14 günlük evliyim ama yalnızım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mavi_gokyuzu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2016
728
1.303
Merhabalar.
A** Belediyesi x daire başkanlığında çalışıyorum.Eşim ise memleketim olan K** şehrinde sözleşmeli personel.
Ben aday memurluktan yeni geçtim asil memurluğa. Bizim asaletimizi hemen tayin almayalım diye memuriyetimizin 2. Yılında verdiler. Asaletimizi almaya haftalar kala kimseyi tayin için başka şehire göndermeyeceklerini, 5 yıl boyunca A** şehrinde çalışacağımız söylentileri çıktı ortaya. Benim de düğünüme az kalmıştı. Düğünden 2 hafta önce gidip şube müdürümüzle görüştüm. "Evet sizi 5 yıl boyunca göndermeyeceğiz. Başkanımızın kesin emri var ama senin durumun özel. Aile birliği kanunu denen bir şey var. Senin için başkanla görüşeceğim" dedi. Ben de içimde bir umutla düğünümü yapmak için memleketime döndüm. Düğün sonrası asalet töreni için A** şehrine geri döndüm. Tören sonrası eşimle beraber tayin isteği için Daire Başkanının karşısına çıktık. Bize 5 yıl tayin yasağı olduğunu, kimseye izin vermeyeceklerini söyledi. Eşim sözleşmeli personel olduğu için bulunduğum şehre tayin alamayacağını, sözleşmeli personel çalıştırmadıklarını, beni de eşimin çalıştığı ve aynı zamanda memleketim olan K** şehrine göndermeyeceklerini, eğer beni gönderirlerse bunun önünü alamayacaklarını herkesin gitmek isteyeceğini, yetiştirdiği personeli göndermeyeceğini belirtti. "Ama yeni evliyim aile birliği kanunu yok mu?" dedim. Daire başkanı "Belediyelerde böyle bir kanun yok. Eskiden vardı kaldırıldı. Memur neredeyse evi oradadır. Eş durumu vs yok artık" dedi. Kararlarının kesin olduğunu, belediye başkanının da bu konuda onayı olduğunu ve araya asla siyasi kimseleri sokmamamı, aksi halde durumun aleyhime işleyeceğini söyleyip beni odasından gönderdi daire başkanı.
Çok moralim bozuk. 14 günlük evliyim ve eşimden ayrıyım. Tüm yeni eşyalarım, düzenim memleketim K** şehrinde. Bekarken nasılda o şekilde devam ediyorum şu an. Sanki hiç evlenmemişim gibi. Etrafıma bakıyorum evli çiftler beraber, akşam aynı eve giriyorlar, birlikte yaşıyorlar. Peki ben? Yine yalnızım. Psikolojimi bozuyor bu durum.
5 yıl tayin yok ne demek? Ben 5 yıl boyunca ne yaparım? Dava açsam kazanır mıyım? Neler yapabilirim, bana yol gösterebilir misiniz?

İşe girerken şartlarınız neydi?Anladığım kadarıyla siz atamayla başladınız işe, kanunda mutlaka şartlar bellidir.Bu konularda iyi bir avukat bulup kanuni haklarınızı kullanabilirsiniz. Diyelim bu olmadı, bir süre ücretsiz izin alıp eşinizin olduğu şehre gidebilirsiniz. eşiniz sözleşmeliymiş ancak yakında kadro gelecek biliyorsunuz, eşiniz kadrosunu alınca sizin olduğunuz yere gelir.Mutlaka bir çözüm olur, moralinizi bozmayın.Şehirler yakın mı?Eşiniz gelir, siz gidesiniz.Yıllık izniniz varsa onu kullanın, sonra eşiniz kullansın yanınıza gelsin.Ocakta izinler yenilenir kullanırsınız, arada idari izin alırsınız.4 ay en fazla bu şekilde idare edersiniz.Mahkeme açsanız ne kadar sürede sonuçlanır onuda öğrenin.Cumhurbaşkanlığına yazsanız cevap verirlermi acaba haklarınız konusunda

Hiç birsey yapamazsınız tek yetki Belediye Başkanında. Kendinize gidecek kurum bulmuş muydunuz asıl sorun gideceğiniz kurum, sizi alacak kurum varmi yoksa nasıl olsa alırlar diye mi düşündünüz? Seçimler yaklaşmışken kimse kolay kolay bu ara personel almaz dogru zamanı kollamalisiniz bir süre izin vs idare edin yakın belediyeler ile görüşüp eşinizi getirmeye çalışın alternatifleri düşünmeye çalışın seçim dönemini iyi kollayın hiç kimse kalıcı değil hepsi gelir geçer
Dümdüz yazdığıma bakmayın bu konu çok net ve olumsuz örnekler barındırır kendi fikirlerim değil ama adam yollamam diyorsa olay biter biraz ısrar etmeyin inşallah çözülür
Gideceğiniz kuruma bahsettiniz mi? Becayiş bulma imkanınız varmi?

sendikanız ile görüşüp öyle hareket edin

Uygulamalı+sözlü mülakat+kpss puanı ile atandım kuruma. Biz atandığımız zamanda da göndermeyeceklermiş lafı dolanıyordu ama kesin değildi. Şehirlerimizin arası 5 saat. Eşim nöbet usulü çalışıyor ben 8-5.. izinlerle vs bir araya gelmeye çalışacağız.
Memleketimdeki belediye beni kabul ediyor. Görüşmeler yaptık. Bize dilekçe ver kabul ederiz ve A**ya yollarız diyorlar ama bulunduğum yer sıkıntılı işte. Her ne kadar araya adam sokmayın deseler de eşim sabredemiyor. Siyasi bir tanıdık ayarlamış. İnşallah sıkıntı olmaz.
Ayrıca eşim kadro alınca yanıma gelebilir ama ben kendi memketime gitmek istiyorum. Ailemin kendi evimizi alana kadar bize verdiği kira ödemediğimiz sıfır evimiz, kurulu eşyalarımız var. Tüm ailem akrabalarım orada. Eşim buraya gelirse her şey sıfırdan olacak ve mecburen kiraya çıkacağız. A** çok yoğun bir şehir beni yordu. Kısmen buraya nazaran küçük olan memleketime geçmek istiyorum. Bilemiyorum çok mu şey istiyorum. Keşke herkes eşi ailesi neredeyse orada yaşasa.

