2.çocuktan sonra eşimle aramızdaki uzaklık geçer mi

Aneksenamunnnn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2024
65
13
28
Sezaryenden sonra eşim hep yanımda oldu yardım etti dikişlerim iyileşene kadar izin aldı.İşe başladığında artık uyanmamaya başladı benim yorgunluğum arttı oğlum kolikti şimdi biraz daha iyi.Bir kere oğlumu alırken elimi ittirdi,bir kere de sabah işe giderken ben beni öpecek sandım oğlumu öpecekken yanağımı uzatınca beni öperken yüzü değişti.Asla eşimden böyle şeyler görmedim çok şaşırdım üzüldüm.Yorgunluğum arttığı için belki gergin davrandım.Cinsel hayatımız da belki 2 ayda 4 kere falan olmuştur.Oğlum sürekli ağlar uyanık olduğunda zar zor yemek yaparım.Normalde çalıştığım için alışkın da değilim eşim de yemeği çok yapardı.İstiyorum ki bir kere de ooo eline sağlık güzel olmuş desin tuzunu muzunu eleştirir illa hevesimi kırar.Geçen arkadaşlara gidecektik börek yapmış yetmez eşime diye yemek yaptım.Telde konuşurken börek yapmış arkadaş ben yetmez diye yemek yaptım dedim.O da yeterdi keşke yapmasaydın dedi ben de senin için yaptım bana kalsa yeterdi olmadı yarın yeriz dedim yarın arkadaşa geçeceğiz ya dedi neyse yapmış bulundum dedim o da yanına pilav da yap yiyelim o zaman dedi ve soğuk kapattı.Ben de sinirlendim bundan sonra kendimi sıkıştırıp yemek yapmıcam heveslisi değilim dedim.Ne diyorsun sen beni yemekle mi tehdit ediyorsun ben de yapmam o zaman herkes bulduğunu yer vs dedi ben cevap vermedim.O akşam biraz ayağımı ayağına değdirdi ama ben gülümsemedim.Sonraki gün arkadaşına hava atmak istedi sen yemek yapmıyorsun yardım etmiyorsun vs diye ama adamın eşine süprizler yaptığı sevgililer günü evlilik yıldönümü vs her şey yaptığı .Bizimki de gerek yok gibi konuştu.Orada da gerildik bi.Sonra 1 hafta uzaklık devam etti.Dün kendi çocukluk arkadaşım geldi bizle kalmaya sonrasında mangala gittik.O kadar düşünceli davranıyor aman uzak kaldın yemeğe şöyle böyle herkese soruyor en son bana soruyor falan.Bende yine sinir oldu tabakları biraz hızlı koydum.Noldu sana dedi.Şimdi boşver dedim.Bugün yine arkadaşım bende.Gece kaç kere kalktım arkadaşıma uykunu alamadın dimi diyor.Bana bir kere böyle sormaz demek ki ince düşünceli olabiliyor.Bir de gece oğlum mıkırdanıyormuş ama ben uyuyormuşum acaba aç mı diyince eşim uyandım bana bakıyordu ama yine eskisi gibi bakmıyordu yüzü değişikti.Herhalde soğudu.şimdi ben babama gitsem biraz moralim düzelir diyorum uzak kalmış oluruz diyorum ama kızım anaokuluna yeni alışmaya başlıyordu ne yapsam bilemedim

Bebeğin yorgunluğu ve gerginliğinden incir çekirdeğini doldurmayacak şeyleri iki taraflı mesele ediyorsunuz. Tamam, gerginsiniz ama bu kadar trip usandırır yani. Ayrıca kolik bir bebekle aktif cinsel hayat yaşayabilen Rambodur.

Birde usulen elbet önce misafire sorulur, öncelik onundur. Bunu takmanız cidden saçma olmuş.

Burda bir arkadaşım ve dayısı, yengesi (65 yaş) dahil bir yere gittik. Ağaçtan badem toplamışlar adam ayıklamış avucunda ilk bana ikram etti sonra sırayla ikramda bulundu. Karısına bir haller oldu, kocası sorunca resmen omuz silkerek "En başta bana vermen gerekti" dedi Bir yaşına baktım, bir yaptıklarına komik geldi. Siz anlatınca aklıma bu sahne geldi yine güldüm

Cinsel hayatımız da belki 2 ayda 4 kere falan olmuştur.
belki iki ayda dediginiz zaten bunun ilk haftalari daha ameliyatli yerleriniz iyilesmenisti - 40 gün zaten lohusalik kanamanin devam etmesi falan. kaldi ikj hafta onda da 4 defa bence guzel yani.
kendinizi aramız kötü diye sartlamayin. bebek ile herkesin sinirleri gerilmiş. zaman icinde normallesirsiniz bence

Yeni bebek olmuş yorgunsunuz gerginsun
Googlea başım ağrıyor yazınca gelen kanser tespiti gibisiniz he.

