Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Bugünkü menüm:
09.00:
1 dilim peynir
2 dilim light ekmek
12.30:
1 kase çorba
3 y.k. patlıcan kavurma
1/2 kase yoğurt
1 dilim light ekmek
17.30:
Ekmek arası balık (uskumru)
20.30:
1 bardak süt
1 küçük greyfurt

2 lt su
1 saat aerobik+20 dk yürüyüş

bugün çok yoruldum bu okul benim kanımı emiyor :KK53: şimdi 4 gün 8'de dersim var şaka gibi,, okulda olucam akşama kadar ne yesem derdine düştüm,,

Bugünkü menüm

Sabah 09.25

10 adet zeytin
1 adet haşlanmış yumurta
bol salatalık
kibrit kutusu kadaaar peyniir

Öğlen 14.00

1 paket eti form limonlu

Akşam 17.15

ton balığı
bol salatalık

aslında 17.15 ten sonra yemicektim ama regl oldum ve bayılıcam sandım bi kötü oldum,,, 18.45 te küçük meyveli yoğurt yedim :26:

+1.5 litre su +30 dk egzersiz

Canım Allah yardımcın olsun evde olmayınca zor bu diyet işleri valla :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

kızlar gelemedimm bir türlüü :KK43:(.sandık görevlisiydim dün bütün gün orda geçti zaten bugün de öğlene kadar uyudum sonra dışarı çıktım anca fırsat buldumm.geç uyanınca kahvaltı öğlen birleşti

sabah(12.30)

1 yumurta
biraz süzme peynir
4 zeytin
3 dilim salam
1,5 dilim tb ekmeği
domates,salatalık(zeytinyağlı)

ara

15 tane çiğ badem
sade kahve

akşam(18.00)

tavuk sote
1 büyük kutu ayran

2 litre su

günaydın kızlar hastayım bgün yani kendimi iyi hissetmiyorum staja gitmedim felaket bi şişlik hissediyorum kendimde yüzüğü filan çıkardım sıktı yüzük şimdi kahvaltı yapıcam gelirim yine

sabah 08:00
bir tabak nestle nesfit çikolatalı (160 kalori)
bir buçuk kibrit kutusu kadar süzme peynir(39 kalori)

ara 10:30
200 ml süt(59 kalori)

öğle 12:30
2 kepekli ekmekle süzme peynirli domatesli marullu sandviç(202 kalori)

ara 15:30
ayran 200 ml(76 kalori)
special k kraker(66 kalori)

akşam 17:30
bir tabak kırmızı mercimek çorbası(183 kalori)
bir dilim kepek ekmeği(55 kalori)

ara 20:00
bir tabak marul salatası(93 kalori)
bir fincay limonlu yeşil çay
3 ceviz(81 kalori)

TOPLAM 1014 KALORİ

bir saat pilates
2.5 lt su

Son düzenleyen: Moderatör:
sabah 08:00
bir tabak nestle nesfit çikolatalı (160 kalori)
bir buçuk kibrit kutusu kadar süzme peynir(39 kalori)

ara 10:30
200 ml süt(59 kalori)

öğle 12:30
2 kepekli ekmekle süzme peynirli domatesli marullu sandviç(202 kalori)

ara 15:30
ayran 200 ml(76 kalori)
special k kraker(66 kalori)

akşam 17:30
bir tabak kırmızı mercimek çorbası(183 kalori)
bir dilim kepek ekmeği(55 kalori)

ara 20:00
bir tabak marul salatası(93 kalori)
bir fincay limonlu yeşil çay
3 ceviz(81 kalori)

TOPLAM 1014 KALORİ

bir saat pilates
2.5 lt su

şimdi canım aslında menün masum duruyor fakat değil sabaha şeker oranı yüksek birşeyle başlamak kilo vemeni kan şekerin yükseldiği için zorlaşır ben special kraker filan karşıyız yemiyoruz çünkü üzerinden yazandan daha kalorili çünkü karbonhidrat ürünleri akşam 8 de yediğine gerek yoktu aslında gündüzün baya dolu dolu ve akşam eğer çok açıkırsn sadece yeşilçay veya 1 kase yoğurt yesen yeterli canım

ve gelelim en karşı oldugumuz şeye KALORİ HESABI biz bu takımda bunu yapmıyoruz canım çünkü klori yapııyor diye baklava yiyen bilmem neler yiyen insanlar var o nedenle kalori hesabı yap ama bunu takıma yazma canım bnm yoksa önünü alamayabiliriz genelde menün güzel bi kaç şey dısında dikkat edersen sevinirim

