2.çocukla evliliğim çıkmaza girdi.

Tek cocukla bile zaman kalmiyor ki iki ufakla kalmamasi cok normal bu sebeple esinizin isten cikmasi cok sacma olurdu buyuyene kdr mecbur idare ediceksiniz

Bakacak kimseniz yok olur mu arkadaşım baksana bir sürü insan bakıyor ama hala yetmiyor konu sahibine. Sanırsın evde iki çocuk değil ordu var , anlamadım ki.
[/QUOTE
Arkadaşım bebeğime ben bakıyorum annem yemek islerini yapıyor birde bebek cok aglayinca yardım ediyor.kayinvalidem de 3 yaşındaki kızımla ilgileniyor.akşam eşim işten gelince bebeğe biraz bakıyor bende kızıma gün içinde veremediğim ilgiyi sevgiyi vermeye çalışıyorum. Ben çocuklara bakamiyoruz demedim ki 2 çocuk arasında kalıyorum anne olarak Vicdanen ve fiziken dedim.

Çok haklısınız
2. Bebeğin doğumu 1. Çocuğun okula başlamasına Bile denk gelmesin deniliyor düşünün
Çünkü 1. Çocuk kardeş geldi ben evden uzaklaştırılıyorum sanmasın diye
Burda ise zavallı yavru gerçekten uzaklaştırılıyor evden
Günah ama
Aynen bizde de kardesımın 2.gelince hep rehber öğrt.lerle konusuldu.

Kızına kayınvaliden bakıyor.
Bebegine annen bakıyor. Aksam esin bakıyor.
Birde eşine işten cık diyorsun? Ne yiyip ne içeceksiniz.
Sanırım biraz rahatınıza düşkünsünüz. Şükredin yardım edeniniz var. Olmasalardı bırakıp kaçarmıydın acaba.

yapmayin ya. hemen gorur gibi o ani yasar gibi yargilamayin. emin olun ne annesi ne kayinvalidesi yardim etmez konu sabibi kenarda keyifleniyor olsaydi. demekki gerçekten ihtiyaci var ki bir kisi yetmiyor. benim de oglum cok gazliydi. her gece esimle ikimiz birden sabah 6-7 ye kadar bakardik.ikimiz birden cunku birimiz yetmezdi sakinlestirmeye. sabah ne uyuduk o olurdu. buyuk olana da kayinvalidem bakardi biz sabah uyurken.

yasamadiginiz seylerin yargisini bu kadar kolay yapmayin. once bir sorun.

konu sahibi siz de hic buraya yazmayin yada okumayin bence. kimse kimsenin halini bilmez. bir anne grubumuz vardi burda. benden 40 gun once dogum yapmis bir kiz vardi. ben icimi doktugumu sandigimda onlar beni mizmizlanmakla sucluyordu. cok agir bir sezeryan sureci gecirmistim. yalnizdim. sutsuzdum. oglum acti surekli agliyordu. mama verme baskilariyla karsilasiyordum. ustelik bir de aile sorunlari yasamistim o donem. bu ornek verdigim kiz bana pozitif olmak ve mizmizlanmamakla ilgili nutuk vermişti. cunku sutu bol oldugundan cocugu uysaldi uyuyordu. annesi kayinvalidesi 40 gun yanindaydi. sezeryan agrisini onun tabiriyle ertesi gunden sonra hissetmemisti. neyse sonra cocuk bu huy degisir. cocugunun uyumadigi bir gun delircem ağlıyorum su an uyumuyor diye kriz gecirdigini anlatiyordu. ki sık olan bir sey degildi.

bunu sadece örnek olarak yazdim. velevki sen hassa olasin. olabilir. herkesin yuku bir degil. kimi 5 kilo kaldiramaz kimi 30 kilo kaldirir. konunu okuyup daha fazla psikolojini bozma bence.

is de daha zor olabilir. ben 5 ay ucretsiz izin aldim. o bes arti 2,5 ay dogum izni dahil her gun sabahladık. ise basladim duzene girer diye. hersey daha kotu oldu. kres de dogrudan kolaylik saglamiyor. krese uyum sorunlari, kresten dolayi hastaliklar falan daha yorucu oluyor. ben tekrar ucretsiz izne ayrildim.

