1970-80-90'lı Yıllarda Çocuk ve Genç Olmak

yaramas

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2007
948
2
52
80'lerin sonunda 90'larin başında çocuk olmak.

Süper Baba'nın müziğini flütle çalmışsanız LC Waikiki veya benetton tüm renkleriyle kıyafetlerinizde önemli markalar olduysa...
SHOW TV'nin müziğini hala hatırlıyorsanız dup dıbu dıp dıp dıbı dıp dum...
Tabi ki bir de :İyi TV eyç bi bi, eyç bi bi iyi TV Önce hüplet sonra gümlet' hayat felsefeniz olmuşsa Bizimkiler dizisi ertesi gün okul olduğunu bi süreliğine unutturduysa Parliament pazar gecesi sinemaları müziğini duyduğunuzda içinizde hala garip duygular uyanıyorsa (yarın okul var hüznü, ailenin seni yatırıyor olmasına duyduğun kızgınlık, o güzel mavinin romantizmi...) Polis Akademisindeki her sesi çıkaran adama hayranlık duyuyorsanız Elm sokağında kâbusu yüzünden hala yatağın altına bakmaktan korkuyorsanız Chucky yüzünden en sevdiğiniz oyuncağınızı bile göz önünden >kaldırmışsanız Okulda coca-cola kutusunu ezip maç yaptıysanız (kızlar yan yatırıp üstüne tam ortasına ayağı yerleştirip üstüne basıp yürürlerdi, topuklu ayakkabı gibi olurdu) Apartmanın altındaki zil veya taksi diafonuna basmak müthiş heyecanlı bir yaramazlıksa Tutti frutti çok ayıp ve olağanüstü merak uyandırıcı bir şovsa Dört tekerlekli ayakkabının üstüne takılan patenlerden sonra roller bladeler size büyüleyici geldiyse Bakkala gönderilmenin en güzel yanı küçük sarellenin dibini minik plastik kaşığıyla kazımak veya leblebi tozu yiyip konuşmaya çalışmaksa Atarideki ördek vurmaca oyununda silahın nasıl çalıştığına hala kafa yoruyorsanız Işıklı spor ayakkabılar hava atmanın önemli bir unsuruysa Bayramda harçlıklarla aldığınız ilk şey kinder sürpriz yumurtasıysa(kağıdını tırnakla yırtmadan dümdüz yapmak da sabır ister doğrusu) Clementine sizde derin izler bırakmışsa. Kasete kayıt yapılabilmesi için alt tarafında bulunan karelerin bantla kapatılması gerektiğini öğrenmenin önemini biliyorsanız Commodore 64'de tornavidayla kasetin kafa ayarını yaptıysanız Anne saat kaç, simiiit, birdirbir, çay kahve gazoz, akşam ebesi, dansa davet, çatlak patlak, yakan top gibi Kalabalık oynanan sokak oyunlarından sonra anneniz sizi balkondan yemeğe çağırmışsa bandıra bandıra ye beni" şarkısını hızlı söylemeye çalıştığınız günler varsa Rönesans sanatçılarını ilk kez Ninja Kaplubağaların ismi olarak tanıdıysanız Tele On diye bir kanalı hatırlıyorsanız Haftasonları >çizgi film izlemek için erken kalkmanın ne demek olduğunu biliyorsanız Şirinler geyiğini arkadaşlarınızla mutlaka çevirdiyseniz (Şirine aslında Gargamel tarafından yapıldığı...) Beğenseniz de beğenmeseniz de tüm çizgi filmleri art arda izliyorduysanız Bir Başka Gece çocukluk hayatınızdaki en görkemli şovsa Pazar geceleri yıkanma günüyse Seden Gürel'in neden öyle giyindiğini şimdi sorguluyorsanız Müzik yelpazesi hayatınıza büyülü yabancı müzisyenler kattıysa Bir sanal bebeğiniz olmuşsa, Tetris'i süper hızla oynayabiliyorsanız, MIRC ergenliğinizin önemli bir parçası olmuşsa(a/s/l >ne demek biliyorrsanız) ICQ nun 11 haneli rakamını ezberlemeye çalışmışsanız. Pili bitmesin diye kasetleri kalemle havada sarmışsanız, Çizgi film şarkılarını İngilizce veya Japonca olsa da ezberlemişseniz Kokulu silgiye, deftere, kaleme harçlığınızı yatırdıysanız. Eti Cin, Eti Puf, ABC, Balık Kraker, N**** (Siyahi), Bonibon, Topitop, Yumiyum...vb çok seviyorsanız ve her zaman yeme kabiliyetiniz varsa Sulugöz'ü düşününce bile ağzınız sulanıyorsa Küçük bir kızsanız Sindi ile Barbie'yi karşılaştırıyorduysanız. Tsubasa' yı ve küre biçimindeki sahanın sonundaki dev kaleyi hatırlıyorsanız"Hey Corç versene borç" deyince cevabı hemen yapıştırabiliyorsanız Macarena dansını yapabiliyorsanız TV den çekilmiş çizgi filmli sayısız kere izlediğiniz VHS leriniz varsa Telefonların jetonla çalıştığını hatırlıyorsanızİstop diye bağırdığımızda renk yakalamaya çalışırken onun aslında stop olduğunu uzun zaman önce çözmüşseniz Saçları renkli ve uzun patlak gözlü çirkin trolleri bile bir furyada satın almışsanız. Capri Sun in reklâmı ve melodisini hatırlıyorsanız. Power Rangers'ýn renklerini hatırlıyorsanız Mc Donalds a gitmek için ailenize yalvardıysanız Olacak O kadar, Yasemin'in penceresi, Hadi Anlat Bakalım, Adam Olacak Çocuk, Saklambaç. gibi programları hatırlıyorsanız. Lambada'nýn müziği kulağınızda çalabiliyorsa "Nereye çufçufluyoruz"un kimin dediğini biliyorsanız. Sayısız joystick kırdıysanız ve gün gelince artık joystick satılmadığını fark ettiyseniz Fame City cennetle eşdeğerse(İstanbul da yaşayanlar bilir.bakirköy/galeria daki atari ve oyunların olduğu olanüstü bi yerdi ben 7 yaşındayken.. En sevdiğiniz sayı altıysa Prince of Persia'da alttaki dikenlere düşünce çıkan dınnzk sesini ve kanları hatırlıyorsanız Mon Ami 48 lik boyalardaki altın ve gümüş renkleri statü sembolüyse Gençlik hayaliniz Beverly Hills teki havuzlu arabalarsa. Uhuyla oynamanın zevkini biliyorsanız Kolala jelibonun önce kapağını yediyseniz annenizin poşetler dolusu taso,misket, sporcu kağıtları, gazoz kapaklarını attığını öğrenince ağladıysanız Peçete, kağıt, poşet vb... koleksiyonu yapmışsanız EVET YAŞLANIYORUZ

