Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

Slm kızlar gelemedim dün ne var ne yok nasıl gidiyor? Geçmişi okuyacağım ama şimdi güncel sohbete katılayım dedim. :KK16:

kızlar çok fena hastayım
nerdeyse hiç bişey yiyemiyorum midem fena bulanıyor
uyanınca
1 light süt ve 1 yk bal karıştırdım içtim

11:30
1 tabak çorba içtim
1 dilim tam buğday

12:45
1 bardak taze sıkılmış portakal suyu

15:45
2 kuru kayısı
yarım ceviz
1 fındık
1 badem

18:30
1 tabak çorba
yarım dilim tam buğday ekmek

birazdan yine portaka suyu içip yatıcam

1.5-2lt su içtim okulda yürüdüm elimden geldiğince

Sıkma portakala dikkat et bence. Bir portakalda 50 kalori varmış. 2-3 portakal bir bardak edince kalori bayağı artıyor. Üstelik şeker oranıda çok yüksekmiş.

aynen hele o kepek ekmek kansızlık varsa kanı dibine kadar emiyor resmen zaten diyetisyenlerde yazmıyor artık onu

bana tuzlu geliyor beyaz ekmek

çavdar ve tam buğdaylı dönüşümlü kullan en sağlıklısı o ikisi annem şeker hastası o hep çavdar yer mesela

kepek kanı düşürüyor cidden benim doktorum öyle demişti vitamin emilimini azaltıyormuş

ne desem bilemedim ama diyet değil gibi olmuş bu

patates cıss ama onun dışında iyi bir menu olmuş döner etini nerden yiyorsun canım normal dönerciden mi alıyorsun yoksa şu hazır olanlardan mı?

benim doktorum sabah al demişti aç karna alıp 2 saat bişey yeme demişti akşam alınabiliyorsa bende akşama geçeyim cidden çok rahatsız ediyor beni

:nazar::nazar::KK9::KK9: maşşallah bu hafta çok iyi gidiyorsun canım

benim yerimede yat yuvarlan en çok istediğim şey bu ara o yatsam yatsam yatsam... okul hiççççç olmasa

ahaha buna çoook güldümm dün yazdıkları şeylerde yenmeyecek gibi değildi hani demekki seninde aklında kalmış:))

bana da bana daaa

Ben uzun zamandır akşam alırım iştaha fazla etki etmesin diye ama sen istersen yine de doktoruna danış.

Kizlar canım sıkılıyor.6 martta 2 ay olacak daha 80nin altina inemedim.:KK50:
Beslenme tarzımı degistirdim,yemem azaldı,istisnalar disinda hergun spor yapiyorum ama nafile.:KK50::KK43:

Acaba hiç triodine ve gizli şekerine baktırdın mı? Eğer bunlardan biri yüksekse kolay kilo veremezsin.

Merhaba.. Bende 34 yaşındayım. 2 gebelik geçirdim. Biri 6 aylık erken doğdu, yaşamadı. diğeri 2 aylıkken kalbi durdu. Son çocuktan önce 66 kg idim. Gebeliklerimde çok hızlı kilo alıyorum. 2 ayda 73 oldum. 3-4 ay oldu çocuğu kaybedeli ama 73 te kaldım sabit. 3-4 ay bazen günde 1 öğün yemedim canım bişey istemiyordu. Ancak 100 gr bile veremedim. Baktım kilo sabit kalacak diyetisyene gittim. Ben de akdeniz anamisi minör (sürekli kansızlık) ve hipotiroit (guatr) var. Dolayısıyla bünyem çok yavaş çalışıyor. Oturarak çalıştığımıda hesaba katınca kendiliğinden kilom gitmiyor. Kısmetse bu akşam yürüyüşlere de başlıyacağım. Eşimin işyerinde çalışıyorum muhasebe. 5 yıldır evliyim. İdeal kiloma ulaşmaya çalışıyorum bir yandanda hamile kalmaya.. Bakalım inşallah 2 side olur.
Hoşgeldin canım aramıza. Yaşadıkların çok üzücü olaylar. Ama maşallah seni çok güçlü gördüm. İnanıyorum ki hastalıklarına rağmen burda bizimle birlikte çok güzel kilolar vereceksin. Benim ismim Ebru. Takım kaptanıyım. Konya' da yaşıyorum. İki tane kızım var. Birisi 8 yaşında diğeri 10,5 aylık. Sende ismini yazarsan sevinirim. Bu arada bende 32 yaşındayım.

