2 ayda boşanılır mı?

Benim tavırlarımi adam değiştirdi. Ağır konuşmaları ile eleştirileri ile psikolojimi bozdu.hastalığım nuks etti.adam domuz suratli diyor bana.bu nasıl bir laf yaa.normal bi hakaret bile değil salak aptal herkes diyor da domuz suratli şerefsiz pislik ne demek yaa.bende istemsiz reksles olarak tükürdum.adam bosanmaya alışmışsın sen hastasın gibi tahrik edici aşağılayıcı konusmalar yapıyor.bu tarz konuşmaları tartışmaları ilk o başlattı.benim zaten hafifte olsa bi rahatsizligim var.ilacım 2.5 mg arttı.geceleri uyuyamıyor sabah kalkınca carpintilarim oluyor diyordu. Arabada giderken surda ölsem sende bende kurtuluruz diyordu. Bu adam normal mi.ben bu adamdan daha sağlıklıyim emin olun.benim hatalarım elbette ki var.ben inkar etmiyorum.ama bu adam kavgaci ve tahrik edici davranıp karşı tarafı bozuyor.cok hakaret ediyor.ve bu kadar yoğun olmasi evlilikte meydana cikti.hani evlenmeden önce de yapmıştı ama ben bu kadar tahmin etmiyordum.

Yaptığını yanına birakmayin kanıt arayın.

Sahidiniz hiç yok mu esinizin bu hallerine

Allah kurtarsin ve güçlü olun pes etmeyin hakkınızı aramaktan.

Kimsenin sizi bu sekilde üzmeye hakkı yok.

kendini haklı çıkarmaya çalışmış
sosyal medya dahil ailesi ve kendisi hakkında hiçbir aşağılayıcı, iğneleyici ,hakaraet içeren yazı yazmayın suçlu olursunuz
beddua içerikli yazılar falan hepsi hakkınızda suç malzemesi olarak karşınıza çıkar
siz ona el uzatmaya çalışın ve yazdığı yazıları silmeyin

tekrar uyarıyorum haklıyken tazminat ödemek suçlu olmak istemiyorsanız
sakın yazılı olarak mesaj yoluyla watsapp yoluyla hakaret etmeyin
aynı evde iseniz telefonunuzu ortada bırakmayın (kendisine hakaret içerikli yazı yazmasın)
sosyal medya aracılığıyla ailesi ve kendisi hakkında iğneleyici aşalağıyıcı yazılar yazmayın
siz kendini kontrol edebilen çözümcü biri gibi durun bu yüzden barışalım vs. gibi şeyler bir kere yazın gelen cevapları silmeyin

Yok ben zaten hakaret etmem.öyle bi huyum yok.aynen öyle çözümcü davrandım.fakat mesajlarıma cevap yazmıyor ablası da kendisi de.

Yok ben zaten hakaret etmem.öyle bi huyum yok.aynen öyle çözümcü davrandım.fakat mesajlarıma cevap yazmıyor ablası da kendisi de.

Telefon gorusmeniz olursa kaydedin ya da bire bir bi görüşme fırsatınız olursa kamera kaydı yaptırın birine mutlaka gerçek yüzünü ortaya çıkarmak için bi yol vardır.

Nafaka istemek neymis görsün.

Arkadaşlar avukatıma dedim.karşı tarafin avukatıyla gorusecek.tazminatı ceksin bosanalım dedim.bakalım. bu işten bi cacık olmaz.herkesin yorumuyla bunu daha iyi anladım

Avukat tuttum.ama tazminatı geri çektim. Ben yine alttan alayım dedim.çok erken olduğu için ben yanlış karar vermek istemiyorum.evet ben çok haksızlığa uğradım. Doğru.ama sizce bu sorunlar düzelir mi.
Ne düzelmesinden bahsediyorsunuz kuzum?
Arada saygı kalmamış, sevgi zaten yok.
'Eşimi biraz da olsa sevmiştim' yazmışsınız.
Evliliği devam ettirebilmek, eşlerimizin kötü huylarını tolere edebilmek için çok sevmek gerekiyor.
Bana sorarsanız eşiniz zaten sizi sevmiyor.
Karşılıklı hakaretler işin cabası.
Üstelik her ikiniz de tüm özelinizi üçüncü şahıslara anlatmışsınız.
3. Evliliğinizi devam ettirmeye çalışmak olarak yorumluyorum içinde bulunduğunuz ruh halini.
Daha fazla psikolojinizi bozmadan bu evliliği bitirin.
Yıpranmamak adına karşılıklı konuşarak anlaşmalı boşanmanız en güzeli.

sorunlarınız düzelmez bu bir. ikincisi eşiniz nasıl bu kadar kinle harekete edebiliyor bu pek anlaşılabilir bir durum değil hele ki 2 aylık evlilikte. üçüncüsü kızmayın ama ben mağdur bir kadın göremedim o kadar şey sıralamanıza rağmen. bence siz öfke patlamaları yaşıyorsunuz patlamalardan sonra da ben bunları hakedecek ne yaptım kıvamına geliyorsunuz.karşılıklı küfürleşme diyorsunuz . bunun karşılıklı olması bile sizi de kabahatli durumuna düşürüyor. hafiften yaşadım zamanın da ve gerçekten hiç çekilecek biri olunmuyor.

