Göz Makyajı 13 yaşındaki kızım kaşlarını mahvetmiş

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
Kas aldi diye mi bu panik ?
Kiziniza uzuldum demek ergenlikte ciddi birsey yapsa oldureceksiniz kizinizi
Kendinize gelin hanimefendi ? Ne demek vuracaktım kendimi zor tuttum??
Merak etmis yapmis yada arkadasi heveslendi kasini aliyim dedi aonuc frlaket oldu
Kas bu cikar ama siz duzelebilir misiniz bilemedim yazik ya
Canım benim
Anlatamadım sanırım ya da duygu size geçmedi
Bana sorması söylemesi gerekmez miydi üstelik hem kötü hem komik olmuş ne gerek vardı
Ayrıca benim düzelmem gereken bir durum yok Allah'a şükür
Mübarek Ramazan lütfen kırıcı yorum yapmayalım olmaz mı

bu yüzden baskıcı davranıyor olabilir misiniz? benden habersiz bi toka bile almaz demişsiniz. 13 yaşında bi kızın annesinden habersiz toka bile alamaması övünülecek bişey değil bence. sizi anlamaya çalışıyorum, tek başınıza 3 kız yetiştirmek zordur eminim ama kaş olayını bu kadar abartmanız, olayı anlatış şekliniz bana böyle düşündürdü.
Bu kısmı açıklamıştım bir arkadaş daha sormuştu
Yazım dilinde tam aktarılmamıştır duygular
Hani fikrimi sorar fikrime önem verir anlamında dedim yoksa İnan'ın son söz onundur ama nedir bilgim olur haberim olur yani

Okula gitmemekle alakası şu muhtemelen ona gülecekler dahası öğretmen ilgisiz bir annesi olduğunu düşünecek kız bunu yaparken annesi nerdeydi şeklinde
Ve İnanın ben onun herşeyiyle ama herşeyiyle ilgileniyorum bakımı da dahil zaten bu sebebten zoruma gitti hani bana söylese hiç söylemedi
Neyse olan olmuş artık

Merak etmeyin bir egitimci 13 yasindaki bir kizin her saniye basinda bir bekci olmamasi gerektigini biliyordur. Ne demek annesi nerdeydi? Iste gezmede mutfakta yemek yapiyor vs her sey olabilir. Bebek degil ki bu.
Bakimiyla ilgileniyorsaniz bile duzgun iletisim kuramiyorsunuz ki cocuk size soylemiyor. Tokat atmaya kalkan da sizsiniz.
Su mubarek gunde caninizi sıkmayın cocugu da uzmeyin. Bu yasta olur boyle. Regl olur ustune basina da bulasir. Kas yalnis da alinir. Sac boyasina heves edilip kepaze saclar da yaratilir. Sizin hic olmadi mi?

Merak etmeyin bir egitimci 13 yasindaki bir kizin her saniye basinda bir bekci olmamasi gerektigini biliyordur. Ne demek annesi nerdeydi? Iste gezmede mutfakta yemek yapiyor vs her sey olabilir. Bebek degil ki bu.
Bakimiyla ilgileniyorsaniz bile duzgun iletisim kuramiyorsunuz ki cocuk size soylemiyor. Tokat atmaya kalkan da sizsiniz.
Su mubarek gunde caninizi sıkmayın cocugu da uzmeyin. Bu yasta olur boyle. Regl olur ustune basina da bulasir. Kas yalnis da alinir. Sac boyasina heves edilip kepaze saclar da yaratilir. Sizin hic olmadi mi?
Düzgün iletişim kuramadığımı nerden çıkardınız? İlk defa yaşadım böyle bir olayı paniğim de bundan zaten
Tokat atmaya kalkmadım asla nasıl kıyarım ama vurma isteği geldi dişimi sıktım
Bir de sormuşsunuz ya İnan'ın benim hiç olmadı

