Göz Makyajı 13 yaşındaki kızım kaşlarını mahvetmiş

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
Bi okula gitsin o sekilde daha sonra size gelecektir kötü olmus diye o zaman kaş kalemi alir boyarsiniz belli ki heves etmis sakin bi sekilde kuaföre gidelim onlar halletsin bu evde yapilacak bisey degil diye anlatin bi sonraki ayda alin kuaföre götürün heves etmis madem kaş onda kökü onda korkmayin 2 haftaya kalmaz cikar ergen o onda kil uretimi daha hizli suan

Badem yagı ve vazelini dönüsümlu sürun aldirdigi yerlere ikiside kas cikmasini hizlandirir ama bafem yagi kurutuyor o yuzden donusumlu kullanin bidaha da almamasi icin iyi bir konusma yapin okula gelince zaten 2 hafta kaldi sinavlari da bittiyse gondermek zorunda degilsiniz arkadaslri dalga gecerse bu sefer kendisi de cok etkilenir

Birde erken yasta kaslarini aldirip kaslari küsen insalarin netten fotograflarini gosterin bunlardan birisede benim malesef insallah bidaha yapmaz ben arkadaslarimin gaziyla aldirmistim ayni nedenle yapmis olabilir

Kahkül kestirin bence idare eder bir süre için:KK48:sonra uzatınca kuaföre götürüp düzeltirsiniz.bende kaşımı kısaltıyım derken yanlışlıkla kesmiştim ama kahkül vardı ondan belli olmadı hiç:KK14:

Bence de abartiyorsun. Ben de makasla kasimin ortasını kesmiştim, kuaför kesiyor ya, annemle beraber giderdik hep. Çok komik olmuştu, ama uzadı. Kendi beğenmiş mı?

Kaş paletleri,kaş kalemleri var bir süre alın kullanın ben bu kadar kızacak, şok olacak bir şey görmedim. Abartıyorsunuz. Ayrıca demek bir yerden gördü heves etti... yakın arkadaşı yapmış olabilir. Veya okulda dalga konusu olmuş olabilir. En azından bir iki gün öyle durur üçüncü gün zaten hemen köklerden çıkmaya başlıyor.Kaş bu farkındaysanız. Canına zarar vermiş gibi konuşuyorsunuz.

Abartıyorsunuz bende kasımı aynı anlattığınız gibi almıştım annem kizmamisti ama olmadığını da söylemişti tabi ve 13 ten 18 e kadar zorlu bi süreç saçımı kırmızı bile yapıp gittim Anne nasıl olmuş diye 14 yaşımda annem şok. Ergenlikten bunlar tv de ya da birinde gördük mu bitti yani. Uzar yine ama 1 aya yakın bulur

Yok bizimkiler tüm iyi özelliklerini başarılarını madalyalarını övgülerini hep babadan alıyorlar siz bilmiyorsunuz :-)
İnanın eşim bunu benim ömür boyu burnumdan getirir ömür boyu söyler bana -:KK43:
Bu durum eşinin cinsligi canım. Çocuk bu. Beynini bilgisayarla yüklemiyoruz. Hata yapacak tabii ki. Huyu suyu sana da babaya da benzemeyebilir. Asi de olabilir, uyumlu da. Eşinin davranışları ya da soyleyebilecegi laflar sebebiyle kızına kızma, dövme, sıkıştırma yapmamalısın.

Annesi ben 9yasimda kaslarımı makasla kesmisim hic yok gibi bunu okuyunca kendime güldüm ya annem çok kizmisti :KK43: sora çok hızla uzandı keko gibi oldum :KK70: ne bilemedim heves işte

Zordur 3 çocuğa herşey olabilmek o yüzden bu kadar korumacisiniz siz ama bırakın 2 gün gitsin kızınız okula zaten oradaki tepkilerden kendi vazgeçer almaktan birde bu ergenlerde tuhaf şeyler yapma dikkat çekme çabası çıktı erkek kardeşimle az uğraşmamıştık ki hala saçının tepesi uzun yanları kısa bi kere kuyruk bırakmış aman Allah böyle birşey olamaz annem çıldırdı baktık bir şey farketmiyor bıraktık sonra kendi sıkıldı sonra geçici dövme başladı sonra küpe başladı ne ergenlikmis ki hala çıkamadı vallahi ona bakınca ben hiç ergen olmadım diyorum sizde umursamayın kavga etmeyin müdahale etmeyin düzgünce konuşun kendin yapamazsın gel seni kuaföre götüreyim o yardımcı olsun diye gittiğiniz bir kuaför vardır onu arayın gitmeden kızımı getiricem heves ediyor lütfen sen uygun bir dille çok almadan yakıştığını söyle diye hafif toparlasınlar alttan üstten tamamdır özenmiş şimdi çok üstüne gitmemek lazım bu ergenlik çok pis bir illet bir koptumu çocuklar kopuyor