Alıntıdır

hepimiz burda anılarımızı paylaşalım aklıma gelenleri yazalım şutarafagitti

çok büyük bir kısmı uyuyor bana ne güzel günlermiş onlar keşke gene çocuk olsam o günleri yaşasam. şimdiki çocuklar sadece bilgisayar oyunlarını biliyor...

"Nereye çufçufluyoruz" kız ben bunu hatırlayamadım bunu kim demişti kilaelaelaelaelae

Evettt çok güzel yıllardı 80'li ve 90'lı yıllar inanın çok özlüyorum kardeşimle bu gün esprisini yaptık hatta sen bilmezsin dedim ''Karaşimşeği'' abla o ne demek ki dedi bana( kardeşimle yaş farkımız 15 dir bu arada ) :smiley-cool:

Ya o ''Susam Sokağı'' halen onun tadını arıyorum tv' ler de ama yok yok şimdi tekrar yayınlansa oturur seyrederim alimallah hehehe

Ha bir de bakkal da satılan un kurabiyeleri yokmuydu ah ahhh ne evde yaptığımın ne de pastanelerden aldığımız o tadı bana vermiyor yafs :S

aklıma geldikçe yazarım daha...

Gırgıriye filmleri furyası vardı.Şimdiki Cennet Mahallesinin ataları.
Darbukatör Baryam-Müjdat Gezen.
Güllü-Gülşen Bubikoğlu
Perran Kutman,Münir Özkul,Adile Naşit,Ayşen Guruda.
Ayşen Guruda'nın Domates Güzeli olduğu yılları hatırlayan var mı acaba?

Münir Özkul-Adile Naşit'in oynadığı aile filmleri.

Rahmetli Kemal Sunal'ın hala her kanalda onlarca kez gösterilen Şaban'lı filmleri.

Kara Melek deme,bir Nuran Devres klasiği.
Bu kadar entrikayı bir arada izlediğim ilk diziydi.
Sanem Çelik,Ece Uslu,Ziya Kürküt,Mustafa Alabora.

