2.çocukla evliliğim çıkmaza girdi.

Biraz sakin olmayı deneseniz. Bebeğiniz çok küçük, günün çoğunu uyuyarak geçirir zaten. Kızınızı niye evden yolluyorsunuz ki. Evde oynasın, bebek de sese alışsın. Yardımcı olan da varmış size. Bu panik haliniz işten çıkılmaz hale getiriyor bence
Slm.bebeğim gazlı bir bebek ve maalesef ki gazdan dolayi max 30 dk uyuyor o da sallayarak.sırf biraz daha fazla uyusun diye beşiği salliyorum uyaninca.annem memleketine geri dönüyor bu ay ve kizim oyun için ısrarla beni istiyor.kayinvalidem sadece yedirip içirip arada parka zorla çıkarıyor çünkü kızım bensiz gitmek istemiyor.

Emin ol ablacığım bunları tek başına yapan o kadar çok kişi var ki ayrıca işten gelince eşine yardım etmeyen kocalarla yapıyorlar bunları. Kayınvalidenizin yardım etmesi nimet gibi ne güzel , ayrıca anneniz bebeği kucağına alınca vs çok yorulacağını düşünmüyorum. Küçücük bebek sonuçta.
Dört aylık olunca işe başlayacağım demişsiniz , e bu çocuk Şubat ta doğduysa bir ay sonra zaten dört aylık olacak bir ay için mi yardım istiyosunuz eşinizden . Sanırım yorgunluk var biraz aklınız karışmış. Allah'ım tez zamanda Hızır as i göndersin inşallah 🌼

Yine de yoruldum diyor biz ölelim :işsiz:
Bebeğin tüm bakımını ben yapıyorum kızımın isteklerini ise o anda bebek aglamiyorsa bebeği annelerden birine verip kızımla ilgilenmeye çalışıyorum.yani hiç boş kalmiyorum ama yinede yetemiyorum ikisine.bebek gazlı ve ağlak olmasa alıp ikisini dışarı cikartirdim bol bol ama bebek rahat bebek değil :KK43:

Emin ol ablacığım bunları tek başına yapan o kadar çok kişi var ki ayrıca işten gelince eşine yardım etmeyen kocalarla yapıyorlar bunları. Kayınvalidenizin yardım etmesi nimet gibi ne güzel , ayrıca anneniz bebeği kucağına alınca vs çok yorulacağını düşünmüyorum. Küçücük bebek sonuçta.
Dört aylık olunca işe başlayacağım demişsiniz , e bu çocuk Şubat ta doğduysa bir ay sonra zaten dört aylık olacak bir ay için mi yardım istiyosunuz eşinizden . Sanırım yorgunluk var biraz aklınız karışmış. Allah'ım tez zamanda Hızır as i göndersin inşallah 🌼
Son cumlenizdeki duaniz ile Allah ayağınıza taş değdirmesin inş.evet çok yorgun ve uykusuzum. Uyumayan ağlayan bir bebekle 24 saat ilgilenmek ve ilgi isteyen başka bir evlat olunca kalbi çok yoruyor.

Iyi de 4 aylık olunnca ise geri donucem yazmissiniz..
Esinizi isten cikartip siz mi calisacaksiniz?
Lohusa depresyonu olabilir mi sizin ki?
Esinizin isten cikmasini istemek bana son derece mantiksiz geldi. Hem anneniz var, kv var esiniz elinden geldigince yardim ediyor.
Yani kv parka cikartiyor sadece birazda birakiyorsunuz sanirim. E bu kadarini yapabilir daha ne yapmasini bekliyorsunuz ki?
Valla dogum yaptim 5 gun kalmadi annemde kv de..
Zaten sonra annemin hastaligini ogrendim hem anneme baktim hem bebege..
Kimse bana yardim etmedi..
Bence biraz sukredin..

Eşiniz işten çıkarsa nasıl geçineceksiniz? Diyelim hazırda para var, o eriyip bitince, eşiniz de iş bulamazsa, durumunuz ne olacak? Çocuklarınızın geleceğini bile etkiler ekonomik durumunuz. Yani sırf size iyi gelecek diye, gelecekte ailecek batmanıza sebep olabilecek bir istekte bulunuyorsunuz eşinizin işten çıkmasını isteyerek. Elbette iyi olmalısınız ama bunun yolunu başka türlü bulmalısınız.

