16 Haziran 2009... Kalbim orada kaldı...

iuwe

F❤E💙A💙-Uçucu madde *_*
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2011
816
95
Kızlar uzun bir hikaye, o yüzden okumadan geçen arkadaşları anlayışla karşılıyorum.
Burada bir çok kişiye iyi kötü tavsiyede bulunmuşumdur ama bu meseleyi çözemedim bir türlü, tekrar tekrar düşündüm yazsam mı yazmasam mı diye, en sonunda anlatıp içimi dökmeye karar verdim.

2008 sonu Kasım ayı, Facebook’ta bir grupta biriyle tanıştım. Çocuk yabancıydı ve benim de o ırka karşı özellikle sempatim ve sevgim olduğundan çekti beni tabii. O grupta onun ülkesiyle alakalıydı nitekim. Ama kendi ülkesinde oturmuyordu, gurbetçiydi anlayacağınız. Biz öyle tanıştık, her seferinde daha da uzayan mesajlar yazmaya başladık birbirimize. Benden bir yaş küçüktü ama o kadar iyi anlaşıyorduk ki 1,5 ayda günlük hayatımın bir parçası olmuştu artık, o sıra okulla beraber çalışıyordum, işteyken bile cepten internete girerdim sırf onun bana yazdığı mesajı çok merak ettiğim için. 1,5 ay gibi kısa bir zaman dolu dolu geçti, canlı kanlı karşımda görmediğim birine aşık oluyordum resmen ve çok garip bir duyguydu, hem de ilk erkek arkadaşım olmamasına rağmen. Onda da çok belliydi bir şeyler olduğu ve 2009’a 2 gün kala söyledi ve biz öyle başladık. Başlayalı henüz 1 hafta olmuştu ki benim koyduğum din değiştirme şartını yapamayacağını söyledi biz ayrıldık ama ertesi gün geri döndü geleceğim sensiz karanlık vs. diyerek. Biz öyle devam ettik, Şubat ayına kadar kimse bilmedi ailemden, internetten çocuğun biriyle görüşmem çok ciddiyetsizceydi dışarıdan bakıldığında ve söyleyemezdim. En sonunda sevgililer günü için birbirimize yolladığımız hediyeler evlere varınca herkesin haberi oldu ister istemez. Benim ailem de onun ailesi de anlayışla karşıladı. Hatta kameradan annesiyle, kardeşleriyle görüştüm, o da ablamlarla falan, o derece yani. Hatta hatta babası sizin tanışmanız kader falan demişmiş vs. Cümle alem biliyordu bizi. Yeni hat falan almıştım onunla mesajlaşmak konuşabilmek için, her gün konuşurduk internetten sabahlara kadar kamerayı açıp. Sınav dönemim geldiğinde aksardı konuşmalarımız, 2 gün peşpeşe konuşmadığımızda istisnasız ama muhakkak rüyama girerdi. Her an aklımdaydı, hayatımdaydı. Belki dünyanın öbür ucundaydı ama hep kalbimdeydi, sokakta yürürken etraftan geçen erkeklere kafamı kaldırıp bakmazdım bile sadakatimden. Bensiz yaşayamayacağını söylerdi, aşk, sevgi kelimeleri, güzel sözler ağzından düşmezdi. Her şey mükemmeldi, belki de çok fazla mükemmeldi… Yaz gelmişti artık ve yazın önce kendi ülkesine uğrayacak, ardından da buraya, Türkiye’ye gelecekti. O kadar mutluydum ki, beraber planlamıştık her şeyi sonunda kavuşacaktım sevdiğime…

