2 çocuklu hayata adapte olamıyorum

Birine bakamıyorken diğerine neden hamile kaldın..

Bir de gününüze gezme ekleyebilirsiniz..çocukları bebek arabasına koyun yürüyüş yapın o da iyi gelir. Bisiklet kullanıyirsanız arkaya takılan kapalı vagon gibi birşey var o da olur. Araba varsa çocukları arabaya koyup kapalı çocuk kafeleri var içerisinde oyun yeri var . Hemen yanyana da masalar var kahve ićer oturursunuz. Evden uzaklaşmak ev işi yapmayı verimli hale getiriyor. Mesela gün boyu ćamasır katlamaz belki insan evde elinde sürünür. Ama dışarda vakit geçirip gelseniz akşam yarım saatte tüm evi toplarsınız. İlginç bir zaman kavramı var ev işlerinin. Enerji ile çok doğru orantılı

Uzun bir aradan sonra peşpeşe iki doğum yapmışsınız siz de benim gibi Yalnız olmadığıma sevindim hele elinizin şeyden çıkmama durumu tam benim durum gibi konu sahibi iyi ki konuyu açmışsın
Sadece cocuklarla hasir nesir olsam amenna
Ama surekli birilerinin gelmek istemesi onun hazirligi evin temizligi cok yoruldum artik
Psikolojik olarak cok buyuk seylerden gectim hala toparlanamadim ama insanlar cok acimasiz herkes gotunu yayacak yer ariyo
Carsamba gunune bi arkadasim kiz kardesiyle gelmek istiyo, kiz kardesi ev gorme cocuk gorme icin gelmek istiyo. Yanliz bu kisi 3 yil once ev aldi biturlu gidemedim kismet olmadi. Onunda kizi 4 yasinda. E ben gelmedim sen niye geliyosun demi!
Bugun oturdum dusundum karar verdim yarin bi bahane sunucam musait degilim dicem.
Ciddi anlamda bunalima giriyorum birisi misafirlige gelmek istediginde.

Buyuk cocugu krese verin hayatiniz duzene girer. Herseye yetisirsiniz tek cocuk oyuncak gibi :)

ben olsam bende kabul etmezdim böyle birini. hayır diyemeceğim misafirde de yarım gün temizlikçi çağırıyorum ikramlıklar için de destek alıyorum daha kolaylaşıyor işler tabi maddi durumunuuz bilemiyorum ama 2 saat bile alsanzı temzilikçi misafir öncesi sizi rahatlatır.

Ikramliklar icin sirf misafir geliyo diye 80 euroluk yaptirdim. Her hafta 1 misafir geldigini dusunursek 80 ×4= 320 euro...
Temizlikci hayatim boyunca hic cagirmadim, esim yada ben yaparim. Evimin duzenini temizlikciye anlatana kadar bu sekilde idare ediyorum
Bugun ogleden sonra kabul edemicemi bildiricem zaten

Ev mecbur dağılıyor. Bana tek çocuk dağıtmaya yetiyor. Ki eşimin de çocuktan kalırı yok. Ben düzenli yardımcı alıyorum her hafta yarım gün en azından büyük temizlik ile uğraşmıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…