yapmayin ya. hemen gorur gibi o ani yasar gibi yargilamayin. emin olun ne annesi ne kayinvalidesi yardim etmez konu sabibi kenarda keyifleniyor olsaydi. demekki gerçekten ihtiyaci var ki bir kisi yetmiyor. benim de oglum cok gazliydi. her gece esimle ikimiz birden sabah 6-7 ye kadar bakardik.ikimiz birden cunku birimiz yetmezdi sakinlestirmeye. sabah ne uyuduk o olurdu. buyuk olana da kayinvalidem bakardi biz sabah uyurken.

Yaşamadıgımı kim söyledi. Hemen carlıyosunuz. 1 yasına kdr oglumun gaz sorunuyla ugrastım ve tektim.
Farklı acıdan bakıyorsunuz olaylara. Konu sahibinin istediginde herkez yanındayken bu kdr sorun yaşaması sacma. Kimse yoksa ne olacaktı. Bu kdr insan varken kocasına işten cık bana yardım etmesini eleştiriyoruz. Konuyu açtıgı sorunlarla insanlara verdigi cvplar arasında fark var. Sayfa sayfa okursanız anlarsınız. Ben hem öyle bir cocuga annelik hem tarlada fındık topladım sabah 5 de uyanıp yemek yapar 7 de tarlaya giderdim. Evde oturarak anne babanne koca yanındada cocuk bakmak ayrı bi zor ztn. Haklısınız..

Arkadaslar tavsiyelerinize ihtiyacım var.4 yıl önce evlendim.evlendikten 4 ay sonra hemen hamile kaldım.normalde panik atak hastasıydim ve hamile kaldigimda ilaç kullaniyordum.ilacı bırakamadim buna rağmen yükselen hormonlar ve ilk hamilelik belirsizligiyle hamileliğim mide bulantısı atak ve aglamalarla geçti. Eşim o zamana kadar bu hastalığın bir insanı böyle yapacağını bilmiyordu haliyle gordukleriyle hayal kırıklığına uğradı ve eleştirileriyle hamileligimi daha da zorlastirdi. Kızım doğdu ve 5 aylık kolik günler başladı.her akşam 6-12 arası durmadan ağladı 5 ay boyunca.koligi geçti uyku sorunu başladı ve şimdi 3 yaşına bastı halen tek yatamaz.gece defalarca kalkar.şubatta bir oğlum oldu ve evimizde hersey bir anda değişti. Annem memleketten yardıma geldi.kayinvalidemle altlı üstlü oturuyoruz kızımın yemesini gezmesini o hallediyor ama kızım daha ufak ve beni istiyor genelde.bebeğim gazlı ve ağlayan pek uyumayan bir bebek.kızımla oğlum arasında çok kalıyorum.oğlumu anneme bıraksam annem tansiyon hastası yaşlı ona kiyamiyorum. Zaten yemekti bebeğin gazini cikarmaydi bebegin bazı öğle uykulariydi yapıyor herseyi.kızım desem babaannesi herşeyiyle ilgileniyor ama evlat işte anne diyor başka birşey demiyor.ona karşılık veremedigimde içim gidiyor.evde bebek uyudugunda sessiz olsun diye baskı yapıyoruz. Sırf ses olmasın diye ya babaannenin evinde yada dışarıda.evden zoraki sürgün edilmiş gibi.bense iki tarafa da yetemiyorum.kizimla gezmek zaman geçirmek istiyorum ama ufacık bir bebek var ortada.eşim işten geliyor kizimla ilgileniyor oyun oynuyor gezdiriyor sağolsun.arada bebeği uyutuyor gaziydi altını almaydi herseyiyle ilgileniyor.yinede bir düzenimiz halen yok.bebek 64 günlük oldu,evde kızımın aglamalari istekleri bebeğin gazı uykusu derken hep bu gerginlik mutsuzluk huzursuzluk var.eşimle tartışıp duruyoruz.işten çık çocuklara birlikte bakalım diyorum çünkü eleştirenler olacak belki ama annemi de sayarsam 2 kişi bir bebeğe bakarken zorlanıyorum ben.annem için üzülüyorum o sebeple herseyi ben yapayım derken bu seferde bunaliyorum.zaten kızımın benden uzaklasması ayrı bir kanayan yara içimde.biliyorum iki üç çocuğa tek bakanlar var çevremde heryerde. Soruyorum zor ama buyuyorlar diyorlar. Ben zor dediğimde niye herkes yalnız değilsin sukret diyor.ruhen çok yalnızım ve eşimin yanımda olmasına ihtiyacım var.çünkü o evdeyken tüm zorluklar o kadar sıradan geliyorki. Bu ekonomik krizde ve işsizlik ortamında heleki 2 çocuk masrafiyla işten çık demem kimseye mantıklı gelmiyor ama beni iyi edecek şey bu.lütfen bana evimde ve içimde dengeyi sağlamam için akıl verin.normalde çalışan bir bayanım ve bebek 4 aylık olunca işbaşı yapıcam bebegime kayinvalidem bakacak kizimida haziranda kreşe baslaticam belki o zaman biraz düzen oluşmuş olur ama bana şimdiki zaman için çözüm ve tavsiye lazım :KK43:

Ahhh seni çok iyi anlıyorum. Herkes eşinin işten çıkmasına takmış ama ben seni anlıyorum. Sen eşin yanında olunca kendini daha güçlü hissediyorsun ve keşke eşim hep yanımda olsa diyorsun aslında...

Benim biri 2,5 yaşında biri de 4 aylık 2 bebeğim var. İşe yeni başladım. Bebeğimin 40'ı çıktıktan sonra çalışana kadar tek başıma baktım iki bebeğime ve hem evin işlerini hem de yemek yaptım. Ama zordu gerçekten. İlgi konusunda ben de çok ikileme düştüm ama ben şöyle yaptım. Ağlamadığı sürece küçük bebeğim ile ilgilenmedim, oğlum ile ilgilendim hep. Çünkü minik kızımla ilgilendiğim zaman oğlum hem bana hem de kardeşine zarar veriyordu. Malum 2 yaş sendromu :rolleyes:

Alerjik bebek çok zor, Allah yardımcın olsun. Benim de oğlumun alerjileri vardı, hala da devam ediyor. Allahtan süt alerjisi yoktu... Senin işin daha da zor... Üstüne bir de 3 yaşında senden sürekli ilgi bekleyen bir çocuk da olunca gerçekten çok zor.

Sana tavsiyem küçük bebekle olabildiğince diğer kişiler ilgilensin, sen kızınla ilgilen. Diğeri daha çok küçük, farkında olmaz kimin ilgilendiğinin. Ama kızında psikolojik olarak geri dönülmez yaralar açabilirsin. O sebeple olabildiğince kızınla ilgilen derim. Bir de bebek uyurken kızını babaanneye yollama. Bebek gürültülü ortamda uyumaya alışsın. Bu şekilde kızın yeni bebek geldi beni evden attılar diye düşünür. Benim kızımın uykusu çok hafif ama abisinin gürültüsüne rağmen mışıl mışıl uyuyabiliyor. Çünkü doğduğundan beri hep gürültülü ortama alıştırdım. Ha olmuyorsa oğlunu farklı bir odada uyut, kapısını da kapat, bebek telsizi kullan... Sana verebileceğim tavsiyeler bunlar aynı dertten muzdarip bir anne olarak...

Arkadasim
Zaten zor bir bebeginiz varken neden 2. Bebek? Cok sasiriyorum ben sizin gibi kadinlara. Zor cocugu olan 2.’yi yapmaz. Mesela ben aha yapmadim. Kendime yazik. İsterse bakici ordusu olsun etrafimda yine bana yazik.
İsten cikmasin kimse. Hatta siz kesinlikle ucretli ucretsiz izin falan almayin. Evde 2 bebekle delirir insan. Tum maasinizi bakiciya verin yine de calisin.

