14 gündür kaka yapmıyor susuz kalmış

ondan da olmuş olabilir veya yapısal da olabilir.

benim oğlumda reflü vardı, çok emiyor çookça kusuyordu, kilo alımı yavaşlamıştı. 10 günden fazlaca da kaka yapmayınca özellikle emzirme, anne sütü konusunda ihtisas yapmış bir çocuk profu bulduk götürdük. o da bize anne sütü alan bebeklerde böyle şeyler olabileceğini, hatta takip ettiği çocuklarda o gün itibarıyla 21 gündür yapmayan gayet sağlıklı bir bebek de olduğunu, eğer kilo alımı iyiyse ve keyfi yerindeyse müdahale etmemenin daha doğru olduğunu söylemişti. sütten daha fazla istifade etmek için bağırsakta daha uzun süre tutuluyormuş.

eğer doktorlar sorun yok dediyse, film filan temizse, hali iyiyse dert etmeyin. poposuna yağ sürün dediğim gibi.
Çok teşekkür ederim içim rahatladı bebeğimin keyfi yerinde çok şükür karnı şiş değil ağlaması huzursuzluğu yok yani var ama genel bebek hali işte ama herşeye rağmen iyi olduğundan emin olmak istiyorum işte annelik yavruma birşey olsun istemiyorum

Meme emerken siringayla kenardan su verin biraz
Bir de poposuna 1 kereye mahsus kulak cubuguyla zeytinyagi surun
Hep yapmak aliskanlik gelistiriyormus
Lavmani cok sık tekrarlamayin
Gliserin kansuk denediniz mi

Çok teşekkür ederim içim rahatladı bebeğimin keyfi yerinde çok şükür karnı şiş değil ağlaması huzursuzluğu yok yani var ama genel bebek hali işte ama herşeye rağmen iyi olduğundan emin olmak istiyorum işte annelik yavruma birşey olsun istemiyorum
inşaallah önemli bir şey yoktur. o kadar zaman sonra yapılan ilk kaka tüm zahmetine rağmen eve büyük heyecan getiriyor 🥹

Çok teşekkürler sma dün aldım daha ondan sebep değil eminim film çekildi aslında bağırsaklarında birşey olsa çıkardı dimi
Çekilen filme bağlı aslında karın filmi çektiyse o çıkmaz maalesef. Doktor tavsiyesiyle satılan reçeteyle hazır mamaları dene ister. Hem doktor önerisi olur için rahat eder.

Evet susuzluk Dr larda oyle diyor. Yani vücut susuz sıvısız kalmış o yuzden. Benim bebegim de 5.5 aylık. Üst bingildakta parmaginla dokununca parmak içe çöküyor. Çünkü su içiremiyorum. Biberonla içmiyor kaşıkla veriyorum.
Cevabınız için çok teşekkür ederim 🌸
Benim bebişimde ağlarken bu oluyor, şimdi daha detaylı düşündüm dışarıda ağladığı zamanlarda bu oluyor, emerek besleniyor henüz 71 günlük demekki susuz kalıyor bu yüzden oluyor çok teşekkür ederim. Bu durumda hemen emziririm gerçekten sayenizde bilgilenmiş oldum, ben huysuzlandığını düşünüyordum çünkü sakinleştirmeye çalışıyordum.. 🥹
Enjektör ile denediniz mi damla damla şeklinde?

Meme emerken siringayla kenardan su verin biraz
Bir de poposuna 1 kereye mahsus kulak cubuguyla zeytinyagi surun
Hep yapmak aliskanlik gelistiriyormus
Lavmani cok sık tekrarlamayin
Gliserin kansuk denediniz mi
Çay kaşığı ile başladım suya gliserin kansuk 2 kez yaptık maalesef sadece bezi kirlendi kaka değildi yani

1.5 dan 4. Aya kadar kabızlık çekti 5 gunde bir benim müdahalemle yaptı. Çok nadir kendisi yaptığı oluyordu. 4. Ayda kendiliginden düzeldi. Sizin bebeğiniz kac aylik
Bizimki 2 ay 19 günlük suan en başta gayet güzel yapıyordu hayta 2 bez dolduruyordu ne oldu çocuğuma anlamadım

Merhaba ultrason yada radyolojik görüntüleme sonrası kaka birikmesi gibi birşey saptandı mı?
15 günlük gecikme için doktorunuz ne dedi acaba? Lavman ve fitil uygulamalarını kaçıncı gün yaptınız? Benim bebeğimde 5.6. gün ancak uyarıyla yapabiliyor.. fakat bizim sebebimiz bağırsak tembelliği.
Doktorunuz bu konuda hangi teşhisi koydu acaba?
Ultrason sonucunda kaka birikmesi demedi ama kakalar gazlar aşağı kadar gelmiş yapacaktır dediler ama yapmadı biz doktora götürmeden iki gün önce fitil uyguladık fite rağmen yapmayınca doktora götürdük orada beş cc lavman yapıldı yine yapmayınca doktor iki gün bekleyelim tekrar bir fitil uygulaması yapalım dedi yaptım fakat bebeğim sadece bizi kirlendi hani gazla beraber atılan kaka kadar en sonunda ilk doğum yaptığım doktora götürdüm tüm tahlillerine baktı alerjilerine baktı idrar tahlili yaptı çok şükür hepsi temiz çıktı sadece susuz kalmış dedi besleyememişiz Her meme sonrası mama teklif edeceksin çarşamba günü tekrar gel dedi yani sıkı takip edelim dedi hatta ben çarşambaya kadar gün uzuyor sonuçta belki 20 gün olacak yapmaması sorun olur mu dedim olmaz dedi bilmiyorum o kadar kafam karışık ki bebeğim de öyle çok huzursuz değil keyfi yerinde gibi görünüyor gaz çıkarıyor

X