Göz Makyajı 13 yaşındaki kızım kaşlarını mahvetmiş

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
Valla anılarım depreşti abla kızınla aynı yaştayken sınıftaki bir oğlan bana bıyıklı dedi bıyık dediğinde ayva tüyü evde babamın jiletiyle aldım
Annemde bir bayılmalar
Kaş dediğin nedir çıkar o çocuk olduğu gibi kabul edin olmadı boyar kime ne
Üzmeyin kendinizi

Canım aynı yaşta bende kaşımı almıştım annem beni oklovayla dövmüştü:KK70::KK70:benimde annemle aram çok iyidir ama bende söylememiştim.şöyle yapın bence kızım bırak güzelce uzasın bi kuaföre gidip düzelttirelim de.çok üstüne gitme.şimdi tam ergenlik zamanı.ona göre çok güzel olmuştur.bana göre de çok güzeldi o zaman ama şimdi diyorum kendimi maymun etmişim:p hiç üzme kendini onun için.çabuk uzaması içinde badem yağı ve vazelin sür.

biraz abartmıyo musun? sanki lazer mi yaptırdı yahu kökü onda çıkar elbet. vurmak ne demek? yazış şeklinizdne ben bunaldım allah bilir kızı nasıl darladınız.
Vurmadım asla ömrü hayatımda bir defa vurmadım ama nasıl anlatayım? Bir yerde bir kopukluk mu oldu bana mı ulaşamadı bir şey mi kaçırdım bana neden sormadı veya söylemedi diye üzüldüm
Ve evet itiraf ediyorum darladım onu yalan değil ama yani aferin diyemezdim ki :-(

Valla anılarım depreşti abla kızınla aynı yaştayken sınıftaki bir oğlan bana bıyıklı dedi bıyık dediğinde ayva tüyü evde babamın jiletiyle aldım
Annemde bir bayılmalar
Üzmeyin kendinizi
Ayyyy yüreğime indirmeyin -:)
Annenizi anlayabiliyorum
Bende çok fena oldum
Oyy oy

anne olarak sizi çok iyi anlıyorum
her aksam besleyici bakım yağı sürün
tam özenme dönemi
birdaha sakın ama sakın almasın kendi
yer eder cıkmaz simdi ilk alındıgı için cıkar aynı sekil
biraz daha büyüyünce işini iyi yapan profesyonel bir kuaföre aldırırız diye konusun
ona simdi kaşı orman gibi geliyor arkadaslaradan da kesin alan biri vardır böyle güzel gelir ona hemen denemiştir
işte çocuk aklı annesi
halbuki bilse dogal kas en güzelidir
bende kızım beni dinlerse sacını asla boyatmasın dogal sac rengi süper ve kasını 18 yasına kadar elletmesin elletirsede kalın dogal görünüşünü muhafaza edecek modele sevk ederim
insallh bizi dinler cimcime su an 7 yasında:)) hep bizi dinleseler degilmi

Annemde bir bayılmalar
Üzmeyin kendinizi

Çok güldüm buna, Allah iyiliğini versin:KK70:

Vurmadım asla ömrü hayatımda bir defa vurmadım ama nasıl anlatayım? Bir yerde bir kopukluk mu oldu bana mı ulaşamadı bir şey mi kaçırdım bana neden sormadı veya söylemedi diye üzüldüm
Ve evet itiraf ediyorum darladım onu yalan değil ama yani aferin diyemezdim ki :-(

bence siz çok baskıcı bi annesiniz.