şimdi canım aslında menün masum duruyor fakat değil sabaha şeker oranı yüksek birşeyle başlamak kilo vemeni kan şekerin yükseldiği için zorlaşır ben special kraker filan karşıyız yemiyoruz çünkü üzerinden yazandan daha kalorili çünkü karbonhidrat ürünleri akşam 8 de yediğine gerek yoktu aslında gündüzün baya dolu dolu ve akşam eğer çok açıkırsn sadece yeşilçay veya 1 kase yoğurt yesen yeterli canım

ve gelelim en karşı oldugumuz şeye KALORİ HESABI biz bu takımda bunu yapmıyoruz canım çünkü klori yapııyor diye baklava yiyen bilmem neler yiyen insanlar var o nedenle kalori hesabı yap ama bunu takıma yazma canım bnm yoksa önünü alamayabiliriz genelde menün güzel bi kaç şey dısında dikkat edersen sevinirim

anladım canım akşam sadece ara öğün koymak için yiyecektim ama akşamı iptal ediyorum sadece yeşil çay içerim sabah nestle bitti zaten bi dahaa da almam o zaman bundan sonra zeytin peynir kepek ekmek öyle kahvaltı ederim o zaman canım ben de gelelim special k'ya işte enerji almak için yiyorum canım biraz biraz tansiyonum ve şekerim düşüyor bulunduğum yerde bakkal falan vs herhangi bir şey yok yemek getiremiyorum maalesef özetlesek sabah gevrek yemem artık bugun için de akşamı iptal ediyorum kalori hesabını yapmaya üşenirim ben yapmamda bugun bir yapayım dedim bana da masum bir menü gibi geliyor ama kalorisi nedir ne değildir diye yaptım ve sizden fikir almak istedim sürekli yapacağım bir şey olsa bunu belirtirdim zaten.

kızlar nasılsınız? çoğunuz beni tanımazsınız, ben bu harika takımla mart ayında tanıştım ve temmuza kadar 8-9 kilo vermiştim.. Sonra hamile kaldım ve izne ayrıldım :) 6 martta bebişim dünyaya geldi :) her şeyim benim :) emzirme dönemimiz geçsin, yeniden aranıza katılıcam...

Burcu'cum , gelinlik bakmaya başlamışsın, tebrikler tatlım.. rüya gibi bir gelin olursun inşallah.. zaten face'de de takip ediyorum cnm seni...
tatlım ben kaç kiloyla izne çıkmıştım yaa? unuttum :) bu sabah tartıldım 78,5 kiloyum, doğumdan sonra 9 kilo gitti (daha 25. gün) , ama hala 7-8 kilom var tabi... zaten henüz hedefime de erişememiştim, neyse, kaçla izne çıktığımı hatırlayamadım da, dolayısıyla hamile kaldığım kiloyu da... öpüyorum cnm çok...

görüşmek üzere....

Hosgeldin canim Allah anali babali büyütsün. Ne cabuk gecmis zaman daha dün sanki burada hanile oldugunu aciklamistin :)

İnşallah canım benim sana güvenim tam. Yaza hedefine ulaşacağına inanıyorum. Bu arada hep benim hastalık zamanlarıma denk geldi. Seninle de çok iyi tanışamadığımız için hakkında çok şey bilmiyorum. Mesela kaç yaşındaydın? Hangi üniversite de okuyordun? Merak ettim tabii sakıncası yoksa :KK34:

Hilal' cim menülerin hep çok güzel. Kaçamak yapmadığın içinde kocaman kocaman tebrikler. Eğer akşam çok acıkmıyorsan o akşam ki meyveleri yemesen daha güzel kilo verirsin. Diyetisyen söylediği için çok karışmak istemedim ama istersen böyle bir dene. Çünkü daha iyi sonuç alacaksın. Bu arada seninle ortak yönümüz çok gibi. Yaşadığın şehirde 6 yıl yaşadım. Üniversiteyi orda okudum. Hatta tıp fakültesinde 3 yıla yakın çalıştım. Sende doktormuşsun. Hangi hastanedesin? Açıktan yazmak istemezsen özelden yazabilirsin. :KK34:

Çok teşekkürler canım benim. :KK16:

Tatlım hakkında hayırlısı olsun ama üzme artık bu kadar kendini. Herşey olacağına varır. Ayrıca kendini diyete motive et. İnsanın morali bozukken daha az yemesi lazım. En azından benim öyle olur. Belki bu diyet işi kafanı dağıtmanı sağlar.

Hadi bakalım Gönül yaza hepinizi incecik görmek istiyorum. :KK16:

Hoşgeldin canım aramıza. İsmim Ebru. Takım kaptanıyım. Konya' da yaşıyorum. İki tane kızım var ve aynı zamanda çalışıyorum. İnşallah düğüne kadar ideal kilona ulaşırsın burda bizimle birlikte.

Etli ekmek derken :KK9: Konya' yla alakan var mı?

Yok canım. Öyle iksirlere felan inanmayan bir takımız biz. Tek iksirimiz sağlıklı beslenmek :KK34::KK76::KK8:

Ahh ebrucum ahh bilsen nasil bir durumdayim :KK43: birde ben eskiden beti moralim bozulunca kendimi yemek yapmaya veriyorum öyle stres atiorum. Ama dikkat ediorum simdi daha cok

anladım canım akşam sadece ara öğün koymak için yiyecektim ama akşamı iptal ediyorum sadece yeşil çay içerim sabah nestle bitti zaten bi dahaa da almam o zaman bundan sonra zeytin peynir kepek ekmek öyle kahvaltı ederim o zaman canım ben de gelelim special k'ya işte enerji almak için yiyorum canım biraz biraz tansiyonum ve şekerim düşüyor bulunduğum yerde bakkal falan vs herhangi bir şey yok yemek getiremiyorum maalesef özetlesek sabah gevrek yemem artık bugun için de akşamı iptal ediyorum kalori hesabını yapmaya üşenirim ben yapmamda bugun bir yapayım dedim bana da masum bir menü gibi geliyor ama kalorisi nedir ne değildir diye yaptım ve sizden fikir almak istedim sürekli yapacağım bir şey olsa bunu belirtirdim zaten.

canım şekerin düşüyorsa kuruyemişçilerde içinde kuru meyve ve kavrulmamış kuruyemiş olan karışıklar oluyor onlardan alıp bir avuç yesen yeterli hem enerji hem kuru meyvenin lifleri seni rahatlataktır. sabah kahvaltısı çok önemli ben normalde pazartesi salı 6 da kalkıyorum ve yine krallar gibi yumurtalı filan kahvaltı yapıyorum bunuda bu takım sayesinde kzandım çok iyi oluyo. o dediğim karışıgıda alıyorum yarın kilo yiyeceğim kadar götüyorum yanımda hem çok yememiş oluyorum hemde daha sağlıklı oluyor. içinde kuru kayısı kuru incir kuru erik kavrulmamış fındık badem ceviz oluyor. bende nesfit denemiştim zamanında ama yinede peynir zeytin yerini tutmuyor ve bi süre sonra etki etmiyo yani kilo vermeye yardımcı olmuyor

Son düzenleme:
canım şekerin düşüyorsa kuruyemişçilerde içinde kuru meyve ve kavrulmamış kuruyemiş olan karışıklar oluyor onlardan alıp bir avuç yesen yeterli hem enerji hem kuru meyvenin lifleri seni rahatlataktır. sabah kahvaltısı çok önemli ben normalde pazartesi salı 6 da kalkıyorum ve yine krallar gibi yumurtalı filan kahvaltı yapıyorum bunuda bu takım sayesinde kzandım çok iyi oluyo. o dediğim karışıgıda alıyorum yarın kilo yiyeceğim kadar götüyorum yanımda hem çok yememiş oluyorum hemde daha sağlıklı oluyor. içinde kuru kayısı kuru incir kuru erik kavrulmamış fındık badem ceviz oluyor. bende nesfit denemiştim zamanında ama yinede peynir zeytin yerini tutmuyor ve bi süre sonra etki etmiyo yani kilo vermeye yardımcı olmuyor