Slm,

Boy:165
Kilo:73,5
hedef kilo:58

Diyetisyenimin verdiği listeye göre günlük 1600 kalorilik beslenme programı uyguluyorum.

Sabah 9 : 2 kibrit kutusu peynir, 5 zeytin, 2 dilim kepek ekmek, domates salatalık
1.ara öğün : 1 meyve, 1 bardak (ayran, süt veya yoğurt)
Öğlen 14:00 : 1 kase çorba, 7 kaşık sebze yemeği, 2 dilim kepek ekmek
2.ara öğün 16:00 : ilkiyle aynı
Akşam 19:00 : 3 yumurta büyüklüğünde et, 1 dilim kepek ekmek, 1 kase çorba
3.ara öğün 21:00 :1 meyve, içine bolca tarçın sepilmiş 1 bardak süt. (uyurken kan şekerimi düzenlesin diye.)

Çorbalar sebze çorbasıysa 1 kase diğer çorbalardansa yarım kase olucak dedi diyetisyen. Bende brokoli, karnıbahar, kara lahana, ıspanak, kabak, havuç, soğanı koydum tencereye suyla azda tuz attım. Haşlanınca blendırdan geçirdim. O şekil içiyorum. Lezzetli de oldu. Tavsiye ederim.
Diyetisyene gitmen çok iyi olmuş. Eğer bu menüye kaçamaksız sürekli uyarsan her ay en az 4 kilo kesin verirsin. Sadece 3. arayı tavsiye etmiyorum. Süt ve meyve yerine eğer çok acıkırsan bir su bardağı yoğurt yemen faydalı. Bütün diyetisyenler rutin olarak böyle menüler veriyorlar ama meyvenin içindeki şeker direkt depo edilen cinsten. Zamanını iyi ayarlamak lazım ki vücut depolamasın.

Dünkü menüm;

kahvaltı: 1 kk peynir, 1 rafadan yumurta, 5 zeytin, 2 dilim tam tahıllı ekmek.
1.ara: 1 elma, 1 bardak satın alınmış ayran (acaba bunların yağı dahamı fazla)
Öğlen: 5 yk susuz sebze yemeği, 1 kase sebze çorbası, 2 dilim tam tahıllı ekmek
2.ara: 1 elma,1 bardak ayaran
Akşam:6 adet köfte, 1 kase çorba, 1 dilim kepek ekmek
3.ara : 1 bardak tarçınlı süt.

Kurallarda okumuştum akşam meyveyi pek tavsiye etmiyorsunuz o yüzden bende eğer eve geç gidersem meyveyi es geçiyorum. 2 gün önce yarım tatlı kaşığı sütlaç yemiştim. O kaçamaktan sayılmaz dimi. Bugün diyetisyene gidicem eğer dediği gibi 1,5-2 kilo vermediysem vay halime.. Üstelik hala spora başlıyamadım. Su düzenimde tam oturmadı yerine. Bakalım günahımız sevabımız bugün kaç çıkıcak. Birde yeni liste verir sanırım bugün diyetisyen hep aynı şeylerden sıkıdım çünkü. Şöyle tatlılar felan gözümün önünden geçiyor...Fener alayı gibi....

