19 haftada düşük yaptım yardımcı olur musunuz?

Amin sizi en iyi ben anlarım 20 haftalik kayipdan once 7 haftalik düşüğum oldu o korkular hiç geçmiyor çünku travma oluyor şimdi doğurdum ama yine hamile kalsam hatta 10 tane daha doğursam o korkular endişeler hep olucak geçmeyecek eş dostlada konuşulsa aynı yoldan gecmiş biriyle konuşmak insana iyi geliyor Rabbim ferahlik versin zamanla hafifleyeceksiniz insallah

İnşallah allah çocuğunuzu size bağışlasın uzun ömrü olsun teşekkür ederim mesajlarınız için sizde duanızı eksik etmeyin

Amin ya, düşük tehlikesi geçince herşey yoluna girecek bitti tehlike dedim ama neler bekliyormuş. 19. Hafta da bebeğim gitti.

Ben de bir hafta önce 16. Haftamdayken bebeğimi kaybettim. Önce kanamam oldu, durmadı. Sonrasında kanamam durdu ve aniden su geldi. İki olasılık üzerinde duruyor doktorum. Enfeksiyon riski veya servikal yetmezlik. Nedeninin bulmaya çalışıyorum ki sonrakinde aynı şeyi yaşamayayım.Ama doktorlar çok rahat deneyin 3 ay geçtikten sonra diyorlar ne şu testi yaptırın ne şunu araştırın hiç bir şey yok. Böyle olunca aşırı öfkeleniyorum kimse anlamıyormuş gibi geliyor. Yaş geçiyor, zaman önemli bir bu yük biniyor. Atlatamadım da hala hiç geçmeyecek gibi de bu boşluk.Neden enfeksiyon olabilir nerden kapmış olabilirim,kafamda deli sorular. İnsanlar hamileyken covid geçiriyor ve enfeksiyon etkilemiyor, anlayamıyorum.

Sizin

sizin kaybınızın sebebi servikal yetmezlik mi teşhis ne kondu size
Yok doktor onuda demedi. Hamile kalınca aylık idrar kültürü baktır dedi. Ve 2 aydan itibaren rahim ağzını ölçtür dedi. Bazen olmuyor bu tür durumlar ihtimal veriyorum dedi. Ve ben doktora 4 gün Öncesi sağlık ocağında idrar tahlilimin temiz çıktığını söyledim. Rahim açıklığı hep olacak kayde yok dedi. yani anlayacağın pek de teşhis koymadı.

Bu sıkıntı işte bir sebep olsa çözümünü ararsın en azından. Bana da iki ayrı doktor iki ayrı sebep söyledi. Yarın üçüncü doktora gidicem bakalım o ne diyecek

Bende aynı şeyleri düşünüyorum 20 haftalıktı bebeğimizi kaybettik. Sancı, ağrım hiçbir şey yoktu çok küçük nokta kadar kan gördüm. Korktum öyle gittim doktora. Enfeksiyonum yoktu bu konuda çok dikkat eden biriydim. Ne diyeceklerini şaşırdılar. Yine de olmaması için diğer gebelik olunca gerekirse serklaj yaparsınız dedi.

Bu sıkıntı işte bir sebep olsa çözümünü ararsın en azından. Bana da iki ayrı doktor iki ayrı sebep söyledi. Yarın üçüncü doktora gidicem bakalım o ne diyecek
İnşallah ciddi sıkıntılar demesinler de canım, diğer gebeliğimizde daha temkinli oluruz kuzum. arkadaşım da öyleydi, az zamanla 2 defa üst üste normal gebelik yaşadı. doktor rahminin torba gibi olduğunu bebeğin doğum kanalında olduğunu erken doğum gerektiğini söyledi. Sürekli uzandı dinlendi, şükür sağlıklı tam zamanında doğumunu yaptı. Bizde Hayrılsıyla kucağımıza alırız bebeklerimizi. Ben Doğum öncesi bir kaç gün öncesi 1,2 saat yürüyüş yaptım. Artık ona yoruyorum. Erken gebeliğimi.

Plesenta patolojiye gitti mi orda net çıkıyor enfeksiyon varsa. Ve kanamalı gebeliklerde enfeksiyon riski yüksek olurmuş doktor söylemişti ama peşini bırakmayın araştırın başka doktorlara gidin allah koruusun aynı şeyi yaşamaktansa tedbirinizi alın ben öyle yapacağım

Tabi canım dermansız dert vermesin allah biz elimizden geleni yaparız allahın izniyle inşallah yeniden hamilelik nasip olursa tedbirle hareket edicez bilmiyorum ya ne diyeceğimi de bilmiyorum artık ben yarın sabahtıp fakültesine gideceğim hocaya çok merak ediyorum ne dicek

Ablam da ikizlerini aynı dönemde enfeksiyondan kaybetti. Sağlıklı ikizleri var şimdi. İnşallah yeniden hamile kalacaksınız, her şey yolunda gidecek. Çok geçmiş olsun.

Patolojiye gitti. Daha sonucu çıkmadı.Tedbirimi alacağım ben de . Paylaşalım öğrendiklerimizi.Çoğu doktor çok rahat çünkü.

Patolojiye gitti. Daha sonucu çıkmadı.Tedbirimi alacağım ben de . Paylaşalım öğrendiklerimizi.Çoğu doktor çok rahat çünkü.
Kesinlikle doktora gittikçe paylaşırım ben. Doktorlar çok rahat bana demişti ki her kadın doğursaydı dünya nüfusu ne olurdu diye. Bende dedim ki millet beşer onar tane doğuruyor ben bir tane doğuramadım çok mu yani onların umrunda değil ama bizim için acı verici

İnşallah kuzum. Umarım iyi şeyler söyler, rahat edersin nitekim korkumuz geçer. Doktorun ne dediğini bize de söylermisin? Bilgi sahibi olalım

Geçmiş olsun. Allah sağlıklı bebek versin kucağına. Bu meleginde seni bekliyor olucak

İnşallah kuzum. Umarım iyi şeyler söyler, rahat edersin nitekim korkumuz geçer. Doktorun ne dediğini bize de söylermisin? Bilgi sahibi olalım
Sanırım ankaranın en sakin panik yapmayan doktorunu buldum. Ben ne kadar stresli ve paniksem doktor bir o kadar sakin. Hiçbir zaman net bir teşhis koyamayız dedi eski düşüklerini unut dedi bana onlarda kese bile görmemiştik sayma bile onları bir düşüğüm var diyebilirsin dedi. Şu an lohusa gibi olduğun için önce bu defteri bir kapatalım bir ya da iki kez adet ol sonra gel tekrar yolumuza bakalım dedi. Ama eğer problem servikal yetmezlik olursa onum tedavisi yok yeniden hamile kalman gerekecek ve takip edip ona göre hareket etmemiz gerekecek dedi. Rahimde perde varsa da o şuan ultrasonla anlaşılmaz ancak hsg ya da hitereskopi yapcaz dedi. Ama sanırım bunların teşhisi bir gebelik kaybı yasamadan anlaşılmıyormuş yani senin elinden gelen birşey yoktu bir ihmal yoktu diyor doktor. İki kez düzenli adet görünce tekrar gideceğim

Yaşadıklarımızın cevabı bencede bu. Çok geçmiş olsun. Ne kadar zor durum ya korku endişe yaşayacağız hep doktorunuz da 3 aylık süreden sonra size düşünebilirsiniz dedi sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…