Son zamanlarda o kadar yoğundu ki hislerim Allah’a beni onunla imtihan etme, yoksa bu imtihanı kaldırabilir miyim bilmiyorum deme cüretini gösterme raddesine geldim ve adım gibi de biliyordum ki onunla imtihan olacaktım. Finallerimden tam önceki haftaydı, kendi ülkesine gitmişti ve 2 gündür sesi soluğu çıkmıyordu normalde hiç huyu olmadığı halde. 16 Haziran 2009, Face’teki hesabıma girdiğimde ondan gelen mesajı gördüm. Mesajında bana bir şey söylemesi gerektiğini yazmıştı, domuz eti yemenin ve likör içmenin onun hayat tarzı olduğunu bundan vazgeçemeyeceğini söylüyordu ve gayet iyi biliyordu ki bu bizim ayrılmamız demekti, çünkü bu konuda diğer her şeyin aksine ne kadar katı olduğumun farkındaydı. O an şaka falan yapıyor herhalde dedim hiç olmayacağını bildiğim halde. Mesaj yazdım emin misin diye, evet dedi ve öyle bitti… İnanamıyordum, şoka girmiştim adeta, bitemezdi bu ilişki, çok seviyorduk ben de o da… Ama bitmişti işte… O sırada bir iş imdadıma yetişti, mülakatta beni en yoğun yere verin demiştim sırf her şeyi unutup işe gömülmek için. Ama hep bekledim, bir beklenti vardı içimde pişman olacak geri gelecek diye ama olmadı, gelmedi geri. 2 ay sonra Ağustos’ta artık daha fazla dayanamadım içimin pare pare olmasına ve gururumu ayaklar altına alıp onu aradım, arkadaş olmak istiyorum dedim. O da önce tamam dedi ama sonra internetten bir baktım ki mesaj atmıştı Face’ten. Yaşadığımız her şey internet üzerindendi zaten gerçek olan bir şey yoktu diye… O an dünyam 2. kez başıma yıkıldı, benim aylardır güvendiğim, öylesine sevdiğim, sensiz yaşayamam diyen kişi bu muydu sahiden de? Ondan sonra onunla hiçbir şekilde iletişimim olmadı ama benim kalbim hep orada kaldı.
Sonra zaten kimseyi yanıma yaklaştırmadım 1 yıl falan, sonradan izin verdiklerimin de taş çatlasa 2 ay ömrü oldu, çünkü her seferinde anlıyordum ki onu sevdiğim gibi sevmiyorum, karşımdaki onun gibi değil, öyle “mükemmel” değil, kimse onun bana yadigar bıraktığı o kocaman boşluğu dolduramadı. Defalarca denedim birine öyle aşık olmayı ama hayır olmadı, birkaç gün, belki birkaç hafta bir kıpırdanma ama her seferinde armutun sapı, üzümün çöpü deyip kendimi soğutmaya bir bahane buldum. Kimsenin yanında durmadım, aileme anlatmaya çalışmadım onda olduğu gibi. Bazen birine yaslanıp, güç ve destek almayı istedim ama kendimi daha fazla incitmeyi ve insanların günahına da girmeyi de istemedim artık. Allah’a çok dua ettim o boşluğu doldurması için.

Yakınlarda obsesif kompulsif teşhisi kondu ve derdime dert bindi. Allah sağlıktan vermesin tabii ama gerçekten aşık olamıyorum, dışarıdan bakınca basit bir şeymiş gibi geliyor insana ama gerçekten çok kötü, kimseye öyle bakamıyorum, kimseye karşı öyle hissedemiyorum. Bazen o kadar çok kızıyorum ki içimden bir araba dolusu küfretmek geliyor malum şahsa. Derslerim de yoğun ama konsantre olamıyorum bir noktadan sonra bu anlamda. Şuana kadar çıktığım kimseyi düşününce içim tık bile demiyor ama o aklıma gelince hala doluyor gözlerim hemen. Kendimi çok meşgul ettim başka şeylerle ama karşıma özel olmaya aday biri çıkınca yine o geliyor aklıma, ikili ilişkilerde hep o geliyor ilk aklıma. Artık dedim evlenmemek en iyisi sanırım, bu sebepten ötürü bir ilişkinin yükünü kaldıramıyorum çünkü, zaten erkeklere de güvenemiyorum, duvarlarım gittikçe büyüyor ve kalınlaşıyor, nitekim ablam da boşanmış biri…

Benim derdim de bu, anlatmak, içimi dökmek istedim. Hepinize çok teşekkürler kızlar…

2009dan beri miiii??? :KK53::KK53::KK53::KK53:

Bence bir araya gelseydiniz; yüz yüze konuşup gezseydiniz bu kadar yer etmezdi kalbinizde.:KK50::KK50:
Bir de karşıdaki insanı da haklı buldum, ben başka dinden olsam ve netten görüştüğüm biri dinimi değiştirmemi söylese kabul etmezdim asla.
O isteğinizi garipsedim doğrusu.
Daha ortada bir şey yokken abartılı olmuş.