Kaş zaten iki haftada çıkan bişey abartma bence bu kadar bide sarımsak yağı kullan hemen çıkar ama yarım saat dursun sonra yıkasın
En etkilisi sarımsak yağı mıdır?
Acıbadem kremi ve teramicyn göz kremi de tavsiye edilmiş kaş çıkarıcı olarak
Bugün alacağım ama ne alayım sizce

hayırlı sabahlar hayırlı ramazanlar herkese
Derdim başlıktan da anlayacağınız gibi
Kızım bana sormadan bir çorap olsun bir toka olsun almazdı
Nasıl bir karar aldı hangi düşünce ile yaptı söylemiyor da
Ve İnanın o kaşlarının doğal hali öyle güzeldi ki yani ömür boyu almasa olurdu
Kaşını almış!
Nasıl anlatsam 2 cm kaş kalmış gözünün üstünde
Hani kaşımız gözümüz boyunca ilerler ya kulağa doğru
Kızımın ki ilerlemiyor
Göz bebeğine gelince bitiyor
Ömrü hayatımda bir defa vurmadım
Gece vuracaktım dişimi sıktım zor engel oldum
Nasıl kötü olmuş
Nasıl komik olmuş
Ne yapılır?
Rapor alsam okula gitmese
Öğretmen demeyecek mi
Bunun annesi hiç mi görmüyor bunu?
Ne yapayım nasıl davranayım
Kızdım elbette
Sonra üzüldüm yumuşak da konuştum
Yaptığının arkasında duruyor güzel olmuş ona göre
Ama vallahi olmamış ya
Olsa amenna
Bu kaş nasıl çabuk çıkar?
Nasıl yerine hemen gelir?
Sahurdan sonra yatmadım araştırdım
Acıbadem kremi tavsiye edilmiş
Kaş ekimi kaş kontörü hepsine baktım
En fenası da bayrama babası izne gelecek ve eğer o zamana düzelmemiş olursa eşimden duyacağım lafların haddi hesabı yok
Çünkü kızlarımızın üçününde başarıları babadan hataları benden oluyor nedense
Bir de not eklemek istiyorum
Dersleri çok güzel arkadaş ortamı okulu herşey yolunda yaklaşık 9 yıldır Keman çalar 1 yıldır altyapı basketbol oyuncusu son teog da 5 yanlışı çıktı
Her zaman neşeli espirili cıvıl cıvıl hani öyle içine kapanma vs bir durum yok
Ve ne olsa bana anlatır yani ne olsa hatta bazen içimden derim "ay bu kadar da anlatmasa mı "diye kafam şişer çünkü
Fakat bunu söylemedi
İşte anlamadığım bu
Neden söylemedi
Abartıyor muyum
Kendimi dünyanın en kötü annesi ilan ettim geceden beri
Söyler misiniz ne yapmalıyım?

Son sorunuza istinaden evet abartıyorsunuz muhtemelen dusunmeden ınstagramda falan gordugu bırseyı denedı ozendı su anda kuyrugu dık tutmak için kendini savunuyordur hepimiz yaptık bunları kaş kontör falan panık olmussunuz sakiiin relaxxx onun sımdı kıllarının guclu oldugu zaman bıraz destekle hemen gelır yerıne
Acı badem kremi dokuyor (kişiden kşiye farkader elbet ama tatlı badem yagı veya hınt yagı her akşam yatmadan surun temiz bir kaş fırcası veya diş fırcası ile aklına geldikce fırcalasın kan dolasımını artırır o bolgenın)
yok yagla ugrasamam dersenız serum onerırım ben bıoderden loreal e mavalaya hepsını az cok denemıs bırı olarak en basarılı farmasınınkını buldum (not satıcı falan degılım denemıs brı olarak eger serum dusunuyorsanız tecrubemı paylastım) sarmısak genelde tahrıs edıp yara yapıyor bırde kokusu var malum yıne en ıyısı yaglardan veya serumlardan destek alıp fırcalamak duzelır 10 gune

Sizce 10 yil sonra burda "ben para hesabindan anlamam maas kartimi esime verdim simdi ihtiyaclarim var karsilayamiyor" diye kim konu acacak?
İlahi Sena mı açacak? Sena yengeç burcu parası nasıl kıymetli bilseniz ona borçlanmaktansa gider IMF ye borçlanırsınız daha iyi :-)
İnanın özgüveni tavan hatta ben bazen diyorum kaynağı nedir diye kendime
Bu anlattığım kaş olayı ilk defa olan bir olay
Keşke onu ve beni tanısaydınız
Ne ezer ne ezdirir
Gel gelelim bu işe kalkışması tuhafıma gitti

