Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

canım benım nabız ölcer saatım var ama sızın ıcın onerım su sekılde de sayabılırsınız

işaret ve orta parmağınızın
ucunu kullanarak, bilek kemiği ile bileğin baş parmak hizasındaki kiriş arasındaki alanı bulun. Parmaklarınızı doğru yerleştirdiğinizde atardamarın atışını hissedeceksiniz.
Kan damarına, kan akışını engelleyecek kadar çok baskı yapmamaya dikkat edin.
10 saniye nabız atışını sayın ve sonra dakikadaki nabız atışını bulmak için 6`yla çarpın.

Son düzenleme:
Sana şöyle söyleyeyim. Usain Bolt'un 9.58'lik rekorunda hemen kalp atışını ölçseydik nabzı 250 çıkardı. normal yanı

arkadaslar bugunku nabız konusuyla ılgılı netten arastırdım paylasıyorum

Yaşınız Kalp atış hızınız (HR) Zone (60-85%) Tahmin edilen maksimum kalp atış hızı
Yaşınız 20 ise normal kalp atış hızınız 120-170 olmalı, maksimum kalp atış hızınız 200 olmalıdır.
Yaşınız 25 ise normal kalp atış hızınız 117-166 olmalı, maksimum kalp atış hızınız 195 olmalıdır.
Yaşınız 30 ise normal kalp atış hızınız 114-162 olmalı, maksimum kalp atış hızınız 190 olmalıdır.
Yaşınız 35 ise normal kalp atış hızınız 111-157 olmalı, maksimum kalp atış hızınız 185 olmalıdır.

günaydın kızlar yumurta filan yiyorum bu sabah ve gülmekten yarılıyorum babama küçük kutu süt aldım pınarın 1 yaş devam sütünü almış şekerli resmen ay hala çocuk görüyor bu adam beni

Günaydıııııııııınnnnnnn

sabah sporumu yaptım da geldimmm
100 mekik + squat programı ( yeniden başladım )

şimdi üstümü giyinip kahvaltımı yapıcam

regl oldum az önce

günaydınnn..
Hayırlı bir hafta diliyorum hepimize..sağlıkla huzurla mutlulukla dolu bir hafta OL!sun inşALLAH..

Günaydıııııııııınnnnnnn

regl oldum az önce
Günayıdnnnnn..
sabah sabah spor yapılmış maşallah
regl olduğuna niye ağlıyorsun sıkıntılımı geçiyor ?

Günaydınnnnnn..
ama sen kaç yaşında olursan ol onların çocuğusun ve çocuklar büyüdükçe anne babanın şefkati merhameti dahada artıyor..biliyoruzki kuzucuklar büyüyor ve yuvadan zamanı gelince gidecekler..

herkese koccamman gunaydın
nsılsınız kızlar ben grıbım galıba burnum yara olmus ve cook sızlıyor of hıc gecmıyor bu grıbımm :2:
neyse dun aksama gelelım dun yemekten yemedım salata ve yogurt ha bıde corbamı ıctım ama...
bı kacamak yaptım su an cok utanıyorum cıkolata soslu bı tatlı yapmıştım ondan ydımmm

dünkü menü..
sabah 07:10
elma sirkeli su

kahvaltı 08:05
1 yumurta
4 zeytin
2 dilim kızarmış çok tahıllı ekmek
2 dilim peynir
1 tane domates..

ara 10:20
1 bardak ayran

öğle 12:30
2 det haşlanmış yumurta(sabah çocuklar yememişti )
onları doğradım üstüne pulbiber karabiber ektim..
yarım yine kırmızı biber doğradım..
1 bardak ayran

ara 14:45
yeşil çay
5 adet badem..

akşam 17:10
4 kaşık güveçte türlü
4 kaşık yoğurt..

su 2 lt 3 olması gerek :18:

spor yok..bu hafta hergün spor yapmayacağım..