:S Netteki ilişkilerde öyle efelik laflar etmek çok kolay, iki tıkla hallediyorsun.
Buna bu kadar inanmış olmanız ve kendinizi kaptırmanız da ilginç olmuş. :26:

Bana göre boş yere yıpratıyorsunuz kendinizi, yani ayrılık yeni olsa anlarım ama bu kadar yıldır hala onun acısını yaşmak kendi kendinize yaptığınız bir eziyet. :s
Bir hastalık da çıkmış üstelik. Hiç değer mi bu kadar yıpranmaya?
İsterseniz onu atarsınız aklınızdan, başka şeylere yoğunlaşın, yorun beyniniz; o zaman onu düşünmeye vakit kalmaz; aklınıza bile gelmez. :/

Suna inan herseyde ama herseyde bi hayir vardir.. O mutlu mesut yasarken sen üzülme..
bukadar cabuk pes eden birinin yaninda olmasini istermiydin. Insanini yasadigi aci olaylar onu güclendirir ve olgunlasdirir bunu zaman gecdikce sende anliycaksin.

Okudum ve çok üzüldüm.Dilerim Rabbim karşına öyle birini çıkarsın ki iyi ki onunla olmamış dersin...Her şerde bir hayır varmış böyle düşün.Ve unutma ki birşey olmuyorsa olmak istemediğinden değil..!Allah olmasını istemediği için olmuyordur...Herşeyin hayırlısı....

Canimcim o adam Cinli mi? Domzu eti ve likor deyince aklima o geldi de.. Eger dedigim dogruysa bana ozelden mesaj at, ben sana haklarindaki pek cok gercegi anlatayim. O zaman ask mask kaliyor mu gorursun.

tryamour a katılıyorum netten hiç görmediğiniz dokunmadığınız sanal harici birşey yaşamadığınız birine aşık olmanız zaten yeterince mantıksız benim için, ama istekleriniz afedersiniz mantıksızın da ötesinde komik geldi ..siz netteki bir adamın lafıyla din değiştirirmisiniz ? bana şahsen kimse bunu yaptıramaz? insanların herşeyi tamamda bir dinlerimi sorun kaldı eğer müslüman biri istiyorsanız yabancı biriyle hic bu muabbetlere girmeseydiniz ,insanları insan olarak değerlendirin ayrım yapmak doğru değil herkesin dini,dili,ırkı kendine bana kalırsa sizinki baya cahilce bir davranış olmuş..ayrıca yüzyüze dahi görüşmediğiniz adamla evlenme arifesindeymişsinizde tek sorun bu kalmış gibi davranmanızda tuhaf..dost acı söyler o sizi çoktan unutmuş hayatına bakıyodur zaten ciddi birşey olmadığını sonradan kendiside yazmış..insanların duygusal boşluklarında bu tarz sanal maceralar olabilir ama hayattan kopacak kadar abartmak normal bir ruh hali değil..yardım almanızı ve biraz daha sosyal bir insan olmanızı tavsiye ederim

Ben 16 yaslarindayken internetten tanisip 2 sene 'ask' yasadim biriyle
Sonra terkeden ben oldum. Cunki yasim ilerledikce gercekten sevmedigimi anladim.
Ben askin kendisine asiktim. Illa biri beni sevsin bende seveyim istedim ama o gercek degilmis...