Siz hiç taviz vermeden , fazla yorulmadan işin oluruna bakmadan kendiniz için en iyisi neyse onu istiyorsunuz, gerçekten mesele aile birliği olsa eşinizin yanınıza gelmesini de kabul ederdiniz. Ne diyelim hayırlısı neyse o olsun.

Bizim kurumda da iki arkadaş vardı senle aynı durumda. Memleketine göndermiyordu başkn. Biri şöyle oldu. Hani CB bi açılışa camiye vb gelir ya, korumasının eline tayin isteğini yazan derdini anlatan mektup sıkıştırmış çocuğun annesi. Muvaffakat vermiyor kurum diye. İşi oldu öylece. Ama şimdi bizimki devlete bağlı bi kurum. Sizinki belediye. Seçimler olacak, kim öle kim kala. Hepsi değişecek. Az sabır.

Ben en azından seçimlere kadar bekleme taraftarıyım ama ben beklesem de eşim durmuyor.
Ben de belediye başkanına mektup mu yazsam ne yapsam

Doğru diyorsunuz. İsteklerim çok. Her şey istediğim gibi olsun istiyorum ama bu mümkün değil. Hayırlısı olsun dediğiniz gibi. Teşekkür ederim

Su an en doğrusu beklemen cunku +5 daha gelecekse ters teper büyük risk almışsın çünkü tek yetki ve karar mekanizması 1 kişi. Siyasi tanıdık arada çıkar ilişkisi yoksa işe yaramaz dönüp size aa ama çok eleman lazımmış deme ihtimaline hazırlık ol siyasi yada yakın ancak Belediye Başkanının çıkarı olduğu hayır diyemeyeceği biri gerekli
İnan çok şaşırilacak bir şey değil Belediyelerde tayin çok zordur.
Eşinin kadrosunu bekleme çünkü sözleşmelilere kadro tayin yasağı şartı ile gelir o zmn herkes kadro alır ordan oraya gezerdi

torpil bulacakmışsınız.umarım olmaz işiniz diyip gidiyorum.

torpil bulacakmışsınız.umarım olmaz işiniz diyip gidiyorum.
Hiçbir zaman torpil işlerine karışmadım. Alımlarda da liyakat usulüyle atandım. Ama şu an her şeyin tanıdık vasıtasıyla yürüdüğü bu yolda yok torpil işlerine karışmam deyip eşimden 5 yıl uzakta kalamam hanımefendi.

Off valla bu belediye işleri ne zormuş. Neresinden tutsam elimde kalıyor. Ben bekleme taraftarıyım ama eşimi tutamıyoruz

Off valla bu belediye işleri ne zormuş. Neresinden tutsam elimde kalıyor. Ben bekleme taraftarıyım ama eşimi tutamıyoruz

Ben başıma gelenleri anlatsam inanamazsın
Eger tekrar aday olma ihtimali varsa şu an asla diyorum sadece ters teper.
Ben sonrasında olmamasına çok sevindim sadece ben değil herkes çok şaşırdı Meğer büyük olaylara engelmiş
Bizim mesafemiz maximum 3 saat araçla 1.5 saatti ve 5gunde 2 gün görüştük yada 4 gün görüşüp 3 gün sonra benim gitmemle görüştük. 5 saat uzun çok uzun
Şöyle de yapabilirsin gideceğin Belediyeye aşırı güveniyorsan memurluktan usulü ile çekilip 6 ay sonra o belediye başvurabilirsin ama şu anki Belediyenin onaylaması gerek
Şu an ücretsiz izin hakkın yok 5 yıl dolduğunda var olsa onu kullanirdin

5 yıl ayrı kalınmaz vardır bir yöntemi yolu.ama siyasiden torpil buldum kim yazarsa yazsın ifrit oluyorum kusura bakmayın.umarım gerek duymadan eşinizle aile birleşmeniz olur

5 yıl ayrı kalınmaz vardır bir yöntemi yolu.ama siyasiden torpil buldum kim yazarsa yazsın ifrit oluyorum kusura bakmayın.umarım gerek duymadan eşinizle aile birleşmeniz olur

Yok ceycey ztn torpil de pek işe yaramaz köşedeki Bakkal bile rica etse olacaksa olur dert anlatacak makama ulaşma yolu gibi düşün
Tamamen terste tepebilir umrunda bile olmayabilir kötülüğe de başlayabilir tek yetki paşa gönlü ne denetim ne sorgu mumkun

Kpss ile atandığınız için ve kadrolu olduğunuz için kadronuza eş değer bir kadroya kurumunuz muvafakat verirse gitme durumunuz var çoğu kurum muvafakat vermiyor ama bulunduğunuz ilde üst düzey bir bürokrat tanıdığınız falan varsa direk 1. elden haber gider işiniz hallolur bu işler ne yazıkki böyle yürüyor. Ama öyle sıradan bir siyasetçi, milletvekili iş görmez mümkünse iktidar partsinde üst düzey görevde biri olmalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…