Göz Makyajı 13 yaşındaki kızım kaşlarını mahvetmiş

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
aynen, evde nasıl ki bırbırımıze delılr gıbı bagarabılıyor sak küfür edıyorsak
dışarda herkese gulucuk ıyı nıyet sacmalıkları sacıyorsak evdekının ne suçu var
evde de saygılı olmalyız yoksa dışarda da kimliği gelısmez.
bızdekı turk sacmalıklarından belkı bunlar evde rahat ol. olma neden oluyorsun saygılı ol evde de . degıl mı ama.

kesinlikle!!!

dışarıda kibar evde terbiyesiz insanlardan nefret ediyorum

Hepimiz ergen olduk hepimiz hata yaptık Rabbim evlatlarımızı geri dönüşü olmayan bir hata yapmaktan korusun.

Kendisi bunun kötü olduğunu düşünmediği sürece siz istediginizi yapın o bunu yapmaya devam edecektir. Bence arkasını toplamak yerine yaptığı davranışın sonuçlarına katlanmasina izin verin. Okula gitsin insanların bakışlarını gülüşlerini görsün ve kendi gelsin senden yardım istesin. Kendi pişman olsun yani.
Öğretmen misiniz diye soracaktım ki profilinize baktım yanılmamışım:)
Aslında bütün durumlar için geçerli çocuklarımız birşeyden rahatsızlık duymadan istediğimiz kadar konuşalım hiç işe yaramaz

Annemin izin vermeyeceğini düşünerek ben de kendim almıştım kaşlarımı ilk. Bence çok üstüne gitmeyin. Tek yapmanız gereken güzel olmadığına onu ikna etmeniz. Bunun için de daha önceden bildiğiniz ya da konuşacağınız bir güzellik merkezine kızınızla birlikte gidin ve hiçbir yorum yapmadan uzmanı dinlemesini sağlayın. Ona güveneceği için tekrar almayacaktır aynı şekilde. Yoksa siz ne yaparsanız yapın bir şekilde o kaşlar alınır tekrar.
Maşallah çok başarılı bir çocuğunuz var tepkilerinizi kontrol edin ki rüzgar terse dönmesin

Okula gitmemekle alakası şu muhtemelen ona gülecekler dahası öğretmen ilgisiz bir annesi olduğunu düşünecek kız bunu yaparken annesi nerdeydi şeklinde
Ve İnanın ben onun herşeyiyle ama herşeyiyle ilgileniyorum bakımı da dahil zaten bu sebebten zoruma gitti hani bana söylese hiç söylemedi
Neyse olan olmuş artık
Kendinizde hata aramayı bırakın lütfen, siz iyi bir annesiniz bunu biliyoruz. Bu sizinle değil ergenlikle alakalı.

Bayrama kDar cikar eski haline doner.
Ergenlik donemi ozenti merak zamanlari istte.
Bende o yalardayken kaslarim ciliz diye kasim gurlessin diye yarisini kazimistim:KK66:
Bir kerede kirpiklerimi kesersem daha uzun cikacagini duyup makasla kirpiklerimi kesmistim:deli:

artik o bir ergen size herseyi anlatmaz artik arada anlatmadigi ufak olaylar, sırlar kalır. bu dönemde arkadaşları öncelik kazanmaya başlar. muhtemelen arkadaslarindan bisey diyen olmuştur kaşıyla alakali ondan yapmıştır. bu dönem dış görüntüye acaip takık oluyorlar. cevresi tarafindan begenilip kabul görmek ister. ufak yalanlar da olabilir. sakın benim cocugum yapmaz filan demeyin bu dönemde bambaşka bir kisilige dönüşüyoryorlar ama bu yılı güzel atlatirsaniz seneye daha normal olur tekrardan. fazla baskı yapmadan kontrolü takibi de birakmadan devam :KK66: bi ortaokul öğretmeni olarak yaziyorum bunlari, yillarca neredeyse 7-24 o yaş gurubuyla takildigim icin biliyorum :))) 13 yaş en çılgın dönem :rapci:
Oyyy bana şans dileyin o zaman çünkü 3 kız var ve bu en büyüğü :-)