Internet, telefon vs. hic birsey gercekten gormeyle bakmayla ayni tutulamaz.
Belki gordugunde oturmasi, kalkmasi sana itici gelecekti, belki de sen vazgececektin o isteyecekti...
Demek ki o da seni o kadar sevmemis, agir gelebilir ama oyle.. Sende ask zannetmis olabilirsin...
Ama emin ol ki hic birsey birinin ilk dokunusu, sana bakip gulusu kadar etkili olamaz..
Bence bir ruyadan veya kabustan uyandim de.. Silkelen soyle. Kimbilir o simdi neler yasiyor sen daha nerelerdesin.. Kendini onemse, daha iyilerine layigim o da kimmis de.. ve kendine yeni bir sayfa ac..
Uzul uzul nereye kadar..? Sende elbet kalbinin hizla carpasini istersin, bir hayat paylasip sonra coluk cocuga karismak istersin. Su an kendi kismetini kendin kapatiyorsun.. Yapma boyle...!

Mutlu olmak seninde hakkin ama bunun icin biraz caba sarfetmen gerekecek...

Insallah hersey gonlunce olur canim :KK48:

Bence bu adamla yüzyüze görüşüp birşeyler paylaşmadığınız için aslında kendi hayalinizde yarattığınız mükemmel erkeke aşık oldunuz.belki biraz görüşseydiniz onunda mükemmel olmadığını görecektiniz,nitekim mükemmel insan yoktur

Mükemmel sandığın adam da aslında esniyor,geğiriyor,ağzını şapırdatıyor,zaman zaman ağzı kokuyor,ter kokuyor,küfür ediyor,bazı günler suratsız,bazı günler kaprisli,bazı tavırları kompleksli,bazen cimri...Ama sen bunları görmedin,bilmiyorsun,o yüzden mükemmel.Gerçek erkeklere haksızlık ediyorsun.Rakipleri normal insan değil ki,insanüstü bir varlık.

Hem sen o ırka sempati duyuyormuşsun ama daha tanışır tanışmaz din değiştirmesini istemişsin.O zaman neden o ırk ? Önce hayır demiş,sonra herhalde "aman evet desem ne olacak,nasılsa sanal" diye kabul etmiş.Zaten ayrılma zamanı,ülkesine dönmesine denk geliyor.Ya ülkesine dönünce aile ve din kavramları ağır bastı ya da eski aşkını filan gördü.Önemseme bu kadar,o önemsememiş.

Eskiden sanal petler vardı.Saati gelince mama veriyordun,veterinere yolluyordun filan.Hayvan beslemeye alıştırmak veya çocukları eve hayvan almadan kandırmak için bir çeşit oyuncaktı.O hayvanların tüy,çiş,kaka,koku,yürüyüşe çıkarma derdi yoktu.Ama çocukları mutlu ederdi,bağlanırlardı,sonra hasta olunca veya ölünce üzülürlerdi.Aklıma geldi şimdi :KK37:

ben derim facebook ortaya çıktı mertlik bozuldu.milletin facesiyle ne kadar derdi olmuş.tedavinize devam edin derim.obsessifsiniz gerçekten...

yüzyüze görüşmedeiğin için o senin için hep GİZEMLİ kaldı
tatlı sözler iltifatlar ayaklarını yerden kesti
herşeyden bir hayır vardır
belkide senin için en doğrusu bu
unutmaya çalışmaktan başka çaren yok
insanlar nlerin üzerinie mühür atmıyor ki!!

bende ilk okuyunca ayni arkadaslar gibi düsündüm.ona ulasamadiginiz icin size mükemmelin ötesinde geliyor.mesela genc kizlarda starlara büyük hayranlik vardir.hatta bazilari ölür biterler onlara.cünkü onlar ulasilmaz.ulasilamadiklari icin zannedilirki mükemmeller.ama degil.belki beraber olunursa bir bakmissin lanet insanin teki,yada pis igrenctir bir yerleri.
sizdede bu olmus iste.hem baksaniza sizi hic umursamamis.yazik günah bir degmez insan icin 2,5 yilinizi yakmissiniz.bosverin ya.domuz eti bu kadarmi önemliymis ki bir domuz eti icin sizin a$kinizi duygularinizi yakmis.Allaha$kina bir düsünün.sizi domuz etine degismis ya.varmi bu kadar degersizlik.bence ona büyük hayranlik duyacaginiza simdiye kadar ondan nefret etmeniz lazimdi

canım benım internette tanışılan arkadaşlıklar genelde kalıcı olmuyor özellikle aşklar senin ona karşı hissettiklerinin onda bırınını bıle hissetmemiş kaybedilen zamana mı yanarsın içini kül eden adama mı? sen kendini şartlandırmışsın sankı kımse sevmeyecegım diye umarım tekrar karşına iyi birisi çıkar

