Cuma Zayıflama Yarışması 13. Takım

canım bı cok sey yaptım ama ben sana yapmadıkları yazayım en ıyısı ;
onceden yedıgım ama sımdı kullanmadıgım seyler

sekerli,unlu,nisastalı seylerı yemedım
pilav,makarna
serbetlı tatlılar,gofret,cips kola tuketmedım
kola ıcmedım
ekmegı azalttım sadece bır ogunde yedım veya yaydım
su ıcmemeyı bıraktım (eskıden ıcmezdım)
ev temızlıgınde vıleda kullanmayı bıraktım (elımle sılmeye basladım)
asansör kullanmadım
hazır salca kullanmadım
tursu yemedım

ıs yerımde hareklı olmaya calıstım.
arabam olmasına ragmen ıyı havalarda yuruyerek ıse gıttım(ıs yerım 5 km uzaklıkta evıme)

ve her gun zayıfladıgımı erıyıp bıttıgımı kendıme ınandırıp artık gerıye donusun olmayacagını kendıme soyledım.
ınsanların bana ay cok zayıflamıssın demelerını ıltıfat olarak kabul edıp kendımı salmadım.cunku henuz o ıltıfatlara layık olmadıgımı dusundum,daha da zayıflamak ıcın hırs yaptım
hangı ay kac kılo olacagımın mantıklı tutarlı hesabını yaptım.
her tartılışımı resmettım ve bunları arsıvledım.
aklıma gelenler bunlar canım

Son düzenleme:
venuscumm dur yazıcam sımdı komsu geldı cıkıyorum 10 dk snra yazıcam
Merakla bekliyoruuum
Ay ne alınganlığı ben de 2 yıl diyet yapacak kadar çok kilo aldığımı zannettin sandım.
Göğüs önemli doğru diyorsun ben de 95 takıyorum herhalde 80 mi olur benim de? Büyük göğüs seviyorum açıkcası okadar da küçülmesinleee

rıca ederım canım.faydalı olabıldıysem ne mutlu

Harikasıııın!
Peki bu yemedim dediklerini bir kere bile ağzına sürmedin mi? Kaçamak yaptın mı? Bütün bu kiloları ne kadar sürede verdin canım? Bir ayda ortalama ne kadar kilon gitmiştir?

arkadaslar
220 - yaşımız = maksımum nabız hızımız oluyor.
mesela
ben 28 yasındayım

220-28 =192
192 nabız hızına yaptıgınız sporun kacıncı dakıkasında ulastıgınıza bakıcaksınız.
maksımuma ulastıgı dakıkadan sonra vucut yağ yakıyor.

ve uzun zamandır kosan bırı olarak tecrubemı paylasayım;
maksımuma ulasana kadar ınanılmaz efor harcıyorum adım atamaz hale gelıyorum ama dısımı sıkıp aynı tempoda devam edınce ınanılmayacak sekılde vucudum oyle hafıflıyor kı terleme duruyor bacaklar acılıyor ve rahat bı yarım saat daha kosuyorum bana ınanın.

bunu ben kosu ıcın paylasıyorum,yuruyus ıcın de gecerlı

Kızlar ben bir iki saat kestireceğim. Evamaria ikinci cevabını bekliyorum. Hepinizi kocaman öpüyoruuum.

Harikasıııın!
Peki bu yemedim dediklerini bir kere bile ağzına sürmedin mi? Kaçamak yaptın mı? Bütün bu kiloları ne kadar sürede verdin canım? Bir ayda ortalama ne kadar kilon gitmiştir?
bu yazdıklarımı kacamaksız 2.5 ay agzıma surmedım.
sonra esım yemekte kola ıcıyorsa e benımkı de can,canım cektıyse bır yudum ıceyım dıyorum verıyo bana ınan kı hayatıma tamamen yabancı bır ıcecek ıcıyormusum hıssıne kapılıyorum.tadını unutmusum dusunebılıyor musun..bır yudum ıctıgım oldu kolayı.
ama gofret ve cıps temmuz 1 den berı yemedım.
onun yerıne esıme pudıng yaptıysam ozellıkle regl donemındeysem 3-4 tk yedım.
bır kare bıtter cıkolata da yedım.
yazın dondurma da yedım
ama her gun her hafta her ay degıl.
yedıysem de haftalarca bıdaha yememek sartıyla yedım.
yanımda yıyenlerın agzına bakmadım kafamı cevırdım
ne kadar yemedıysem o kadar guclendım,yanı oyle hıssettım.

ben bunları yedım evet adı kacamak bunların bu sıtede.
ama ben aslında yemedıklerım yerıne bunları ikame ettim.
serbetlı tatlı yemedım,yedıysem de yukarıda yazdım pudıng yedım ama abartmadım,sadece nefsımı körledim.
uzun sure dıyete devam edılmemesı gerekıyor arada farklı seyler yenmelı vucut şoklanmalı uzmanlar soyluyor.
ben temmuz 1 de basladım dıyet programıma..
o zamandan bu zamana cok zaman gecmıs,sımdı sen sorunca farkettım.ama ıyı kı baslamısım,ıyı kı ertelememısım.ıyı kı yaza zayıflarım dememısım.aslında uzun bır zaman dılımının goz acıp kapayıncaya kadar gecmıs olması ve bunun yanında zayıflayabılmıs olmam en buyuk gururum.