Ah o yıllar, Banu Alkan'ın zayıf olduğu Serpil Çakmaklı'nın saçlarının kelebek tokayla tepeden tutturulduğu yıllardı. O yıllarda Kadir İnanır yakışıklı, Tarık Akan ise gençti... Cüneyt Arkın belki Cüney Tarkındı ama gözümde karizmaydı.

Türkan Şoray şimdi olduğu gibi o zamanlar da sultandı. Kemal Sunal yaşıyordu. Halit Akçatepe sanki daha iyi rol yapıyordu. O yıllarda M. Ali Erbil de yoktu üstelik... Onun yerine Ali Poyrazoğlu vardı.
Verem vardı filmlerde, her daim ilk ilişki sonrası hamile kalan masum kadınlar, yanlış anlaşılmalar, gereksiz ayrılıklar, abartı gurur gösterileri vardı. Asla ölmeyen aşklar vardı. Yıllarca bekleyen aşıklarla düşmanlar vardı...

Nubar Terziyan olduğu için hayat bu kadar kötü değildi. Ve yardımcıları Hulisi Kentmen Kadir Savun'du. Vahi Öz vardı. Ali Şen vardı. Ne kadar kötü de olsalar sonunda hep iyi olma yoluna girerlerdi. Aliye Rona vardı Hülya Koçyiğit'e kan ağlatırdı. Susan Avcı vardı kötü yollarda... Ahu Tuğba vardı dilligil'in tuzağına düşen. O zamanlar içkiye ilaç atma modası vardı. Bu günlerde yad edildi durdu bazı dizilerde... Avşar film, Özen film, Acar film sunardı filmleri.

Yeşilçam vardı gözümde canlandırmaya çalışır ve çamların altında bir mekan hayal ederdim içinde bütün sanatçıların olduğu ve sürekli film çevirdikleri. Öyle olmadığını anladığimda yine yine büyümüştüm...

Ayağımıza taktığımız bir ucunda top olan hal hallar,leblebi tozları,kalem şeklinde ki şekerler,Adile Naşit'in Uykudan Önce prığramı,heidi,şeker kız Candy,
kapı önünde jimnastik oynamalar..

Ha tv açılırken askerlerin göndere bayrak çekmesi ve ardından İstiklal Marşı okunması..Pazar günleri trt(başka kanal yok) Pazar Konseri(Hikmet Şimşek yönetiminde)
Ayyyyy daha çok şey var..Nerelere gittim ya,içim bi kötü valla..

en sevdiğim ninja kaplumbağalardı usta splinter en sevdiğim karakterdi ve düşmanları şiredır:)çok özledim ya iyki açtın bu konuyu döndüm biden çoçukluğuma ah o günler dedim yine ahhh çok özlüyo insan ya

bende civciv calimero'yu hiç unutamıyorum,bi de bayramalarda bixi kola içerdik bifa bisküvi ile beraber

'Nereye çufçufluyoruzzz?' Hugo söylerdi.Hani Tolga Abinin Hugosu.Clementine çizgi filmine bayılırdım.Ve çirkin bir Trolum vardı benimde çok sevdiğim.Ataride ördeği vuran tabancanın sırrını ve Seden Gürel'in neden öyle giyindiğini çok sonra öğrendim.(Bum bum bum,daldan hop dala uçtummm.)Beverly Hills'teki havuzlu arabanın büyük hayranıydım.Kasetlere kayıt yapmak için altındaki delikleri çooook bantladım.HBB ve Tele on kanallarınıda çok severdim.Gerçi hala öğrencilerimle istop,yakantop falan oynayabiliyorum Allah'tan.Normalde şu halimle çıkıp sokakta oynasam 'bu kadın delirmiş' derlerdi herhalde.Ne güzel günlerdi onlar yaaa!Leblebi tozu yok artık di mi?

kizlar zaman tunelinden cikmis gibi oldum hepinizin eline saglik hey gidi günler hey senağlama

Benim çocukluğumda,Sevimli hayalet casper,pilli bebek,tatlı cadı,Kaçak diye bir dizi vardı.Zaten bir tek TRT vardı,oda akşam başlar 4-5 saat yayın yapar,kapanırdı.Hey gidi günler ....

bu anket çözelim anılar canlansın
1) 80’lerin ünlü “küçük” şarkıcıları kimlerdi?
a) Küçük İbo, Küçük Onur
b) Küçük Ceylan, Küçük Emrah
c) Küçük Prens, Küçük Kurbağa
d) Küçük 100bin, Büyük 200bin
e) Minik Serçe