Pardon konu disi bir soru olacak ama icki icmeyip domuz eti yememekle müslümanmi olunuyur?Talepleriniz acikcasi bana ilginc geldi,ben o cocugun yerinde olsam bende aynisini yapardim.

Sorununa gelince:bende diger arkadaslar gibi bu cocuga ulasamadigin icin ona baglandigini düsünüyorum,daha cok takinti,ask degil bence.Hayalinde bir adam yaratmissin ama sundan emin ol o cocuk ne senin hayalindeki adam nede mükemmel bir insan.Zor bir durum senin icin anliyorum,sanalda olsa kendini aldatilmis hissediyorsun ama bunlarin hepsi gececek,ALLAH yardimcin olsun.
LÜTFEN KIZLAR ARTIK SU SANAL ASK MASALLARINA KANMAYIN COGU CÜRÜK YUMURTA CIKIYOR SIZLERDE HAYAL KIRIKLIGINA UGRUYORSUNUZ,GERCEK HAYATTA ADAMMI YOK???

Son düzenleme:
İlgi duyduğunuz milliyetten yabancı biriyle tanışmışınız buraya kadar güzel..İlgi duyduğunuz bu milliyet bu insanlar hakkında araştırma yapmadınız mı acaba ne yerler,ne içerler,neye inanırlar..Sizin için inanç bu kadar önemli ise ilk dikkat etmeniz gereken bu olmalıydı..Hadi bunu gözardı edip başlamışınız sonradan sorun yapmamalıydınız..Yaşam tarzları,kültürleri,hayattan beklentileri vs vs bizden çok çok farklı olan birisinden internette tanıdığı ona dayatmalar yapmak isteyen birine aşık olmasını beklemek hata olurdu..Sizin de aşık olduğunuzu düşünmüyorum 19 yaşın verdiği heyecan ile ona ulaşamamanın verdiği hayal kırıklığı sadece..

Önünüze bakıp hayatınıza kaldığınız yerden devam etmelisiniz.O'ndan öncesi de vardı değil mi?
Kimse mükemmel,değildir de.Siz mükemmel insanı bulduğunuzu sanmışsınız.Yanlış yerden(internetten) doğru insan bulunmaz..

o senden dinini değiştirip ona uyum sağlamanı isteseydi sen yapar mıydın? kesinlikle hayır.

demekki neymiş ilişkilerde karşı tarafı değiştirmeye çalışmak gereksizmiş. kimse o yaşına kadar inandığı bazı şeyleri başka biri için değiştiremeyebilirmiş.

yasanmamislik bu kadar seni mahveden, onun aski felan degil..
ve bu etkiden sadece sen gercek anlamda istedigin anda kurtulursun, yasadim biliyorum...
ayrica daha 22 yasindasin yani bu kadar pesin hükümlü olma derim ben...
asil bundan sonra basliyor senin icin hayat ve sen bundan sonra gercekten ne ve nasil biri istedigine karar vereceksin...

ya Allah kolaylık versin.bne de ayrılalı 3-4 ay oluyor. dün biriyle bir kişi aracılığla tanıştık.zaten karşıdaki insanı hiç sevmedim. reddettim hemen, ama eskisi aklıma geldi yeni ayrılmış gibi üzüldüm, ondan nefretle ayrılmışken. inşallah hep böyle olmaz. ben de yeniden sevmek sevilmek istiyorum tabi bunun olması içinde eskisini aratmaması lazım sanırım. eskisi görüntü olarak daha iyidi o yüzden mi aklıma geldi diyorum. çok kötü oldum dün... aklıma geldi ve üzüldüm:KK58::2::2:

X