Bugunku menum
08:00
Peynir
7 zeytin
1,5 dilim ekmek
2 fincan cay

12:00
IzgAra tavuk
Sogan salatasi
2 dilim ekmek
300ml ayran

15:30
1 kucuk elma
1 dilim ayva

17:00
6 yk bulgur pilavı
2 yk fırında kusbası tavuk
Dolu bir kase yogurt
1 lokma ekmek

1 yesil cay 1 tane daha icicem

1 sade turk kahvesi
3L su

:KK8:Spor:KK8:
07:00 60 mekik,30 yanlara egilme,30 squat

Aksam k.bandinda yurursem yazarim.
Özlem eğer ekmeklerin beyaz ekmek değilse menün muhteşem ötesi. Ama ekmeklerin beyazsa olmamış derim menüye. Sporun çok güzel, özellikle yürüyüşe odaklan.

sabah(10.30)

1 orta boy dukan krep
biraz beyaz peynir
2 ceviz
1 tatlı kaşığı bal
yeşil çay

öğle(13.30)

3 yk yulaf
biraz kuru elma
biraz kuru üzüm
1 kuru incir
yarım bardak yarım yağlı süt
5 çiğ badem

akşam(18.00)

5 yk yumurtalı ıspanak
yarım kase minik köfteli sebze çorbası
yağsız karışık salata(k.k büyüklüğünde beyaz peynirli)

1fincan sade kahve
2,5 litre su
1 saat fitness
Menün bal dışında çok güzel. Suyun ve sporunda öyle tebrikler :KK9:

kızlar çok kötü bi köye staja çıkıyorum aslında gelişmiş yani belediye bişiler yapmış kütüphane bilgi evi filan ama insanlar tamamen iletişime kapalı şiveleri bi tuhaf filan yemek yicek yerimiz yok evden bişiler götüryoruz zor yani durumlar menümüde bilmiyorum napcaz yarın daha düzgün olur herhalde

sabah(06:45)
1 çay bardagı süt
1 haşlanmış yumurta
1 dilim kızarmış ekmek
2 zeytin
az peynir

08:30
topkek

öğle(12:00)
peynirli tost 2 dilim tam bugday
ayran

1 avuç kavrulmamış kuru meyve ve kuru yemiş

akşam(18:00)
1 büyük kase yoğurtlu ıspanak

300 ml yeşilçay
25 dk tempolu yürüyüş

Tatlım ona rağmen menün oldukça güzel. Sadece kek bozmuş menüyü. Sakın bırakma kendini yoksa biliyorsun az kiloyu vermek daha zor oluyor. Ben bu sabah tartıldım. 63.3 e inmişim. 65 i görünce şok olmuştum. İnşallah bu cumaya 62 li rakamları yeniden görebilirim. Göremesem bile yine hırs yaptım bu kez 60 a bile inebilirim bu gazla. :KK52:
Slm kızlar ben geldiim cumadan beri uğrayamadım hastalıklarla boğuşuyorum griptim ya zaten üstüne birde midemi üşütmüşüm istifra fln berbat haldeydim birde dün misafirlerimiz vardı of neyseki bitti... Bir de her işte hayır vardır derlerya doğru dürüst birşeyde uiyemediğim için eksilerdeyim şimdiden :-)
Geçmiş olsun Beste' cim dikkat et kendine. Önemli olan sağlık. Kilo bir şekilde gider. Bu arada mesajını okudum karar senin. Sen nasıl istersen öyle yapalım. Hatta ben bu hafta yeniden takım içi liste oluşturmayı düşünüyorum. Kendimi öyle kontrol edersem daha iyi olacak sanki. Seni de alırız o listeye. Eğer mezuniyeti de hak edersek ben sana karne hazırlamaya çalışırım burda :KK34:

Tabiii ki fikrine katiliyorum.