Benim de iki kızım var, biri 3,5 yaşında olmak üzere, diğeri 4 aylık. Etrafımızda da hiç kimse yok yardımcı olacak. Büyük kızım kreşe gidiyor. Eşim evde olduğu süre boyunca her işe koşturur ama o da her zaman evde değil sonuçta. Sizin hem kayınvalide hem anneniz etrafınızdayken, bu kadar zorlanmanıza pek anlama veremedim açıkçası ama yargılamak da istemem. Sonuçta bebeklerin, çocukların zorluk dereceleri farklı olabilir. Çocuklarınızla eve kapanmayın, birlikte açık havaya çıkın. Ev işleriyle kendinizi hırpalamayın, bunun yerine çocuklarınızla zaman geçirin, işleri hafta sonu eşinizle yapın. Yemek mevzusu da basit şeyler yapın. Ne bileyim ya, o kadar imkansız mı, zor mu? Bebeğe bakarken zorlanıyorum demişsiniz mesela. Napıyor bu bebek? Çok mu gazlı, kucak mı istiyor? Alın bir sling, kanguru, bağlayın önünüze, ev işi de yaparsınız, gezersiniz de...
Sizin kızınız krese gidiyor benim kızım ise evde ve kardeşinin olmasından çok etkilendi benden eski verdiğim ilgiyi istiyor ama her an karşılık veremiyorum bu isteğine.bebegimde çoklu gıda alerjisi var o sebeple sıradan yapılan yemeklerden yiyemiyorum. Süt ürünleri tavuk yumurta et ekmek Salça hersey yasak.az olan sütüm gitmesin diye evde ayrı yemek yapılıyor bana bu makarna semizotu yada pırasa oluyor.kahvaltıda ise zeytin ekmek yiyorum ve kısıtlı beslenmeden dolayi takatsiz kalıyorum çoğunlukla.süt vermeyeyim mama vereyim dedim bebek çok fena kabiz oldu.yani ben çoğunlukla aç güçsüz halde ağlayan gazlı bir bebekle ilgileniyorum ve bebek huzursuz olduğu için dışarı çıkaramadım daha.yani bebek bas bas dışarda ağlarken kizimla parkta kendimi hayal edemiyorum.

Kızına kayınvaliden bakıyor.
Bebegine annen bakıyor. Aksam esin bakıyor.
Birde eşine işten cık diyorsun? Ne yiyip ne içeceksiniz.
Sanırım biraz rahatınıza düşkünsünüz. Şükredin yardım edeniniz var. Olmasalardı bırakıp kaçarmıydın acaba.

Kızına kayınvaliden bakıyor.
Bebegine annen bakıyor. Aksam esin bakıyor.
Birde eşine işten cık diyorsun? Ne yiyip ne içeceksiniz.
Sanırım biraz rahatınıza düşkünsünüz. Şükredin yardım edeniniz var. Olmasalardı bırakıp kaçarmıydın acaba.
Sukrediyorum tabiki.yalniz değilim şükür ama birseyi kaciriyorsunuz ben hiç boş kalmiyorumki ya bebeğe bakıyorum yada kizimla ilgileniyorum.biriyle ilgilenirken diğerine annem yada kayinvalidem bakıyor ama anlık.bebeğim gazlı alerjik ve uyumayan bir bebek.gece 2 saatlik uykuyla güne başlıyorum üstelik alerjisi olduğundan sırf emzireyim diye yarı aç duruyorum tüm gün.oradan bunları okuyunca yine rahatım düşkün mu gözüküyorum.

Sukrediyorum tabiki.yalniz değilim şükür ama birseyi kaciriyorsunuz ben hiç boş kalmiyorumki ya bebeğe bakıyorum yada kizimla ilgileniyorum.biriyle ilgilenirken diğerine annem yada kayinvalidem bakıyor ama anlık.bebeğim gazlı alerjik ve uyumayan bir bebek.gece 2 saatlik uykuyla güne başlıyorum üstelik alerjisi olduğundan sırf emzireyim diye yarı aç duruyorum tüm gün.oradan bunları okuyunca yine rahatım düşkün mu gözüküyorum.
Yazdıklarınızdan ben bunu anladım.
Bizde o yollardan geçtik. Yaşadık gördük. Bag bahce işlerinede baktık. Ne diyelim.