anne olarak sizi çok iyi anlıyorum
her aksam besleyici bakım yağı sürün
tam özenme dönemi
birdaha sakın ama sakın almasın kendi
yer eder cıkmaz simdi ilk alındıgı için cıkar aynı sekil
biraz daha büyüyünce işini iyi yapan profesyonel bir kuaföre aldırırız diye konusun
ona simdi kaşı orman gibi geliyor arkadaslaradan da kesin alan biri vardır böyle güzel gelir ona hemen denemiştir
işte çocuk aklı annesi
halbuki bilse dogal kas en güzelidir
bende kızım beni dinlerse sacını asla boyatmasın dogal sac rengi süper ve kasını 18 yasına kadar elletmesin elletirsede kalın dogal görünüşünü muhafaza edecek modele sevk ederim
insallh bizi dinler cimcime su an 7 yasında:)) hep bizi dinleseler degilmi
Sağolun
İnan'ın doğal hali çok güzel ya
Bir de küser derler bazen kaş için
Öyle bir şey olur ve çıkmazsa diye de çok korktum
İnşallah çıkar
Bakım yağları süreceğim
Bende 3 kız var düşünün halimi :-)

Allah razı olsun içime su serptiniz
Bilmiyorum çok üzüldüm ve panik oldum birden
Kendimi yetersiz hissettim
Üzüldüm kendimi suçladım hep
En kısa zamanda çıkar inşallah
Kendinde değişiklik yapma isteği ergenlikten. Biz de geçtik o yollardan açıkçası annem ilerde pişman olacaksın derdi ki cidden oldum. Kolumda varlığıyla yokluğu belli olmayan kıl bile olmayan tüylerimi jiletle almıştım bi baktım beter oldular. Bunları yaşaması doğal üzerine gitme aşırı kısıtlamalar getirme. Bu sefer annem beni hiç anlamıyor, her şeye kızıyor diye gizli saklı yapmaya başlar. Bırak kızın sana güvensin.

Yok bizimkiler tüm iyi özelliklerini başarılarını madalyalarını övgülerini hep babadan alıyorlar siz bilmiyorsunuz :-)
İnanın eşim bunu benim ömür boyu burnumdan getirir ömür boyu söyler bana -:KK43:
Kiziniz buyuyor bunu kabul etmeli ...sonucta bu cocuk regl olacak o zaman ne diyecek.sevgilisi olacak vs...benim esim gibi kamufle olup peslerine takilacagim sen koruyamazsin mi diyecek.bu adamlar bi alem her sorumluluk annede sorun cikinca kotu anne benim kizim 5 yasinda parkta bir oglan gidince yanina esim hemen soyleniyor kollasana cocugu diye beni bu kadar kiskanmadi.bosverin salin gitsin duzelir annesi uzulme

benle biri dalga geçtiği için aldırmıştım 14 yaşında... annem de beğenmemişti japonlar gibi incecik aldırmışsın hiç yakışmamış dedi. kuyruğu dik tutmak için ben beğendim demiştim :-)

bence siz çok baskıcı bi annesiniz.
Asla kesinlikle değilim inanın
Her zaman empati halindeydim onlarla
Belki beni hatırlarsınız eşim yurtdışında görevli
Benim tüm meşguliyetim onlar
Kendimi övmekten nefret ederim
Allah biliyor asla baskıcı değilim
Ama endişeliyim tedirginim pimpirikliyim yaklaşık 11 yıldır 3 kızımı sadece allahım yardımıyla tek başına büyütüyorum bununda etkisi olmalı tutumlarımda
Bu olay bende kendime yönelik yetersizlik hissi oluşturdu anlatabiliyor muyum

Sağolun
İnan'ın doğal hali çok güzel ya
Bir de küser derler bazen kaş için
Öyle bir şey olur ve çıkmazsa diye de çok korktum
İnşallah çıkar
Bakım yağları süreceğim
Bende 3 kız var düşünün halimi :-)
iyi bir make up la görüştüğümde
türkiyedeki bayanlar ksalarını niye inceltiyor anlamıyorum derdi
ok gibi tabiri varya işte bundan sürekli incecik kaş oldu türkiyede
size allah sabır ve hayırlı ömürler versin kız çocuk büyütmek çok narin hassas bir konu:))
sevgiler