Adam sizin gereksiz tripleriniz yüzünden soğumuş olabilir mi? Sadece soruyorum.

Misafirinizle, hele ki sizin arkadaşınız olan bir misafirle ilgilendi diye bile trip atmışsınız. Normal şartlarda bir kadın bundan hoşnut olur.

2 aylık bebekle haftada 4 kez düzenli seks mi bekliyorsunuz cidden? Mümkün mü böyle bir şey?

Bu kadar misafirlere oncelik vericegine biraz da esine ver istersen. Misafir konusumu eş konusumu belli degil. Belkide adam bunlardan bunalmistir.

Valla 2.çocuktan sonra cinsellik çok azaldı malum çocukların gece uyanması bazen geç yatmaları bizimde pertimizin çıkması.
Ertesi güne erken uyanıyoruz sabahları işe gidiyoruz çocukları okula bırak et.
Zor zaman ayırıyoruz.
Siz 2 ufak çocukşa bu kadar sosyal olmasanız bi süre olmaz mı.
Bence bunlarda yoruyor sizi.
Yani normal dışarı gezmesinde bile yoruluyoruz.
Her iki tarafta da gerginlik hissettim.
İnşallah çözersiniz

Ortada aşılamayacak bir problem göremedim. Eşiniz anlattığınız kadarıyla anlayışlı biri. Sezaryenden sonra hep yanımda oldu, yardım etti demişsiniz. Siz çalışırken çoğunlukla yemeği o yapıyormuş. Burada yazdıklarınıza bakılırsa size destek olmaya çalışan bir eşiniz var. Evinize gelen misafirinizle ilgilenmesi de hoş bir davranış. Belki siz lohusa psikolojisiyle bazı anlarda fazla alıngan davrandınız ve eşiniz de alttan almayı beceremediği zamanlar trip attı ve işler bu noktaya geldi.

Bence ikinizin de zamana ihtiyacı var. Sonuçta ikinci çocukla hayatınız yeni bir düzene giriyor ve alışmaya çalışıyorsunuz. Bu süreçte birbirinize karşı daha anlayışlı olursanız ve trip atmak yerine rahatsızlığınızı açıkça dile getirirseniz aşılamayacak bir sorununuz yok bence.

Ama dedim ya normalde böyle ince olabiliyorsa bana da olması gerekmez mi eskiden öyleydi zaten.Yani empati kurup yoruldun gel vs diyebiliyor bana hiç demiyor öyle uykunu alamadın dimi gibi şeyler

Eşimi hiç bana böyle uzakmış sanki nefret ediyormuş gibi bakışlarını görmemiştim emin misiniz düzelir miyiz.Dün gece ağladım biraz sabah niye gözlerin şişti dedi uyuyamadım dedim bal gibi biliyor ağladığımı tanıyor beni ama hala daha aynı ben olsam kıyamazdım.Dün de bacağıma bakıyordu basenlerim çok genişledi 13 kilo verdim 2 ay oldu doğum yapalı ama daha eski kiloma gelmeme 10 kilo daha var.Çok karamsarım sanki artık o eski ben yok hayatım bitmiş ve eşim beni eskisi gibi sevmeyecek gibi

Ama evde daha çok geriliyorum ben gerçi başka çiftleri onların arasındaki muhabbeti görünce niye ben aynı değeri görmüyorum diye de geriliyorum

Belki de öyle bir şey var.Varsa Allah bana göstersin inş salak yerine konmayayım.Ama biz işyerindekilerle geçen hafta toplu şekilde mangala gittik ve eşim beni ortaya alıp dans etti.

Yeni degisti sözünüzü anlamadım zaten iyi değilmiş aranız.Siz yazdıklarınızı bı tekrar okuyun zaten tuzu eleştiriyor bı eline sağlık demiyor özel suprizlere gerek yok diyor hatta yemekte en son size soruyor şak lafı yapıştırıyor genele bakinca bizimi kendinizimi kandırıyorsunuz kusura bakmayın yanlisda anlamayın bı kadın pat anne evine gideyim ozlermi beni dedimi Öncesi iyiye inanmam.Beni inandırmak zorunda değilsiniz genede kendinize dürüst olun baştan beri hep ilgili olan idare eden zaten sizmiydiniz

Yok gerçekten öyle baktı bana normalde gözlerinin içi gülerdi sanki dudaklarını iğrenir gibi büzersin ya.Belki de bıktırdım onu.Bilemiyorum

Evet onu ben de düşünüyorum ama konuyu açasım gelmiyor durduk yere nasıl açılır onu da bilmiyorum gurur da yapıyorum sanki anlamadım ki ailemden böyle gördüm gördüğümü de uyguluyorum galiba yanlış da olsa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…