2) Michael Jackson 80’lerde ne renkti?
a) Yavruağzı
b) Gri
c) Siyah
d) Beyazötesi
e) Beyaz

3) Şu sıralar Marmaris’te yaşayan, yaptığı nü resimleri ile ünlü ressamımız 80’lerde ne iş yapıyordu?
a) Overlokçuluk
b) Kabzımallık
c) Reis-i Cumhur’luk
d) Yaylalar Yaylalar
e) Hepbiri

4) ITT Şahap Lorenz televizyonların kanal ayarlama çubuğu ne renktir?
a) Eflatun
b) Siyah
c) Kırmızı
d) Prusya Mavisi
e) Rengarenk

5) Adile Naşit masal anlattığı programda çocuklara ne diye seslenirdi?
a) Kuzucuklarım
b) Yurttaşlar
c) Efendiler
d) Değerli gençler
e) Dostlar, Romalılar

6) Cenk Koray ünlü pazar programındaki yarışmada yarışmacılara ne derdi?
a) İyi olan kazansın
b) Bildiniz soruyu, aldınız boruyu
c) Alooo! Ne koyiyim?
d) Kutunuzu açıyorum
e) Çekinizi mi veriyim, devam mı edeceksiniz?

7) Pazar sabahları yayınlanan ünlü Japon çizgi filminde robotlardaki kahramanlar büyük parçayı oluşturmak için ne diye seslenirdi?
a) Gelin canlar bir olalım!
b) Ekibi yeniden topluyoruz
c) Susma sustukça sıra sana gelecek!
d) Voltron Voltron Voltron
e) Seni seçtim Pikaçu

8) Yakari’deki kartal uçarken nasıl bağırırdı?
a) Watasiva Kendiii
b) Yakarikuuuu, hakarikuuu!
c) Yaba daba duuu!
d) Tey tey tey!
e) Gag gag gag!

9) "Watasiva Kendiii" sözü hangi çizgi filmin müziğinde yer alırdı?
a) Tom ve Jerry
b) Okayi Yamaşita Kumbaba
c) Şeker Kız Kendi
d) Yakari
e) Pokemonlar

10) 80’lerde İstanbul’un telefon kodu neydi?
a) 1
b) 333
c) 1453
d) 212
e) 216

11) 80’lerde mahalle maçlarından sonra içilen o ünlü gazoz markası hangisiydi?
a) Fanta
b) Elvan
c) Sprite
d) Kazuz
e) Coca-Cola

12) BMX nedir?
a) 80’lerin ünlü pop grubu
b) 80’lerin ünlü kamyon markası
c) 80’lerin ünlü bisiklet markası
d) 80’lerin ünlü araba markası
e) Yanlış yazmışsınız, doğrusu BMW olcak.

13) Pinokyo bir masal kahramanı olmak dışında senin için başka ne ifade ediyor?
a) Bir zamanların en popüler bisikleti
b) 80’lerin en ünlü çizgi film oyuncusu
c) Tüm zamanların en büyük süperstarı
d) Bir tür Japon halk sazı
e) ............

14) Misket oyunlarının en popülerlerinden olan “kuyu” da kaç kuyu vardır?
a) 1
b) 15
c) 5
d) 13
e) Kuyu da ne be?

15) 80’lerde ders kitaplarının arasını süsleyen yegane mecmualar hangisiydi?
a) Cosmopolitan, Cosmogirl, HeyGirl vs.
b) Pokemon, Pikaçu vs.
c) Zagor, Teksas, Tommiks ve Mandrake vs.
d) Akbaba, Marko Paşa vs.
e) Mecmua ne demek be?

16) Mekap ve Esem nedir?
a) 80’lerin çocuk oyunlarından biri
b) 80’lerin en ünlü filmi
c) 80’lerin en komik ikilisi
d) 80’lerin popüler spor ayakkabıları
e) Nedir?

17) ”Önce alışveriş, sonra.........”
Noktalı yerlere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?
a) seviş
b) fiş
c) tepiş
d) yemiş
e) Kemal Derwish

18) 80’lerde Almanya’dan gelen akrabalar hediye olarak en çok ne getirirlerdi?
a) Alaman Çikolatası
b) Alaman Birası
c) Alaman Rakısı
d) Alaman Karısı
e) Alaman da ne?