Tatlım şu forumda sence kaç kişi 2 çocuğa kendi dahil 4 kişi bakmaya çalışıp da sızlanmıştır

(Tamam kendimi geçiyorum ben istisnayım
3 çocuğu sadece Allah’ın yardımıyla tek başına büyüttüm eşim dahi yoktu)

Ama bakın konuda 2 kişiye 1 çocuk düşüyor
El insaf

bence cok yanlis davraniyorsunuz
cocugu odasina zaten alistirmamissiniz simdi bebek geldi diye baska odaya cikarmak dogru degil tabiki kucukte olsa bu cocukta kardes geldi beni gonderiyolar dusuncesi yapar
ikincisi bebek uyuyor diye diger cocugu gondermek yine mantiksiz bu cocugun seslere alismasi lazim her zmaan cocugu sessiz tutamaz disari cikaramazsiniz bu da cocukta stres yaratir
kiziniza neden vakit bulamadiginizi anlayamiyorum bebek uyuyinca neden ev isi yapiyorsunuz?
ev 2-3'yil tertemiz olmasa da olur kizinizin ilgiye oyuna sizin sarilmaniz opmenize
ohtiyaci var bence suan ev isini birakin cocuklara odaklanin zaten ise baslayacakmissiniz
annenize de bu kadar uzulup bisey yaptirmiyosaniz yaninizda olmasi size ekstra yuk olur birakin kadincagiz evine gitsin
illa duzen olacak diye bisey yok gece gec yatabilirler uykusuz kalabilirsiniz bunu bebek sahibi olan herkes biliyordur eminim
ayrica 3 yas ayri yatmadi diye ahlanip vahlanacak bir yas degil ki genelde kardesi olan cocuklarda gerileme olur normal bu

Arkadaslar tavsiyelerinize ihtiyacım var.4 yıl önce evlendim.evlendikten 4 ay sonra hemen hamile kaldım.normalde panik atak hastasıydim ve hamile kaldigimda ilaç kullaniyordum.ilacı bırakamadim buna rağmen yükselen hormonlar ve ilk hamilelik belirsizligiyle hamileliğim mide bulantısı atak ve aglamalarla geçti. Eşim o zamana kadar bu hastalığın bir insanı böyle yapacağını bilmiyordu haliyle gordukleriyle hayal kırıklığına uğradı ve eleştirileriyle hamileligimi daha da zorlastirdi. Kızım doğdu ve 5 aylık kolik günler başladı.her akşam 6-12 arası durmadan ağladı 5 ay boyunca.koligi geçti uyku sorunu başladı ve şimdi 3 yaşına bastı halen tek yatamaz.gece defalarca kalkar.şubatta bir oğlum oldu ve evimizde hersey bir anda değişti. Annem memleketten yardıma geldi.kayinvalidemle altlı üstlü oturuyoruz kızımın yemesini gezmesini o hallediyor ama kızım daha ufak ve beni istiyor genelde.bebeğim gazlı ve ağlayan pek uyumayan bir bebek.kızımla oğlum arasında çok kalıyorum.oğlumu anneme bıraksam annem tansiyon hastası yaşlı ona kiyamiyorum. Zaten yemekti bebeğin gazini cikarmaydi bebegin bazı öğle uykulariydi yapıyor herseyi.kızım desem babaannesi herşeyiyle ilgileniyor ama evlat işte anne diyor başka birşey demiyor.ona karşılık veremedigimde içim gidiyor.evde bebek uyudugunda sessiz olsun diye baskı yapıyoruz. Sırf ses olmasın diye ya babaannenin evinde yada dışarıda.evden zoraki sürgün edilmiş gibi.bense iki tarafa da yetemiyorum.kizimla gezmek zaman geçirmek istiyorum ama ufacık bir bebek var ortada.eşim işten geliyor kizimla ilgileniyor oyun oynuyor gezdiriyor sağolsun.arada bebeği uyutuyor gaziydi altını almaydi herseyiyle ilgileniyor.yinede bir düzenimiz halen yok.bebek 64 günlük oldu,evde kızımın aglamalari istekleri bebeğin gazı uykusu derken hep bu gerginlik mutsuzluk huzursuzluk var.eşimle tartışıp duruyoruz.işten çık çocuklara birlikte bakalım diyorum çünkü eleştirenler olacak belki ama annemi de sayarsam 2 kişi bir bebeğe bakarken zorlanıyorum ben.annem için üzülüyorum o sebeple herseyi ben yapayım derken bu seferde bunaliyorum.zaten kızımın benden uzaklasması ayrı bir kanayan yara içimde.biliyorum iki üç çocuğa tek bakanlar var çevremde heryerde. Soruyorum zor ama buyuyorlar diyorlar. Ben zor dediğimde niye herkes yalnız değilsin sukret diyor.ruhen çok yalnızım ve eşimin yanımda olmasına ihtiyacım var.çünkü o evdeyken tüm zorluklar o kadar sıradan geliyorki. Bu ekonomik krizde ve işsizlik ortamında heleki 2 çocuk masrafiyla işten çık demem kimseye mantıklı gelmiyor ama beni iyi edecek şey bu.lütfen bana evimde ve içimde dengeyi sağlamam için akıl verin.normalde çalışan bir bayanım ve bebek 4 aylık olunca işbaşı yapıcam bebegime kayinvalidem bakacak kizimida haziranda kreşe baslaticam belki o zaman biraz düzen oluşmuş olur ama bana şimdiki zaman için çözüm ve tavsiye lazım :KK43:
Benimde iki oğlum var biri 1 diğeri 3 yaşında bizim çocuklara bakanda olmadı ne anne ne kayınvalide evet zor ilk oğlum 5 ay ağladı kolikti ikinci oğlum süt alerjisi çıktı hala huzursuz ama bisekilde oluo Allah gücünü verio eşime isten çık desem ne alaka der yani biraz sabırlı sakin olun her çocuk kendine göre zor kızına vicdan yapma evde dursun kardeşinin büyüdüğünü görsün seni gorsun hep kayinvalidede olmasi seni gergin yapan zamanla herşey yoluna girio

