Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

spor kültürü yok bende maalesef. :KK52: zorlamam lazım ama farkındayım. :KK31:

o derece etkileniyoruz. rüyalarımıza giriyor. :KK1:

afiyet olsun. :nazar::KK9: bende birkaç gün önce anneme "cumartesi günü kısır yapalım." dedim. cumartesiyi bekliyorum. :KK52::KK56:

afiyet olsun nur cum. bugün başlıkta çok kişi mercimek çorbası içmiş. :KK9: soğan şişiriyor mu bu arada? bilmiyorum ben. :44:

canım beyaz ekmek evet. :26:

bende ne zamandır yemiyodum çok canım çekti bugün.esmer bulgur ve çok az yağ ve salça ile yaptım bol yeşillkli ve baharatlı sende öyle yap canım diyete daha uygun olur

bende ne zamandır yemiyodum çok canım çekti bugün.esmer bulgur ve çok az yağ ve salça ile yaptım bol yeşillkli ve baharatlı sende öyle yap canım diyete daha uygun olur

annemle birlikte yicez o yüzden normal bulgurdan olur muhtemelen bizimki. baya oldu bende yemeyeli. 1 aya yakın.

annemle birlikte yicez o yüzden normal bulgurdan olur muhtemelen bizimki. baya oldu bende yemeyeli. 1 aya yakın.

Cnm inan hic bir fark yok esmer ince koftelik bulgurda. Annemler eskiden beri kullanirlar.bazende karistirirlardi esmerle beyazi.
denemenizi tavsiye ederim esmer bulguru.:KK66:

Cnm aralarında fazla kalori farki yok diye biliyorum ben.:44:

Canim kalorisi dusuk diye saglikli anlamina gelmiyor.hic bir besleyici degeri yok bugdayin icindeki tum degerli maddeler atiliyor.sirf migdeni dolduruyor kaldi ki zararli canim ilerdebseker kalp tansiyon hepsini cikariyor.
Tam bugday en cok tercih edilen gereken tum vitamin omega cinko herbise var.
Kaldi ki devlet bile el atti kepegini yukselttiler tuzu azalttilar vs.
Zayiflamaktan ziyade saglikli beslenmeyi ogrenmeliyiz bence burda.

spor kültürü yok bende maalesef. :KK52: zorlamam lazım ama farkındayım. :KK31:

o derece etkileniyoruz. rüyalarımıza giriyor. :KK1:

afiyet olsun. :nazar::KK9: bende birkaç gün önce anneme "cumartesi günü kısır yapalım." dedim. cumartesiyi bekliyorum. :KK52::KK56:

afiyet olsun nur cum. bugün başlıkta çok kişi mercimek çorbası içmiş. :KK9: soğan şişiriyor mu bu arada? bilmiyorum ben. :44:

canım beyaz ekmek evet. :26:

Sogan mideyi rahatsiz ediyor biraz bide kisir yedim o asil sisirdi

Nur karbonhidrat cok olmamismi canim ya kisir mercimek corba ekmek

Dogru öyle oldu sanki cnm

:nazar:

Bence sporunu yap cnm.suyunada daha cok ozen goster.yaninda sise tasi elinin altinda olursa daha cok icersin bence.:KK16:

Aynrn bende öyle yaoiorum kendime 0,7ltlik sise aldim doldzrup doldurup iciorum

Funda'cım ben sabah yazmistim msj sayimi.
Yanlis hatirlamiyorsam;
Dünkü mesaj sayım:9

Bugunku mesaj sayım:15

Telofunu sarja takicam kizlar..herkese iyi geceler..:KK16::KK3:

kızlar çok fena hastayım
nerdeyse hiç bişey yiyemiyorum midem fena bulanıyor
uyanınca
1 light süt ve 1 yk bal karıştırdım içtim