Konumuz adam değil, kaldı ki adam normal değil, tıpkı sizin gibi. Dedim ya, sorunlu olduğunuz için sorunlu tipleri çekiyorsunuz.
Size o kadar hakaretler eden adamı bırakmak da istemiyordunuz, neyse ki buradaki ilerleyen yorumlarınızda bırakmaya karar verdiniz.
Karşınızdaki ne kadar iğrenç ve adi olursa olsun illa sizin de o seviyeye inmenize gerek yok ki. Herkes kendinden sorumlu. O başlatmış siz de pekala katılmışsınız.
O başlattı, o hakaret etti ben de ettim söylemleri ilkokulda olacak söylemlerdir ki ortaokula geçmeden bu çocukça davranış yerini düzgün davranmaya bırakmış olmalı. Bu adamla bunu yapamamışsınız, tamam. Fakat bu yetişkin tavrı edinmeden evliliği boşverin, sevgiliniz bile olmasın çünkü girdaptan çıkamazsınız.
Daha önce KK’da bir hanımefendiye daha tavsiye etmiştim, David Richo’nun Olgun İlişkiler kitabı. Bir arkadaşıma psikoloğu tavsiye etmiş, aile, arkadaş ve eş ilişkilerine dair çok çok iyi bir kitap.

Tavsiye için teşekkürler.
İnşallah sizde sorunlu tiplere bu kadar olgun davranabiliyorsunuzdur

Burcu Boğa.evet kullanıyorum ama benim hastalığım çok hafif.ani kararı ben değil eşim veriyor
Ben de boğa burcuyum.. 9 yıllık ilişki yaşayıp evlendiğim adama 45 gün sonra boşanma davası açtım ve boşandım.. Boğa burcu inatçıdır.. Kolay kolay dönmez kararından

Bizim ülkenin bakış açısı bu.hastayım dedim ya.sorun bende olur.
Adam beni aldattı.sakin mi olsaydim.gitmiş whatsapp ta sevgili gibı konusmus.kız buna askılı fotoğraflar yollamış. Bu da yakışmış demiş. Ne zaman bayram tatiline gideceğini vs konuşmuş lar bulusacaklar gibi.gel de ofkeden patlama ki ben ağladım tüm gece sadece.bagirmadim bile.yalniz ertesi gün çok sinirlendim.ve bana düs yakamdan bi ev tutup kadın mi yerleştirmem lazım dedi.sizde çok olgun ve sakin olun oldumu böyle durumla karşılaşirsaniz

Son düzenleme:
Ben de boğa burcuyum.. 9 yıllık ilişki yaşayıp evlendiğim adama 45 gün sonra boşanma davası açtım ve boşandım.. Boğa burcu inatçıdır.. Kolay kolay dönmez kararından
Dönmesin.bende bitirdim zaten.bu inatciliginizla kendinize edersiniz.ne kazandiniz.o kadar yıllık ilişki çöpe atılır mi.o kadar cozulmeyecek ne vardı sanki.inat eden kendine eder.

Boşanmak istemiyor gibi bir halin var ki bu durumu da psikolojik rahatsızlığına veriyorum. Mesaj yakaladıysan mahkemeye sun bunu tazminat falan ödemezsin. Ama bipolar ciddi bir sağlık sorunu yani sen farkında olmadan cidi öfke patlamaları yaşamış ve adamı şaşırtmış olabilirsin ki bunları da hatırlamazsın gayet normal bir durum. 2 ay 5 ay problem değil adam iyi günde kötü günde hastalıkta sağlıkta sözünü pek önemsememiş zaten bu zamanında yanında olmayacak adamdan koca olmaz erken farketmen bence hayırlı bir durum.

Karar vermen gereken bir durum yok ortada,adam açmış davayı.Sen biran ömce kav kurtul bu kan emiciden..

Dönmesin.bende bitirdim zaten.bu inatciliginizla kendinize edersiniz.ne kazandiniz.o kadar yıllık ilişki çöpe atılır mi.o kadar cozulmeyecek ne vardı sanki.inat eden kendine eder.
Valla ne kazandım şöyle söyliyim; Saygısız bi adamdan kurtuldum, sevgi sandığım şeyin takıntıdan başka bişey olmadığını anladım.. Aşık oldum yeniden, evlendim, gerçek sevgi neymiş öğrendim, bir elmanın iki yarısı olmak neymiş artık biliyorum.. 5,5 yıldır gerçek bi mutluluk yaşıyorum.. size de tavsiye ederim

Çok sıkı bir avukat bulmuşlar sanırım ki gerekli talimatları almışlar.
Tavsiyem siz de yazmayın ve karşı davaya ek karşı tazminat davası açım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…