Yaşamadıgımı kim söyledi. Hemen carlıyosunuz. 1 yasına kdr oglumun gaz sorunuyla ugrastım ve tektim.
Farklı acıdan bakıyorsunuz olaylara. Konu sahibinin istediginde herkez yanındayken bu kdr sorun yaşaması sacma. Kimse yoksa ne olacaktı. Bu kdr insan varken kocasına işten cık bana yardım etmesini eleştiriyoruz. Konuyu açtıgı sorunlarla insanlara verdigi cvplar arasında fark var. Sayfa sayfa okursanız anlarsınız. Ben hem öyle bir cocuga annelik hem tarlada fındık topladım sabah 5 de uyanıp yemek yapar 7 de tarlaya giderdim. Evde oturarak anne babanne koca yanındada cocuk bakmak ayrı bi zor ztn. Haklısınız..
Pardon da verdiğim cevaplar nasıl farklı örnek verir misiniz?annemin yaşlı babamı memlekette bırakıp 2 aydır bana yardımci olma çabası ve tansiyon şeker hastası olmasi,ona birsey olacak diye korkmam ve bunun vicdan azabıni yaşamam bana göre kalbi yoran bir his.aynı zamanda 3 yaşındaki evladına babaannesi baksa dahi evladin evin içinde anne diye beni sürekli araması da kalbimi yoruyor.kV oyun oynamayı bilmiyor babası eve gelince çocuk neşeleniyor çünkü oyun oynayacak biri oluyor artık birde benim yerime babasını koyarak sakinliyor biraz.bu sebeple eşim e işten çık sen kizimizla ilgilen bende oglumla diyorum.ben evladımı tv başına oturtup yada eline tel verip iki çocuğa da bakabilirdim herkes gibi.tv izletmiyoruz tel vermeyiz çocuğun okuma bilmez ama çoğu evdeki kitaptan çok kitabı vardır. Çocuğumuzu elimizden geldiğince iyi yetiştirdik ebeveyn olarak.biz isteyken bu yaşa kadar babaannesi baktı. Beslenmesinde abur cubur çikolata dahi olmadı.özen gösterdik yavrumuza elimizden geldiğince. 2.çocuk kazara oldu korundugumuz halde,kiyamadik.okumuş etmiş meslek sahibi insanlarız çocuk kardeşi olunca krese gonderilirse evden uzaklastirildigini istenmediğini düşünür diye gonderemedik bebek doğduğunda.kardeşi olunca nasıl bir hayatımız olacağını kestirsek te bebeğin gazlı ve aglak olabilecegini hesaba katamadik.şuanki zorlugumuz bebeğe kızıma bakamamak değil arada kalmanin duygusal ezikligi yorgunluğu. Keşke biraz da kendinizi yerime siz olarak değilde konu sahibi ben olarak koyabilseniz.

