı almak istiyorum.
ilk evliliğinde defalarca aldatılmış;kandırılmış;şiddet görmüş bebeği küçücükken kimseden destek almadan boşanmış bir bayanım.
güven problemleri vs derken 5 sene sonra 2.evliliğimi yine benim gibi evlenip ayrılmış bir kızı olan biri ile yaptım.
evlenmeden önce 1.5 sene tanıdık birbirimizi son 3 aydada ailesi ile tanıştım .ailesi hoş sevecen yaklaşan insanlardı keza akrabaları da öyle.
benim babam ise bu evliliğe karşı çıktı görmeden tanımadan kendisi askeri personel .sadece durumu izah ettim biz batılı onlar doğulu o kültürle yapamazsın ancak düzenini kurdun bozma dedi.ama yalnız olmak da zordu .
tabi ben belki yıllarca tek başına bir çocukla ayakta durmanın zorlugu ile evlendim aileme rağmen .ailemle olay tatlıya bağlandı ailem uzakta yaşıyor zaten.
evlilik ilk başta bir anda bir eş sorumluluğu maddiyat vs zorlanmadım desem yanlış olur senelerce tek yaşa.alışmaya çalışıyorum iş ev eşiminde bir kızı var onunla da güzel vakit geçiriyoruz 6 yaşında annesi ile kalıyor ama haftasonları balım benimle.iş cocuklar eş derken kendime zaman kalmıyor .yeterki huzurum olsun.
gelelim konuya kayınvalidem evlendikten sonra işyerim ypgun olmasına rağmen ayrı kayınpederim ayrı arıyordu bende beni seviyorlar düşüncesindeyim .asıl olay kontrolü oğullarını bırakmamak .
haftada yoğun çalışmama rağmen 3/4 kez onlardayız .baktım e biz sizi özledik hadi gelin altıda işten cıkıyorum sofra kur kaldır servis yap gece birde evimize dönüyoruz ben sabah gözüm kapalı giyiniyor işe gidiyorum tabi eşim razı durumdan yorulan benim .cocuklar iş temizlik.
kayınvalidem sözde şaka yapıyor evine gizliden gelicem temiz değilse komşulara kadar haber verip seni rezil edeceğim dedi bir kaç kez ben sessi,z kaldım ama eşimle tartışmaya sebeb oldu eşim ailesini çok üstte tutuyor.onlar hep haklı.
sonra biz arkadaşlarımızı eve davet edemez olduk her akşam görüntülü arama ve aramayı yapan kayınpederim ;kayınvalidem ayrı telefonla arıyor bir yere gitsek sözde küsmeler gittiğimiz yerdne kaldırıp yanlarına götürmeler eşim nasıl sessiz .bir gün bir kafede arkadaşlarımız ile çay içiyorduk bir tavir kayınpederim ben sizi sevmiyorum siz kafanıza buyruk davranıyorsunuz diye bana tavır almalar .eşim masan kalkıp koşarak babasının evine gitti.
sözde gönül aldık.
bir gün işten erken çıktım tam 14 kez kayınpederim nerdesin diye arıyor cumartesi günü o gün güzellik merkezinde işlemim var.
artık ya sabır çekiyorum içimden olay hem kontrol etmek hemde haftasonu akşamını onlarla geçirmemiz .en son görümcmi arayıp nerde olduğumu teyit ettirmesi vs bende patlama noktası oldu.
öncesindede ailemin yanına gittik barışmak için ne kadar nerde kalacaksınız gibi sürekli her konuya dahil olmalar kayınvalidemin hani benim babamların yanına gidiliyor ya ne kadar harcanıyor para onun peşine düşmesi gibi gibi olaylar.
en son patlama noktasına boşanma eşiğine geldik eşim babasını aradı dedi sizin yüzünüzden biz ayrılma noktasına geliyoruz dedi .sonrası ne ben onlarla konuştum ne onlar benimle.babası beni aradı ama ben açmadım.
beni kontrol etmesinin sebebi eşimin güvenmediği arkadaşları ile biraraya gelirsek ben yanılıp düşer onlarla görüşürmüşüm ne ayıp...
eşim ailesi ile görüşüyor ben görüşmüyorum ama eşim bıraksam hiç bir şey olamamış gibi yine beni götürür
geçen gün annesi eşimi yemeğe çağırdı aman allahım eşim eve bir geldi sen bilerek yaptın ailemle görüşmemek için bahane ürettin bağırıp çağırıp elindekileri fırlatıyor.görüşeceksin ailemle sen kimsin
dedim ben sürekli hayatıma müdahale edip sizin eviniz ayrı diyen kendilerinde suç kabahat bulmayan insanlar ile görüşmek istemiyorum bir önceki gelinlerini 4 ayda hamile iken kaçırmışssınız dedim kavga büyüdü.
eşim resmen düşman gibi pusuda onlarla beni yeniden bir araya getirme derdinde
ben dedim ayrılalım böyle olmaz ben gerçekten ailesi ne ne bakmak ne görüşmek istemiyorum
kabul etmiyor isede ben küçüçük evladımla zamanında ayakta kaldım yine kalırım artık sıkıntı kaldırmıyor yüreğim
ne yapacağımı bilmiyorum
ailem asla bana destek değil
eski evliliğimdede öyleydiler.
ne yerim ne içerim ne ihtiyacım var benimle ilgilenmezler .ailemden destek alamıyorum ama ben evimide tutarım evladım da var ben huzursuzluktan sa boşanırımda eşim ailesini haklı görüyor ne var sana kıymet verildi sen nankörsün diyor bana akıl verin lütfen
Boşan bu aile komple sorunlu , birey olamamışlar, ilk karısı zavallı kaçıp kurtulmuş, sen de kaç kurtar kendini yoksa kanser ederler seni ...