Son düzenleme:
bu hafta dukanatay (dukan +karatay )vari besleneceğim..ikisini birbirne harmalıyorum..
yürüyüş çok ideal bir spor..
nedenini bilmiyorum ama midem çok ağrıyor kızlar ben yatıyorum şimdi... iyi geceler...
geçmiş olsun..
Eneeeeemmmm 3.7 km 113 kalori 45 dk yuruyus 25 dk 5 tempoda 20 dk 6 iyi terledim ama Allahim sonunda basladim devami gelir insalllaaaaahhhh.2 kiloyu zorlicam bu hafta.
işte bu harikasın canım..
hadi bakalim canim, sonra anlatirsin duruma göre ileride yapacagim program bu olur.
sence ben ne zaman sıkılastirici spora baslamam lazim. boyum 1.56, sanirim 82kg felandim, suan 69kiloyum.
hedef kilon kaç canım hedef kilona yaklaşınca sıkılaştırıcı programa başlayabilriisn..tempolu yürüyüş aslında sarkmadan sıkılaştırarak kilo verdiriyor tecrübeyle sabıttır..
güzel menü...
öğle yemeği felaket susamlı kaşarlı poğaçaaaaaaaaaaaaa
patates kızartamsı spor var ama yazık etmişisn emeğine..
oh devamıda gelsin..canım..bu hafta bireysel derecede alabalirsin..
genel olarak iyi..
iyi aksamlar kizlar. net sorunum halen devam etmekte. menülerimi paylasip gecmise bakmaya calisacagim cumanin gecmisinede bakamamistim tam merak ediorum olanlari
insallah sansim yagver gider net kesilmez.
atlak internet sorunun adı bu haberin olsun..neti nereden alıyorsan orayı araycaksın biz 3-4 gün uğraştık anca düzeltebildiler..
Allah iredeni kuvvetlendirsin ne diyeyim.
zor zor!!!!!!!!!!!!!!!!!
ammaaaaan zor değil be yaparız inşallah.su iç su!!!!
neyse sen zaten
pilav sevmezdin di mi DDDDD
su suuuu
aşureee ve öğleden sonra muz
hazılrık öncesi protein ağırlkılı menü yap onu ye canım birde 1 litre ayran hazırla canın onlardan istedikçe ayran içmeni tavsiye ederim geç kaldım ama öneri öneridir..

yaşım 40
220-40= 180 nabız bunu nasıl ölçeceğim..koşu bandında nabız ölçer var ama yanlış nefes nefes kalıyorum ölçmek için elimi koyuyorum 72 den saymaya başlıyor

kızlar 20 dk jillian yaptım yani yapabildim burnum tıkalı olduğu için çabuk tıkandım
geçmiş olsun hasta hasta niye spor yapıyorsun hastayken dinlenmek en iyisi..

Utanıyorum şu salaklığıma doymayışımdan ya... Bundan sonrası için hayırlısı olsun bakalım
:26:
hoş geldin kendine kızarak bu iş olmaz..suçlayrak hiç olmaz..geç aynanın karşısına gözleinin içine bakarak kendinle konuş sevgi dolu ve affedci bir konuşma olmalı bu ..daha önce başardın yine başarırsın..kilo vermek çok kolay ve eğlenceli..bu ne diyor ya diyebilirsn dediklerimi yap önce mutlu hissetmeliyizki sağlıklı beslenmeyide becerebilelim..
yine kötü cümle niye bünyene lanet diyorsun yapma böyle..2 sene çok uzun bunu söylemen bile başlı başına stres kaynağıdır..uzun süre belirleme günlük olarak beslenmeni takip et birgün kaçamaksız bitti kendini tebrik et sonra ertesi gün böyle böyle alışkanlık kazanırsın canım.stressiz ve kolay olur hemde..

kilo verip sonrasında almayanlardandım.. sonra nemi oldu çok ağır hastalık geçridim sonra tayin işi çıktı ve bende film koptu..
ne yaptığıma gelince kiloyu nasıl aldığımı iyice öğrenmiştim..onlara dikkat ediyordum.. diyetin adı aslında sağlıklı beslenmektir canım..vakitsiz ve gereksiz yiyecekler kilo almamıza sebep oluyor send ekendini takip et vücudun neye daha iyi tepki veriyor bunu bilrisen kilonu korursun..
depresyon başlı başına kilo sebebi..sarı kantaron hapı kullanmanı öneirrim(ST. JOHN'S WORT ) .alışklanlık yapmaz uyku yapmaz netten araştır istersen..
ooff noluyor böyle diyet yapanların çoğu saldı bu ara ya :26:

akşam salata yoğurt yapcam. ya da sağlıklı bi sebze yemeği olursa evde 3-4 yk ondan yanına da yoğurt. bu şekilde bitircem günü
diyet yapma iş kafada bitmedi demekki ..
bunye üst üste diyeti kabul etmeyebiliyor..diyet odaklı değil günlük yaşamımızda bizi mutlu edecek şeylere odaklanır üstüne sağlıklı beslenmeye devam ederse isek herşey daha kolay ve zevkli olacaktır.. yaptığımız şey bizi mutlu etmeli zevk almayızki karşılığınıda alabilelim..
paylaş bence yüzleş ve seni yeneceğim de..

minik prensese çok geçmiş olsun..
ye ay grubumuzada hayrlı gelsin motive olalım diye paylaştım..ara ara okumak iyidir..

günde 10-15 fındık yenilebilir çünkü vucudun ihtiyacı olan protein ve yaglar içerisin ebulunuyor.
kalori diyeti yapmıyorum ben yeidkleirmin glisemin endeksine dikkat eidyorum .
meyve ve kh konusund açok titizim. ama yemek yieymiyceksem meyve ve kuryemiş ile ögün geçiririp
2 mandlina:1 meyve
1 elma : 1 meyve yani 2 porisyon meyve

tebrikle r fundacım kaçamaksız geçirmişsinn

süperrrsin ebru valla ayakata alkışlıyorum seni

günaydın kızlar
geçmişen çok alıntı yaptım ama gelmemiş anlamadım:26::26::26::26::26:

msj kutumu diliyorum kızlar oraya gönderirseniz akşam yaparım listeyi ..
güzel bir hafta sonu geçiridm cumarteis arkadaşımla buluştum .
pazar günü başka bir arkadaşımn bebek haberini aldım
kaçamak yapmadım menüleirmi yazıcma birazdannn

bugün çok yogunum giremeyebilirim tekrardann

cumartesi menüm

kahvaltı
2 yumurta peynir zeytin

ara
2 mandlain 1 elma
kuruyemiş

akşam 15:30
1 kaşarlı sucuklu simit

çay , nescafee

pazar
3 dlm tb ekmegi
2 dlmpastırma
peynir
domatesli bibe rkavurma

ara
narlı yogurt

akşam
balık
bol tere roka

bol su bitki çayları

olabilir canım hala biraz agrım var :26:

zoorr zooorr

işte beklenen azar geldi merak etme kaptan bugün daha da dikkatliyim düzeliyorum

evet batırdım günü

çok geçmiş olsun canım. hasta biri için güzel menü afiyet olsun

arkadaslar sadece ben adlı albumume ıkı guncel resmımı koydum.merak eden arkadaslarıma duyrulur

hemen bakıyorumm

çok faydalı oldu teşekkürler canım

ay çok güldüm

Günaydıııııııııınnnnnnn

regl oldum az önce

ben de regl olcam sanırım canım feci ağrılı geçiyor benim de spor güzel

günaydınnn..
Hayırlı bir hafta diliyorum hepimize..sağlıkla huzurla mutlulukla dolu bir hafta OL!sun inşALLAH..

günaydın kızlaaar

geçmiş olsun canım ya takım hastalandı resmen herkes hasta

kaçamak hiç olmamış

güzel menü sen bu işi biliyorsun

ooff bu kaçamaklar ooff

haklısın diyet işi bitmedi kafamda bence de. yoksa geçen sefer ebru burcu tuba bilir ben hiç böyle değildim canım. 1 tane bile kaçamağım yoktu benim

kilo koruma konusunda da hiç başarılı olamadım. tanıyamadım demek vücudumu. ya da saldım kendimi hep asıl neden bu sanırım :26:

günaydın canım... tamam tekrar sayıp atayım o zaman

sanki ilk menüde kaşarlı sucuklu simit olmamış ama sonrasında bir şey yemeyerek telafi ettin sanırım. afiyet olsun banucum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…