Popom bile kollarim kadar sinir etmiyor beni 95 kiloyken foto koymustum yarin da cekip koyayim acaba fark var mi bi bakin 6 kiloya yakin vermisim ben fark goremiyorum en dar kiyafetlerimi giyeyim:) ebru sen olunca motivasyon tavan bende tatlim emin ol su an geberiom yorgunluktan ama kalkip spor yapacam sozum soz:) tartiyi bi koseye atmak mii yoooo bunu isteme benden elimden gelse gece kucagima alip yatacam:) yarinda tartilim de soz bi sure ayrilacam ex askimdan.bu arada bakiyorum tabiki fotolara sen zayiflamamis evrim gecirmissin darisi bize amin amin amin sana da masallah masallah:nazar::nazar:
Fark var canım. Ama öyle aaaaa çok zayıflamışsın dedirtecek kadar bir fark göremezsin şu aşamada. Birde senin etin büyük ihtimal sıkı çünkü kilonu göstermiyorsun. 90 kilo olup çok kilolu görünen insanlar var. Birde mutlaka ayrılman lazım tartıdan yoksa moralin bozulur ve bu motivasyonunu etkiler. Tartılacağın zaman beni getir aklına. Sadece cumadan cumaya tartıl. Bak gör tartı seni nasıl mutlu edecek.

Hoşgeldin canım aramıza. Yaşadıkların çok üzücü olaylar. Ama maşallah seni çok güçlü gördüm. İnanıyorum ki hastalıklarına rağmen burda bizimle birlikte çok güzel kilolar vereceksin. Benim ismim Ebru. Takım kaptanıyım. Konya' da yaşıyorum. İki tane kızım var. Birisi 8 yaşında diğeri 10,5 aylık. Sende ismini yazarsan sevinirim. Bu arada bende 32 yaşındayım.

Hoşbuldum..Benim adımda mine. 34 yaşındayım. Henüz bebişim yok ama umudum var. Çok şükür Allah sabrını da veriyor.

Diyetisyene gitmen çok iyi olmuş. Eğer bu menüye kaçamaksız sürekli uyarsan her ay en az 4 kilo kesin verirsin. Sadece 3. arayı tavsiye etmiyorum. Süt ve meyve yerine eğer çok acıkırsan bir su bardağı yoğurt yemen faydalı. Bütün diyetisyenler rutin olarak böyle menüler veriyorlar ama meyvenin içindeki şeker direkt depo edilen cinsten. Zamanını iyi ayarlamak lazım ki vücut depolamasın.

İnşallah aslında son 3-4 aydır günde 1 kez belki yerdim ama kilo veremezdim. Meğer günde 3-4 bardak içtiğim portakal suyunun suçuymuş.:KK1: En az 12 portakal 50 kaloriden 600 kalori ediyor. :KK1::KK1::KK1: Bu hafta inşallah güzel kilo vermişimdir. Haftaya spora da başlıyorum. Gitsin kilolar...

Sabah (11:45)
Yarım kase nesfit + süt

Öğle (14:15)
3 parça tavuk mangal (dünden)

Ara (15:30 civarları)
Damla sakızlı Türk kahvesi

Akşam (20:15)
Biraz tavuk kavurma
Salata
1 dilim ekmek
1 bardak çay

Suyum 1.5 litre
Leslie 4 fast mile
Yürüyüş (Ne kadar olduğunu bilmiyorum.)
Menün harika canım afiyet olsun ama su az olmuş. En az 2 litre lazım.

kahvaltı 8:30
yarım dilim tam buğday
1haşlanmış yumurta
1 çeri domates
yarım salatalık
2 yk çökelek
1 kupa yeşil çay

ara
2 kuru kayısı
1 bardak yeşil çay

öğlen 12:00
1 kase sebze çorba
1 parça fırında et (sadece etini yedim)
2 yk bulgur pilavı
yoğurt

ara
2 kuru kayısı

akşam 18:15
tonbalıklı salata
yoğurt

2 litre su içmişimdir okulda yürüdüm bayağı hissediyorum kaslarımda o yorgunluğu
Maşallah maşallah bugün menüler çok güzel olmuş. Tebrikler hepinize yeniden :KK9:

Bildigin sucuk oldum ya la ben.kirmizi da bana cok yakisiomus heeee:) menumu yazip dusa kaciom kizlar bu saclarla dus sonrasi zulum en cok da bu yuzden spor yapamiodum ama artik tin tembellik yokkkk.
Sabah 7.00
Bir bardak su 7 tane yaban mersini