Ay yazık üzüldüm kızınıza rahat bırakın yahu. Tabiki annesiniz düşünecek takip edeceksiniz ama unutmayın ergen artık o ve beğeniyorsa beğeniyordur onun kaşları güzelce anlatırsınız birdahakine kuaförde şekil verdirir. Yok dersleri şöyle yok keman yok teog boğmayın neşeli çocuğu çocuk o çocuk. her anne kendi çocuğu için dünyanın en iyi annesidir bu kadar mükemmelliyetçi olmayın yatın dizine kaşlarınızdan etrafta çıkanları toparlasın cımbızla. Madem kötü alıyor iyisini öğretin
Bende bilmiyorum ki nasıl alınır :-)
Hep kuaföre aldırırım

Yeteri kadar saldırdınız mı konu sahibine? Saldırma bölümü bittiyse simdi normal insanlar gibi yorum yapabilirsiniz.
Okuduğunu anlamamak bu kadar zor olmamalı bence. Her şey net aslında.

Konu sahibi, kızınızla öncesinde her konuda fikir alışverişi yaptığınz icin bu karşılaştığınz durum sizi korkutmuş belli. Ama annesi, kızınız artık bir ergen. :) birey olduğunu kendine ispatlamak icin bunlar hep.

Benim de annem babam cok anlayışlı insanlardır. Ama ben de ergenlik döneminde pek cok sacma sapan islere kalkıstığımı biliyorum. Ruh halim de bozulmadı derslerim de düşmedi kötü arkadaşlar da edinmedim. :)

Korkup sinirlenmeniz normal. O sizin yavrunuz, üstelik tek başınıza büyütmeye çalışıyorsunuz, babası olacak insan müsveddesi sadece para yoklayarak babalık yapıyor. Çocukları hakkında söz sahibi olmak istiyorsa kızlarının başında duracak. Yurt dışlarnda para kazanma bahanesiyle keyif çatmazdı. Size laf edecek olursa aynen böyle çemkirin yüzüne. Sanki türkiyede iş imkanları bitti.. Üstelik artık yabanci dili de olmustur ama beyfendi bekar hayatını bırakmaz.. neyse.

Kızınızı biraz bir iki gün rahat bırakın. Cevrenin tepkisini bir görsün. Onu kırarlarsa eger siz destek olun, ne yaparsa yapsın güzel oldugunu anlatin. Ama bundan sonra bir seye karar verdiginde size sorup tecrübelerinizden faydalanmasının daha iyi olacağını anlatın. Sonucta siz kac yildir bu bakım isleriyle ugrasiyorsunuz. Söz hakkının onda olduğunu ama size fikir sorarsa belki ona yakisacak daha güzel bir model bulabileceginizi anlatın.

Sakin sakin, sarıp sarmalayıcı konusun. Ama asla bir cocukla konusuyormus gibi degil de bir yetiskinle konusuyormus havası yaratın ki itici bulmasn sizi. :)
Allah razı olsun

Öğretmen misiniz diye soracaktım ki profilinize baktım yanılmamışım:)
Aslında bütün durumlar için geçerli çocuklarımız birşeyden rahatsızlık duymadan istediğimiz kadar konuşalım hiç işe yaramaz

Doğru tahmin :KK66: aynen bir kulaklarından girip diğerinden çıkıyor malesef sozlerimiz. Bazen anneler olarak cocuklarimizin bizden bagimsiz birer birey olduğunu unutabiliyoruz. VuslataDair VuslataDair mesela çocuğunun hatasını bile üstüne alıyorsun. Babası bana kizacak diyorsun. Sen bile kendi hatan olduğunu düşünüyorsun. Birazcık kızına hata yapma özgürlüğü tanımalisin. Tabi ki ebeveyn olarak onun iyiliğini istiyorsunuz ama bunu henüz anlayacak yaşta degil malesef...

