1970-80-90'lı Yıllarda Çocuk ve Genç Olmak

ben en çok cesur ve güzel dizisini izlerdim bide hayat agacı.o yasta öyle ask dolu dizilerden ne anlıyosak dimikaydirigubbakcemile3yaaa klementin diye bi çizgi film vardı hatırlayan varmı?bide alis harikalar diyarında.bayılırdım yaa.:dance:

ilk televizyonu alan yan komşumuzdaki akşam programlarına elimiz kolumuz dolu aman zahmet olmasın diye gidişlerimiz...allahtan çok uzun sürmedi birkaç ay sonra kavuştuk televizyonumuza...annemin üstüne yaptığı binbir çeşit dantel örtüler...milim kaysın kızmalar....sonra diğer komşuların bize gelişleri....patlayan mısırlar kaynayan çaylar....edilen sohbetler...oynanan monopoly modası....yılbaşlarında hala anlamsız bulduğum sıkıcı programlar..siyah beyazın muhteşem uyumu....sonra pembbe dizilerin çıkışları.....kaçırılmayan bölümler....kaçıranlara evde açılan annemin bilgilendirme ve sulu gözlele o anı yaşatma sendromları..allahtan kısa sürdü...kocaman bir elin tepeden inip cifff dediği korkunç reklamlar...merdaneliler sonra klas otomatik makinalar.....allllaaaahhhh...komşunun narinini getiripte makinamızda yıkayışlarımız..olmayan mutfak dolaplarımız neydi ismi unuttum şimdi...duvara asılan minyatür tabak bardak toplayıcıları annemin rengarenk orlon mutfaktakımları merdanelre oklavalara kapı arkasındaki süpürgeye bile kılıflar.offf offf mis gibi çamaşır kokusu...kışın çamaşır kokmasın diye malum eskiden hep kömürdü ortalıkta is......vlerin içine yapılan bir kapıdan diğer kapıya çamaşır ipleri ve göz gözü görmeyen bir çamaşır silsilesi..ama mis kokusu...yatak odasına vuran akşam güneşinde yaz uykularım..abimin birgün önceden okul ceketinin cebinde unuttuğu yağlı ve iğrenç kokan poğaçanın annem tarfından koklana koklana bulunup temizlenmesi....okuldaki sıkıcı günlerim.......ablalarıma özenipte çocukkene giydiğim püsküllü deri ve kot montlar vede kot streç pantolaonlar...ilginç ci ci ci cinema tarzı müzkler...ne deli figürler yaparda oynardık ..hay alllahım...ve doksanla ufak ufak genç kız modaları.....pembe diziler hala devam ama artık kral tv ve değişen müzik kalitemiz....film syreder gibi klip seyredişlerimiz...tarkanlar...kenanlar...tayfunlar yıldız tibeler.vsvs.alllaahhh lise ve kendimizi kaybedip sonra tekrar buluşlarımız....kişilik savaşlarımız...iç kavgalarımız......2000ler başka bir alem bilgisayarı keşfedişim okul bitti kurslar kişisel gelişim hareketlenmeleri ama boşa didinişler niişan evlilik vs ve kısa süren iş hayatının bitip çoluk çocuğa karışmalarımız....ahhhhh aahhhhh... 2000 ler hala içindeyiz ve eskiden hiç birşey yok içinde...geriye dönüpte baktığımız beğenmediğimiz ama düşününce ayy o günlerin tadı hiçbirşeyde yoktu değişlerimiz....tıpkı 15-20yıl sonra tat almadığımızı düşündüğümüz bu yılları anacağımız ve bu sözleri bu yıllar için tekrar edeceğimiz gibi.....
alın size özlü bir söz.................
dün geçti bile yarının geleceği meçhul en iyisi siz bugünü yaşayın bugünlerde yarınların dünleri değilmi??????

casmin ne güzel yazmışsın valla.dedigin herşey bizim evde de oluyordu canım..annemin biz üşümeyelim diye kışın bizi odanın ortasında leğende yıkaması,dedigin gibi evdeki o çamasır kokusu mis gibi,babamın loto oynaması,pazar akşamları banyomuzu yaptıktan sonra tvde bilgi yarışmasını seyretmemiz,ispanyol paça pantolon ve valonlu kol bluz üzerine kadife yelek modası,bayramlarda kardeşimle aynı ama ayrı renkte giyinmemiz, çookk varr yaa ne güzel günlermiş valla..

ilkokula giderken değişik modellerde dantelli yakalar takardık yine dantelli muz çoraplar giyerdik.

Vay anasını birden yaşlandığımı hissettim.
yalnız çocukluğumda Alf dizisini hiç unutmuyorum.

çok duygulandım çocukluk elden gitti gençliğin kıymetini bilelim birgün bakmışız oda gitmiş. beni en çok duygulandıran peçete koleksiyonumu hatırlamak oldu. çok uğraşmıştım onlarla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…