çok doğru söylüyorsun canım o kuruyemiş karışımını da söylediğin çok iyi oldu bana çok yararlı bir şey söyledin çünkü şeker ve tansiyonum düşüyor benim uzun süreli açlıklarda bende yiyebileceğim kadar alırım bundan sonra yanıma ben de sabah erken kalkamamayı bahane ediyorum gitmeme 20 dakikak kala uyandığım için atıştırıyorum ama bundan sonra daha erken kalkmaya çalışıcam hem dinç olurum hem de güzel bir alışkanlık kazanmış olurum canım teşekkür ederim. umarım uyanabilrim sabah uykusu çok tatlı oluyor :S

Günaydın kızlar :KK3: dün sporda hoca sırt ve kol kaslarını çok çalıştırmıştı bu sabah kalktığımda sırtım tutulmuş hareket edemiyorum :KK43: spor da yapamıcam bugün :KK43:

çok doğru söylüyorsun canım o kuruyemiş karışımını da söylediğin çok iyi oldu bana çok yararlı bir şey söyledin çünkü şeker ve tansiyonum düşüyor benim uzun süreli açlıklarda bende yiyebileceğim kadar alırım bundan sonra yanıma ben de sabah erken kalkamamayı bahane ediyorum gitmeme 20 dakikak kala uyandığım için atıştırıyorum ama bundan sonra daha erken kalkmaya çalışıcam hem dinç olurum hem de güzel bir alışkanlık kazanmış olurum canım teşekkür ederim. umarım uyanabilrim sabah uykusu çok tatlı oluyor :S

bence kalk canım mesela ben hızlı hazırlanan bi insanım 7 çeyrekte evden çıkıyorum ama 6 çeyrekte kalkıyorum staj yerine köye gittiğimiz için yemek yiyecek yer yok hazırlanıyorum öğle yemeğimi hazırlıyorum bide üstüne kahvaltı yapıyorum :KK52:

bence kalk canım mesela ben hızlı hazırlanan bi insanım 7 çeyrekte evden çıkıyorum ama 6 çeyrekte kalkıyorum staj yerine köye gittiğimiz için yemek yiyecek yer yok hazırlanıyorum öğle yemeğimi hazırlıyorum bide üstüne kahvaltı yapıyorum :KK52:

oo 6 çeyrekte kalkıyorsun kaçta yatıyorsun o zaman daha erken yatmam lazım canım bir de öğle yemeğini mi hazırlıyorsun canım sana ne diycem ben de köyde çalışıyorum sağlık ocağında çalışıyorum bana örnek bir menü sunar mısın acaba nasıl besleniyorsun öğle araları ne yiyorsun mesela ben çok değişik menüler yapamıyorum öğle aralarında :KK14:

oo 6 çeyrekte kalkıyorsun kaçta yatıyorsun o zaman daha erken yatmam lazım canım bir de öğle yemeğini mi hazırlıyorsun canım sana ne diycem ben de köyde çalışıyorum sağlık ocağında çalışıyorum bana örnek bir menü sunar mısın acaba nasıl besleniyorsun öğle araları ne yiyorsun mesela ben çok değişik menüler yapamıyorum öğle aralarında :KK14:

en geç yatışım 12 dir canım ama ortalama 11 filan canım örnek menü olarak

sabah: 1)haşlanmış yumurta(akşamdan haşlıyorum) peynir zeytin süt
2) kızarmış ekmek üzeri peynir, zeytin süt
3)sahanda yumurta 1 dilim kızarmış ekmek peynir zeytin süt

sabah kahvaltım genelde böyle ama öğlen tost yiceksem sabah ekmek yemem canım

öğle 1) 2 dilim tam bugdaya peynirli tost domates salatalık zeytin( küçük bi kaba 1 domates 1 salatalık doğruyom 5 6 zeytin atıom içine) ayran
2) salata 1 dilim ekmek ayran
3)eğer dönerci filan varsa ekmeksiz döner(yanımda 1 dilim ekmek alıyorum böyle günlerde) ayrandır