darısı basına cnm

dıger sorunu cevaplamamısım,
ayda su kadar kılo verdım dıyemem sana
ılk baslarda cok hızlı gıdıyordu kılolar haftada 3-4 kılo verdıgım oldu.
sonraları sabıtlendı neredeyse 3 hafta aynı rakamı gordugumu hatırlıyorum.
sımdılerde gram gram verıyorum.

ama bu yazdıklarım olması gereken normal seyler cnm sen de bılıyorsun

nabzını nasıl ölcüyosun???
vaaay bir de buu deneyelim.hayaletmenin gücü.kulağa hoş geliyor.mesela ben şu an 57 kilo olsam.oh beeee iyi ki yememişim.o lezzetlerin esiri değilim.istemedim yemedim diye düşünürdüm.ve bu düşünce ben, motive eder:)
sevdim ben bunu:)

herkese ıyı aksamlar kızlar nasılsınız..
dunde dedıgım gbı bugun mısafırlerım vr evı falan temızledım aksama maklube yapıcam yememeye calısacagım yogurt ve salatadan yerım ve etten yerım
neyse kızlar ben cıkıyorum hazırlık yapmam lazım herkese opuyorum byy

kızlar selam

menümü paylaşıyorum

sabah 09.00
1 yumurta haşlama
1 közlenmiş kırmızı biber

ara 10.00
1 kupa yeşilçay

ara 11.00
yine ve son kez aşure 1 kase

öğle14.30
yeşilmercimek yemeği 1 porsiyon

ara 15.00 1 muz

akşam yemek yemedim şu an yoldayız.eve gidince saat 20.00 olur.belki yoğurt yerim.

su sadece 1 litreye yakın, cok az oldu yataa kadar 2lt tamamlarım .
spor eve gittiğimde yapabiirsem 45 dk lslşe yapmayı düşünüyorum.

Allah iredeni kuvvetlendirsin ne diyeyim.
zor zor!!!!!!!!!!!!!!!!!
ammaaaaan zor değil be yaparız inşallah.su iç su!!!!
neyse sen zaten
pilav sevmezdin di mi DDDDD

iyi aksamlar kizlar. net sorunum halen devam etmekte. menülerimi paylasip gecmise bakmaya calisacagim cumanin gecmisinede bakamamistim tam merak ediorum olanlari
insallah sansim yagver gider net kesilmez.

cumartesi menüm

(yanlis hatirlamiyorsam)
11:00
1 kase nesfit + süt

15:00
1 kase patatezsiz sulu köfte
yarim d. tam bugday ekmegi

17:00
20 tane leblebi
2 tane findik

20:00 (davet)
izgara hamsi
1 adet tam bugday topuz ekmek
salata
hamsiyi sindirmek icin sart olan tahin helvasi 2 catal
(gecen sefer hamsi izgara yaptigimizda ekmek ve tahin helvasi yememistim ve midemin agrisindan uyuyamamistim kizlar bu yüzden bu sefer o yanlisi yapmadim)

baya cay ve su ama saymadim.
yarim saatten fazla yürüyüs hamsiden sonra

bugün menüm

11:00
1 yumurta + 2-2 kk beyaz peynir tavada
yarim dilim tam b. ekmegi
yarim domates

16:00
10 tane leblebi
5 tane findik

17:30
1 tabak sulu köfte patatessiz
yarim d. tam b. ekmegi

baya siyah cay ama az su ne yazik ki
son yemekten önce 45dk yürüyüs

Diyetimin 28.gununde nihayet spora basliyorum yazdiklarinizi okudum kizlar simdi alinti yapamam yoksa vazgececem spordan:) 1saate yakin takilirim sonra dus sonra burdayim indallah.
Bana sans dileyin litfen bu bedeni kaldirmak okadar zorkiiii:) opuyorum hepinizi.
Bugun tarihe gecsin lutfen spor maceramin ilk gunu..........

gerçekten çok takdir ettim seni canım yaaa

nabız konusuda zor demekki. benim koşu bandım yok oturduğum muhit de koşmaya müsait değil. ben nasıl o nabız olayını yaparım bilmem. evde zumba dansıyla yapabilirim sanırım

kız ye cabuk saat kaç olmuş zaten. kaçta yiycen akşam yemeğinii

aşure olmamış canım. muz da tercih etmesen iyiymiş hem aşure hem muz sonrasında yememekle iyi ediyorsun bence. acıkırsan yogurt ye ya da ayran iç evet

ben beğendim menüleri ama öğlen kuruyemişle geçiştirmek doğru mu bilmem. ben de gerçi bugün sabahı o şekil yaptım su çok önemli su içmezsek yağları atamıyoruz vücuttan yani en önemli şey su canım. ne yap ne et iç onu