8.30
1/5sut azcik corn flakes(bimde satiliyo special k ya gore cok daha az kalorili ve tadi daha hos)
1 turk kahvesi

Ogle 12.00
Ozellikle tatli kasigi aldim cok yiyormus gibi gorunup daha az yemek icin bundan sonra hep tatli kasigi kullanabilirm iskence onu goturup getirip durmak:)
7-8tatli kasigi kuru fasulye
5 tatli kasigi pilav bulgur tabiii ki
4 tatli kasik yogurt
3 tane tursu biber

Ara 14.00
1 turk kahvesi daha fazla oldu biliom
1 kula beyaz cay
1 soda limonlu
Ara 17.30
1 avuc badem findik karisimi
1 elma yesil

Aksam 19.00
1 tabak pancar kavurma
1 kase yogurt

2.5 su daha icerim 1 lt kadar

Bugun 6 ile 7 arasi kostum daha cok yaktim sporum geliyor varannnnn 3!!!!!
Eki Görüntüle 994685
Hepsi mükemmel Funda kocaman tebrik ederim senii :KK9::nazar:

Sabah
1 dilim kızarmış ekmek üzerine krem peynir ve salça yanına ıhlamur

Öğlen
2 poğaça 1 kıymalı börek 3 kaşık bulgur salatası

Ara
1 dilim ayva 1 bardak bitki çayı

Akşam
1 kepçe mercimek çorba 3-4 tane küçük şnitzel ve 1 küçük poğaça

Ara
Türk kahvesi
Menün olmamış canım. Çok sağlıksız. Toparla lütfen biran önce kendini. Hem hastasın daha sağlıklı beslenmen lazım.

Bugün menüm

9
1kase nesfit ve süt
1avuc leblebi

12
Döner eti
Salata
2dilim ekmek

17
Etli yemek az patatesli

18
1avuc badem

Suyum biraz az
Ekmeklerin cinsini yazalım lütfen. Patates kısmı olmamış yemeğin. Su dediğin gibiyse çoğaltmaya çalış çünkü çok önemli.

Cnm bence fark var.tebrikler..
Olculerini almismiydin cnm.:KK66:
oy anam oyy küçük olayım ben minnaaacık ele avuca sığmayayım küçüleyim büzüleyim çizgili pijama giydiğim de tek çizgi giymişim gibi görüneyim ahahah azcık abarttım mı ne:)Ölçüleri aldım canım burcuyla benim 2 gün sonra 1 ay olmuş alacak inceldim bence
fundacım fark var ama hiç de 89.4 duröuosun yani etin çok mu sıkı :KK30:
taşşşşş gibiyim burcu bi kollarım bıngıl bi de iç bacak popom bile daşşş aslında iyi bişey değil kas yogunlugum yuksek o yuzden daha yavaş veriyorum bence
Slm kızlar gelemedim dün ne var ne yok nasıl gidiyor? Geçmişi okuyacağım ama şimdi güncel sohbete katılayım dedim. :KK16:
hoşgeldin takımın ennn azimli en çalışkan en anne en iş kadını en zayıf en taşşş hatunu:)
Özlem eğer ekmeklerin beyaz ekmek değilse menün muhteşem ötesi. Ama ekmeklerin beyazsa olmamış derim menüye. Sporun çok güzel, özellikle yürüyüşe odaklan.