Nasıl teoga giren çocuk 13 oluyor
Kaşa gelince sizin tepkiniz kaşını almasından daha hatalı
Anlamadım evet kızım 8. Sınıf ve 13 yaşında hanımefendi 26.06.2003 doğumlu işim gücüm Yok da oruç oruç kızımın yaşını yalan mı söyleyeceğim? Siz söyler misiniz kaç yaşında oluyor teog a giren çocuk? 5 mi 21 mi kaç oluyor
La havle diyorum ya rabbim ya

Kahkül kestirin bence idare eder bir süre için:KK48:sonra uzatınca kuaföre götürüp düzeltirsiniz.bende kaşımı kısaltıyım derken yanlışlıkla kesmiştim ama kahkül vardı ondan belli olmadı hiç:KK14:
Düşündüm ama kıvırcık saçları yani durmaz ki orda kahkül :-(

Aklıma 15 yaşında habersiz bıyıklarımı aldım diye annemden dayak yediğim zamn geldi.Siz olayı kendinize göre haklı bir sebep bulup abartabilirsiniz ama tek bir el kaldırmanız kötü bir ithamda bulunmanız onda derin bir yara açar siz farkında olmadan.27 yaşındayım ve aklıma ne zamn o olay gelse içten içe hala anneme kızarım.

Bilin istedim

Oyyy bana şans dileyin o zaman çünkü 3 kız var ve bu en büyüğü :-)
Senam sen iyi bir annesin,kendini suçlama canım.Onlarla ne kadar ilgili olduğunu,me kadar emek verdiğini biliyorum.Bir yerde okumuştum.
15 yaşında bir kız,annesinden izin ister partiye katılmak için.Anne uzun uzun düşünür.Kız ne var düşünecek,cevap bekliyorum deyince,beni sıkboğaz etme.Bende ilk defa 15 yaşında kız annesi oluyorum der.
Bende senle benzer bir durum yaşadım kızımla.Seni anlıyorum.İnsan bir an şaşırıyor,bocalıyor,beklemediğimiz bir durum çünki.Diğerlerinde daha tecrübe sahibi olursun,daha kolay atlatırsın.
Kimileri de ne var,normal filan demiş.Ergenliğin gel gitlerini hepimiz biliyoruz.Ama birden karşılaşınca.soğuk duş etkisi yapıyor.

Alt tarafı ozenip kaslarini aldirmis. Bunun ice kapanikla, ders basarisiyla alakasi yokki. Kaslari cok cirkin bile olsa siz mudahale etmeyin bence. Kendini nasil mutlu hissediyorsa oyle kalsin o da bir birey olma yolunda ilk adimlarini atiyor. Kaslarinin kotu olmasi bir hataysa bile bununla kendisi bas etsin

:) genç kız oluyor, cocukluga elveda...
Sarımsağı boydan ikiye ayırın, bıçakla üstünu ince ince çizin ki içindeki su çıksın. Bıkmadan usanmadan kaslarına sürün, başta yakar ama bı şey olmaz. 15gunde eski haline dönmeye başlar. (Tecrübeyle sabit)

Anlattığınız sizle, kendinizi tanıdığınız siz arasında çok fark görüyorum.
Şu yorumdan anladıgım biraz otoriter bir anne.
Kendinize göre ise tam farklı.

Ergenlik zamanları. Heves etmiş yapmış tokat atmayı düşünmek bile yanlış. Durumu güzelce anlatır zaten anlar. Okuluna gitmemesi gibi bşy yapmayın derslerinden geri kalmasın. Akşamları hint ve badem yayını karıştırıp sürün kulak çubuğu ile. Uzamasına yardımcı olur sabahta yıkar. Zaten çabuk uzar bşy olmaz yani :)

X