MENÜM

sabah 09.00
7 fındık
1 kupa bardak süt

öğle 12.45
1,5 haşlanmış yumurta
1 kk beyaz peynir
7 patates kızarması (büyüklerinden)
1 kaşarlı susamlı poğaça
1 bardak ayran

akşam 18.30
1 kase yağsız tarhana çorbası (kendiminkini ayırdım, üzerine tereyağı döktürmedim)
4 yk susuz patlıcan yemeği
1 kase yağsız salata

3 lt su
50 squat

harikasın canım yaaaaaaaaaa bravoooo

sabah(08:20)
2 dilim tam bugdaya peynirli tost
3 zeytin
domates

10:00
çeyrek poğaça
arkadaş kokmuştur diyip ısrar etti ağzıma tıktı dinletmedim

öğle(13:00)
haşlanmış yumurta
1 kk peynir
3 zeytin
domtes
biber
şekersiz çay

akşam(19:00)
fırında hamsi
(2 halka soğan 1 halka domates
10-12 tane hamsi)
salata

2.8 litre su
20 dk jillian level 1-4.gün

benim bu hafta cok az oldu isin kötü yani günüm gelmesine ragmen halen regli olmadim

menülerin hafta boyu toplanip kontril edilmesi olayi benim cok hosuma gitti, belki gözümüzden bilmeyerek kacirdigimiz seyler vardi, süper olacak bu

birde kaptancim kacamak yapanlar oluyor, menüleri okurken bu sefer hic aklimda olmadigi halde okuyunca canim cekiyor.
belki bu benim maymun istahliligimdan kaynaklaniyor, ama
acaba kacamaklarin ismini yazmayip tuzlu, yagli, tatli veya sekerli kacamakti filan yazilsa daha iyi olmaz mi?

cok etkilemedi galiba
menüm o sekilde kaldi o gün cay ictim orada sekersiz

ben bu julliani denemistim ama hic bana göre bisey degil ya cok zorladi beni hemen birakmistim.
bunu yapip spordan soguyacagima bpgazimi tutatim demistim hatta.
yapabilenlere helal olsun

canim yazdiklarini menülerini gecmiste okudum tek tek alinti yapmak istemedim.
sürekli halen kacamak yapmaya dvm ediyorsun, artik ben saglikli beslenecegim ve su kiloya gelecegim de ve kacamaklari kes, yoksa bunun gördügün gibi sonu gelmiyor.
cok az kilon var verecek 5 kilo neki okadar verdigin kilolar yaninda. az sk disini hedefine okadar az kalmis

yaa benım sısko resmıme de bakın
albumde
olmamanız gereken seyı gorun

bu yorumu cok seker buldum ben ya

bende 69lara tutunup kaldim 2 haftadir.
hatta aksamlari 70leri görüyorum basim dünüyor olamaz 70 görmek istemiyorum diye
bu hafta 68leri sabitlesem aksamlari 69 olsa tamamen kurtulsam 70lerden ne gzl olacak

Kızlaaar nasılsınız, diyetler nasıl gidiyor?

hosgeldin venüs, sanirim iyiz bu hafta 2.dik. cok kacamaklar vardi ama ucuz atlattik diyelim.
diger yorumlarinida gördüm, her takimdan uzaklasanlarin kaderinde oldugu gibi sende kilo almissin.
bende kilo alarak geri döndüm.
nekadar cabuk kendini tekrar diyete verirsen okadar cabuk kurtulacaksin üzüntüden.
cünkü biliyorum kilo almak veya ayni ypksek kiloda takilip kalmak insanin moralini cok bozuyor

kızlar 20 dk jillian yaptım yani yapabildim burnum tıkalı olduğu için çabuk tıkandım
o hatun bana göre degil ben leslieyi daha cok seviyorum, fakat odamda yürüyecek cok yer yok ve yerler eski bina oldugu icin zagur zugur ediyor, acayip sesler cikiyor. herseye ragmen havada kötü oldugu icin leslieye geri dönmem gerek.
kural var zaten takimda spor zorunlulugu, eve gelirken yürüyüs yapamazsam evde yapcam artik

ama 20 dk bile iyi oldu vicudum rahatliyiii oyhhh tirledim ha
bu yorum beni cok güldürdü

yasınızın ıdeal nabız hızını netten bulabılırsınız arkadaslar.

canim 85 veya 70 senin üst bel ölcün, gercek gögüs ölcün degil aslinda. cünkü sirtin ne kadar yagli genis olursa o üst bel ölcün okadar yüksek oluyor. gögsünün büyüklügünü A - B - C - D'den ögrenebilirsin.

canim baktim paylastigin formüle fakat 190 veya daha fazla nabiz tehlikeli degil mi spor esnasinda.
bana cok geldi. normalde spor yaparken nabzim kac atiyordu bilmiyorum ama 192 görünce basim döndü simdi

hadi bakalim hayirli olsun canim

evet su cok önemli kac haftadir onu hedefliyorum ama hergün istedigim su miktarina ulasamiyorum. zayiflamanin anahtari su bana göre aslinda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…