14 gündür kaka yapmıyor susuz kalmış

Hipp combiotic öneriyorum..Bakın karton kutulu olandan değil... Benim ilk çocugumda sıkıntı vardı ve bır tek bu mamayla rahatlıyordu...

Bingildagini kontrol edin. Çökme var mi. Mama alıyorsa mutlaka şu verilmelidir. Kıyamam daha çok küçük. Şiringayla mutlaka şu ver.

Merhaba ultrason yada radyolojik görüntüleme sonrası kaka birikmesi gibi birşey saptandı mı?
15 günlük gecikme için doktorunuz ne dedi acaba? Lavman ve fitil uygulamalarını kaçıncı gün yaptınız? Benim bebeğimde 5.6. gün ancak uyarıyla yapabiliyor.. fakat bizim sebebimiz bağırsak tembelliği.
Doktorunuz bu konuda hangi teşhisi koydu acaba?

Bingildagini kontrol edin. Çökme var mi. Mama alıyorsa mutlaka şu verilmelidir. Kıyamam daha çok küçük. Şiringayla mutlaka şu ver.
Merhaba ben size birşey sorabilirmiyim, yorumunuz dikkatimi çekti. Benim bebeğim ağladığında üst bıngıldakta çökme oluyor, bıngıldak çökmesinin diğer sebebi de susuzluk mu?

herkese merhaba bebeğim 2.5 aylık ve 14 gündür kaka yapmıyor tüm tahlilleri yapıldı doktor susuz kalmış beslenmemiş dedi halbuki kilo alımı vs normal ama anlamayamadım fitile ve lavmana rağmen kaka yapmıyor çocuğum çok korkuyorum başına gelen var mı
Hangi marka mama veriyorsun bazı mamalar kabızlık yapıyor ve bebeğin poposuna zeytinyağı sür kulak temizleme çubuğu ile çok ileriye götürmeden dikkatlice tabi faydasını göreceksin

Anladim simdi anne sutunuzu sagarak hem arttırmayı hem de bebeğin içtiği miktarı görmeyi saglarsaniz sorun,çözülür ama suan,için hiç zaman kaybetmeden biberin takviye yaomalisini çünkü susuz kalmış demek bu ay için besinsiz kalmış demektir anne sütü hassas bir konu ama bebek için susuzluk çok daha hassas
Yok zaten bebeğim içim ne gerekirse yaparım yeterli iyi olsun illa anne sütü diye direten biri değilim ama çok korkuyorum süre uzadıkça doktor sıkı yakip edelim dedi çarşamba tekrar çağırdı zaten ama yine de içim hiç rahat değil bi kaka yapsa

Siz şırıngayla su verin bebişe. Kilo alımı iyi. Peki çişi nasıl? Susuz kalan bebeklerin çişi de olmaz. Bir de bıngıldakları çöker.
Çay kaşığı ile başladım vermeye günde birkaç kez veriyorum çişi de aslında 4 bez rahat çıkıyor ama bazen hepsi ağır olmuyor sarı da değil idrar tahlili de yapıldı normal çıktı çok şükür bıngıldağını bilmiyorum nasıl bakacağım dün doktordaydık bir sorun olsa söyler miydi ki of çok stresliyim

Aptamil ve sma mamaları kabızlık yapabiliyor özellikle sma sıkıntı. Oğlumda bende çok yaşadım ama bu kadar çok değil.bol bol su verin. Laktoz gibi şeylere alerjisi varsa bağırsağın da sıkıntı olabilir. Geçmiş olsun simdiden
Çok teşekkürler sma dün aldım daha ondan sebep değil eminim film çekildi aslında bağırsaklarında birşey olsa çıkar mıydı