bence cok yanlis davraniyorsunuz
cocugu odasina zaten alistirmamissiniz simdi bebek geldi diye baska odaya cikarmak dogru degil tabiki kucukte olsa bu cocukta kardes geldi beni gonderiyolar dusuncesi yapar
ikincisi bebek uyuyor diye diger cocugu gondermek yine mantiksiz bu cocugun seslere alismasi lazim her zmaan cocugu sessiz tutamaz disari cikaramazsiniz bu da cocukta stres yaratir
kiziniza neden vakit bulamadiginizi anlayamiyorum bebek uyuyinca neden ev isi yapiyorsunuz?
ev 2-3'yil tertemiz olmasa da olur kizinizin ilgiye oyuna sizin sarilmaniz opmenize
ohtiyaci var bence suan ev isini birakin cocuklara odaklanin zaten ise baslayacakmissiniz
annenize de bu kadar uzulup bisey yaptirmiyosaniz yaninizda olmasi size ekstra yuk olur birakin kadincagiz evine gitsin
illa duzen olacak diye bisey yok gece gec yatabilirler uykusuz kalabilirsiniz bunu bebek sahibi olan herkes biliyordur eminim
ayrica 3 yas ayri yatmadi diye ahlanip vahlanacak bir yas degil ki genelde kardesi olan cocuklarda gerileme olur normal bu
Arkadaşım çocuk zaten aile apartmaninda hergün babaannesine amcasına isteyerek giden bir kız bu seferki gidislerini bebeği yatiracagim zamanlara denk getiriyorum ki bebek gazlı huzursuz bir bebek olduğu icin uyuyamiyorken desteğimle bikac saat uyusun gayem.yoksa bende gazı aglamalari geçince normal sese tabiki alistiricam.bu arada ev işi yapmıyorum bir yemek olayı var onu da annem yapıyor başka is yaptirmamaya çalışıyorum. Evet annemin gitmesini bende istiyorum çünkü vicdanım rahat değil ama annem bu durumdayken seni bırakıp asla gitmem diyor.bebek uyuyunca sürekli odasında yanında kalıyorum çünkü 10 dk ya uyanıyor sancıdan.uyandığında sallıyorum geri uyuyor böylece.keyfimden günlerdir bir odada bebekle tıkalı kalmiyorum mecburiyetten benimki.babası işten gelince kızımla emzirmiyorsam ilgileniyorum tabiki.

Tatlım şu forumda sence kaç kişi 2 çocuğa kendi dahil 4 kişi bakmaya çalışıp da sızlanmıştır

(Tamam kendimi geçiyorum ben istisnayım
3 çocuğu sadece Allah’ın yardımıyla tek başına büyüttüm eşim dahi yoktu)

Ama bakın konuda 2 kişiye 1 çocuk düşüyor
El insaf

her cocuk ayni degil ama. ayni yaslarda kardesimin cocugu var. esi tek bakiyor. buyuk olan varla yok arasidir. kendi halinde oynar. odasini toplar vs. bazen 1 cocuk 3 çocuktan daha fazladir.

bunu da yine bir arkadasimdan ornek vereyim. uyku egitimi konusunda her cocuk egitilebilir siz yapamamissinizdir demisti. gercekten oglunun uyku saatleri harikaydi..kendi kendine uyudurdu. 2. cocugu olunca lafimi geri aldim dedi. her cocukta olmuyormus dedi.

hadi kayinvalidesi yakininda. annesi onca yolu neden gelsin ki yapilabilir olsa. demekki durumunu goruyorlar. bakabilecegini dusunceler kizim sen artik kendi kendine yaparsin der gider.