11:30
1 tabak çorba içtim
1 dilim tam buğday

12:45
1 bardak taze sıkılmış portakal suyu

15:45
2 kuru kayısı
yarım ceviz
1 fındık
1 badem

18:30
1 tabak çorba
yarım dilim tam buğday ekmek

birazdan yine portaka suyu içip yatıcam

1.5-2lt su içtim okulda yürüdüm elimden geldiğince

Son düzenleme:
kızlar çok fena hastayım
nerdeyse hiç bişey yiyemiyorum midem fena bulanıyor
uyanınca
1 light süt ve 1 yk bal karıştırdım içtim

1 tabak çorba içtim
1 dilim tam buğday

12:45
1 bardak taze sıkılmış portakal suyu

15:45
2 kuru kayısı
yarım ceviz
1 fındık
1 badem

18:30
1 tabak çorba
yarım dilim tam buğday ekmek

birazdan yine portaka suyu içip yatıcam

1.5-2lt su içtim okulda yürüdüm elimden geldiğince
Coj gecmis olsun havva dikkat et kendine.

Canim kalorisi dusuk diye saglikli anlamina gelmiyor.hic bir besleyici degeri yok bugdayin icindeki tum degerli maddeler atiliyor.sirf migdeni dolduruyor kaldi ki zararli canim ilerdebseker kalp tansiyon hepsini cikariyor.
Tam bugday en cok tercih edilen gereken tum vitamin omega cinko herbise var.
Kaldi ki devlet bile el atti kepegini yukselttiler tuzu azalttilar vs.
Zayiflamaktan ziyade saglikli beslenmeyi ogrenmeliyiz bence burda.

aynen hele o kepek ekmek kansızlık varsa kanı dibine kadar emiyor resmen zaten diyetisyenlerde yazmıyor artık onu

Kizlar o ekmekleri acilen birakin ha borek yemissin ha beyaz ekmek o da kacamak sonucta.hem sizi agir hissettirmiyor mu?

bana tuzlu geliyor beyaz ekmek

kızlar ne ekmeği önerirsiniz bana? tam buğday, çavdar? yarın gidip alayım o zaman.

çavdar ve tam buğdaylı dönüşümlü kullan en sağlıklısı o ikisi annem şeker hastası o hep çavdar yer mesela

Tam bugday daha iyi canim ama cavdar da olur kepek kansizlik yapiyormus donusumlu de kullanabilirsin beyaz ekmek yeme de hangisi olursa olsun.

kepek kanı düşürüyor cidden benim doktorum öyle demişti vitamin emilimini azaltıyormuş
Sabah
1 dilim kızarmış ekmek üzerine krem peynir ve salça yanına ıhlamur

Öğlen
2 poğaça 1 kıymalı börek 3 kaşık bulgur salatası

Ara
1 dilim ayva 1 bardak bitki çayı

Akşam
1 kepçe mercimek çorba 3-4 tane küçük şnitzel ve 1 küçük poğaça

Ara
Türk kahvesi

ne desem bilemedim ama diyet değil gibi olmuş bu

Bugün menüm

9
1kase nesfit ve süt
1avuc leblebi

12
Döner eti
Salata
2dilim ekmek

17
Etli yemek az patatesli

18
1avuc badem

Suyum biraz az

patates cıss ama onun dışında iyi bir menu olmuş döner etini nerden yiyorsun canım normal dönerciden mi alıyorsun yoksa şu hazır olanlardan mı?

Ben demir hapını yatmadan önce alıyorum böylece gündüz iştah açma olayını hafifletiyor. B12 mideye dokunur evet.

benim doktorum sabah al demişti aç karna alıp 2 saat bişey yeme demişti akşam alınabiliyorsa bende akşama geçeyim cidden çok rahatsız ediyor beni

araştırdım benimki yanlış canım 100 kalori bana da az geldi full 6da koştum çünkü hatta ara ara 6.5 7 yaptım 36 dakka http://fitnesscenterbursa.com/kosuband.php şu sitede kilona göre yazıyor 350 felan yakmısım dün ki hızı 5.5 girdim