Aptamil ve sma mamaları kabızlık yapabiliyor özellikle sma sıkıntı. Oğlumda bende çok yaşadım ama bu kadar çok değil.bol bol su verin. Laktoz gibi şeylere alerjisi varsa bağırsağın da sıkıntı olabilir. Geçmiş olsun simdiden
Çok teşekkürler sma dün aldım daha ondan sebep değil eminim film çekildi aslında bağırsaklarında birşey olsa çıkardı dimi

herkese merhaba bebeğim 2.5 aylık ve 14 gündür kaka yapmıyor tüm tahlilleri yapıldı doktor susuz kalmış beslenmemiş dedi halbuki kilo alımı vs normal ama anlamayamadım fitile ve lavmana rağmen kaka yapmıyor çocuğum çok korkuyorum başına gelen var mı
Mamasını degiştir bagırsakları iyi çalıştıran mamalar var ben ondan verince normal sabah aşkam yapmaya başladı.

Hangi marka mama veriyorsun bazı mamalar kabızlık yapıyor ve bebeğin poposuna zeytinyağı sür kulak temizleme çubuğu ile çok ileriye götürmeden dikkatlice tabi faydasını göreceksin
Benim bebeğimde alerji olduğunu düşünmüşlerdi aptamil syneo almıştım bir kutu bitince de evolvia Geçtik o bitmeden bu olay başladı zaten doktorumuz tahlillerden sonra alerjisi yok sma al başla dedi dün aldık başladık zeytinyağlı çubuğu çok denedim ama bebeğin içinde kaka yok galiba anlamadım ki çünkü lavman ve fitile rağmen yapmamıştı

Hangi markalar acaba
Her markanın bagırsakları iyi çalışmayan bebeklere uygun mamaları var verdigin mamanın kabız bebekler için olan versiyonundan al ver.Ben rus markası veriyorum Türkiyede yok ondan bildigim kadarıyla ismi Nestogen ben çok memmunum hem iyi kilo aldırdi hem bagirsak sorununu çözdük.

Her markanın bagırsakları iyi çalışmayan bebeklere uygun mamaları var verdigin mamanın kabız bebekler için olan versiyonundan al ver.Ben rus markası veriyorum Türkiyede yok ondan bildigim kadarıyla ismi Nestogen ben çok memmunum hem iyi kilo aldırdi hem bagirsak sorununu çözdük.
Doktorumuza danışayım bahsettiğiniz şeyi suan sma comfort verdi bize yorumları iti ama bilemedim

Bağırsakları boşalmadığı için kilosu fazla gelmiş olabilir. Bol bol emzirmeye ve mamaya devam edin. Lavman tekrar yapabilirsiniz

Merhaba ben size birşey sorabilirmiyim, yorumunuz dikkatimi çekti. Benim bebeğim ağladığında üst bıngıldakta çökme oluyor, bıngıldak çökmesinin diğer sebebi de susuzluk mu?
Evet susuzluk Dr larda oyle diyor. Yani vücut susuz sıvısız kalmış o yuzden. Benim bebegim de 5.5 aylık. Üst bingildakta parmaginla dokununca parmak içe çöküyor. Çünkü su içiremiyorum. Biberonla içmiyor kaşıkla veriyorum.

Evet maalesef kimse bana demedi mama içen çocuğa su ver diye vermedim hiç ondan mı oldu acaba ama mamayı da günde 1 en fazla 2 içiyordu
ondan da olmuş olabilir veya yapısal da olabilir.

benim oğlumda reflü vardı, çok emiyor çookça kusuyordu, kilo alımı yavaşlamıştı. 10 günden fazlaca da kaka yapmayınca özellikle emzirme, anne sütü konusunda ihtisas yapmış bir çocuk profu bulduk götürdük. o da bize anne sütü alan bebeklerde böyle şeyler olabileceğini, hatta takip ettiği çocuklarda o gün itibarıyla 21 gündür yapmayan gayet sağlıklı bir bebek de olduğunu, eğer kilo alımı iyiyse ve keyfi yerindeyse müdahale etmemenin daha doğru olduğunu söylemişti. sütten daha fazla istifade etmek için bağırsakta daha uzun süre tutuluyormuş.

eğer doktorlar sorun yok dediyse, film filan temizse, hali iyiyse dert etmeyin. poposuna yağ sürün dediğim gibi.

X