19) Bir zamanların en sevilen dizisi Dallas’ın kötü adamı kimdir?
a) Tecavüzcü Coşkun
b) Erol Taş
c) Ciğer
d) Ceyar
e) ”Ceyar” onun okunuşu akıllım, aslında “Jr” diye yazılır.

20) 80’lerin ünlü futbolcusu Rıdvan Dilmen’in lakabı neydi?
a) Fırtına
b) Şeytan
c) İmparator
d) Karpatların Maradonası
e) Rıdvan Dilmen Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü değil miydi ya?

21) 80’lerin sonuna kadar kaç tv kanalı vardı?
a) Bir
b) Birdirbir
c) Binbir
d) 3+1
e) Şifreli kanalları da sayacak mıyız?

22) Muhabbet arasında “Pac-Man” lafı geçse vereceğiniz tepki ne olur?
a) Ulan gene karnım acıktı.
b) Olum en sevdiğim çizgi roman kahramanıydı lan!
c) Of! Var ya acayip bi bilgisayardır.
d) Anaaaa Pac-Man! Abi var ya bi zamanlar en sevdiğim bilgisayar oyunuydu.
e) Küfretme bak bozuşuruz!

23) Genellikle defter kağıdından yapılan külahların cephane olarak kullanıldığı “Tüftüf”te silah olarak ne kullanılırdı?
a) Su borusu
b) Soba borusu
c) Elektrik borusu
d) Kalk borusu
e) Buyur?

24) 80’lerde bakkalarda satılan “meyve tozu” dışındaki o lezzetli toz nedir?
a) Leblebi tozu
b) Süt tozu
c) Kabartma tozu
d) Çamaşır tozu
e) Bu dedikleriniz markette bulunur mu?

25) 80’lerde birçok evde televizyonun altında bulunan ve üzeri genelde dantelle örtülü devasa aletin adı nedir?
a) Video
b) VCD Player
c) DVD Player
d) Decoder
e) Aha bunu biliyorum: Play Station

26) "Güüüç bende artııık!”" kimin sözüdür?
a) Hitler
b) He-Man
c) Sokrates
d) Pikaçu
e) Bir reklam kahramanıydı ama adını şimdi tam hatırlayamıycam.

27) 80’lerdeki o ünlü konuşan arabalı dizinin adı neydi?
a) Kara Şahin
b) Kara Şimşek
c) Kara Murat
d) Kara Oğlan
e) Karamürsel

28) Peki o konuşan arabalı dizideki arabanın adı neydi?
a) Herbie
b) Red Kit
c) Johnny
d) KİT
e) “KİT” bi kere “Kamu İktisadi Teşebbüsleri” demek akıllım.

29) 80’lerde kabereleri meşhur olan ünlü ikili aşağıdakilerden hangisidir?
a) Lorel ile Hardi
b) Zeki ile Metin
c) İzel ve Çelik
d) Deniz’le Mehtap
e) Cem Yılmaz’la Yılmaz Erdoğan

30) “Aman tertip can tertip, hasrete katlan tertip!“ adlı güzide şarkıyı seslendiren grup hangisidir?
a) Moğollar
b) Esmeray ve Yaylalar
c) Ersen ve Dadaşlar
d) Mazhar-Fuat-Özkan
e) İzel-Çelik-Ercan

off ulen offf anam yaşlanıyormuyuz nee ... eskiden ninelerimiz elektrik olmadığından mum ışığında oturduğu, televizyon yerine radio dinlediğini anlatırdı bana..
biz de torunlarımıza bunları anlatacas heralde ... zaman ne kadar çabuk akıp geçiyor yawss :uhm:

90 yılların dizileri diyince benim aklıma AYDAN ŞENER EBRU GÜNDEŞ dizileri gelir..
AYDAN ŞENER:ZÜHRE,GÖLGE ÇİÇEGİ,DİKENLİ GÜL ..
Dizilerin konuları aklımda degil ama Gölge çiçeginde Aydan şenerin kızının ismi YAREN di..Yıllarca kızım olunca YAREN ismini koymayı hayal etmiştim..(sılada sümsük Azatın kızının ismi olana kadar)
AYDAN ŞENER ilk televizyon filimlerini de çekmişti..
Kerem alaşıkla oynadıgı filimler çok modaydı bir zamanlar..Keremle aşklarıda dillere destandı..
EBRU GÜNDEŞ.FIRTINALAR,DELİDİVANE
Fırtınaları seyretmiştim Ebru ozamanlar çok zayıf birde dişlerini yaptırmamıştı.
Kerem alışıgı ilk bu diziyle tanımıştım..