Düzgün iletişim kuramadığımı nerden çıkardınız? İlk defa yaşadım böyle bir olayı paniğim de bundan zaten
Tokat atmaya kalkmadım asla nasıl kıyarım ama vurma isteği geldi dişimi sıktım
Bir de sormuşsunuz ya İnan'ın benim hiç olmadı

Benim de bir cok arkadasimin da olmustur anlatir guler dururuz.
Kusura bakmayin ama kime sorarsaniz sorun, bir tarafin bir tarafa haber vermeden ilk kez deneyimleyecegi bir seyi yapmasi ve karsisinda vurmamak icin kendini sıkıp duran bir taraf varsa ben ortada saglikli bir iletisim olduguna inanmiyorum.

Kadın Benden izinsiz toka almazdı dememiş! Habersiz demiş yani annesinin fikrini alıyor .
Ben gayet ilgili ve anlayışlı bir anne olduğunu düşünüyorum. İlk gördüğü an paniklemiş olabilir baba profilinden dolayı olabilir ama vurmamış ki kızına .bazılarınız hemen burmuş dövmüş gibi yazmışsınız .
Baba gelene kadar çıkar kaşları , yakışmadığını da bırakın dışardan aldığı tepkiler ile görsün. Kaş'larını aldırmak istiyor ise bir kuaförle anlaşın 2-3 tel alsın şekil verdim Kaş'ına Kaş'ın kötü olmuş toparlayabilmemiz için iyice çıkmasını bekleyeceğiz falan desin.
Üzülmeyin ergenlik dönemi ne kadar yanında olursanız o kadar kolay atlatırsınız ama illaki sizden gizleyeceği şeyler olacaktır artık . İyi gözlem yapın ki büyük hatalar olmasın .

Benim de bir cok arkadasimin da olmustur anlatir guler dururuz.
Kusura bakmayin ama kime sorarsaniz sorun, bir tarafin bir tarafa haber vermeden ilk kez deneyimleyecegi bir seyi yapmasi ve karsisinda vurmamak icin kendini sıkıp duran bir taraf varsa ben ortada saglikli bir iletisim olduguna inanmiyorum.
Ordan bakınca öyle görünmüş olabilir fikrinize saygı duyuyorum ama İnanın öyle değil
İzah edemedim kendimi

En etkilisi sarımsak yağı mıdır?
Acıbadem kremi ve teramicyn göz kremi de tavsiye edilmiş kaş çıkarıcı olarak
Bugün alacağım ama ne alayım sizce
teramıycın göz kremi ne alakymıs Allah aşkına onu sürme sakın acıbadem kremini bilmiyorumda sarımsak yağının faydasını görürsün dediğim gibi en fazla yarım saat çok bekletme kaşında ayrıca heves etmiş bırak alsın hevesini:KK39:

İlahi Sena mı açacak? Sena yengeç burcu parası nasıl kıymetli bilseniz ona borçlanmaktansa gider IMF ye borçlanırsınız daha iyi :-)
İnanın özgüveni tavan hatta ben bazen diyorum kaynağı nedir diye kendime
Bu anlattığım kaş olayı ilk defa olan bir olay
Keşke onu ve beni tanısaydınız
Ne ezer ne ezdirir
Gel gelelim bu işe kalkışması tuhafıma gitti

Sena kim?
13 yasinda annesine sormadan toka almayan kiz acacak bu konuyu. Sena o mu oluyor? Ben tanimiyorum.

Kadın Benden izinsiz toka almazdı dememiş! Habersiz demiş yani annesinin fikrini alıyor .
Ben gayet ilgili ve anlayışlı bir anne olduğunu düşünüyorum. İlk gördüğü an paniklemiş olabilir baba profilinden dolayı olabilir ama vurmamış ki kızına .bazılarınız hemen burmuş dövmüş gibi yazmışsınız .
Baba gelene kadar çıkar kaşları , yakışmadığını da bırakın dışardan aldığı tepkiler ile görsün. Kaş'larını aldırmak istiyor ise bir kuaförle anlaşın 2-3 tel alsın şekil verdim Kaş'ına Kaş'ın kötü olmuş toparlayabilmemiz için iyice çıkmasını bekleyeceğiz falan desin.
Üzülmeyin ergenlik dönemi ne kadar yanında olursanız o kadar kolay atlatırsınız ama illaki sizden gizleyeceği şeyler olacaktır artık . İyi gözlem yapın ki büyük hatalar olmasın .
Allah razı olsun tam söylediğiniz gibi ama işte anlatamadım
Konu açanı bi taşlamalıyım mantığındaki olanlar çok var ... hayır gerçekten bir hatam olsa açığım Eleştiriye ama söylediğimede inanılmıyor
Kaldım böyle

