Göz Makyajı 13 yaşındaki kızım kaşlarını mahvetmiş

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
Canım anladım satıcı değilsiniz
Yalnız farmasinin hangi ürünü ?
Almışken en etkilisi olsun
Tam ne almalıyım yazar mısnız? Burdan veya özelden yazarsanız çok sevinirim

Bunun adı ergenlık :)
Sınıfta kaşını alan vardır heves etmıştır
Sımdı dogru ve guzel sanıyor sız ustune dustukce bu konuyu haturlattıkca inada bındirır

Bence okula gıtsın herkes ona ne kadar kotu durdugunu soyler ogretmenı uyarır ... kendısıne bunun yakısmadıgını kasını uzatınca kuafore guzelce aldırabılecegını soyleyın en azından kaşı duzelir

Bunun adı ergenlık :)
Sınıfta kaşını alan vardır heves etmıştır
Sımdı dogru ve guzel sanıyor sız ustune dustukce bu konuyu haturlattıkca inada bındirır

Bence okula gıtsın herkes ona ne kadar kotu durdugunu soyler ogretmenı uyarır ... kendısıne bunun yakısmadıgını kasını uzatınca kuafore guzelce aldırabılecegını soyleyın en azından kaşı duzelir

Annesi yav bu kadar paniklemeyin, kızınız ergenlik denilen vahşi ve isyankar dünyaya kaşlarını aldırarak giriş yapmış. Bunu can sıkacak bir durum olarak değerlendirmeyin, anne-kiz keyfini çıkarın, birlikte gülün, birlikte oturun dertleşin. Genç kız olma yolunda iki kaşın hesabı mı olur? Çıkar yeniden, "Tekrar tekrar aynı şekilde alıp küstürme kızım, gel birlikte bu işleri bilen kaștan anlayan birine gidelim, hem yüzüne en güzel yakışanı tespit etsin, hem sen de bilgilen ona göre güzel bak kaşlarına. Madem alacaksın bundan sonra, bilerek al" filan deyin. İnanın bu dönemde, çocuk sizden duyduğu şeyi yapmaz ama sizin söylediğiniz aynı şeyi başkasından duysa ona tamam der. Böyle bir psikoloji, siz de bunu bilerek davranırsanız daha kontrollü bir süreç yaşarsınız.

Kız ben neler yaptım ergenligimde neler, hani öğretmenler laf etmezler öyle, takılmayın. Onların işi cocuk-ergen içinde geçiyor, neler görüyorlar da yadırgamiyorlar. Çünkü biliyorlar bu süreci, eğitimciler.

Yav benim zamanımda ip kaş modaydı, kaşlarımı ikisi birbirinden tamamen farklı iki ip gibi aldığımı ve kendime de çok yakıştırdigimi bilirim. Kendi kendime kahkül kesme denemelerimi, soytaridan hallice yaptığım makyajlari, giydiğim abuk subuk şeyleri... Düşündüm de anacığım iyi sabretmiș.

Konu sahibi burada konunun özünü anlamadan yorum yapan cok olur.
Siz icinden faydali olanlari alin her yoruma takilmayin.
Kizin icin de kaslarini cikana kadar hafiften kalemle duzeltin. Cok bastirmadan tabi belli olmasin boyadigin.

Ya hu kadin belki arkadaslari su bu dalga gececk diye korkuyor psikolojisi etkilenecek diye endise ediyor. esas abartan sizsiniz bu nasil yorumlar ya.
Kadini linc etmediginiz kalmis.

Bana yinede doğru gelmedi ama siz bilirsiniz. Kızınız bişeyleri doğru yaptığında veya başardığında yanında olup, gurur duyuyorsunuz değil mi? Size yanlış gelen birşey yaptığında yahut hata yaptığında da yanında olun, minicik bir hatada, hatta hata bile değil ama neyse, hemen tepesine çökmeyin. Kaş aldı diye vurmayı düşünmek çok fazla, sırf eşinizden laf duymamak için çocuğu hırpalamayın. Ben ergenliğimde ne delilikler yaptım, beni ailemin dayaktan öldürmesi lazımdı herhalde.