Tatlım ona rağmen menün oldukça güzel. Sadece kek bozmuş menüyü. Sakın bırakma kendini yoksa biliyorsun az kiloyu vermek daha zor oluyor. Ben bu sabah tartıldım. 63.3 e inmişim. 65 i görünce şok olmuştum. İnşallah bu cumaya 62 li rakamları yeniden görebilirim. Göremesem bile yine hırs yaptım bu kez 60 a bile inebilirim bu gazla. :KK52:
Geçmiş olsun Beste' cim dikkat et kendine. Önemli olan sağlık. Kilo bir şekilde gider. Bu arada mesajını okudum karar senin. Sen nasıl istersen öyle yapalım. Hatta ben bu hafta yeniden takım içi liste oluşturmayı düşünüyorum. Kendimi öyle kontrol edersem daha iyi olacak sanki. Seni de alırız o listeye. Eğer mezuniyeti de hak edersek ben sana karne hazırlamaya çalışırım burda :KK34:

Fark var canım. Ama öyle aaaaa çok zayıflamışsın dedirtecek kadar bir fark göremezsin şu aşamada. Birde senin etin büyük ihtimal sıkı çünkü kilonu göstermiyorsun. 90 kilo olup çok kilolu görünen insanlar var. Birde mutlaka ayrılman lazım tartıdan yoksa moralin bozulur ve bu motivasyonunu etkiler. Tartılacağın zaman beni getir aklına. Sadece cumadan cumaya tartıl. Bak gör tartı seni nasıl mutlu edecek.
tartıyı kaldıramam benden sapık bi tane daha var evde sabah tartılıyor tuvalete giriyo tartılıyor yemek yiyor tartılıyor spora gidiyo tartılıyo kıyamettt koparır ama kendimi tutacam sözz.evet ebru fark yok biliyorum tartıda da yok
:KK43:

İnşallah aslında son 3-4 aydır günde 1 kez belki yerdim ama kilo veremezdim. Meğer günde 3-4 bardak içtiğim portakal suyunun suçuymuş.:KK1: En az 12 portakal 50 kaloriden 600 kalori ediyor. :KK1::KK1::KK1: Bu hafta inşallah güzel kilo vermişimdir. Haftaya spora da başlıyorum. Gitsin kilolar...

tebrikler canım farkına varabilmek çok güzel, gerçekten burası özellikle bu işe çok yarıyor doğru sandıklarımızın aslında tamamen yanlış oldugunu görüyoruz spor da eklenirse süüppper olacak bence

Ticker yapmasını bilen var mı? Ben billiyordum unuttum.:KK1: Bir site vardı galiba ama anımsıyamıyorum. Yardımcı olacak birileri varsa sevinirim.

kızlar bir şey sorucam ya, sabah aldığım tam buğday ekmeğini dilimlettim ama ekmek yuvarlak olduğu için dilimleri çok büyük. ben beyaz ekmek yerken dilimlerim daha küçük oluyordu ekmeğin şeklinden dolayı. siz bir dilim derken her boyutunu bir dilimden mi sayıyorsunuz? sorum saçma gibi gelebilir kusura bakmayın. tam anlatabilmişimdir umarım. :KK52:

hoşgeldin ebrucum

yok ebrucum bırakmam kendimi 61 üstü yasak bana şimdi gittim sebze filan aldım marketten değişik yemekler yapmak istiyorum ama büyük ihtimalde üsenicem gibi :KK52:

kızlar bir şey sorucam ya, sabah aldığım tam buğday ekmeğini dilimlettim ama ekmek yuvarlak olduğu için dilimleri çok büyük. ben beyaz ekmek yerken dilimlerim daha küçük oluyordu ekmeğin şeklinden dolayı. siz bir dilim derken her boyutunu bir dilimden mi sayıyorsunuz? sorum saçma gibi gelebilir kusura bakmayın. tam anlatabilmişimdir umarım. :KK52:

cenım ben onun en büyük orta dilimini 3 dilim sayıyorum bizede öle alınıyo genelde en uç kısmı bir dilim diyorum

Ticker yapmasını bilen var mı? Ben billiyordum unuttum.:KK1: Bir site vardı galiba ama anımsıyamıyorum. Yardımcı olacak birileri varsa sevinirim.

ticker factory den yapacaksın. kopyalayıp yapıştıracağın kısım için benim profilimden çizelge kısmına bakarsan görebilirsin. takılırsan tekrar sor. :KK34:

X