2.çocukla evliliğim çıkmaza girdi.

İyi niyetle yorum yaptığınıza eminim bununla birlikte küçük bebeğin kendisiyle kimin ilgilendiğinin farkında olmadığı yönündeki düşüncenize katılmıyorum.
Son yıllarda yapılan araştırmalar bebeklerin bizim düşündüğümüzden daha fazla hissiyat ve farkındalık sahibi olduğunu söylüyor.
İlgiyi yarı yarıya bölmek mümkün değilse bile
en azından üçte iki oranında büyük çocuğa,
üçte bir oranında da bebeğe ilgi göstermek doğru olur.
Çocuklarla çalışan biri olarak,iki çocuk arasında en az 3 yaş olması gerektiğini düşünüyorum.
Aksi halde hem çocuklar,
hem de anne yıpranıyor.

Anne var kayınvalide var siz varsiniz.daha ne olsun.bir kaç hafta sonra dogum yapacağım.esimden baska kimsem yok.içecegim çorbayı yiyeceğim yemegi bile düşünüp buzluğa attım.maalesef hastaneden gelince bir çorba yapanim olur mu onu bile bilmiyorum.kayinvalidem var ama yapar mı bilmem.evet çocuk işi zor biliyorum.benim de bir çocugum var.yine de kusurabakmayın ama bana fazla mızmız geldiniz.eşinize de işten çık demek çok şımarıkça

Konu sahibi arkadaşım belli ki yorulup bunalmışsınız o nedenle sağlıklı düşünemiyorsunuz.
Eşiniz işten çıkmasın,çalışıp para kazanmaya devam etsin,siz de bebek-çocuk bakımında eğitimli ve profesyonel bir yardımcı tutun.

Panik atak hastası olarak hem ilk hem 2. çocuğunuzu çok iyi planlamalı buna bağlı olarak çok çok iyi korunmalıydınız.

İlki hemen olmuş ama zorlukları yaşadınız gördünüz 2 yıl geçince neden 2. ye hamile kalmak bu şartlarda??

Bu kadar zorluğu tecrübe etmiş biri olarak 3. gelmeden çift korunma yöntemi uygulayıp kendinizi garantiye alın bence.

Bebekler konusunda; aileleriniz yanınızdaymış yine şanslısınız. İşe başladığınızda düzen oturur sanırım.

Sizinle bir yerde oturup konuşsam dertleşsem.. O kadar tanıdık ki yazdıklarınız o kadar bana ve evliliğime ait ki. Niyeyse bana çok yakın geliyorsunuz çok tanıdık

tam olarak sorunu anlamadım ben. çalışmıyorsanız neden kızı birine oğlanı birine bırakıyorsunuz ki?
Yine de yoruldum diyor biz ölelim

Biri 3 aylık biri 5 yaşında iki kızım var annemle aramda 5 dk yürüme mesafesi olmasına rağmen 3-4 günde bir 5 dk kızları kapıdan görür ve gider hiç yardımı yok bana
İlk 2,5 ay büyük kızım kreşe gitmeyi reddetti eşim zaten işten geç geliyordu tek başıma kardeş kıskançlığını had safhada yaşayan bir büyük ve tamamen bana muhtaç küçücük bi bebekle tek başıma ilgilendim
Marifet diye anlatmıyorum kızlar ama böyle konuları görünce de marifetmiş diyorum ne yalan diyeyim
Daha bugün 3 aylık kızımı tek başıma yıkadım eşime de foto attım ki becerdim tek başıma diye
Küçücük bebek 1 hafta yıkanmadan durur mu benimki durdu çünkü eşimden başka yardım edenim yok o da bi haftdır gecenin bi vakti geldi dayanamadım bismillah deyip soktum suya kızımı
Ayyyy çok uzun yazdım ama dayanamadım ya
Konu sahibi bunu iyi oku nolur Senin bi de hemen kv hem annen yardımcı eşinin işten çıkmasına sebep olma sonrasında daha mutsuz olursun
Sabret 2 ayın kalmış 2 ay sonra işe de başlayınca düzene girersiniz sanırım

Her iki annenin de ellerinden öpüp,
hayır dualarını almak lazım gerçekten.
Hele burda okuduğumuz kv ve ilgisiz anne konularından sonra ilaç gibi geldi bu iki anne.
Allah sağlıklı,uzun ömürler versin onlara...

yap yapabildiğin kadar değil yap bakabildiğin kadar diye boşuna dememişler dimi ama.bu kadar sorunun arasına bir de ikinci çocuk şart mıydı bu kadar erken? eşine işten çık sen de otur evde 3 kişi bi çocuğa bakalım demek ne kadar mantıklı sence?şimdiki zaman için biraz mantık diliyorum sana.

Maddi imkan varsa yakinda bir yardımcı kadin bulup gunde 3 saat bile olsa gelse..