Bu sürekli arama, çağırma, sürekli trip atma olaylarını ben burada çok okudum. Sürekli kontrol altına alma amaçları.
Hatta bir üye ders çalışırken 20 kere arayan kayınbabadan bahsetmişti.
Bu tarz ailelerde gelini mal gibi görüyorlar. Kontrol altına almaya, çevre edinmesini engellemeye çalışıyorlar. Kadının söz hakkı yok. Sadece kendi yakınları ile görüşsün mantığı

Olive ben en cok neyi merak ediyorum biliyor musun bazi hemcinslerimizin evlilik kriteri ne ben bunu gercekten merak ediyorum. Boyle adamlar daha evlenmeden kendini belli eder.

Olive ben en cok neyi merak ediyorum biliyor musun bazi hemcinslerimizin evlilik kriteri ne ben bunu gercekten merak ediyorum. Boyle adamlar daha evlenmeden kendini belli eder.
Çok haklısın kesinlikle!

Ya bu kızın ciddi terapiye böyle sağlam arkadaşlara ihtiyacı var. Terapiden çok bence en önemlisi sağlam çevre ve arkadaş.

Kız anladığım kadarıyla sevgi, şefkat eksikliği var. Ailesi ilgilenmemiş. İlk evliliğinden ayrılırken babanın arkasında durmasını istemiş. Bu hırtöz de oradan vurmuş sanırım. Bizde aile bağları güçlüdür, ben korurum, ederim falan.

Ama ne olursa olsun kınamıyorum 4 aylık hamile kadın evden kaçıyor. Kadın manyak, deli desen bile tuhaf hikaye. İnsan sorgular.

Sonra diğer kadınla benzer sorunlar olmuş ki, iki kişiyi bir araya getirmiyorlar.

Bu kızı peşkeş çeken aracıları Allah doğru yola getirsin. Aileden para almış gibiler. Adiler. Klasik konu sahibi ortada da yok. Kendi kendimizi eğliyoruz.

Erkek hayatında olmadan aslında harika yaşarmış. Arada küçücük 5 yaşında kız çocuğu var.

1-Karşıdakini sorgulamadan kabul edersen onun vicdanına kalırsın.
2- Ailenin içine sinmediği evliliklerde genelde o evliliğin sonu olmuyor

Son düzenleme:
X