2 ayda boşanılır mı?

answerr

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2009
267
45
Merhaba.benim eşim evliligimizin daha 2.ayından sonra cekismeli boşanma davası açtı. Boşanma kağıdına kontrol edilmez öfke,hakaret,aile içi özelı ailelere ve arkadaşlarıma anlatma gibi şeyler yazmış.aramızda sinirlenince hakaret ediyorduk karşılıklı.benim eşim çok ağır konuşan biri.sürekli eleştirir sinirlenince kusurlarını yüzüne vurur.mesela ben bipolar hastasıyım. Hastasın sen deyip beni kırıyordu.2 evlilik yapıp boşandım. Bu 3.evliligimdi.sen boşanmaya alışmışsın hastasın bitsin vs.gibi ağır laflar söyledi. Sürekli herşeyimi elestiriyordu.psikolojik şiddet vardı yani.sonra el kol hareketleri koltukların üstüne itme kollarımı bacaklarımı tutup üstüme binme gibj hareketler yaptı. En sonunda cep telefonunu ben karıştırdım. Bi kadinla Whatsapp ta konuştuğunu yakaladim.ve uygunsuz şeyler konuşmuş sevgili gibı. Yani aldattı. Ben bunu ailelere söyledim. Bikaç arkadaşıma da anlattım.boşanıcam dedim.sonrada o ben aldattığını herkese deyince o da benim bipolar hastalığımi herkese yaydı yani ailesine.böyle olunca durum iyice ortam bozuldu ve eşim ile birlikte ailesi boşanma kararı aldılar.evi hemen boşalttı. kişisel eşyalarımı toplayıp yaşadığımız binanın deposuna koymuş. Eşim birde tazminat istiyor 40000 lira.birde hakaret edersem 3 günden 10 güne hapis cezası verilir diye karar cikartmis.ev ve isyerine yaklaştırmama kararı cikartmis.bu kadar şeye rağmen ben 2 ay çok kısa sure diye boşanma kararı alamıyorum.halbuki çok mağdur oldum ve birazda olsa eşimi sevdim.ne karar vereceğimi bilemiyorum.siz olsanız ne yapardıniz.

Yerinde olsam boşanma kararını dusunememeyi bırakir, o 40bin tazminatı ödememek için ugrasirdim

Avukat tuttum.ama tazminatı geri çektim. Ben yine alttan alayım dedim.çok erken olduğu için ben yanlış karar vermek istemiyorum.evet ben çok haksızlığa uğradım. Doğru.ama sizce bu sorunlar düzelir mi.

Canım benim bize soruyorsun da adam çoktan boşanmak icin elinden geleni ardına koymamış sen mağdursun anladıkta hakkını araman gerekir para tazminat senin yapman gerekirdi
Kurtulursan adak falan yap bence tehlike bi adam belliki

İstedim ama sonra vazgeçtim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…