En etkilisi sarımsak yağı mıdır?
Acıbadem kremi ve teramicyn göz kremi de tavsiye edilmiş kaş çıkarıcı olarak
Bugün alacağım ama ne alayım sizce

belki kaşı tekrar çıksın istemiyor
niye hala bu ısrarınız
bırakın komikse komik çirkinse çirkin ama size göre
bence kızlarınızın yaşı ilerledikçe hayatınızda yalnızca onlar ile ilgilendiğiniz için böyle sorunlar yaşamaya başladınız bu daha başlangıç
belki bir sene sonra saçını yeşil yapacak o zamanda renk aksın diye her gün banyo mu yaptıracaksınız
biraz sakin olun

Hala nasıl uzatsam diye tavsiye istiyorsunuz

Kız uzatmak istemiyor işte

Neden çocukları kendi istediğiniz şekle sokmak için bunca çaba

Ayrıca düşünce sistemleriniz yanlış

Bence kızdan önce kendinizi revize edin.

Kızınız muhtemelen size bağımlı yetişiyor.

Yetişkinliğe adım attığında insan ilişkilerinde bağımlılık çekerse şaşırmayın.

Şu sevgilisinden dayak yiyip terk edemeyenler bir örnek.

Veya bırakın önünü açın, artık kendi kararlarını da versin.

Canım anladım satıcı değilsiniz
Yalnız farmasinin hangi ürünü ?
Almışken en etkilisi olsun
Tam ne almalıyım yazar mısnız? Burdan veya özelden yazarsanız çok sevinirim
Cnm bir tane var zaten sanirim kas kirpik serumu diye geciyor baska varmi bilmiyorum resmi su ama tekrar ediyorum onun killarinin kuvvetli oldugu zamanlar simdi biraz fircalama ardindan yagla destekle cikar hemen seruma yonelmene gerek yok bosa masraf yapma ben netten bir saticidan siparis verdim cevremdede satisini yapan yoktu

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    40,2 KB · Görüntüleme: 47
Evet işte anlatamadığım da bu
Ama dışardan bakınca bilinmez evet
Hatta eğer eşimi tanısan vallahi ona iftira ettiğimi düşünürsün o kadar ki " el iyisi" bir adamdır ama işte ben biliyorum ben yaşıyorum
Ne diyeyim Allah kerimdir

bu durumda suç sizde bu kadar emek veriyorsunuz tek başınıza kızlarını senede bir kaç kez görerek babalık yapan adama da dur orada sen hesap soramazsın demelisiniz
bir de oturmuş nasıl hesap vereceğim diye düşünüyorsunuz

valla bence de
kız sanki hayatnın hatasını yapmış
ileride güleceği anıları bile bırakmıyorlar çocukcağızlara azar üstüne azarla
Umarım gene gülerek anımsar bu davranışını

Ergenlik dönemi bu büyümek için sabırsızlanan kişinin çocukça davranışları

Yetişkin olan bizler hiç hata yapmadık değil mi diye sormak istiyorum anneye

2 sayfa önce bi arkadaş daha yazmış ben kahkulle kapatmıştım diye hakikaten mantıklı bence bişey sürmeyin kahkul yaptırın. Ama kızınıza sordunuz mu ? Beğenmiş mi ? Beğendiği bi şeyin üstünü örtmeye çalışmayın ne kahkulle ne sarimsakla ne diğer yağlarla ve makyajlarla lütfen. Bırakın özgür yetişsin doya doya

Hepimiz geçtik bu yollardan ve hepimiz benzer şeyler yaptık. Çocuk çok büyük bir ahlaksızlık yapmış gibi bir tavrınız var, ben olsam güler geçerdim. Nasılsa kendi de farkeder kötü göründüğünü ve bir daha da yapmaz. Lütfen sakin olun, saçını kazıtan, dövme yaptıran, burnunu deldiren gençler var, onların ebeveynleri ne yapsın? Sonuçta oda bir birey, kaş gibi basit bir mevzuda kendi kararını verebilir.

X