2 çocuk varken bu gayet normal değil mi? ilgilenmeyip napacaksınız ki?

Bu kadar sıkıntıya niye ikinci çocuğu yaptınız?Ikili üçlü korundaydınız keşke ama olan olmuş hayırlı büyüsünler.ama eşinize işten çok demek çok saçma kusura bakmayın.iki çocuk çok masraflı birsey nasıl geçinmeyi planlıyorsunuz iş dışındaki vakitlerde yardımcı olsun ama işten çık demekle olmaz.

Bence.panik atak üzerine lohusa psikolojisi gelmiş. Ruh halinizi ben iyi görmedim. Yazınızdan bana panik bulaştı. Oturduğum yerde duramadım.

Belki bie doktorla görüşseniz size bir fikir verebilir. Evet içinde bulunduğunuz durum çok zor. tuvalete gidip orda 2 dakika tek başınıza durmanız size lüks geliyor. Anlıyorum. Ama sizin şu anki ruh haliniz her şeyi sizin icin daha da zorlaştırıyor. Benim nacizane tavsiyem bir doktora görünmeniz. Bi ilac vermese bile bir yol gösterir
Terapi önerir. Zaten hastaymışsiniz.

Sizin için üzüldüm. Allah kolaylık versin. Allah yardımcınız olsun. Allah kalbinize ferahlık versin.

hiç anlamadım...
3 kadın iki bebek bakıyorsunuz.
ikisi de çok çok çok zor olsunlar,
siz sürekli biri ile olmaktan şikayetçisiniz de, e annesiniz o yüzden olabilir mi?
büyüğü 4 yaş, 3 küçük cocuk annesiyim.
son 4 yıldır 3 saat aralıksız hiç uyumadım.
herkes böyle büyütüyor. zor ama durum bu.
normalde babanın yardımcı olması konusunda ben de çok ısrarcıyımdır ama işten çık evde birlikte çocuk bakalım demek için muhakeme yeteneginizi kaybetmeniz gerekiyor.
duzenli harici geliriniz bile olsa, 2 çocuk büyütüyorsunuz, paraya her zaman ihtiyacınız var.
yalnız olsanız anlarım ama gem kayınvalideniz yardımcı, hem anneniz.
kayınvalidenizin 3 yaşındaki çocuğunuza yemeğini yedirebiliyor olması bile büyük bir şey. ki kadın parka da çıkarıyormuş.
küçüğün karnını doyurun, verin babaanneye anneanneye, onlar sallasın baksın, büyük ile oynayın.
enerji için doktorunuza danışın gerekirse uygun vitamin takviyesi yapsın. diyetisyene sadece kilo vermek için gidilmez,
gidin, yüksek kalorili, yasaklarınıza uygun bir liste hazırlasın. kendinizi toparlayın.
aynı döngüde aynı şeyleri yaparak farklı sonuç alamazsınız.
harekete geçin.
durumunuzu kabullenin.

ayrıca evliliğiniz 2. çocuktan sonra girmemiş çıkmaza... zaten ilk hamilelikle zor zamanlarınız başlamış. biraz harekete geçmeniz gerekiyor. kendinizi toplamaya bakın.

Dusunceniz sagkikli degil. Gunumuzun ekonomik sartlari altinda esinize isten cik demeniz cok tuhaf. Esiniz isten cikinca hersey gulluk gulistanlik olmayacak emin olun. Kendinize guzel telkinlerde bulunmaya calisin bakin cok sukur anneniz kayinvalideniz yanibasinizda. Tamam zorluklari var ama zahmetsiz guzellik olmuyor. Iki cocugunuzda saglikli ya birinin agir bir hastaligi olsaydi. Boyle dusunerek biraz iyi tarafindan bakmaha calisin olaylarin. Bu gunler gelip gecici.

Benim iki kızımın arası 2.5 yaş ikisi de alerjik, annem ve kayinvalidem başka şehirlerde,ilk kızımın sağlık sorunları nedeniyle ciddi harcamalarimiz var,ücretsiz izindeyim ama hiç eşime işten çık demek gelemedi aklıma.hep tek baktım, bakıyorum da.cok zor evet ama yapacak başka birşey yok çocukları biz istediysek en iyi şartlarda yasamalari için elinizden geleni yapmamız gerekiyor.

X