:nazar::nazar::KK9::KK9: maşşallah bu hafta çok iyi gidiyorsun canım

Kızlaaaar kimse yok mu? :KK1: uzun zaman sonra ilk defa bugün dışarı çıkmadım, rahatım yatıp yuvarlanıyorum. :KK53:

benim yerimede yat yuvarlan en çok istediğim şey bu ara o yatsam yatsam yatsam... okul hiççççç olmasa

0zlem ben rüyamda seni gördüm. :KK53: bugünkü davete gitmek için otobüs bekliyormuşsun. durakta karşılaşmışız. sana diyorum ki "özlem sakın bugün dün akşamki topice yazdığın yemeklerden yeme." :KK53: sende "amaaan bugünlük yicem banane." diyodun. bende sana "ama havva nın sana bu haftaki cezası kaçamak yapmamaktı. yeme lütfen." diyorum. :KK9::KK9::KK9:

rüyalarıma girmeye başladınız. rüyalar tersine çıkar sözü doğruysa özlem bugün kaçamak yapmayacak sanırım. :KK53:

ahaha buna çoook güldümm dün yazdıkları şeylerde yenmeyecek gibi değildi hani demekki seninde aklında kalmış:))

yatarım yatarım. :KK1: kolay gelsin bu arada sana da. :KK34:

bana da bana daaa

Kizlar menumu yazip uzanacam dun fena bir gundu size soylemedim de duduklu gece gece is acti basima tam spor bitti kan ter icindeyim esim beni cagirdi gittim ki duduklu etli suyu bir fiskirtiyodu ki her yer batti tavan duvar dolaplar baharatliklar acikta ne varsa o yorgunlukla gece gece bi de kapi duvar cam sildim.spor da 1 gun fire hakkim vardi onu bugun kullanacam

Sabah 8.00

1/5 sut
Biraz corn flakes
1 turk kahvesi

Ogle 12.00
1 kase pancar limonlu biberli
1 kase yogurt

Ara 16.00
1 kivi

Ara 18.00
1 avuc findik badem karisimi

Aksam 19.00
1 tabak patlican sogus
Uzerine 1 kase sarmisakli yogurt

1 litre ictim en az 1 daha icicem

Bugunky menum
07:00
Az peynir,sürk
5 zeytin
1 dilim ekmek
2 fincan cay

1 kase nesfit+sut

15:30
1 kase kadar patatesli kofte
(bulgur,az hastanmis patates,salca
Kısır gibi yogrulup sekil veriliyor)
2 yk soganli kiyma
1 dilim ekmek

16:00
3 bardak cay

2 yesil cay
3L su
1 sade turk kahvesi

Spor
10:00 30dk tempolu yuruyus+hafif kosu
60 mekij,30 yanlara egilme,30 squat

13:30 45dk yogus yukarı+asagi yuruyus

Kizlar aclik hissetmiyorum.acikirsam biraz kuruyemis yada yogurt yerim.

güne gidip patatesli köfte yemen takdire şayan bi hareket :KK42::KK42: beyaz ekmek işi olmamaış canım

otobusle geldik zaten gorumcemin gozu kesmedi yolu arabayla.:52
otobusten indikten sonra yanlis yere girdik 45 dakika yurumek zorunda kaldik hemde hem yokus yukari hem yokus asagı.:KK52:
Cnm patatesli kofte yapildi. Bulgur ve az patates yogruluyor.ic gibi bisey yani.Ondan yedim kiymayla.
suan pastalar kondu masaya ama ben sadece cay iciyorum.:KK66:

gözü yememiş ama heralde normalde yürüyeceğinizden daha fazla yürümüşsünüz gibi geld bana seninde sporun olmuş çok da güzel olmuş

Sabah (11:45)
1 kase nesfit + süt

Öğle (15:15)
1 fırında çupra
Fırında garnitür (2 domates, 1 soğandan)