1 cocukla iki cocuk farkli. benim buyuk oglumun bebekligi cok daha fenaydi. ama yine de gecmise baktigimda kotarmisim diyorum. ayni caba iki cocukla olmuyor. mental olarak bir kere daha yorgun oluyorsunuz.
ayrica neden her konuda kendine ovgu doseyen uyeler oluyor.tam siz super annesiniz. super es super gelinsiniz.
kadin yapamamanin sıkıntısını yasiyor ki ic dokmek icin yazmis. kocasini isten cikarmis ekmegini de sizden istiyor degil. gercekten isten cik da demez herhalde. ki dese bile zaten ruhsal acidan nasil zor durumda oldugunu gosterir. boyle durumda da onun canini yakarak ona yardimci olmuyorsunuz. sadece kendi egonuzu tatmin etmis oluyorsunuz.
verdiginiz ornekleri uzatirsak da eskiden kadinlar dogumu kendi yapip islerini yapmaya devam edermis. ee onlari da baz alalim o zaman. dogum sonrasi dinlenen kadinlari da bu yuzden suclayalim. yada 10 cocuk bakanlari gozonune alip 3 cocugu olanlari hafife alalim.

N nurok34 cevap vermeye calisip stresini daha fazla artirma derim. emziren annesin. hic burda yazilanlara da takilma.

sen zannediyor musun ki herkesin hayati burda verdikleri cevaplar gibi dogru. bu sekilde kadin haklari uzerinden konusan bir arkadasimin,kocasinin onu aldatip, sirf bosanmamak icin 2. cocugu yaptigini ogrendigimden beri kimsenin dediklerini de dikkate almıyorum artik. dışardan baksan mukemmel hayati var. konusmalarina baksan son derecede ilkeli, kadin haklarini, kadini savunur, egitime onem verir. ama maddi durumu iyi olan kocasiyla arasını duzeltmek icin aldatilmasina ragmen 2. cocugu yapti. cok saygi duyardim ona dediklerini de dikkate alirdim. artik kimseyi dikkate almamaya calisiyorum. hayat senin hayatin.

kizinla sessiz aktivite olarak animasyon film izlemeyi onerebilirim. sarilip izlersin. iste asiri yoruldugum zamanlar bunu yapardim oglumla.

N nurok34 hatta sana bir ornek daha vereyim. dusuk mu yapiyorum isimli bir konum vardi. buyuk oglumu kucagima aldigim icin korkmustum kanama olmustu.

cocuk kiymetini bilmemekle suclandim o konuda. Allah sizin gibilere veriyor da isteyenlere vermiyor falan dedi hatta kadinin biri.

sanki karnimdaki benim cocugum ama kucagimdaki degil. yada ultra super guclerimle tutmadan kucagimda tasiyacagim. ve bunu yaptigim için annelik duygum zayifmis falan filan.

cogu konuda yazdigin bir kac cumleden cimbiz yapilip seni taniyormuscasina karakterini insanligini falan sorgulayan yorumlar yapiliyor artik. cocuklarim konusunda hassas oldugum icin annelik konusunda konu acmiyorum artik ben.

nette arastirma yapip vakit bulabilirsen kitap okumak falan daha iyi. adem güneşin dogal ebeynlik kitabi benim o donem davranislarimi degistirmisti. cocuga da yansimisti . pozitif etkileri olmustu. esma ul husnalardan bazi tesbihatlat belirleyip okuyabilirsin emzirirken falan. ya metin falan olabilir. sabir guc falan verir.

burdan derman bulamazsin dert artirirsin.

X