--------------------------------------------------------------------------------
Bir küçücük tavşancık varmış
Bir küçücük tavşancık varmış
Kırlarda koko koşar oynarmış
Kırlarda koko koşar oynarmış

Annesi onu çok severmiş
Babası onu çok severmiş

Sen benim ca ca canımsın dermiş
Sen benim caca canımsın dermiş

Tv lerin ilk pembe dizisi Zenginler de Aglar i hatirliyormusunuz. Veronica Castro tek favori yildizimizdi. Oglu Beto vardi. Onun tekerlemesi de soyleydi.
Okundugu gib yazilmistir..
O beto beto
Mariyanna luis albeto
Marisabelin dadisi ramona ......diye devam eden Lambadanin muzigi esliginde soylenen bi tekerleme...

hatırlayanlardan yorum bekliyorum

80' li yillar deyince aklima gelen rüküslük oluyor..

Büyük vatkalar...tam bir korkuncluk....insanlarin boyunsuz gezdigi yillarda diyebiliriz.. düsünsenize t-shirler de vatka , cekette vatka ....

Klipsli küpeler, kadinlarda bir takip takistirma hevesi......

Herseyin üzerine kalin kemer takma modasi....kazaklarin bile...

Kelebek tokalar...rengarenk... aslan yelesi saclar..

Converseler...dev gunes gözlükleri...

Ve digerleri..........

DALLAS ve FLAMINGO YOLU diye diziler izlenirdi evlerde....

Anjin San .. Miami Vice..son senelerde Michael Jackson , Duran Duran ....

Erol Evgin , Attila Atasoy ve Coskun Demir...

Ailecek sabahladigimiz yurdum icin cok onemli olan milli olay.. evettt Eurovision sarki yarismasi...

hemen yarisma deyince amannn petrolll.....canim petroll.....artik sana sana muhtacim petrolll........

Cenk Koray ve yarismalari....

Tolga Han ve dans grubu.....bilege dogru daralan plili pantolanlar yada tayt seklinde igrenc seyler ve saclarinda bantlar....

Cherry cherry lady..Modern Talking sonraaa live is life, Opus'dan , self control Laura Branigan'dan , Richard Gere , hic suphesiz Madonna, break dans........

Nuri Alço ve Ahu Tugba,kötü kalpli adam ve ateşli kadin...

Ben yapınca alışverişi, zaten alıyorum satış fişi replikleri barındıran
Ali-Ayşegül Atik reklamı...

İcraatın içinden izleyip Özal´ın kalemine bakıp hipnotize olmaya
çalışmak.......

Yemeklerden önceeee,lavaboya koşalım,hafta da bir kere tırnakları keselim,
fırçalayıp onları tertemiz olalım diye şarkılar ezberleyen bir nesil olmak....

Hava durumlarının eksi değil de "sıfırın altında bilmem kaç" denildiğini bilmek .....

Muhtemelen hayatımız boyunca yaşadığımız en güzel 10 yıl ve Türkiye'de yaşamış son mutlu kuşak olduğunu hüzünle hissetmek..........
:asigim::asigim:

Küçük Ev
Aşk Gemisi
Beyaz Gölge
Kara Şimşek
Çiçek kız Candy
Estaban
İnce uzun telle yürüttüğümüz her hafta/ay yenilenen modelleriyle alıp mahalle vitrinine çıktığımız plastik arabalar
Ön yüzünde arap kız resmi bulunan Mabel sakızları
Müsaitseniz bu akşam annemler size gelmek istiyor diye kapılara gönderilen çocuklar
Kuş lokumu/leblebi tozu
Misketler,çivi oyunları
Küçük plastik kabındaki çokokremler/Tüplü olanlar
Atlantisten gelen adam
Almanya'dan gelen ''uzun saçlı'' asi gençlik
Commodore 64/Amiga
Samantha Fox
Uzay yolu
Pazar Konseri
Western filmleri..
Hürriyet Gazetesinin bile özel hat açarak Türk Milletini bilgilendirdiği "JR EWING"i kim vurdu anketi....

Bilim Kurgu dizilerinin en keyifli yıllarıydı....

Beatlestar Galactica

Logan' ın Kaçışı

25. Yüzyıl

Uzay 1999 (Yıl 2007 Bir numara yok. Abonmanlarla gidip geliyor millet hala, o ayrı vaka )
Kötü KazenKötü Kazen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…