Seni panikatak hamileler topiğinden tanıyorum ben düşük yapmıştım sen ilk doğumu yapmıştın maşallah canım bak baya büyümüş bu günler de geçecek iki çocuğa yetişmek tabi kolay değil diğer kızınla ilgilenemiyorsun diye üzülme bu bir müddet böyle gider oğlun da 2 yaşına falan geldiğinde iki çocuğunla birden kaliteli zamanlar geçirebileceksin biraz daha sabır canım kolay değil tabi benim kız da 2 yaşını doldurdu annemler bi tane daha yapmamı istiyor işte bu yüzden ben de şuan düşünmüyorum bir de panikataklıyız

Kanguru ve multivitamin tavsiye ederim Oğlunu tak kanguruya o orda sen kızının peşinde koşarken gazını çıkarır. Benim oğlum da çok huysuz ve kaprisliydi benim kimim kimsem yoktu eşim de çoğunluk yurt dışı iş seyahatindeydi. Ben 15 ay kanguruya koyup her işimi yaptım . Bazen insan yamuluyor ama hem çocuğunla temas hem her iş bitiyor. Olan biz kadınlara oluyor ama için rahat uyursun. Hem kızınla da vakit geçirebilirsin. Annenden daha çok ev temizliğine yemeğe çamaşıra gibi yardımlar istesen acaba ayıp mı olur ki? Ayrıca kangurularda bebek içerde emedeliyor, birini emzirirken diğeriyle evcilik bile oynayabilirsin yani Durumun eminim ki çok zor yaşayan bilir . Zor çocuk farklı bişey yaşamayan anlayamaz ve her evde kavgaya sebep olur inanki tek sizde değil o kavgalar. Benim oğlum da14 ay hep ağladı ben ilk bi sene eşimle kesin boşanırız biz diyordum o kadar çok kavga etmiştik ki

Bncede ikisinin de elini öpsün fakat konu sahibesinde annesi tansiyon hastası olduğu için kvalideye yüklenme potansiyeli gördüm. En azından anne orda olmazsa kvalide daha verimli yardım eder. Annem hasta sen yap mesajları içeriyorsa gün boyu hareketleri kadını negatif etkiler. Yazık üzüldüm sırasıyla eşe, kvalideye, çocuklara, anneye, konu sahibine ( Allah hepinize yardım etsin

Benim oğlum ilk 6 ay günde bölük pörçük on saat uyur on saat ağlar kalan 4 saatte de zıyıldanırdı . Bazı bebekler kolay olabilir ama çoğunluğu uyur o kadar küçükse bebek diyen insanlara keşke oğlumu verip bi duş alabilseydim ya da bi kaşık yemek yiyebilseydim vakti zamanında belki anlarlardı

Nası da biliyorum zor bebeğin anneye külfetini çeken bilir bacıım. Çoğu insan anlayamıyor sizi ben çok iyi anlıyorum. Bir de lohusa daralması var üzerinizde. En iyisi kanguru bakın parka çıkın az bi yürüyün hormonlarınıza iyi gelir. Dahada yorulacaksınız biliyorum ama dünyanınsonuna geldik piskolojisi biraz hafifler

Bir cocuga babanne bakiyor sayilir evde annane var siz varsiniz aksam esiniz yardimci oluyor daha ne istiyorsunuz? İnsanlar tek basina bakiyor yani hayret icindeyim. Bence siz evde oldugunuz esiniz disarida normal hayatina devam ettigi icin bundan rahatsizsiniz bunun baska aciklamasi olamaz iki cocuga 4 kisimi bakar zaten iki ay sonra sizde ise basliycakmissiniz. Cok bencil gordum sizi

Eşiniz işten çıkınca geçiminizi nasıl sağlayacaksınız? Şuan çok sağlıklı düşünemiyorsunuz, eşinizden böyle bir şeyi talep etmeyin gerçi onun psikolojisi normalse bu isteğinizin yanlışlığını söyleyecektir size.

3 yaşını birkaç ay geçmiş bir kızım ve 9 aylık bir oğlum var oğlumdan sonra da bir hamilelik ve düşük yaşadım. Kızım da uykusuz bir bebekti oğlumda şuan öyle, çoğu geceyi 2-3 saat bölük pörçük uykuyla geçiriyorum. 2 gün önce, uykusuzluktan o kadar sinirlerim bozulmuştu ki deli gibi ağladım, yakın yaş aralıklı ve uyku sorunu olan çocuk büyütmek gerçekten zor.

Kayınvalidem ayrı şehirde, annemin baska sorumlulukları var benimle ve çocuklarımla özel olarak hiç ilgilenemedi. Ben bu sorunu yardımcıyla çözüyorum, zaten evimde annem yada kayinvalidem uzun süre kalsa birde o durum psikolojik olarak yorardı beni.

İmkânınız varsa size ev işlerinde ve büyük çocuğunuzla ilgilenemede yardımcı olacak birini bulun.

Niye korunmadınız diyen arkadaşlar olmuş, ben hem eşim hem kendim korunurken hamile kaldım o yüzden çokda ahkam keserek konuşmamak lazım bu meselede, zaten çocuk doğmuş niye korunmadınız demenin de konu sahibine hiçbir faydası yok.

Son düzenleme:
Ben yapıyorum sen nasıl yapamıyorsun diyen mesajlar gerçekten çok üzücü. Herkes her konuda iyi değildir veya hiçbir konuda da iyi olmayabilir. Konu sahibi rahatsızlığını dile getirmiş. Panik atakmış zaten. Evet annesi ve kayınvalidesi varken iki çocukla kendini çıkmazda hissediyor ve başaramadığını düşünüyor. Bir çok insan için anne desteği nimettir ama insanın kendi başına çocuklarını büyütebilme yetisi daha büyük nimettir. Siz buna şükredin tek başına çocuk büyütebilen cevval anneler. Konu sahibine ne faydası var “ben tek başıma bakıyorum, biz napalım vs.” tarzı yorumlarının. Bravo size...

Sevgili konu sahibi belli ki hem hastalık hem iki çocuk yıpratmuş seni. Olayların bu şekilde olmasını sen de istemezdin. Silkelen ve toparlan. Sağlığın yerindeyse her şeyin üstesinden gelebilirsin. Eşinin işten çıkmasını istemen çok saçma. Çözüm bu olamaz. Bence sen de biliyorsun.

Tez zamanda ferahlarsın umarım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…