Aynisini bnde yapmistim
Ama bn anneme binlerce defa ben kasimi aldirmak istiyorum gidelim aldiralim dedim.. hic orali olmadi bnde Allah ne verdiyse girdim kasima, tam 13 yasindaydim
Kel etmistimo kaslari ama bnce guzel olmustu
Zamanla cikar hic dert etmeyin, cikinca gidin birlikte sekil verdirin, anlasma yapin tamamen cikana kadar bidaha dokunmasin hem sizin gonlunuz olsun hemde onun gonlu olsun.

3 kız çocuğunu tek başına büyütüyosun yıllardır ve hoyrat bir kocan var, izne geldiğinde de çok yüzünüzü güldürmüyo, ben endişeni anlıyorum
Evet işte anlatamadığım da bu
Ama dışardan bakınca bilinmez evet
Hatta eğer eşimi tanısan vallahi ona iftira ettiğimi düşünürsün o kadar ki " el iyisi" bir adamdır ama işte ben biliyorum ben yaşıyorum
Ne diyeyim Allah kerimdir

Hiç endişe etmeyin, heves etmiş işte kendince denemiş bişeyler. Yapacağınız en kötü şey eleştirmek, kızmak olur.
Benim annem liseye başlamadan kaşlarımı almama izin vermemişti, ben de kendim aldım, incecik Adile Naşit gibi o fotolara bakamıyorum şimdi, ama çok beğenmiştim o zaman Annem tabi baktı iş işten geçmiş yapacak bişey yok, almışsın artık yapacak bişey yok kuaföre gidelim en azından yüzüne uygun, güzel bir şekil yapsın dedi. Kadın arkadaşıydı zaten tembihlemiş, düzeltelim yaşına uygun olsun diye, bana duyurmadan. Kuaför de bu senin yüz tipine gitmemiş, şurayı şöyle yapalım, uzasın bilemem ne öyle öyle düzeltti kaşlarımı.
Siz de öyle yapın, yönlendirin, uzman biri usulüyle düzeltir onu, ergenlik bu annesi oluyor böyle şeyler.:)

Çocuğum yok ama öğretmenim. Hiçbir öğretmen öyle düşünmez çünkü neler neler yapıyor, heves etmiş zannetmem bir daha kaşını o şekilde alacağını. Ben beğenmedim deyin hakkında çok fazla konuşmayın bence.

Bende yapmıştım bunu
Anneme söylemeden gidip halletmiştim eve bir girdim annem şok
O da kızdı tepki verdi tabi bana göre harikaydım ben.. ah şimdi ki aklım olsa..
Neyse sonra yanıma geldi konuştuk bana uygun olmadığını vs vs anlattı
Onun dediği gibi dediği zamanlar da kuaförüne gitmiştik..
fazla dert etmeyin , çok normal bu dönemde bunları yaşaması..
sizin izin vermeyeceğinizi kızacağınızı biliyor ondan dolayı da sormamış söylememiş öncesinde..
önerilen yağları kullanın Zaten 10 15 gün içerisinde çıkar toplar hemen kendisini

Üzülmeyin , Bdv böyle...
Sıkmayın Can'ınızı bence siz iyi bir annesinin ve bu devirde babasız 3 kız büyütmek hiç kolay değil .
İnsanlar buraya destek almak için yazıyor. Herkesin yaşam şartı çok farklı büyüksen Empati kuramıyoruz galiba.
Yazılarda ne mimik ne de ses tonunu bilemediğimiz için yanlış yorumlanıyor ve muhalefet olmaya hazırız zaten.
Neyse sıkmayın Can'ınızı uzar Kaş'ları .
Ve bence hiç bir ergen herşeyi annesine babasına anlatmaz .küçük sakladığı şeyler mutlaka olur iyi gözlem yapmamız gerekir .hayırlı ramazanlar diliyorum .

Ben özenmiştim o yaşlarda sonra
Almıştım
annem kakül kestirdi örttük bir iki haftaya çıktı

Yeteri kadar saldırdınız mı konu sahibine? Saldırma bölümü bittiyse simdi normal insanlar gibi yorum yapabilirsiniz.
Okuduğunu anlamamak bu kadar zor olmamalı bence. Her şey net aslında.