akşam ne bulduysam ama genelde ya ana yemek salata veya yoğurt yada çorba salata veya yoğurt canım

en geç yatışım 12 dir canım ama ortalama 11 filan canım örnek menü olarak

sabah: 1)haşlanmış yumurta(akşamdan haşlıyorum) peynir zeytin süt
2) kızarmış ekmek üzeri peynir, zeytin süt
3)sahanda yumurta 1 dilim kızarmış ekmek peynir zeytin süt

sabah kahvaltım genelde böyle ama öğlen tost yiceksem sabah ekmek yemem canım

öğle 1) 2 dilim tam bugdaya peynirli tost domates salatalık zeytin( küçük bi kaba 1 domates 1 salatalık doğruyom 5 6 zeytin atıom içine) ayran
2) salata 1 dilim ekmek ayran
3)eğer dönerci filan varsa ekmeksiz döner(yanımda 1 dilim ekmek alıyorum böyle günlerde) ayrandır

akşam ne bulduysam ama genelde ya ana yemek salata veya yoğurt yada çorba salata veya yoğurt canım

canım çok teşekkür ederim ben de öyle yapmaya çalışıcam gün geçtikçe daha da düzelecek menülerim yarın hatasız bir menüyle gelmek istiyorum inşallah daha erken kalkacağım bir de ben yumurtanın beyazını yiyemiyorum işte o sorunum var bir de yumurta alerjim var fazla yiyincee ama bakalım artık bulucaz bir yolunu bu listeyi yazıcıdan çıkartıyorum hemen :)) teşekkür ederim tekrar yanlışlarımı siz de gösterirseniz inşallah bu kilolardan kurtulmak istiyorum :)))

canım çok teşekkür ederim ben de öyle yapmaya çalışıcam gün geçtikçe daha da düzelecek menülerim yarın hatasız bir menüyle gelmek istiyorum inşallah daha erken kalkacağım bir de ben yumurtanın beyazını yiyemiyorum işte o sorunum var bir de yumurta alerjim var fazla yiyincee ama bakalım artık bulucaz bir yolunu bu listeyi yazıcıdan çıkartıyorum hemen :)) teşekkür ederim tekrar yanlışlarımı siz de gösterirseniz inşallah bu kilolardan kurtulmak istiyorum :)))

merak etme canım ben bile öğrendiysem sağlıklı beslenmeyi herkes öğrenir ben tek başıma günde 1 ata ekmek yerdim makarna filan yerdim bide yanınla ekmekle bnm diyet yaparken tek zorlanmadıgım şey pilav ve şerbetli tatlı çeşitleri çünkü çok aramam en çok zorlandıgım ekmeği zaltmak şimdi günde maksimum 2 dilim yiyorum esmer yiyorum bide kızarmış yiyorum yani

anım yumurtaya alerjin varsa peyniri 1.5 kibrit kutusu yesen bile tok tutar ara öğündede dedğim gibi kuru yemiş olabilir veya beyaz leblebi de olabilir hem mide asitini alır hazmı kolaylaştırır.. merak etme menülerin 1 haftaya güzel olur :KK54:

Ben de şerbetli tatlıları pek sevmem canım o konudan ben de şanslıyım diyet diyince benim aklıma hep aç kalmak gelirdi şimdi sağlıklı beslenmek geliyor yavaş yavaş öğreniyorum canım ben de ama böyle her şeyden yiyerek daha sağlıklı oluyoruz ama daha yavaş kilo veriyoruz çok sabır lazım çok ben de erken kalmayı sevenlerden ama kalkamayanlardandım ama artık değişecek Allah'ın izniyle :))))

Ben de şerbetli tatlıları pek sevmem canım o konudan ben de şanslıyım diyet diyince benim aklıma hep aç kalmak gelirdi şimdi sağlıklı beslenmek geliyor yavaş yavaş öğreniyorum canım ben de ama böyle her şeyden yiyerek daha sağlıklı oluyoruz ama daha yavaş kilo veriyoruz çok sabır lazım çok ben de erken kalmayı sevenlerden ama kalkamayanlardandım ama artık değişecek Allah'ın izniyle :))))

inş. canım en kıs zamanda vereceksin kilo merak etme

X