Benim kaslarımda çok nizamli olduğu için sürekli övgü alıyordum kaşlarim icin, birilerinin kaşın cok güzel dediği günlerden bir gün elime jilet geçirip kaşlarimi biçmiştim. Ve 13 yaşındaydım.
Çok küçük bir yaşta hangi kafayla öyle yaptım bilmiyorum ama annemin tavrı beni çok üzmüştü. Neden böyle yaptigimi anlamaya calisacagi halde rencide Edip durdu.
Kizinizinda böyle yapması anlık olmuş olabilir, belki gelecekte o da benim gibi anlam veremeyecek.
Lütfen üstüne gitmeyin, kendinizi Dr izleyin, kaş kalemi ile çizin, okullarin kapanmasına az kaldı öyle idare etsin, birkaç hafta içinde çıkar zaten.

Sena kim?
13 yasinda annesine sormadan toka almayan kiz acacak bu konuyu. Sena o mu oluyor? Ben tanimiyorum.
Evet sena o bahsettiğim kızım
Yalnız bakın kaçıncı defadır izah ediyorum
Bana sormadan alamaz demiyorum beraber bakarız fikrimi alır ama son söz onundur! Alamaz demiyorum ne olur bu ince detayı anlayın lütfen artık ya
Ay ağlayacağım oruç oruç
Alamaz değil almaz yani her konuda fikir alışverişi ve iletişim halinde oluruz ve son söz onundur
Nasıl anlaşılamıyor bu yazdığım anlamadım vallahi ya

teramıycın göz kremi ne alakymıs Allah aşkına onu sürme sakın acıbadem kremini bilmiyorumda sarımsak yağının faydasını görürsün dediğim gibi en fazla yarım saat çok bekletme kaşında ayrıca heves etmiş bırak alsın hevesini:KK39:
var var kuaforler suruyor hatta söylüyorlarda kullanabılırsınız dıye oldukca yagı bır yapısı var sanırım kıl kökünü besliyor
bu jiletle kaş alanlar (kaş cogaltma yapanlar)işlem sonrası onu sürüyor ben ıkı uc yerde denk geldım

Benim kaslarımda çok nizamli olduğu için sürekli övgü alıyordum kaşlarim icin, birilerinin kaşın cok güzel dediği günlerden bir gün elime jilet geçirip kaşlarimi biçmiştim. Ve 13 yaşındaydım.
Çok küçük bir yaşta hangi kafayla öyle yaptım bilmiyorum ama annemin tavrı beni çok üzmüştü. Neden böyle yaptigimi anlamaya calisacagi halde rencide Edip durdu.
Kizinizinda böyle yapması anlık olmuş olabilir, belki gelecekte o da benim gibi anlam veremeyecek.
Lütfen üstüne gitmeyin, kendinizi Dr izleyin, kaş kalemi ile çizin, okullarin kapanmasına az kaldı öyle idare etsin, birkaç hafta içinde çıkar zaten.

yalnız değilmişim, tam da bu yaşlarda ben de kaşlarımın kuyruk kısmını epeyce bir traşlamıştım. tabiki uzadı ama o stresimi unutamam. üstelik kaşlarım belirsiz de değil, gürdü. annem hiç yüzüme vurmadı ama tuhaf görüntüm bana yetmişti. sınıfta kızlara konu olmuştum. hala da neden yaptım bilmiyorum.
üzülmeyin VuslataDair VuslataDair ergenlik, çok üstüne gitmeyin. babasını da uyarın üstüne gitmesin. yaşı gereği yapabilir.

var var kuaforler suruyor hatta söylüyorlarda kullanabılırsınız dıye oldukca yagı bır yapısı var sanırım kıl kökünü besliyor
bu jiletle kaş alanlar (kaş cogaltma yapanlar)işlem sonrası onu sürüyor ben ıkı uc yerde denk geldım
Evet bana da kuaför söylemişti
Acıbadem kremini de nette okudum

X