Konu sahibi, kızınızla öncesinde her konuda fikir alışverişi yaptığınz icin bu karşılaştığınz durum sizi korkutmuş belli. Ama annesi, kızınız artık bir ergen. :) birey olduğunu kendine ispatlamak icin bunlar hep.

Benim de annem babam cok anlayışlı insanlardır. Ama ben de ergenlik döneminde pek cok sacma sapan islere kalkıstığımı biliyorum. Ruh halim de bozulmadı derslerim de düşmedi kötü arkadaşlar da edinmedim. :)

Korkup sinirlenmeniz normal. O sizin yavrunuz, üstelik tek başınıza büyütmeye çalışıyorsunuz, babası olacak insan müsveddesi sadece para yoklayarak babalık yapıyor. Çocukları hakkında söz sahibi olmak istiyorsa kızlarının başında duracak. Yurt dışlarnda para kazanma bahanesiyle keyif çatmazdı. Size laf edecek olursa aynen böyle çemkirin yüzüne. Sanki türkiyede iş imkanları bitti.. Üstelik artık yabanci dili de olmustur ama beyfendi bekar hayatını bırakmaz.. neyse.

Kızınızı biraz bir iki gün rahat bırakın. Cevrenin tepkisini bir görsün. Onu kırarlarsa eger siz destek olun, ne yaparsa yapsın güzel oldugunu anlatin. Ama bundan sonra bir seye karar verdiginde size sorup tecrübelerinizden faydalanmasının daha iyi olacağını anlatın. Sonucta siz kac yildir bu bakım isleriyle ugrasiyorsunuz. Söz hakkının onda olduğunu ama size fikir sorarsa belki ona yakisacak daha güzel bir model bulabileceginizi anlatın.

Sakin sakin, sarıp sarmalayıcı konusun. Ama asla bir cocukla konusuyormus gibi degil de bir yetiskinle konusuyormus havası yaratın ki itici bulmasn sizi. :)

Üzülme, kızma annesi kendini suçlama. eminim çok iyi annesindir, tek başına 3 çocuğa bakmak, her şeylerine yetişmek her babayiğidin harcı değil.

O yaşlar da yaz tatilinde bende aldım elime makası kendime kahkül kestim ama ne kesmek susam sokağında ki kırpığın bile daha düzgündü tüyleri o yaz tatilini şapka takarak geçirmeye mahkum edince kendimi aldım dersimi :)

Bazı şeyleri deneyip yanılarak öğrendik, öğrenecekler. Canına zarar gelmediği sürece bırakın kendi kendine öğrensin neyin doğru, neyin yanlış olduğunu, neyin yakışıp, neyin yakışmadığına kendi karar versin. Siz fikrinizi söyleyin ve gözlemleyin, zaten çok geçmeden yine sizin fikrinize katılacaktır

Eskiden bende yapmistim ayni hatayi.
Kiz kardesim yarim kas diye dalga gecerdi.
Goz bebegime kadar gelirdi kasim, gerisi yoktu.
Baya bi zaman oyle gezdim guzel diye.
Inatciyimdir. Guzel diye direttim.
Daha sonrada yesil camdakiler gibi ip ince kaslarla gezdim.
Sonra ergenlikten cikista gordumki abov.

Bu yaşlarda kendileriyle uğraşmaları çok normal.Vakti zamanında ben de çok uğraşırdım hele ki kaslarımı saatlerce ayna cımbız yolar dururdum sürekli bi değişiklik kendini değiştirme isteği.Hatta bacağımı merak edip jiletle almıştım sorun yapmayın sadece kızınız büyüyor:)
O yaşlarda tüyler çok çabuk uzar zaten ama illa bir seyler yapmak istiyorsanız vazelin kullansın çabuk uzuyo ama krem tarzı olan değil yoğun yağlı olandan

Bir musubet bin nasihatten iyidir.
Birakin kendisi gorsun yaptigi hatayi.
Ben eskiden cok abuk subuk seyler yaptim. Fikirlerini belirtti ailem ama ben yinede direttim. Taki idrak edene kadar. Yasadim ve gordum.

ben şuan kaşlarımın çıkması için eczaneden parabensiz vazelin aldım içine de bitane bemix ampul kırdım güzelce karıştırdım sarı bişey oldu onu kullanıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…