1970-80-90'lı Yıllarda Çocuk ve Genç Olmak

canım ben oğlak burcuyum.lisedeyken idealimlerimden biride arkeolojiydi.denize gidiyim başlarım kumları kazmaya yada değişik taşlar toplamayahihoyyytuykudan önce vardı adile naşit sunardı rahmetli.güzel günlerdi....senağlama

valla canım bee.ne güzeldi.şimdiki çocuklar ileri heralde birtek msn hatırlıyacak diye korkuyorum.herşey bilgisayara endeksli olmuş sanki.eskiden atari salonlarına gitmek için can atardı abimler şimdi ise bilgisayarda ne ararsan oyun olarak var,kitap okuma alışkanlıkları bile bitiyor sanki çocukların.ansiklopediler falan artık rafa kalktı.gelecekten endişe ediyorum.bu internetin ömrü nekadar ki.

parliement pazar gecesi sinemasının tamamını izleyemedik çoğu zaman..mahallede bi yandan seksek oynayıp ip atlarken bi yandan anneye hazırlatılan ekmek arası domatesi yemeler...fosforlu renk taytlar ispanyol paça pantolanlar giymek...susam sokağı hepimizin favorisiydi sanırım ozamanlar...dondurmalardan ençok yediğimiz meybuzdu belkide limonlu olanlarından...ışıklı ayakkabı giyenlere özenirdik ağlaya ağlaya annemize aldırmaya çalışırdık...

aç kapıyı bezirganbaşı bezirganbaşı,

kapı hakkı ne verirsin ne alırsın..

bir sıçan,iki sıçan,üçüncüsün de karakapan off ulan off ne güzeldi o günler.keşke hiç büyümeseydim de ağladığım tekşey düştüğümde yaralanan dizim olsaydısenağlama

o günleri hatırladıkça içim burkuluyor o zamanki arkadaşlarımı onlarla paylaştıklarımızı hatırlarımda ne güzeldi o günler hepimiz hep bir yana dağıldık yaprak misali kırk yılda bir denk gelirsek görüşüyoruz oda tesadüfen ama o günler başkaydı be yürüyerek giderdik çoğu gideceğimiz yere internet yoktu o zaman cep telefonuda yoktu sabit tel vardı tek fm radyolarda yoktu bende olmayanları saydım şimdi herşey varda biz yaşlanıyoruz sezen aksu şarkıları vardı tarkan yeni ünlü olmaya başlamıştı onu dinlerdik bir kedim bile yok anlıyormusun hadi gülümse ,hey corcç versene borç olmaz maykıl bendede yok vede bazı sözler vardı hey maykıl yandan kaykıl, zıt erenköy ,aliço hadi gel köyümüze geri dönelim fadimenin düğününde halay çekelim

tıpatıp benim çocukluğum yaaa.hepsi gözümde canlandı ellerine sağlık canım.kız arkadaşlarla lastik atlardık durmadan.yonca evcimik.tayfun ve seyyar taner in şarkıları çok meşhurdu.birde kara şimşek diye bi dizi vardı.michiel nigt onu hatırlayan var mı?o günler geri gelse keşke yeniden çocuk olsam ahhh aahhh.

birde haftada bir gün türk filmi oynardı tv de onu izlemek için beklerdik bir hafta çocukluk işte reklamda sadece filmin yarısında çıkardı beş dakka oda hemen vc ye koşardık reklam arası şimdiki gibi dakkada bir reklam çıkmazdı tv de

cumartesi pazar sabah erkenden kalkıp çizgi film izlerdik.yumiyum,eti puf,leblebi tozu yerdik.çılgın bediş izlerdik:jeyyar:

kızlar benzer bir konu acılmıştı zaten ama olsun.burayada yazayım...gerçektende çok güzeldi yaa çok duygulanırım hatırlayınca..barış manço ile 7den 77 ye,bir başka gece,erkan yolaçla evet-hayır,tanjunun gol kralı oldugu yıllar,metin oktayı kaybettigimiz yıllar senağlama...okulda yaptıgımız resimler mesela kar yagışını kagıda mum damlatarak gösterirdikkaydirigubbakcemile3 daha neler neler bitermi hiç yaa...bide 90 lardan ilk hatırladıklarım tarkanın burak kut un meshur şarkıları,musti nin araba şarkısı,türkiyenin ilk müzik kanalı kral tv nin evde hiç kapanmaması,orta okulda giydigimiz diz altı postal tutkumuz,ve en acısı da agustos depremi senağlama kusura bakmayın hatırlattıgım için ama hep güzel şeyler olmadı malesef senağlama

cumartesi sabahlari bir cocuk programinda kagit katlama sanati origami olurdu.elimde kagitla sabahin köründe baslardim beklemeye.

bu konuyu kim actiysa aklina saglik.cocuklugum gözümün önüne geldi diger yazilari okuyunca.

hepsını hatırlıyorum ben gercekten cok mutlu bır cocukluk gecırmısım keske o gunlere dönebılme ımkanım olsaydı:çok üzgünüm:

bizim zamanımızda teknoloji yoktu.dvd cd olmadığı için küçük bir teybin başına geçer radyo dinlerdik.bi kaset koyardık teybe saatlerce dinlerdik.daha bi güzeldi herşey.şimdiki gibi cdye birsürü para vermeye gerek yoktu çünkü cd daha icat edilmemişti:jeyyar:

saat 12 vuracak ve bir dansöz çıkacak diye ekrana yapıştığımız yılbaşı akşamlarının tadı bile değişik oluyordu
evet yaşlanıyoruz fakat ne güzel şeylerle yaşlanmışız paylaşacak çok anılar var

evet özellikle yılbaşı gecesi trt'de bir başka gece diye eğlence programı olurdu onu izlerdik.yanlış hatırlamıyorsam çok az kanal vardı zaten o zamanlar

arkası yarın dizileri çok moda olmuştu ben çocukken,onları heyecanla izlerdika.s,en çokta köle isaura,jane eyer,hayat ağacını zevkle izlerdima.s,hatta hayat ağacı dizisinde adını bile hala unutmamışım komser kyle masters vardı uzun saçlı süper yakışıklıydı ona aşıktım hey gidi günler heyyyy,birde türk filmleri sadece cumartesi akşamları yayınlanırdı pazar sabahlarıda western filmler olurdu, off ya o günler ne güzelmişsositososito,ağrısız başım kaygısız aşım hesabısositososito

bide manuela diye bir dizi vardı hiç kaçırmazdım izleyenler olmuştur mutlaka.isabel filan vardı hani.çok güzeldi yaa bidaha verselerde yine izlesek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…