17:25
1 keçi boynuzu

18:10
5 fıstık

Akşam (18:45)
1 kase mercimek çorbası
1 dilim ekmek

2 litre su

afiyet olsun cnm:nazar::nazar:

Slm kızlar bgn hiç iç açıcı bir menü paylaşamıcam sizinle okulda günümüz vardı ve yine hamurişi yedim

Sabah 7:00
1 bardak su
1.5 dilim kızarmış tam buğday ekmeği az krem peynir tahinpekmez ve çay

Öğlen 12.30
1 kıymalı börek
1 kepçe üzeri yoğurtlu patates püresi
2 sarma
1 dilim çikolatalı kek
Çayy

Ara
1 kupa yeşil çay

Akşam 18:30
1 kase mercimek çorbası
7-8 sarma

Ara
Bitki çayı içeceğim
dünki menünde böyleydi ama senin sen ipin ucunu kaçırdın sanırım biraz kendini toparlamaya çalış canım 1 2 değil çook kaçamak olmuş hatta liste tamamen diyet olmaktan çıkmış

sabah(10.00)

1 dilim tam buğday ekmeği
büyük bir parça beyaz peynir
2 ince dilim salam
domates salatalık
yeşil çay

öğle(13.30)

4 yk yumurtalı ıspanak
yuğurtlu pancar turşusu

ara

15 çiğ badem
biraz kuru meyve
yeşil çay

akşam(18.00)

1 kase kısır
1 büyük bardak ayran

2 litre su
yarım saat yürüyüş
hareketlerimi henüz yapmadım ama muhakkak yapıcam
:nazar::nazar::nazar::KK42::KK42::KK42::KK42::KK9::KK9::KK9: afiyet olsun

Vugün menüm

10
5yk yenegin icinden cikardgm et ve
1yumurta ile omlet
1kk beyaz peynir
1domates
1 dilin tam b ekmek

13
2avuc badem

15
1tabak mercimek corbasi
1 tabak az bulgurlu bol sebzeli kisir

17:30
1,5 tabak mercimek corbasi
1dilim tam b ekmek
Birazda kuru sogan ile tuz

Suyun cok ana saynadim.
Kendimi kaldirsbilirsem sporumu yapcan. Kisir ve az önceki sogan fena sisirdi

afiyet olsun
kaç zamandır canım kısır çekiyor yenebilir mi ki acaba

Canim sen de ekmegi yazmamissin beyas degilse menun cok iyi spor yok ama:)
Aslinda sizin spor listesini de tutayim haftalik bir hedef koyariz ceza haricin de devamlilik acisindan super olur ebruya soyleyeyim bi.

bencede yapılsın uyabilir miyim bilemiyorum okulda pert olup geliyorum bütün gün

Nur karbonhidrat cok olmamismi canim ya kisir mercimek corba ekmek

benim diyetisyenim çorba ve ekmeği aynı anda yeme demişti sen bunu yazınca o aklıma geldi

Kizlar menumu yazip uzanacam dun fena bir gundu size soylemedim de duduklu gece gece is acti basima tam spor bitti kan ter icindeyim esim beni cagirdi gittim ki duduklu etli suyu bir fiskirtiyodu ki her yer batti tavan duvar dolaplar baharatliklar acikta ne varsa o yorgunlukla gece gece bi de kapi duvar cam sildim.spor da 1 gun fire hakkim vardi onu bugun kullanacam

Sabah 8.00

1/5 sut
Biraz corn flakes
1 turk kahvesi

Ogle 12.00
1 kase pancar limonlu biberli
1 kase yogurt

Ara 16.00
1 kivi

Ara 18.00
1 avuc findik badem karisimi

Aksam 19.00
1 tabak patlican sogus
Uzerine 1 kase sarmisakli yogurt

1 litre ictim en az 1 daha icicem

afiyet olsun canım bu hafta yine birinci sen gibisin geliyor bana:))

düdüklü içinde geçmiş olsun gece gece kötü olmuş

bu şekilde kilo veremezsin canım biliyorsun dimi daha dikkatli olmalısın :KK20:

bestecim kaçamak yapıyorsun evet, bizde yapıyoruz zaman zaman ama senin neredeyse hergün ve 1 veya 2 tane değil 4-5 tane oluyor en az. okuldaki günde kendini tutabilseydin keşke bugün. :KK50: ya da keki yediysen börekle patates püresini yemeseydin mesela. :KK50: zayıflama düşüncesine daha tam olarak odaklanamadığını düşünüyorum ben. :KK31:

Offff bir degil kacamak neler yemissin acil toparlaman lazim tatlim.

Cnm kilo vermek istiyorsan menune bir an once ceki duzen vermen lazım.dün misafirden kaldi zorunlu yedim dedin.bugun okulda yedim dedin.bu tarz yiyecekler herzaman hayatimizda olacak,onumuzde olacak.biz yiyecekmiyiz.. Bence senin herseyden once kafanda bitirmen lazim cnm.kusura bakma ama gercekleri soylememiz lazim bu yuzden burdayiz.
geldigin gunden beri bu sekildesin cnm.simdi gencsin ilerde cokk daha zor olur kilo vermen.
ARa sira olur ama hergun bu sekilde beslenme cnm:KK16:.kendimden biliyorum.bagimlilik yapiyor ve sisiriyor.:KK50:

aynen hele o kepek ekmek kansızlık varsa kanı dibine kadar emiyor resmen zaten diyetisyenlerde yazmıyor artık onu

çavdar ve tam buğdaylı dönüşümlü kullan en sağlıklısı o ikisi annem şeker hastası o hep çavdar yer mesela

kepek kanı düşürüyor cidden benim doktorum öyle demişti vitamin emilimini azaltıyormuş

patates cıss ama onun dışında iyi bir menu olmuş döner etini nerden yiyorsun canım normal dönerciden mi alıyorsun yoksa şu hazır olanlardan mı?

benim doktorum sabah al demişti aç karna alıp 2 saat bişey yeme demişti akşam alınabiliyorsa bende akşama geçeyim cidden çok rahatsız ediyor beni

benim yerimede yat yuvarlan en çok istediğim şey bu ara o yatsam yatsam yatsam... okul hiççççç olmasa

ahaha buna çoook güldümm dün yazdıkları şeylerde yenmeyecek gibi değildi hani demekki seninde aklında kalmış:))

bana da bana daaa

güne gidip patatesli köfte yemen takdire şayan bi hareket :KK42::KK42: beyaz ekmek işi olmamaış canım

gözü yememiş ama heralde normalde yürüyeceğinizden daha fazla yürümüşsünüz gibi geld bana seninde sporun olmuş çok da güzel olmuş

dünki menünde böyleydi ama senin sen ipin ucunu kaçırdın sanırım biraz kendini toparlamaya çalış canım 1 2 değil çook kaçamak olmuş hatta liste tamamen diyet olmaktan çıkmış

afiyet olsun

bencede yapılsın uyabilir miyim bilemiyorum okulda pert olup geliyorum bütün gün

benim diyetisyenim çorba ve ekmeği aynı anda yeme demişti sen bunu yazınca o aklıma geldi

Kızlaaaar ne deseniz yerden göğe kadar haklısınız kendimi savunabileceğim bir yan yok ama bunlar her zaman olmuyor ve üstüste geldi çok üzgünüümmmmm 😭 aslında bn size iyi bir haberde vericektim bu hafta spor salonuna yazılıyorum

bana da bana daaa

Dönerciden canim eknek yerine kutu icine koyuluyor.

afiyet olsun

Yenebilir canim ama carsamba persembe bulgur yasak siskinlik yaptigi icin.
Ben boool dmsebzeli yaptim fazla burgur olmamis ildu tabagimda.

Birde az yagli olacak ama o bütün yemekler icin gecerli zaten :)

Son düzenleme:
X