2 çocuklu hayata adapte olamıyorum

İyi de onunkiler büyük. İlkokul kaç o da önemli. Benim 7 ve 2 yal iki oğlum var. Evde 3 yetişkiniz. Haklarından gelemiyoruz. Evi sabah topluyoruz, daha iki saat geçmeden aylardır ellememiş gibi oluyor. Yanımızda toprak yol var, ev her gün bir parmak toz oluyor. Sürekli topla, sil, temizle döngüsündeyiz ama nasıl oluyorsa ev sürekli dağınık. odanın birine girilmiyor, orası bile dağılmış napalım yani dağınık diye ölelim mi? Amaaan olduğu kadar sıkma canını.

Bence çalışan kadın için aynı zamanda ev çocuk işi çok zor istediği kadar yardımcı gelsin, ben kendime zor bakıyorum ütüsü temizliği cartı curtu annem gelince detaylı temizlik yapıyor
Çocukların daha dersi bilmem nesi vardır hani bazen diyorum evli çocuklı olsam kocamla ne zaman sevişcem, izinli günlerimde bazen seçim yapmam gerekiyor gezmek mi evi temizlemek mi vs gibi, sizde bir adapte sorunu yok da iş yükü fazla bence

Bir yaşında oğlum var daha dün dedim ki ben herhalde bundan sonra hiç akşamları oturup bir bardak çay içemeyeceğim.

Ben bu saydığınız insanlar gibiyim . 2 tane çocuğum var evim her zaman gece gündüz derli topludur evde yaşanmıyormuş gibi. Devamlı çocukların arkasından gezer toplarım uyku uyumam gece onlar uyuyunca ben uyumam kendime zaman ayırmam evi toplar temizlerim her gün süpürge açarım bazen günde 3 kez ev süpürürüm düzen hastası gibi bir şeyim. Amma ve lakin derseniz ki bu şekilde mutlu musun aslaa. Ben de sizin gibi olmak istiyorum. Ev dağınık kalsın umursamiyim beni rahatsız etmesin çocuklarımla vakit geçireyim ev dağınık kalsın kapıyı çekip çıkayım istiyorum ama yapamıyorum. Sizin haliniz çok normal kimse sizi yargılayamaz yadırgayamaz. 2 çocukla her şeye yetişmek o kadar zor ki. Bırakın eviniz dağınık olsun tezgâhınızda bulaşığınız olsun siz çocuklarınıza kendinize zaman ayırabiliyorsanız sizden iyisi yok. Ev kirlenir temizlenir. Kiminin çocuğu çok usludur evi dağıtmaz ya da çok usludur kadın gidip evini temizler çocukları oynar. Bazısı da veriyor eline tableti telefonu onlar ona gömülürken işini yapıyor ya da o çocuklar zaten onun başından kalkıp yemek bile istemiyor . Uzun yazdım kusura bakmayın amacım kimseyi kırmak yargılamak da değil ama emin olun haliniz çook normal. O çocuklar büyüyünce zaten eviniz derli toplu olacak şimdi bakın keyfinize çocuklarla kendinizle ilgilenin. Sizin evinizin düzeni de kimseyi alakadar etmez. Evinizin dağınık halini önemseyecek insanları zaten evinize almayın.

Ya Allah aşkınaa çocuklarınızla ne güzel oynuyorsunuz mutlu büyüyorlar ikinci yorumu yapıyorum çünkü bu yazınızı yeni okuyabildim. O çocuklar için evin ne halde olduğu değil ailesinin nasıl olduğu önemli. Ne güzel vakit geçiriyorsunuz oynuyorsunuz karınları tok anneleri babaları onlarla oynuyor vakit geçiriyor. Eviniz dağınık olsa nee olmasa ne. Bir kaç seneye zaten böyle dertleriniz kalmayacak ama o çocuklar mutlu huzurlu büyümüş olacak ne güzel bir çocukluk

İşte onlar yıktı ben toparlarım hemen diyemiyorum çünkü 3 yaş zor bir yaşmış. Evet küçük olan bacağıma yapışıyor kucak istiyor vs.. Ama kızım ortalığı yıkar onun dağıttığı şeyi toplarsam. Mesela muz mu yicek yanlışlıkla muzun kabuğunu filan ben soyayım akşama kadar ağlar aman diyim kızım 2 yaşına kadar hayat çok kolaydı ne olduysa 2 den sonra oldu bacıı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…