Kiziniz buyuyor bunu kabul etmeli ...sonucta bu cocuk regl olacak o zaman ne diyecek.sevgilisi olacak vs...benim esim gibi kamufle olup peslerine takilacagim sen koruyamazsin mi diyecek.bu adamlar bi alem her sorumluluk annede sorun cikinca kotu anne benim kizim 5 yasinda parkta bir oglan gidince yanina esim hemen soyleniyor kollasana cocugu diye beni bu kadar kiskanmadi.bosverin salin gitsin duzelir annesi uzulme
benim eşimde tam tersi:))
o kadar özgürlükçü ve rahat sakin ki bırak yapsın bırak kendi halletsin
bense cok dikkatli ve pimpirikliyim
su cocugu bir rahat bırak diye diye bir olur bana ben ucan sinekten sakınırım yavruyu

Kas almakla okula gitmemek arasinda ne baglanti var? Ne abartmissiniz ya cocuk o daha. Sanki o yasta hepimiz hersey yerinde full bakimli miydik? Bugun gulerler yarin unuturlar bosverin. Kiziniz dogal olarak ders cikartir zaten Siz hic ilgilenmeyin. Sadece daha iyi olmasi icin bir dahakine bu tarz seyleri benle paylas ya ben yapayim ya kuafore gotureyim diyin. Ergenlikte bir kizin bakimiyla ilgilenmezseniz boyle olur. Hatayi cocuga bulmayin
Okula gitmemekle alakası şu muhtemelen ona gülecekler dahası öğretmen ilgisiz bir annesi olduğunu düşünecek kız bunu yaparken annesi nerdeydi şeklinde
Ve İnanın ben onun herşeyiyle ama herşeyiyle ilgileniyorum bakımı da dahil zaten bu sebebten zoruma gitti hani bana söylese hiç söylemedi
Neyse olan olmuş artık

Abartmayın bence olur böyle şeyler. Bunun için kıza vurmayı bile düşünmüşsünüz, çok baskıcısınız. Kızınızın size sormadan toka bile alamıyor olması iyi bişey değil.

Sizce 10 yil sonra burda "ben para hesabindan anlamam maas kartimi esime verdim simdi ihtiyaclarim var karsilayamiyor" diye kim konu acacak?

Abartmayın bence olur böyle şeyler. Bunun için kıza vurmayı bile düşünmüşsünüz, çok baskıcısınız. Kızınızın size sormadan toka bile alamıyor olması iyi bişey değil.
Yazım dilinde bazen aktarılmıyor duygular
Bana sormadan toka bile almazdı derken demek istediğim daima benim fikirlerime önem verir fikrimi alırdı sonuçta yine kendi istediğini uygular ama hani bana sormuş olurdu haberim olmuş olurdu bu diyalektiği mi kaybediyorum diye de korktum açıkçası

Kas aldi diye mi bu panik ?
Kiziniza uzuldum demek ergenlikte ciddi birsey yapsa oldureceksiniz kizinizi
Kendinize gelin hanimefendi ? Ne demek vuracaktım kendimi zor tuttum??
Merak etmis yapmis yada arkadasi heveslendi kasini aliyim dedi aonuc frlaket oldu
Kas bu cikar ama siz duzelebilir misiniz bilemedim yazik ya

Asla kesinlikle değilim inanın
Her zaman empati halindeydim onlarla
Belki beni hatırlarsınız eşim yurtdışında görevli
Benim tüm meşguliyetim onlar
Kendimi övmekten nefret ederim
Allah biliyor asla baskıcı değilim
Ama endişeliyim tedirginim pimpirikliyim yaklaşık 11 yıldır 3 kızımı sadece allahım yardımıyla tek başına büyütüyorum bununda etkisi olmalı tutumlarımda
Bu olay bende kendime yönelik yetersizlik hissi oluşturdu anlatabiliyor muyum

bu yüzden baskıcı davranıyor olabilir misiniz? benden habersiz bi toka bile almaz demişsiniz. 13 yaşında bi kızın annesinden habersiz toka bile alamaması övünülecek bişey değil bence. sizi anlamaya çalışıyorum, tek başınıza 3 kız yetiştirmek zordur eminim ama kaş olayını bu kadar abartmanız, olayı anlatış şekliniz bana böyle düşündürdü.

X